Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
jan

Kanal2 tohter olaf e-sigaretist

Recommended Posts

Mõte on vahva aga meediat huvitab sopp rohkem. Samas kui sopata telekanalite vale levitamist siis oleks asjal jumet. Teen juttu toimetuse poolega, ise olen muidu disainis.

10+ (Y) ausa välja ütlemise eest. Aga lisaks faktidele saab äkki natuke soppa ka keerata .... vms sopp ta nii väga on ... küsimus kelle huvides see on, et seda teemat valedega käsitletakse. Mis on tegelikkus. Miks ükski arst ei räägi uuringutest mis on tehtud ja näitavad mitte kahjulikkust.

Miks teemaks olnud saates väideti, et e-aur sama kahjulik kui suits... ehk siis VALETATI ... no midagi ikka kamba peale välja mõtleme mis oleks tõsi aga keerutaks intriigi.

 

-- 15 Apr 2014 15:41 --

 

Aaa ja kui aus olla siis kuna valimised on tulemas siis mina tahaks teada mis on kanditaatide seisukoht e-auru suhtes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togdor olaf on multimees. Jagab asja tussudest e-suitsudeni

See mis teeb kõike, ei kõlba kuhugile.

Nii hullu kopi-paste saadet ma pole veel eestis näinud kui see ja ma olen vaid yht osa veerand silmaga näinud. Selles valguses on Что? Где? Когда? Eesti versioon nagu puhas kuld (täielik BS tegelikult!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõte on vahva aga meediat huvitab sopp rohkem. Samas kui sopata telekanalite vale levitamist siis oleks asjal jumet. Teen juttu toimetuse poolega, ise olen muidu disainis.

Näita neile Dr. Farsalinose tööd...

http://www.ecigarette-research.com/web/index.php

Njah ma kardan, et seal on 95% Eesti ajakirjanike jaoks liiga palju ja keerulist infi :( . Aga äkki unemployer suudab kollektiivist leida üles selle terava pliitasi... see kindlasti muudaks natuke arvamust ajakirjanduse lugemise ja mõtlemise võimest.

Jama ka selles, et ma ei kujuta ka ette kuidas seal oleva info põhjal sopp kokku kirjutada ... ainuke variant vist oleks näitada näpuga kõigi peale kes on teist juttu rääkinud.

NB! Sorry kui kellegi arvates tegin ajakirjanikele liiga aga see on minu arvamus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõte on vahva aga meediat huvitab sopp rohkem. Samas kui sopata telekanalite vale levitamist siis oleks asjal jumet. Teen juttu toimetuse poolega, ise olen muidu disainis.

Näita neile Dr. Farsalinose tööd...

http://www.ecigarette-research.com/web/index.php

Njah ma kardan, et seal on 95% Eesti ajakirjanike jaoks liiga palju ja keerulist infi :( . Aga äkki unemployer suudab kollektiivist leida üles selle terava pliitasi... see kindlasti muudaks natuke arvamust ajakirjanduse lugemise ja mõtlemise võimest.

Jama ka selles, et ma ei kujuta ka ette kuidas seal oleva info põhjal sopp kokku kirjutada ... ainuke variant vist oleks näitada näpuga kõigi peale kes on teist juttu rääkinud.

NB! Sorry kui kellegi arvates tegin ajakirjanikele liiga aga see on minu arvamus.

Oleks vaja mõnda ajakirjaniku kes aurutab. Viitsib sealt kokku vedada õige info ja vehkida näpuga kõigi nende suunas kes paska suust välja toodavad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui sellist ei leidu... äkki leiaks sellise kes teeb analoogi ja kaalub e-auru peale minna... paneks foorumi poolt talle hea komplekti kokku ... loodame, et talle sobib/meeldib ja siis vast saab ka normaalse tulemuse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jep jep. mõni asjalik APV (sigelei 20W *köh*köh*), nautilus/kanger mega vms ja parimat Waltsu toodangust ja las proovib kuu aega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sain nüüd arvuti taha, enne päädiga ei viitsind pikalt tippida :D

Ühesõnaga alati saab teha kollasele ajakirjandusele loost päris loo. Siin, mis ma arvan, valimiste eel saaks see "sopp" olla sõnavõtjad poliitikud. Kui keegi kuskil sel teemal on sõna võtnud. Lisaks, kui mõni neist veibib, saab ka sellest kõva põhja loole alla. Veel saaks olla argumendiks inimeste jutt, kes väidavad SELGELT ja ükshäälselt, et pärast 5-6 aastat veipimist on neil enesetunne parem ja ka arstitädi annab kõvasti paremaid tulemusi. Veipija peaks muidugi enne olema kõvem suitsetaja olnud.

Lisaks tuleb otsida statistikat - 5 aasta jooksul suri lohakil niko topsi pärast 2 last, lohakie jäetud toilet taki tõttu 5 last, pesugeeli topsiku tõttu 8 last jne. Ajakirjanik on laisk ja kirjutab sellest mida näeb. Eestis uuriv-ajakirjandus on ainult Pealtnägija. Kui aga keegi uurimustöö ajakirjanikule ära teeb, siis tema jaoks on see kõva töö tehtud ja ehk saab aasta lõpus parima loo preemiagi EALL'ilt.

By the way, EALL'i saatsin ära netist kokku pandud argumendid plus wikipedia sissekande veipi kohta. Komisjonil kulub sellega kauem aega, usun isegi 2 nädalat enne otsuse langetamist kuna tegemist ei ole otseselt uudisväljundiga vaid see jama kategoriseerub "reality show" alla ja seetõttu uudisväärtus küsitav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas oleks võimalik paluda, et juhul kui mõne kanditaadiga suheldakse siis küsitaks arvamust ka vapimise kohta - mitte ainult siis, et lugu saada vaid tegelt ka tahaks teada... ja ma arvan, et teised siin ka tahaks.

No seda tervise parenemist ei pea 5a ootama esimese kuuga juba tunda vahe ju. Ja mina olen vahelduva eduga ~5a teinud ja kindlasti on tervis parem. Eriti on tunda kui rattaga 2-3h korraga pedaalida... ja ma arvan, et neid siit foorumist leiab kes seda kinnitavad rohkem kui vaja.

Statistikaga vbla raskem... sest erinevalt paljudest ajakirjanikest ma leian, et peaks viitama kust see statistika pärit on :D.

Oeh oeh... kas tõesti peab selle info kogumise ja ülevaate teema ise ette võtma ... no ei ole selle ala inimene. Aga lõpmatu vingumine, et keegi ei tee ka ei aita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas oleks võimalik paluda, et juhul kui mõne kanditaadiga suheldakse siis küsitaks arvamust ka vapimise kohta - mitte ainult siis, et lugu saada vaid tegelt ka tahaks teada... ja ma arvan, et teised siin ka tahaks.

No seda tervise parenemist ei pea 5a ootama esimese kuuga juba tunda vahe ju. Ja mina olen vahelduva eduga ~5a teinud ja kindlasti on tervis parem. Eriti on tunda kui rattaga 2-3h korraga pedaalida... ja ma arvan, et neid siit foorumist leiab kes seda kinnitavad rohkem kui vaja.

Statistikaga vbla raskem... sest erinevalt paljudest ajakirjanikest ma leian, et peaks viitama kust see statistika pärit on :D.

Oeh oeh... kas tõesti peab selle info kogumise ja ülevaate teema ise ette võtma ... no ei ole selle ala inimene. Aga lõpmatu vingumine, et keegi ei tee ka ei aita.

Pikaajaline test on oluline, sest meedias pläägutatakse enam teemal "Pikaajaline mõju on teadmata blääblää." Sama nagu mobladega olid, kui need tulid. Põhimõtteliselt algusaegade hirmude järgi peaks meie lapsed praegu olema kõik rohelise nahaga, surnult sündinud vähk-mutandid.

Üldiselt kui me tahaksime selle asja kõige täiega meediasse paisata stiilis "Vabad veipijad vale arusaama vastu" siis tuleks sünnitada päris oma foorumi teema, koguda sinna inimeste leitud linke, jutte, mõtteid jne ja postitust ennast muudkui appdeitida. Kui lõpuks on kena jutuke koos, saab juba koostada pressiteate kõvade faktidega.

Üldjuhul on nii, et kui üks inimene sõna võtab ühe kommuuni eest, siis on ikkagi neid, kes ei jaga iga seisukohta üksühele ja faktivigu tehakse. Niiviisi aga kambakesi vabatahtlike foorumlastega koos töötades ma arvan võiks asjast saada päris korralik lugu =)

 

Edit: Ahjaaa ja poliitikutega on üldse asjad keerulised kuna noh...kui nemad supportivad veipi, siis kaob nende kukrust ära tubaka aktsiis, mis noh ilmselt asendatakse siis mahla aktsiisiga aga suurem kahju on vähiravilt teenitu kadumine. Mis seal salata, suitsetamise ja alkoholismiga seotud ravikulud on täna ikkagi kõige tulusam allikas haigekassale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, mul oli just sama link lahti, lugesin ennem, kas keegi on lisanud. Aga sellised positiivsed tulemused vajuvad jah tavaliselt allapoole sama kiirelt, kui meie müügiteema peale postitamist : :lol:

Aga hea mõte tõesti unemployer-i poolt, teha teema, kuhu asjad kokku koguda ja kui võimalik, lasta meediasse.

Meie näol on 2 meest, kes on nüüd 3a ilma suitsuta. Eelnev suitsetamise staazh: 10 ja 16 aastat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jah on positiivseid ka olnud... aga seda tuleb järje pidevalt teha... uuesti ja uuesti. Kordamine on tarkuse ema ja hetkel korduvad seda need kes on asjale vastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Järsku oleks aeg moodustada mingi e-kogukonna ümarlaud, mis siis ka tegeleks ühiskonna harimise ning lauslolluste levitamise vastu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, mul oli just sama link lahti, lugesin ennem, kas keegi on lisanud. Aga sellised positiivsed tulemused vajuvad jah tavaliselt allapoole sama kiirelt, kui meie müügiteema peale postitamist : :lol:

Aga hea mõte tõesti unemployer-i poolt, teha teema, kuhu asjad kokku koguda ja kui võimalik, lasta meediasse.

Meie näol on 2 meest, kes on nüüd 3a ilma suitsuta. Eelnev suitsetamise staazh: 10 ja 16 aastat.

 

Vot uudisloo jaoks oleks siia 3 aasta otsa nüüd vaja seda, et käiksid oma perearsti juures ja küsiksid temalt oma viimase kolme aasta tervise arengut võrreldes eelnevate aastatega. See oleks juba vettpidav, põhja panev info, mis põhineb faktidel ja selliste faktidega meeldib sopalehtedel vett peale tõmmata kõigile, kus vähegi saab. Kõik mis selle aja sees on juhtunud siis ma ei tea kopsupildid, vereproovid, koormustestid kui peaks olema tehtud jnejne.

 

-- 15 Apr 2014 22:11 --

 

jah on positiivseid ka olnud... aga seda tuleb järje pidevalt teha... uuesti ja uuesti. Kordamine on tarkuse ema ja hetkel korduvad seda need kes on asjale vastu.

 

Asi ei ole niivõrd järjepidevuses vaid selles, et positiivse tooniga lood ei taha hästi meediakünnisel püsida. Kliendi/lehe ostja response on see, et "Ahah, hakkas parem jah? Good for you=)" Aga kui saaks sinna juurde selle, et keegi kuskil kallutab arvamust selle nimel, et kellelgi kuskil ei jääks ports rahva raha teenimata näiteks, siis jahvatataks sellest nädalaid. Sel juhul oleks kliendi response hulka mahlasem stiilis "Oiiii värdjas poliitik raisk, tahab meid muudkui nöörida! Võttis lapse raha ära nüüd tahavad veel meelega mul papa vähki suretada! Sigad raisk!" Mida rohkem on sellist "hagu" lugude all, seda rohkem sel teemal peatutakse, sest ennekõike on iga meediaväljund ettevõtte, mis nagu iga teine püsib elus tänu käibele ja käive on uudishimu ja NÄLG selle järgi, et näha, et kellelgi läheb sitemini ja on sitem inimene kui mina.

 

-- 15 Apr 2014 22:16 --

 

Järsku oleks aeg moodustada mingi e-kogukonna ümarlaud, mis siis ka tegeleks ühiskonna harimise ning lauslolluste levitamise vastu??

 

Kui saaks HELP! või muu sarnase euroopa organisatsiooni omale seljataha siis oleks kotis. Ma kardan, et omalkäel moodustatud selline vennaskond saaks meedias jällegi kajastust stiilis "Narkarid võitlevad, süstlad peos, oma mürgi eest! Hoidke lapsi, päästke koolid, põletage patused!" :D EAÜ asutati kunagi autorite kaitseks, täna kõige põlatum organ riigis. IT kogukond asutati vaba interneti kaitseks, tänaseks on see punt patsipoisse, kes omavahel läbi ei saa ja otseselt rahva silmes midagi korda saatnud ei ole. Libe tee on see kõik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naah. Veel enam kuna töötan ajakirjanduses siis

Sent from my iPad using Tapatalk

Hmmm ma ei tea kus mis.... aga äkki annaks sul genereerid natuke sisuliselt korrektsemat meedia kajastust seal kus töötad aurutamise teema kohta?

Hetkel on tunne, et viimase 6kuu jooksul on käima läinud eriline vandetta e-auru vastu meedias.

Ma ei tea ... lampi ettepanek ... äkki viiks foorumis läbi küsitluse mitu kasutajat on loobunud 100% analoogidest, kui palju osaliselt ja kes ei ole suutnud loobuda või midagi sellist... ja äkki saaks kajastuse sellele vms? Puhtalt see loobujate number mis foorumi kasutajatest tuleb võiks kajastust leida.

Pigem peaks küsitlema nikotiinist täielikult loobunud tegelasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naah. Veel enam kuna töötan ajakirjanduses siis

Sent from my iPad using Tapatalk

Hmmm ma ei tea kus mis.... aga äkki annaks sul genereerid natuke sisuliselt korrektsemat meedia kajastust seal kus töötad aurutamise teema kohta?

Hetkel on tunne, et viimase 6kuu jooksul on käima läinud eriline vandetta e-auru vastu meedias.

Ma ei tea ... lampi ettepanek ... äkki viiks foorumis läbi küsitluse mitu kasutajat on loobunud 100% analoogidest, kui palju osaliselt ja kes ei ole suutnud loobuda või midagi sellist... ja äkki saaks kajastuse sellele vms? Puhtalt see loobujate number mis foorumi kasutajatest tuleb võiks kajastust leida.

Pigem peaks küsitlema nikotiinist täielikult loobunud tegelasi.

Ehk siis ufo peab meilima neile kes on foorumis kirjutanud, et jätsid maha ja küsima kuida läheb? :D. Ja see küsitluse teema võiks hallata ka kangust... st osad ju 0 vedeliku peale läinud ja rahul

 

-- 16 Apr 2014 01:12 --

 

uhhh ... päris mõnusalt ausad väljaütlemised +10 (Y) ja see näitab, et me vapijad oleme tagunud liiga vähe rauda saamata maksud, vähk, tubaka firmad... me ikka üritame seletada, et tegelt see ei ole paha vaadake neid ja neid fakte. Aga unemployer kogemuste järgi ei koti see mitte kedagi peale meie :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naah. Veel enam kuna töötan ajakirjanduses siis

Sent from my iPad using Tapatalk

Hmmm ma ei tea kus mis.... aga äkki annaks sul genereerid natuke sisuliselt korrektsemat meedia kajastust seal kus töötad aurutamise teema kohta?

Hetkel on tunne, et viimase 6kuu jooksul on käima läinud eriline vandetta e-auru vastu meedias.

Ma ei tea ... lampi ettepanek ... äkki viiks foorumis läbi küsitluse mitu kasutajat on loobunud 100% analoogidest, kui palju osaliselt ja kes ei ole suutnud loobuda või midagi sellist... ja äkki saaks kajastuse sellele vms? Puhtalt see loobujate number mis foorumi kasutajatest tuleb võiks kajastust leida.

Pigem peaks küsitlema nikotiinist täielikult loobunud tegelasi.

Ehk siis ufo peab meilima neile kes on foorumis kirjutanud, et jätsid maha ja küsima kuida läheb? :D. Ja see küsitluse teema võiks hallata ka kangust... st osad ju 0 vedeliku peale läinud ja rahul

 

-- 16 Apr 2014 01:12 --

 

uhhh ... päris mõnusalt ausad väljaütlemised +10 (Y) ja see näitab, et me vapijad oleme tagunud liiga vähe rauda saamata maksud, vähk, tubaka firmad... me ikka üritame seletada, et tegelt see ei ole paha vaadake neid ja neid fakte. Aga unemployer kogemuste järgi ei koti see mitte kedagi peale meie :|

 

Ma ei saa öelda, et ei koti lihtsalt infoajastul ON VAJA paratamatult teha üks kasulik ja faktiline lugu "mahlaseks". Ma toon näite - MIKS peaks terve mõistusega inimest kottima see, kuidas keegi oma CV saadab ja kandideerib tööle ühte baari? Ei kotigi aga, kui sellest teha reality show ja punuda piisavalt draamat, saad 400 tuhat televaataja teleka ette (Baar). Samamoodi see, kuidas kellegi abivajaja kodus tehakse ära valla rahade eest remont (Kodutunne). No ma ei kujuta ette, et ma läheks kuskile istuks maha ja vaataks kuidas seal vannituba täiesti uus tehakse. Aga, kui asi ehitada õigesti üles, siis tulevad inimesed vaatama seda. Omale valetades öeldakse, et empaatia pärast...tegelikult on see saade nii populaarne sellepärast, et inimloomuses on hea näha seda, kuidas kellegi elu on sügavamal per*es kui minu oma. See on karm aga kahjuks on see tänapäeva ühiskonna, mis ei ole just kõige personaalsem, paratamatus.

Seega tuleb kahjuks keegi kuskil kogu selle asja käigus maha tampida, et faktid inimesteni viia. Mina arvan, et tambitav võiks olla valelik meediaväljund seekord. Veel enam saate Olaf produtsent. Siis rahvas saab sajatada rikast tõbrast, kes südametunnistuseta vale infi meditsiinist levitab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riigikogus oli mingi pedede seadus arutusel. Varsti kehastub doktor Olaf pedeks ja räägib kuidas kõik pedesi kiusavad,et seadus tuleks ikka vastu võtta.Peded ka ju inimesed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pigem peaks küsitlema nikotiinist täielikult loobunud tegelasi.

Ehk siis ufo peab meilima neile kes on foorumis kirjutanud, et jätsid maha ja küsima kuida läheb? :D. Ja see küsitluse teema võiks hallata ka kangust... st osad ju 0 vedeliku peale läinud ja rahul

 

Kui e on analoogiga võrdne, ei ole ainult tõrvast loobujate väljaselgitamine mõtekas. Ma ei väida, et on, aga teie vastaste mõte on selline. Ise kahjuks võitluses kaasa lüüa ei saa, kuna meditsiiniteadmised piirduvad pärnaõie teega. Siiski soovitan rõhuda suitsetamisest loobumise abivahendile, mitte tühipaljale asendusele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seega tuleb kahjuks keegi kuskil kogu selle asja käigus maha tampida, et faktid inimesteni viia. Mina arvan, et tambitav võiks olla valelik meediaväljund seekord. Veel enam saate Olaf produtsent. Siis rahvas saab sajatada rikast tõbrast, kes südametunnistuseta vale infi meditsiinist levitab.

Vandenõu teooria? .... miks ta seda teeb... sest keegi maksab? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...