Jump to content
E-sigareti foorum
Fedja

Üks artikkel

Recommended Posts

Varsti keelatakse ära kõik postiteenused, kui ka kullerteenused, sest järelvalve teostamine ei ole lihtne ning kõikide paragrahvi alla minevate toodete jagamist hakkab teostama riiklik keskladu   (psühho)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mingit alet teeb keegi kohalikest müüjatest enne seaduse jõustumist? Võtaks suures koguses manti ligi...

Mingit ulmelist alet oodata ei ole, Eesti müüjatel on katted enamasti suht õhukesed ehk pole ruumi tuntavat alet teha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eesti müüjatel on 20. oktoobrini aega "mittestandardsete" laojääkide realiseerimiseks, aga välismaalt varude soetamiseks on paki saabumine postkontorisse 19. mail küll viimane tärmin. Arvata võib, et esimestel päevadel hakkab toll profülaktika mõttes näidispoomisi korraldama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eesti müüjatel on 20. oktoobrini aega "mittestandardsete" laojääkide realiseerimiseks, aga välismaalt varude soetamiseks on paki saabumine postkontorisse 19. mail küll viimane tärmin. Arvata võib, et esimestel päevadel hakkab toll profülaktika mõttes näidispoomisi korraldama :D

Ei saa olla. Kui olen midagi enne seaduse vastuvõtmist tellinud ja see peale seaduse kehtima hakkamist kohale jõuab, siis on mul põhiseadusest tulenev õigus see kätte saada, kuna tellimise hetkel lähtusin kehtivast seadusandlusest ja ei saanud ju kuidagi teada, et mingi uus seadus vastu võetakse(isegi kui teadsin et see riigikokku lugemisele läheb, ei saanud teda kas ka vastu võetakse).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piiriülese kaugmüügi keelustamise nõrgaks küljeks on see, et selle mõju sõltub suurel määral järelvalve efektiivsusest ning internetimüügi üle järelvalve teostamine ei ole lihtne. Sellest tulenevalt on plaanis edaspidi viia tubakaseadusesse sisse ka riigisisese kaugmüügi keeld, mis tõhustaks piiriülese kaugmüügi keelu nõuete täitmist. Riigisisese kaugmüügi piiramine välistab tarbijatel posti, interneti, kataloogi vms teel tubakatoote või tubakatootega seonduva toote tellimise. 

 

 

 

 

 

No seda ma küll ei usu, suht võimatu missioon   (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selge tean kohta kus saab 999mg kraami. Ostan 100ml panen selle sügavkülma. Toitainetööstuse VG/pg saab suht lihtsalt ja samuti maitsestajaid. Eri clearosid/rba/rda ja seadmeid on hulgim (ei kavatse osta seadusekohast lekkevaba ce4 saasta). Vatti ja kanthalit saab ka vabalt. Seega 10mg vedeliku saan tarbida 4-5 aastat muretult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selge tean kohta kus saab 999mg kraami. Ostan 100ml panen selle sügavkülma. Toitainetööstuse VG/pg saab suht lihtsalt ja samuti maitsestajaid. Eri clearosid/rba/rda ja seadmeid on hulgim (ei kavatse osta seadusekohast lekkevaba ce4 saasta). Vatti ja kanthalit saab ka vabalt. Seega 10mg vedeliku saan tarbida 4-5 aastat muretult.

Selle 999mg kraamiga võib Darvini auhinna saada :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ennem tegin pulli 999mg baasiga. Tegelikult on mul varutud juba piisavalt nikobaasi,et  aasta pärast see pull üldse maha jätta. Hetkel lasen 0.6 ohm 6ml 10mg päevas. Plaanin osta paari kuu pärast seadme mis laseb 0.05ohm coile kasutada ja 6ml piirimail hoida päevanormi ning järk järgult kangust vähendada. Sedaviisi peaks saama valutult selle hobi lõpetada, sest majanduslikult tuleks see mõttetult kallis. Ilmselgelt tubakafirmade kinnimakstud seadus, sest paljud liiguvad tagasi sigaretide juurde nende odavama hinna pärast. Minult ei saa nad sentigi! Varsti keeravad pakikohvile ka aktsiisi ja pakendi suuruse normi peale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://majandus24.postimees.ee/3643729/prognoosi-langetus-sunnib-riiki-taas-kiireid-katteallikaid-otsima

Puhkuselt tagasituleku puhul virutatakse puuga pähe 99,99% tõenäosusega

 

Esmalt peab tekitama e-sigarettide salaturg ja siis on ka ettekääne sellega võitlema asumiseks   (relv) 

Mul puudub küll isiklik ettekujutus kohalikust e-sigarettide turu mahust, kuid miskipärast siiski väga kahtlen, et selle pealt oleks võimalik riigikassat olulisel määral täita.

Nagu ma juba kunagi lõõpisin, on palju lihtsam EV-s elamine üleüldiselt maksustada ja "hingemaksust" hoidujad saadetakse riigist välja näiteks Soome tööle ja elama.  :) 

Uusasukate "hingemaks" saadakse esmalt EL-st ja pikemas tulevikus hakatakse alles vaatama, mis edasi saab (kuid see ei ole tänane probleem)

 

Aina enam tundub, et tubakast loobumine on üleilmse kriisi peamiseks põhjuseks   :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://tarbija24.postimees.ee/3651059/kui-karm-lapsehoidja-on-eesti-riik-oma-rahvale

Artikkel ei sisalda endas midagi uut, ka algallika viide on foorumist läbi jooksnud. Huvi äratas peamiselt selle pärast, et artuklis on ühel korral kasutatud ka sõna "veipimine" - "E-sigarette võib alates 2013. aastast müüa kui tavalist kaupa ja siseruumides ei ole veipimist keelatud."

Minu arvates on see hea, kui peavoolu meedia tasapisi hakkab kasutama alternatiivset terminit e-suitsetamisele või e-sigareti tarvitamisele. Seda tuleks igal juhul toetada ja soodustada, et ka keeleliselt hästi ja selgelt analoogist eristuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui 20mg 10ml baas hakkab maksma 7-8 eurot pudel (tillukesed pudelid alati kallimad), siis heal juhul kulub sellele 56 eurot. 0 baas ilmselt ei puutu keegi, see maksaks umbes 10 euri ringis (200ml). Mingi maitse juurde 5 eurot. Kanthal ja vatt 3 eurot. Kokku teeks see 77 eurot kuus kogukulu + 10 ringis aku vahetus aastas (vtc4/5). Ehk halvemal juhul kogukulu 924 eurot aastas. Sigarettide aastakulu olek 1008 eurot (2.8 eurot pakk). Mingi kokkuhoid oleks, aga erilist vahet ei annaks sigaretidega. Praegune kulu on mul olnud 240 eurot aastas kogu kupatuse peale + 150 eurone varustus. Ehk siis kogukulu tuleb 3-4 korda suurem (kui varustus olemas). Ei sooviks eriti loobuda kuna minul puhul on tegemist asendusainega tobile. Parandage mind kui tegin valed arvutused.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suures plaanis hakkab veel rohkem maksma. Salakaup läheb jälle õitsele, nii nagu ennem oli, kui ei saanud vedelat välismaalt tellida.

Selline sitt ajab lihtsalt vanduma, ma ei taha ennast rohkem selle arutamisega närvi ajada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...