Jump to content
E-sigareti foorum
Scuall

Ukraina kriis, arutleme.

Recommended Posts

Ufo võiks päikeselisest teemast siia need paar posti üle visata, mis puudutab ukraina ja krimmi invasiooni. Hoiaks selle arutluse ühes kohas.

Ei saa ju tegelt eirata seda, et elu pole enam selline nagu oli ta aasta alguses.

Ise ma jälgin väga tähelepanelikult antud teemat, kasutades nii lääne kui ka ida erinevaid propaganda allikaid, kui ka vahetuid teateid ,,seal,, elavatelt inimestelt.

Tõeliselt hämmingut tekitab see, et niivõrd tähtsast sünmusest teatakse niivõrd vähe. Pigem pakub kohalikule pööblile huvi rohkem riigiisade lehmakauplemine.

Seega kutsun ülesse jääda viisakuse piiridesse, olla objektiivne ja mitte õhutada vaenu.

Tänan!

 

-- 17 Mar 2014 09:06 --

 

Mitmetes Ida-Ukraina linnades lahvatasid eile meeleavaldused, kus tuhanded protestijad nõudsid õigust pidada maha referendumeid oma kuuluvuse üle – julgustatuna Venemaa taktikepi all toimunud hääletusest Krimmis.

Ref: http://w3.ee/openarticle.php?id=1845238&lang=est

Seoses sellega arutlus, et kas meil on kavõimalik samane tegevus nagu krimmis?

Arvan, et pigem ei. Erinevalt ukraina ja venemaa vahel viisakohustuse puudumises, on meil see õnneks veel vajalik. Ja niivõrd suurte roheliste mehikeste kogunemist nagu oli seal, on suhtkoht väike võimalus. Pealegi kuulub Eesti siiani veel NATO´sse ja juba see on päris mõjukas argument mõmmile. Kuigi "USA valitsus ei ole kunagi ametlikult tunnustanud Eesti, Läti ja Leedu annekteerimist Nõukogude Liidu poolt 1940. aastal.", seega ei usu ma eriti tõsiseltvõetavatesse sanktsioonidesse EU ja Usa poolt.

Pealei on meil ka veel üks määramatu jõud, nn. natsistlikud (rahvusluses pole midagi halba tegelt) kamp kaitseliitlasi, kelle vastu on siiski teatud inimestel aukartus.

Kindlasti ootab meid veel hunnik provokatiivseid miitinguid, öise vahtkonna stiilis, kuid loodetavasti jääbki see vaid tühipaljaks klähvimiseks.

Aga igal asjal on ka erinevad pooled. Militar´il, kindlasti võib elu palju vahvamaks minna, sest viimaste sündmuste taustal, on hakkanud piiririigid lõpuks aru saama, et kes oma sõjaväge ei toida, sellel tuleb varsti toita võõrast.

Aga selle foorumi kontekstis, on peamine, et postitusajad, pilusilmsetelt sõpradelt, ei muutuks pikemaks.

P.S. Mõtlesin, et siinset teemat kommenteerides, suudan natukenegi elustada enda degenereerunud analüütilist mõtlemist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lugesin kunagi raamatut poliitilisest tulevikust ja selle järgi ei jää Krimm viimaseks Venemaa annekteerimiseks. Samas Putin teeb kõik, et tema ongi Venemaa ja pärast tema kadumist vajub see koletis kolinal kokku. Vahepeal nii 20 aasta jooksul on jänkid toetanud meie sõjaväge väga moodsa relvastusega ja kuna Venemaa laguneb, siis meie idapiiri taga toimuvas mingisuguses moodustises toimuv, ei rahulda läänt ega tõenäoliselt meid. Tulemusena okupeerib Eesti Peterburi kandi, ning saab enda kontrolli alla Nordstreami. Mina lugesin seda kui veidrat ulmet, aga äkki lähebki nii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui tuleb meelde, mis see oli, anna ka mulle teada :-)

 

Sent from my GT-P3100 using Forum Fiend v1.1.7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lugesin kunagi raamatut poliitilisest tulevikust ja selle järgi ei jää Krimm viimaseks Venemaa annekteerimiseks. Samas Putin teeb kõik, et tema ongi Venemaa ja pärast tema kadumist vajub see koletis kolinal kokku. Vahepeal nii 20 aasta jooksul on jänkid toetanud meie sõjaväge väga moodsa relvastusega ja kuna Venemaa laguneb, siis meie idapiiri taga toimuvas mingisuguses moodustises toimuv, ei rahulda läänt ega tõenäoliselt meid. Tulemusena okupeerib Eesti Peterburi kandi, ning saab enda kontrolli alla Nordstreami. Mina lugesin seda kui veidrat ulmet, aga äkki lähebki nii.

Selle autor on ikka mingit üpris kanget kraami tarvitanud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

militaar.net- is on kena stsenaarium aastast 2025, kui hiina esitab venemaale ultimaatumi.. soovitan lugeda. venemaa võib omaenda trikkide lõksu langeda (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2025 ilmselt esitab Hiina kõigile ultimaatumi, sest neid on +50% rahvastikust ja omavad kõikide riikide varasid. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga siis peaks ju aurutamise varustust palju lihtsamalt saama (psühho)

Teemasse niiipalju, et Türklastele ei meeldi vaid webcami vahendusel ainult oma riista näidata vaid ladusid letti ka karvased munad Vladikule imetlemiseks. Ehk siis lubavad panna kinni väina mille kaudu toimub liiklus mustal merel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu jaoks on imelik, et mitte keegi ei räägi ühest suurest põhjusest mis on tekkinud ja tekkivate rahutuste põhjus... ja neid tuleb veel mitte ainult venemaaga seoses. Üks suur põhjus minu arvates on finantssüsteemis mis kasutusel üle maailma ja kuhu on sisse kirjutatud vaesus ning võlg ja sealt hakkab kogu asi arenema. Kui süüa pole ja kõrval vend sõidab mersuga siis on jama majas.

Äärmuslased saavad võimule alati siis kui on majanduslikult sitt seis ja siis nad teevad veel suurema jama. Aga see võlts raha mis on ja too big to fail see on see mis genereerib vaesust. Kirutakse kapitalismi... aga hetkel pole kapitalismist haisugi ja mitte seal vaid kogu maailmas.

 

Eesti on ka 20a ära munenud... Eesti venelased oleks pidanud selle aja peale normaalses meedia ruumis olema... mitte vene propagandat kuulama. Kurat kui muud moodi ei saa siis ma ei tea 3k euri kätte kui keele eksami ära teed küll saaks ka keele selgeks - ja see peaks olema kaitse kulutus. Siis oleks palju keerulisem tulla nö. oma inimesi kaitsma.

 

Ja veel EU on ülemõistuse pehme ... konna sööjad müüvad uut tehnikat isegi juurde.... kaaluvad mitte müüa juhul kui asi läheb hullemaks. Venemaa on okupeerinud osa teisest riigist... kui palju peab veel hullemaks minema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kõik see meenutab teise maailmasõja algust.

 

Vaatasin Vabariigi kodanike, sealt jäi kõlama mõte, et venelasi tuleb kaasata ühiskonna tegemistesse Eestis. Sellepeale tekkis küsimus mul mis moodi, kui nad ei suuda isegi eesti keelt kahekümne aastaga selgeks saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kusjuures on ka grupp venelasi, kes oskavad ilusasti eesti keelt rääkida aga nad ei taha/kardavad eesti keeles rääkida. Osad ka räägivad põhimõtteliselt ainult venekeeles .. sõimavad sul venekeeles näotäis ja siis kui muud üle ei jää hakkavad eestikeeles rääkima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on endal sõpruskonnas 4-5 venelast. Kõik räägivad väga soravalt ja aktsendi vabalt. Aga jamh kui ei ürita siis see keel ise kah ei hakka tulema.

 

Sent from my Xperia U using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eestlased on Soomes suures turvariskis, peaks väed sisse viima ja referendumi korraldama. (relv)(facep)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eestlased on Soomes suures turvariskis, peaks väed sisse viima ja referendumi korraldama. (relv)(facep)

Väärt mõte. Olen kuulnud ka, et osad eestlased elavad Austraalias ja mõned Inglismaal ja......

 

Eestis vast on niipalju sõdureid, et vähemalt üks igasse riiki saata ja kord majja lüüa. KAua võib sellisel agressioonil omade inimeste vastu lasta....võtame kõik endale. (õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sel teemal hoian ma ennast kursis selle feedi abil: http://lhv.delfi.ee/forum/free/122255 Foorumlane winger teeb seal äärmiselt tänuväärset tööd.

 

Mis aga muidu teemasse puutub...ma olen suht vana elukas, sai ikka n-liidu ajal suhteliselt palju ringi reisitud....praegu tundub muidugi, et vähe... Liiga vähe siberit, kaug-ida, Tuvasse ei jõudnudki ja eks seda kesk-aasiat oleks kah ehk rohkem vaja olnud. Reisimine siis oli odav ja turvaline.

Olen rännanud nii Krimmi poolsaarel kui näiteks Abhaasias. Nii vasak- kui paremkalda Ukraina on läbi käidud-sõidetud. Doni steppidest karpaatideni. Ja ma peaks ütlema, et oma reisidel olen kohanud ainult häid inimesi. See külalislahkus on lihtsalt kujuteldamatu. Vanasõna ütlevat "Tuleb külaline majja, tuleb ka Jumal majja." Ja nii ongi. Nad on kasvõi järgmise kuu ise näljas aga külaline peab saama parimat. Sisuliselt võid sa suva ajal koputada suvalisele uksele ja paluda öömaja. Ja katsu sa neile hommikul selle eest raha pakkuda- kallale tahavad tulla. Kujutate sellist asja siin ette? Mina mitte. Muidugi see oli oma 30 aastat tagasi, nüüd ehk on teised kombed. :cry:

 

Kuid mingem konkreetseks. Ei ole olemas ei vene riiki ega vene rahvast. Veliiki Russ on müüt. On moskoviidid. Nende maad on täpselt nii palju kui Spasski torni tipust paistab. Ülejäänud on kõik anastatud territoorium. Peale sita ja saepuru pole moskoviitide maal mingeid erilisi loodusressursse. Nojah, sääsed ja muda ja ehe inimlik lollus ka muidugi. Gaas, nafta, maagid jne. kuuluvad kas tänaseks hävitatud või jätkuvalt anastatud põhjarahvastele enamasti. Jah, Jakuutia teemandid on minu arvates jakuutide omad mitte kremli pervertide.

Me elame XXI sajandil. Bütsants ei sobi siia enam. Viimased tuhatkond aastat on moskoviitide riigimängimisest euroopas ainult probleeme olnud. See pask peab kaduma. Nad on korduvalt tõestanud, et nad ei oska riik olla. Soovitan taktikalisi tuumalööke ja vaippommitamist. Haiguskolle euroopas tuleb väljapõletada. Kolmandat Roomat ei ole ega tule.

Ja ei ole paraku olemas ka ukrainlasi. Ukraina on juriidiline moodustis. Müüt. On ohollid ja hutšuulid. Ja mismoodi nad siiani ühes riigis on? Sarnased nagu siga ja kägu umbes. :roll:

 

Aga euroopal ei ole mune. Viimane kord, kui euroopal neid olematuid mune vaja oli maksis see umbe 100 miljoni inimese elu. Palju seekord?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks seal asjad päris keerulised. Seda enam, et rahvas ise pole ühte meelt.

See, et Krimm venelastele tagasi läheb, sellest saan ma veel aru. Tegemist siiski endise vene alaga, mis polegi nii ammu aega tagasi Ukrainaga liidetud.

Samas see kuri päkapikk Putin...ikka tõsine peavalu ülejäänud ilmale.

http://www.moondragon.ee/?p=30#sthash.ErdegfFM.gbpl

 

Kopi-peist ühest teisest foorumist:

 

"Lääneriikide presidendid ja peaministrid on võtnud vastu ühise otsuse sanktsioonide kohta Vene Föderatsiooni vastu- mitte keegi ei saada Putinile jõulukaarti!"

 

"Ruttasid natuke ette selle uudisega - meie EL partnerid pidasid niisugust jõhkrat sanktsiooni liialt karmiks. Prantslased arvavad, et see on enneaegne - jõulud ju alles kaugel - kuid nõustuvad jõulukaarti mitte laevukeseks voltima. Sakslased piirduvad "Frohe Weihnachteni" lõpust hüüumärgi ärajätmisega. Itaallased jõulukaardi siiski saadavad, aga mitte Putini uue Krimmi suvila aadressile. Ja Küpros tahab, et juhul, kui Putin vastukaarti ei saada, viskaks Brüssel neile paar miljardit jevrot (nagu alati)."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...