Jump to content
E-sigareti foorum
Fedja

Üks artikkel

Recommended Posts

Kas "kangemate tubakatoodete" kõrgeim tase on kriminaalsed narkoained?
Ma kohe üldse ei saa aru, millisel moel on e-sigaret tubakatoodete nimekirjas?
Kas rummikook on siis alkohoolne jook? Või moonikook veel hullem teema?
... kas samasuguse aktsiisimääraga maksustatakse ka nikotiini sisldavad nätsud, plaastrid ja tabletid?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aga see kus sester ütles ´´esmatähtis on ikka rahva tervis´´ ja kust võttis anvelt, et noored alustavad veipimisest ja sealt edasi kangematele analoogidele ...ajaks oksele küll :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Härra Sesteri lause aktuaalses kaameras tekitas minus küll sellise tunde, et ninast hakkab verd jooksma ja joon poolese jacki ära. Õudne mis inimesed teevad meie eest otsuseid. Kohati on kahju, et me eestlased oleme sellised vanad rahud. Kohati tundub, et oleks vaja minna tõrvikutega mässama ja laamendama, et oma tahtmist saada. Vägisi ajavad tagasi tava tubaka peale. Harjutasin juba end väikese pulga peale tagasi. Olen nõus tõmbama jälle tiba suurema nikotiini sisaldusega vedelikku. Aga kui aktsiis peale tuleb ja reaalselt läheb e sigareti kasutamine kallimaks. no ma ei tea. pole lihtsalt sõnu. Viimane aasta olen olnud väga rõõmus. Rõõmus igal hommikul kui kohvi kõrvale auran. Ei pea ronima enam rõdule, ei pea hingama sisse tõrva ja veel tuhandet kemikaali mis tekitasid tugeva köha ja panid näpud haisema. Joostes ei higista enam. Põskkoopa põletik on unustatud. Pidev köha on kadunud. Ja Sesteri meelest on just nüüd õige otsus tehtud ja rahva tervise eest hoolt kantud ??    

Share this post


Link to post
Share on other sites

Härra Sesteri lause aktuaalses kaameras tekitas minus küll sellise tunde, et ninast hakkab verd jooksma ja joon poolese jacki ära. Õudne mis inimesed teevad meie eest otsuseid. Kohati on kahju, et me eestlased oleme sellised vanad rahud. Kohati tundub, et oleks vaja minna tõrvikutega mässama ja laamendama, et oma tahtmist saada. Vägisi ajavad tagasi tava tubaka peale. Harjutasin juba end väikese pulga peale tagasi. Olen nõus tõmbama jälle tiba suurema nikotiini sisaldusega vedelikku. Aga kui aktsiis peale tuleb ja reaalselt läheb e sigareti kasutamine kallimaks. no ma ei tea. pole lihtsalt sõnu. Viimane aasta olen olnud väga rõõmus. Rõõmus igal hommikul kui kohvi kõrvale auran. Ei pea ronima enam rõdule, ei pea hingama sisse tõrva ja veel tuhandet kemikaali mis tekitasid tugeva köha ja panid näpud haisema. Joostes ei higista enam. Põskkoopa põletik on unustatud. Pidev köha on kadunud. Ja Sesteri meelest on just nüüd õige otsus tehtud ja rahva tervise eest hoolt kantud ??    

 

Täiesti õige jutt. Päris närvi ajab ikka küll siin, RAHVA arvamus absoluutselt riigikogutegelasi ei koti... Nendel on vaja oma tegemistega kähku ühelepoole saada ja kuskile sviiti maksumaksja raha eest lebotama minna, no mida piixu? 

Alles hiljuti oli artikkel netis kus ilves oli kasutand n.ö riigi pangakaarti ja tasunud sellega mingi sviite ja masaaze jms.. Samuti sai ilvese ärma talu EASilt toetust aga kes tagasi peab maksma? Meie maksumaksjad ikka.. Tundub nagu tegemist oleks juba seadusliku rööviga maksumaksjatelt. Ma usun ,et keegi ei taha ,et meie maksumaksja raha kasutatakse mingi presidendi sviidi kinniplekkimiseks. Ohh harja võtab punaseks küll ikka. Ega ennem see kord maija ei tule kui tsaari aeg tagasi tuleb või euroopa liit laiali laguneb!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täiesti õige jutt. Päris närvi ajab ikka küll siin, RAHVA arvamus absoluutselt riigikogutegelasi ei koti... Nendel on vaja oma tegemistega kähku ühelepoole saada ja kuskile sviiti maksumaksja raha eest lebotama minna, no mida piixu? 

Alles hiljuti oli artikkel netis kus ilves oli kasutand n.ö riigi pangakaarti ja tasunud sellega mingi sviite ja masaaze jms.. Samuti sai ilvese ärma talu EASilt toetust aga kes tagasi peab maksma? Meie maksumaksjad ikka.. Tundub nagu tegemist oleks juba seadusliku rööviga maksumaksjatelt. Ma usun ,et keegi ei taha ,et meie maksumaksja raha kasutatakse mingi presidendi sviidi kinniplekkimiseks. Ohh harja võtab punaseks küll ikka. Ega ennem see kord maija ei tule kui tsaari aeg tagasi tuleb või euroopa liit laiali laguneb!!!

Kautselt oleme me kõik selles süüdi, rahava liikumine ja ültsus on nõrk. Aastaid tagasi protesteeriti vabaduse väljakul millegi vastu, pensionite vähendamise plaani või pensioniea tõstmise vastu vms. Lõustaraamatus ütlesid 20-25k inimest, et nad tulevad kohale aga reaalsus oli mõikümmnd penskarit. Margus Lepa kes ise oli kohal ütles nende ´´kindlasti tuliate´´ kohta LIPUTAJAD OLETE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selleks ongi riigil vaja veipimine kiiresti ära tappa. Kui Eestis hakkab tulema hulgem näiteid elust enesest, kuidas inimese tervis peale e-sigareti peale minemist oluliselt paranes ja/või e-sigaret aitas täielikult loobuda, siis ajaks teema neid ka pöördesse, kes ise ei veibi. Hetkel on veipijaid vähe ja nende mured ei huvita kedagi peale nende endi.... "tänu" TAI laimukampaaniatele on pigem niipidi, et nii suitsetajad kui mittesuitsetajad tõmbavad võrdusmärgi suitsetamise ja veipimise vahele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kerge uuring viidatud seaduseelnõu eksperdile. Alan Altraja on üks enim ravimitootjatelt raha saanud eesti arste: 
https://raudsik.com/sajad-arstid-said-mullu-ravimitootjailt-vahemalt-tuhat-eurot-toetust/
http://www.pealinn.ee/koik-uudised/sajad-arstid-said-ravimitootjailt-vahemalt-1000-eurot-toetust-n170956

Ta on raha saanud muuhulgas firmadelt GlaxoSmithKline (toodab Nicorette, NiQuitin, NicoDerm, Nicabate) ja Novartis (toodab ravimit Nicotinell), AstraZeneca, kes on löönud käed ettevõttega Eolas, et toota suitsetamisest loobumise toodet Orexin-1.

Härrade Altraja ja Augi teadustöö:
http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0142053

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Väga huvitav lugemine. Kui ainult aru saaks. Aga selles saab ainult ennast süüdistada . (ullike) 

Üks lõik jäi silma mis läheb vääga vastuollu minu arusaamisega.

 

Uue põlvkonna e-sigarettide abil on võimalik

eesmärgipäraselt  nikotiini  kopsudesse  ja 

sealtkaudu vereringesse toimetada, e-siga-

rettide  puhul  on  nikotiini  biosaadavus 

ligikaudu 94%, mis ületab tunduvalt tava-

sigarettidega saavutatava (15).

 

Ma olen siiamaani ikka arvanud et analoogi suitsust on nikotiini omastamine suurem kui e-sigareti aurust.

 

Kas keegi teadjam oskab äkki kommenteerida ?

 

ps.  Kasutatud kirjanduse loetelus figureerib ka dr. Farsalinos. Ei tea küll mis kontekstis tema uurimusi on kasutatud (kui üldse ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otsi viite numbri järgi

Leidsin ka mina lugedes huvitava koha -

Kuigi ilma nähtava põlemiseta, toimub ka e-sigaretis e-vedeliku koostisainete pürolüüs, mille intensiivsus sõltub toite-

allika pingest, ning tekkivas aerosoolis leidub formaldehüüdi (19) ja akroleiini koos erinevate muude aldehüüdide, alko-

holide (propanool), ketoonidega (atsetoon) ja karbonüülidega (20). Nimetatud ained võivad vallandada KOKile iseloomuliku

põletikureaktsiooni, ent põhjustavad samas ka ebameeldivat maitset. Probleem seisneb selles, et e-suitsetajad saavad ebameeldivast

maitsest üle tänu nikotiini nn premeerivale (rahuldust tekitavale) efektile (21), rohketele maitse- ja lõhnaainetele (millest mitmed on

olemuselt aldehüüdid, nt kaneelaldehüüd) ning 1. tüüpi anküriini ülemineku-retseptorpotentsiaali (TRPA1, transient receptor

potential ankyrin subtype 1) kanali ristde-sensitisatsioonile sensoorsetes neuronites (22) ning jätkavad e-sigarettide tarvitamist.

 

Tundub, et ilma nikotiini ja maitseaineteta aur peaks olema ebameeldiva maitsega! :)

Kas lugupeetud teadlane meile siinkohal hoopis "dry puffi" ei kirjelda? Dry puffi koostises on küll palju paska, aga veipija selliselt ju ei kasuta ja peita pole seda ka maitsetega võimalik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoreetiliselt kui pole kaks nädalat viitsinud vatti vahetada, siis selline kerge kõrvalmaitse tekib, mis pole otseselt dry puff vaid traadi peal sodi pisut kärssab kuna sodikihi all läheb traat kuumemaks. Räägin siis power mode-st. Samas ma ei usu, et mõni uuring on tehtud 2 nädalase läbisõiduga RBA coiliga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeah, olen seni spezz-i  kaupa ostnud, kui nüüd baasvedelik maksis 120€ liiter

siis pärast uut seadust ei kavatse küll 320 maksta. Ainet jah mõtlemiseks.

Halvimal juhul käin ju aastas korra puhkamas, ilmselt tuleb see liiter sealt tuua oliiviõli asemel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loodus ei salli tühja kohta... baas mis on mõeldud e-cig sisse läheb aktsiisi alla aga kui see on mujale mõeldud siis ei ole aktsiisi.
Ehk siis küll saab .... lihtsalt e-cig poed kaotavad ühe müügiartikli ja kasutajad ei saa kindel olla muuks otsarbeks mõeldud vg/pg kvaliteedis ... lihtsalt lauslollus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loodus ei salli tühja kohta... baas mis on mõeldud e-cig sisse läheb aktsiisi alla aga kui see on mujale mõeldud siis ei ole aktsiisi.

Ehk siis küll saab .... lihtsalt e-cig poed kaotavad ühe müügiartikli ja kasutajad ei saa kindel olla muuks otsarbeks mõeldud vg/pg kvaliteedis ... lihtsalt lauslollus

 

Sorry, aga ma ei kujuta ette et ma ostaks kuskilt RIMI'st või SELVER'st  propylenglycoli  (jah mul on ka seda tarvis, ei ole 100% VG peal) ja glyceroli  kuhu EI OLE PEALE KIRJUTATUD SAFE FOR E-CIG  USE.  Hetkel kasutan Atmose baase ja olen nendega rahul. Kuid kardan et peale seaduse jõustumist seda enam kuskilt osta ei ole ???

Austet kaas-foorumi kasutajad : palun andke teada siin foorumis ka kui on mingi võimalus normaalseid 0-baase osta pärast Mai kuud. Ärge jätke seda infot ainult kuskile jutukasse või facebooki. Tähtis et see oleks ka siin foorumis olemas, kasvõi vihjete kujul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, aga ma ei kujuta ette et ma ostaks kuskilt RIMI'st või SELVER'st  propylenglycoli  (jah mul on ka seda tarvis, ei ole 100% VG peal) ja glyceroli  kuhu EI OLE PEALE KIRJUTATUD SAFE FOR E-CIG  USE.  Hetkel kasutan Atmose baase ja olen nendega rahul. Kuid kardan et peale seaduse jõustumist seda enam kuskilt osta ei ole ???

Austet kaas-foorumi kasutajad : palun andke teada siin foorumis ka kui on mingi võimalus normaalseid 0-baase osta pärast Mai kuud. Ärge jätke seda infot ainult kuskile jutukasse või facebooki. Tähtis et see oleks ka siin foorumis olemas, kasvõi vihjete kujul.

Atmose pg/vg  peal pole kuskil kirjas, et see e-cig jaoks mõeldud välja arvatud nikotiini sisalduse märge... 0 pg/vg puhul saab selle kindlasti välja jätta. Mul tugevam pool kasutab atmose vg'd mullimasina vedeliku tegemiseks. 

 

Mina ei usu, et pg/vg kuhgi kaob... lihtsalt teadmatud on ohustatud kuna, et tea milline tootja on piisavalt kvaliteetne.

Seatakse ohtu lihtsalt inimeste tervis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, aga ma ei kujuta ette et ma ostaks kuskilt RIMI'st või SELVER'st  propylenglycoli  (jah mul on ka seda tarvis, ei ole 100% VG peal) ja glyceroli  kuhu EI OLE PEALE KIRJUTATUD SAFE FOR E-CIG  USE.  Hetkel kasutan Atmose baase ja olen nendega rahul. Kuid kardan et peale seaduse jõustumist seda enam kuskilt osta ei ole ???

Austet kaas-foorumi kasutajad : palun andke teada siin foorumis ka kui on mingi võimalus normaalseid 0-baase osta pärast Mai kuud. Ärge jätke seda infot ainult kuskile jutukasse või facebooki. Tähtis et see oleks ka siin foorumis olemas, kasvõi vihjete kujul.

 

0 mg/ml baasidele TPD "10ml" limiit ei rakendu, seega saab neid üle 10ml pudelites osta ka peale 20. maid 2017.

Ainuke jama on see, et kui aktsiis jõustub, siis tulevikus 0 mg/ml 20€/1L baasvedelik 220€.

 

See, et isesegajad hakkavad PG'd ja VG'd apteekidest või kusagilt mujalt ostma on muidugi täitsa võimalik, aga kvaliteet on kaheldav ja tuleb aru saada, et see on täiesti kasutu langev trend kogu turule.

Lõpuks on paar inimest, kes seda teevad ja on rõõmsad, aga ülejäänud 99,99% turust enam e-sigaretti ei tarbi ja ongi kõik ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 mg/ml baasidele TPD "10ml" limiit ei rakendu, seega saab neid üle 10ml pudelites osta ka peale 20. maid 2017.

Ainuke jama on see, et kui aktsiis jõustub, siis tulevikus 0 mg/ml 20€/1L baasvedelik 220€.

 

See, et isesegajad hakkavad PG'd ja VG'd apteekidest või kusagilt mujalt ostma on muidugi täitsa võimalik, aga kvaliteet on kaheldav ja tuleb aru saada, et see on täiesti kasutu langev trend kogu turule.

Lõpuks on paar inimest, kes seda teevad ja on rõõmsad, aga ülejäänud 99,99% turust enam e-sigaretti ei tarbi ja ongi kõik ... :(

Need baasid mis hetkel turul ja oma nime poolest seost veipimsega ei oma lähevad peale aktsiisi tulekut muudesse poodidesse. Lihtsalt kuna juurde ei tohi kirjutada siis kasutajal pole aimugi kas sobib või mitte... kui ta just ei googelda või eelnevalt seda ei tea ...

 

Jah see ongi kõige hullem, et need kes teavad asja saavad hakkama aga enamusele on see katastroof.. uusi enam juurde ei tule ja kuna paljud tahavad üldse looobuda siis sureb turg lõpuks täiesti välja, sest neid kes vahetaks odavama aga kahjuliku asja kallima aga vähem kahjuliku vasatu on väga vähe.

 

Hinna vahe on üks tugev argument.

 

Ja baasid baasideks... baasi inimesed leiavad lahenduse kas ohutu või mitte probleem on ikkagi enamuse kasutajate jaoks kes tarbivad valmis vedelikke... seal lähevad hinna käärid paljudele üle jõu käivaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, aga ma ei kujuta ette et ma ostaks kuskilt RIMI'st või SELVER'st  propylenglycoli  (jah mul on ka seda tarvis, ei ole 100% VG peal) ja glyceroli  kuhu EI OLE PEALE KIRJUTATUD SAFE FOR E-CIG  USE.  Hetkel kasutan Atmose baase ja olen nendega rahul. Kuid kardan et peale seaduse jõustumist seda enam kuskilt osta ei ole ???

Austet kaas-foorumi kasutajad : palun andke teada siin foorumis ka kui on mingi võimalus normaalseid 0-baase osta pärast Mai kuud. Ärge jätke seda infot ainult kuskile jutukasse või facebooki. Tähtis et see oleks ka siin foorumis olemas, kasvõi vihjete kujul.

Hetkeinfo põhjal saab ka edaspidi baase kenasti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaupmeestel tuleb vedelike jaoks eraldi pood üles panna kus maitsed on DIY kokkamiseks, baasid kosmeetikaks ja nikotiin taimekaitseks   :D

see oleks hea moodus ossinovskile ja sesterile keskmist sõrme näidata  :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...