Jump to content
E-sigareti foorum
Fedja

Üks artikkel

Recommended Posts

Juulist jõustuvad tubakaseaduse muudatused

Alates 1. juulist jõustuvad tubakaseaduse muudatused, millega keelatakse tubakatoodete, nendega seonduvate toodete ja kaubamärkide väljapanek müügikohtades. Samuti keelatakse tubakast erinevad maitse- ja lõhnaained e-sigarettide vedelikes ning tubakatoodete kaugmüük.

https://www.sm.ee/et/uudised/juulist-joustuvad-tubakaseaduse-muudatused

* * *

Viimane aeg viimased legaalsed e-ostud teha  :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 tund tagasi, e-kodanik kirjutas:

Viimane aeg viimased legaalsed e-ostud teha

 

Alustasime illegaalselt, korraks sai legaalset ka nuusutatud ja lõpetame illegaalselt   (psühho)

Elagu banaania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh ma juba ootan, ja kuigi kurb siis loodan, et järgmise aasta statistika peegeldab seda, et suitsetajaid on uurimuste alusel eelmistest aastatest rohkem. Siis ehk mõistavad, et märkimisväärne osa suitsetajate arvu pidevast vähenemisest on veipimise arvelt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigarettide müüja: vaatamata keelule müüakse maitsestatud vedelikke

"Kotke sõnul on oodata, et konkurendid asuvad nende lahendust ehk komponentide eraldi müümist kopeerima. «Kuna konkurendid ei tooda vedelikke ise, peavad nad tõenäoliselt kasutama toidumaitsestajaid,» rääkis ta."

https://tarbija24.postimees.ee/6720349/e-sigarettide-muuja-vaatamata-keelule-muuakse-maitsestatud-vedelikke

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 tundi tagasi, Levia.ee kirjutas:

E-sigarettide müüja: vaatamata keelule müüakse maitsestatud vedelikke

"Kotke sõnul on oodata, et konkurendid asuvad nende lahendust ehk komponentide eraldi müümist kopeerima. «Kuna konkurendid ei tooda vedelikke ise, peavad nad tõenäoliselt kasutama toidumaitsestajaid,» rääkis ta."

https://tarbija24.postimees.ee/6720349/e-sigarettide-muuja-vaatamata-keelule-muuakse-maitsestatud-vedelikke

See Nicorexi erilahendus, mida kõik teised kopeerima peaksid hakkama on nähtav https://www.nicorex.eu/nicorex-element-50vg-50pg-e-vedelik

Ei hakka reklaamima ega maha tegema, isegi emotikone ei pane!  Vana isesegajana lihtsalt mõningad tähelepanekud:

1) baasvedeliku (Elements) hind on 9,70 €/10 ml, liitri hind seega 970 €, maitsestajal sama

2) Maitsestajat lisatakse 33,3%, st 1 maitsestaja pudelist jätkub kolme baasvedeliku pudeli maitsestamiseks

3) Steepimist ei kasutata

4) 1 ml valmistoodangu hind on 97 senti/1ml

Share this post


Link to post
Share on other sites

No maitse kohta kui on lastud ise toota siis saab kanguse määrata ja mida lahjem on seda raskem kasutajal ära käkkida!

Mis aga  tooli jalad ka higistama võtab on baasvedeliku ühe liitri hind  - TONN EURI :| 

Kui nüüd kunagised parimad pakkumised aluseks võtta (1L=10EUR) siis ja kui mu matemaatika mind ei peta siis on koos maksudega juurdehindlus ca 10 000% 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tibake veel ja seda maitsestajat saaks hakata nimetama tugevamaitseliseks nikotiinita valmisvedelikuks. Pane niko juurde ja kui maitse liiga tugev, siis lisa veidi baasi. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 tund tagasi, old kirjutas:

No maitse kohta kui on lastud ise toota siis saab kanguse määrata ja mida lahjem on seda raskem kasutajal ära käkkida!

Mis aga  tooli jalad ka higistama võtab on baasvedeliku ühe liitri hind  - TONN EURI :| 

Kui nüüd kunagised parimad pakkumised aluseks võtta (1L=10EUR) siis ja kui mu matemaatika mind ei peta siis on koos maksudega juurdehindlus ca 10 000% 

See tundub rohkem rahapesu moodi kui lisada veel avaldused suurte vedelikukoguste hävitamisest seaduste muutumisel...

Ise pole vist mitu aastat midagi ostnud ja nüüd tuleb veidi varusid täiendada enne kui britid sellest hullumajast lahkuvad :)

 

1siil.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 tundi tagasi, old kirjutas:

No maitse kohta kui on lastud ise toota siis saab kanguse määrata ja mida lahjem on seda raskem kasutajal ära käkkida!

Mis aga  tooli jalad ka higistama võtab on baasvedeliku ühe liitri hind  - TONN EURI :| 

Kui nüüd kunagised parimad pakkumised aluseks võtta (1L=10EUR) siis ja kui mu matemaatika mind ei peta siis on koos maksudega juurdehindlus ca 10 000% 

Ja alles mõtlesime, et 300 euri 1 liitri baasvedeliku eest on liig mis liig :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma saan hästi aru ka maitsestaja kogusest. Coil vaja kolme päevaga ribadeks lasta muidu pankrot.

Lisaks panen siia nende artiklis mainitud, enda toodetud vedelikest listi.

ELDA 4U seeria vedelikud maksid EasySmokes 6€ ja kunagi ennemuistsel aal VapeLounges vist 4€

Jõle kurb, et TPD neil tonn eurostel baasidel alles 4 kuu pärast kehtima hakkab.

image.thumb.png.415e52277f3e744da1d783780db41de3.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

 

Ta lisab, et ainult Nicorexil on kontrollitud, sh testitud e-vedelike maitsestajad, mis on mõeldud just e-sigarettides kasutamiseks.

Sven Kotke sõnul on oodata, et konkurendid asuvad nende lahendust ehk komponentide eraldi müümist kopeerima. “Kuna konkurendid ei tooda vedelikke ise, peavad nad tõenäoliselt kasutama toidumaitsestajaid. Need ei ole testitud ega mõeldud kuumutamiseks ja aurustamiseks, mispärast on toidumaitsestajad maitsevedelikes kasutatuna tervisele potentsiaalselt ohtlikud,” hoiatab Kotke.

 

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/muujad-on-leidnud-vaatama-keelule-lahenduse-kuidas-maitsestatud-e-sigareti-vedelikke-edasi-muua?id=86746183

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/3/2019 at 17:39, Levia.ee kirjutas:

Ja alles mõtlesime, et 300 euri 1 liitri baasvedeliku eest on liig mis liig :D

Riik pani liitrile 300 eurot juurde, aga kaupmees kes "hoolib" ja "võitleb" koos veipijatega riigi ahnuse ja lolluse vastu  pani veel  600 eurot otsa! E-vedeliku äri on raudselt tulusam kui Lätis kasvanud eesti maasikate müük... Ja nüüd kui netipoed on jalust ära, võib tõsine kaupmees glütseriinile tõelise hinna väänata, 1000 euri liitri eest!!! Suuremat juurdehindluse protsenti pole ilmselt ühelgi tootel... Ma vist tõesti ostan omale kaks toredat rotti ja nimetan emase Mariseks ja isase... mis selle Nicorexi pomo eesnimi oligi? 🤔 Las müttavad oma puuris ja sigivad. Poole aasta pärast hakkan rotte müüma, 10 euri rott. Ainult sada rotti ja liiter glütseriini ongi käes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sry, siin täispikkuses:

Tean omast kogemusest, et e-sigareti abil on võimalik suitsetamisest loobuda ning olen seda ka oma suitsetajatest sõpradele soovitanud.

Kui lugesin seda uudist, kus halvustati järjekordselt e-sigareti kasutajaid, siis jäi see kripeldama ja sellepärast täna kirjutangi. Minule tundub, et kui eluvõõrad ametnikud, kes ei ole ise omal nahal kogenud suitsetamisest loobumist e-sigareti abil, ei tohiks e-sigareti kasutajaid halvustada.

See oli 2006. aastal, kui proovisin esimest korda suitsu. Aasta hiljem vōisin öelda, et olen suitsetaja, sest tõmbasin ära ca kolmveerand pakki päevas. Noorena, kui kambavaim oli oluline, tundus suitsetamine lahe. Kui sain vanemaks, siis see halb harjumus ei olnud enam lahe, vaid halb komme, millest lahti saada oli väga raske.

Mōttes mõlkus mitmeid kordi, et ma ei taha enam suitsetada. Üle ühe päeva ma suitsuta vastu ei pidanud, kuigi teadsin, et see on tervisele kahjulik. See oli umbes 2015. aastal, kui sõber kinkis mulle minu esimese e-sigareti. Tema oli juba e-sigaretiga suitsetamisest loobunud ja soovitas minul sama proovida. Kuigi selle kasutamine sobis mulle, ei olnud ma valmis suitsetamist täielikult maha jätma. Tegin vaheldumisi e-sigaretti ja suitsu.

Umbes pool aastat hiljem uurisin lähemalt e-sigarettide kohta. Lugesin, et võrreldes tavaliste suitsudega on e-sigarettide kahjustav mõju tervisele palju väiksem. Samuti nägin mitmete inimeste lugusid, kes e-sigarettide abil oma halvast harjumusest lahti said. See motiveeris mind ostma uue seadme ning lähemalt tutvuma e-sigareti vedelikega. Ostsin veidi vōimsama e-sigareti, tänu millele tegin edaspidi ka palju vähem suitsu. Aasta lōpus käis peas mingi plōks - ma tōesti tahtsin suitsetamist maha jätta.

Esiteks muutus absoluutselt vastumeelseks suitsuhais ja teiseks teadsin, et soovin lähiaastatel emaks saada. Teadsin ka seda, et suitsetamisest loobumine on pikk protsess ja sellega tuleb kindlasti tegelema hakata enne, kui beebiuudised majas. Vastiku suitsuhaisu vastu aitas see, et kasutasin erinevate maitsetega e-sigareti vedelikke. Tänu maitsetele muutus tavaliste suitsude suitsetamine veelgi vastumeelsemaks ja loobusin nendest kiiremini. Minu jaoks on arusaamatu, miks oli vaja maitsestatud vedelike müük keelata kui need on samas kasutajale väga olulised suitsetamise pealt üleminemisel e-sigaretile.

 

Minul vedas, sest mina sain osta poest maitsestatud e-vedelikke, nende abil läksin 2016. aastal täielikult üle ainult e-sigareti kasutamisele ja loobusin lõplikult suitsetamisest. Alguses kasutasin suurema nikotiinisisaldusega e-vedelikke, aga siis võtsin järk-järgult kasutusele üha väiksema nikotiinisisaldusega e-vedelikud. Eelmisel aastal, kui jäin lapseootele, jäi ka e-sigaret unustusse. Juba enne rasedust olin jõudnud olukorrani, kus tegin nikotiinivabu e-vedelikke, et lõplik loobumine oleks lihtsam. Minul õnnestus nõnda e-sigaretist loobuda ning see ei olnud raske. Kogu raseduse ajal ei teinud ma e-sigaretti ning mul ei olnud ka mingit tahtmist seda teha.

Suitsetamisest loobumine oli minu jaoks e-sigareti abil üsna lihtne. Esimene pool aastat oli kōige raskem, aga edasi läks ladusalt. Praegu ma isegi ei mäleta, mis tunne oli suitsu teha ja imelik on mōelda, et ma kunagi üldse suitsetasin. Tundub nagu see oleks olnud teises elus. Ma ei tea, kas oleksin ilma e-sigarettideta suutnud suitsetamisest loobuda, aga minu jaoks see töötas ja e-sigaretid on olnud abiks ka minu sõpradele, kes tänaseks on samuti suitsust vabad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seisukoht | Presidendile piisab Euroopa Liidu arvamusest
....
Kuna näiteks e-sigarettide küsimuses on Eesti ametnikud risti vastu Euroopa Liidu soovitusele, siis jääb mulje, nagu võetaks siin Euroopa Liidu ettekirjutisi kui pühakirja – valitakse välja vaid mõned endale sobivad ideed, mida lõpliku tõe pähe esitletakse. Teisitimõtlejad tembeldatakse ekreiitideks.

https://www.ohtuleht.ee/973520/seisukoht-presidendile-piisab-euroopa-liidu-arvamusest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui me tahame, et tuuled pöörduksid, siis need tuuled peavad EU-st puhuma hakkama (EU surve või seadused muudavad ...). Meie kohalike poliitikute põlvede silitamine ei muuda midagi ja on üks suur ajaraisk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...