Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
eesel

Tollimaksud ja käibemaks USAst tellimisel

Recommended Posts

Millised on Teie kogemused USAst tellimisel, kui kaua toll saadetist kinni hoiab tavaliselt. Kas toll on hakanud virisema, et saadetises oli e-sigarett jne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toll tohib minu teada kolm tööpäeva saadetist kinni hoida. Miks peaks e-sigaret probleem olema?

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks USA veebipood väitis mulle hiljuti, et osad pakid, mis on Eestisse tulnud on hävitatud Eesti tolli poolt ja sellepärast nad ei paku enam saatmist Eestisse. Peale seda hakkasin uurima, et milles asi, kuna ei olnud varem midagi sellist kuulnud ja leidsin sellise asja: http://www.emta.ee/?id=24176&highlight=toll ja http://www.ravimiamet.ee/teave-e-sigarettide-kohta . Ma ei olnud varem kuulnudki, et e-sigarette ei tohi postiga tellida, seda enam, et kõik mu vapemailid on probleemideta läbi tulnud, ptui, ptui, ptui. Hetkel ei ole siin juttu mitte e-vedleikust vaid e-sigarettidest. Kui ma olen millegist valesti aru saanud, siis andke teada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mingi blondiin on sitta kokku kirjutanud. Algul oleks ikka vaja teha endale selgeks, mis asi on e-sigarett. Järsku jasutan näiteks seda puidu põletamisel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

See on väga imelik tekst seal tõesti. Hetkel on mul hunnikuga erinevaid pakke tulemas USAst ja see ütlus ühe USA veebipoe poolt pani mind tõsiselt muretsema. Sellest EMTA ja ravimiameti tekstist saab aru, et on vaja igale saadetisele ravimiameti luba ja vajalikku dokumentatsiooni e-sigareti ohutuse kohta ning kui seda ei ole, siis võivad nad üldse saadetise hävitada või tagasi saata. Minu küsimus ongi sellest, et kui need saadetised USAst siia jõuavad ja on deklareeritud kui e-sigarettidena, et kas mind ootavad ees siis sellised jamad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esimene lause seal on: " E-sigaret koosneb kahest osast: elektrilisest seadmest ja nikotiinilahusega täidetud kapslitest."

Nende jaoks võrdub e-sigaret nikotiiniga. Kui sinu pakid nikotiini ei sisalda, siis ei ole neil mingit alust midagi tagasi saata.

CE märgid peavad muidugi peal olema kui tegu on elektrilise seadmega.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kõik on mehaanilised modid ja e-vedelikku ega isegi akut ükski pakk loomulikult ei sisalda.

 

Küsimus ongi selles, et kui pakk on deklareeritud kui e-sigaretina, et kas siis toll võtab seda mehaanilist modi ka kui e-sigaretina. Ravimiametis on lause "E-sigareti seadet ja 0%-nikotiinisisaldusega kapslid on lubatud müüa vaid juhul, kui turustatav meditsiiniseade vastab Euroopas kehtivatele nõuetele, mille eesmärk on tagada seadme ohutus". Kuna mehaanilisel modil ei ole ühtegi märgistust või ohutuse teksti peal, siis võib teadmatu tollitöötaja selle saata lihtsalt hävitamisele või tagasi saata selle, kuna ta võib eeldada, et selles seadmes on aku sees ja ta ei oska seda mehaanilist modi avada ning kontrollida seda. On olnud ju Eesti tolliga küll juhtumeid, kui toll on saatnud tagasi e-vedeliku, mis on saadetud eraisiku poolt, kuigi selleks mingit alust ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üks USA veebipood väitis mulle hiljuti, et osad pakid, mis on Eestisse tulnud on hävitatud Eesti tolli poolt ja sellepärast nad ei paku enam saatmist Eestisse. Peale seda hakkasin uurima, et milles asi, kuna ei olnud varem midagi sellist kuulnud ja leidsin sellise asja: http://www.emta.ee/?id=24176&highlight=toll ja http://www.ravimiamet.ee/teave-e-sigarettide-kohta . Ma ei olnud varem kuulnudki, et e-sigarette ei tohi postiga tellida, seda enam, et kõik mu vapemailid on probleemideta läbi tulnud, ptui, ptui, ptui. Hetkel ei ole siin juttu mitte e-vedleikust vaid e-sigarettidest. Kui ma olen millegist valesti aru saanud, siis andke teada.

No need linkidel toodud kirjatükid on nii vanad, et kas need ikka paika peavad praegu enam. Tegelt ma ei saa üldse aru mis kirjatükid need on, üks on mingi pressiteade ja teine uudis aastast 2008 (lamp)

 

Ravimiseaduse § 25 lg 3 on juba teab mis ajast hoopis kehtetu (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen 2 korda tellinud nikotiiniga asju USA'st, mõlemad korrad tuli ukse taha ilma ühegi probleemita. Mõlemal pakendil oli peale teibitud ~10 lehekülge mingeid klaviatuurist imetud ravimi tekste ja deklaratsioone. Suht nö legit nägi välja, templid siin ja allkirjad seal aga tekst ise oli pulamula :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai just tellida evedelikku usast kuna hind oki hea (25euri 120ml eest) ja nüüd hakkasib pabistama et mis toll selkrga teha võib:/ palju see tollimaks juurde tulema peaks?

 

Sent from my LG-D722 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alla 150€ koguväärtuse korral tuleb maksta ainult käibemaks, so (kauba maksumus + saatmiskulu) x 0,2€ ja kui ise ei oska/viitsi, siis Omnivale deklareerimise tasu alates 6,5€.

Üle 150€ koguväärtuse korral lisandub ka 2,5% tollimaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...