Jump to content
E-sigareti foorum
unemployer

Veibiteemaline rahvaküsitlus.

Recommended Posts

Tekkis mõte koostada aurutamise teemaline interneti küsitlus ning saadud tulemusi/statistikat kasutada ehk massimeedias lükkamaks ümber staardohter Olafi väited ning ka levinud väited auru kahjulikkusest.

 

Selleks aga oleks vaja koostada hea küsimustik. Seni on arutletud, et küsimusi võiks pollis olla ka suunava olemusega. Näiteks :"Kas oled teadlik, et PG kasutatakse enamikes toiduainetes ning see on tunnistatud tervisele kahjulikuks?" "a) Ei olnud teadlik B) Ei olnud teadlik aga on huvitav teada c) Olen teadlik d) Ei olnud teadlik ja ei huvita"

Või: "Kas oled kursis, et artiklis ww.lälä.läle toodud uuring tõestab, et kodukeemia aurud, mõningad ravimid ning paljud lisaained toidus on kordi kahjulikumad, kui e-vedelikes leitud ained?"

 

Lisaks ka statistilisi küsimusi.

 

Katsun järjest laksata siia teemasse teie pakutud ideid ja kambakesi proovime neid siis kohendada.

 

Lisaks, et saada võimalikult palju mitte-veipijate huvi küsitluse täitmiseks, olen kutsunud üles meie tublisi e-poode panema välja auhindu promo vastu küsitluses.

 

epiip.ee on pannud välja Blade Mod + iClear 30. Trumbake üle ;) (Auhind peaks olema just mitte veipijale atraktiivne)

 

kivi3 tegi otsa lahti küsimustiku puuga. Kuulub avalikult diskusseerimisele :P

1) Suitsetamise staaž ja harjumused

2) Ülemineku motivatsioon ja võimalikud raskused

3) Auramise staaž ja harjumused

4) Kasutatav riistvara ja selle hankimine

5) Kasutatavad vedelikud (valmissegud, isesegamised, kangused)

6) Muutused tervises (kõrvalnähud, paranemised)

 

Teretulnud on ka ideed, kus poll majutada, kas keegi on võimeline ka asja progema jne. =)

 

Ideid saab järgmiselt lingilt. Kes veel ei ole täitnud, vut vut täitma ;P

https://www.surveymonkey.com/s/6GWQM3N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tulemused riikide kaupa oleks huvitav lugemine. Tehtud.

 

Kusjuures mul käis vilksamisi peast läbi, jällegi korraldada mingi korjandus foorumis. A'la 10 euri per face, mingi 20 inimest näiteks. Ja koostada ka survey, mille täitmisel võimalus võita see nuts endale. Ainuke erinevus oleks see, et survey oleks koostatud mitte ainult küsimuste vormis vaid ka natukene harivas vormis. A'la

"Kas oled teadlik, et PG kasutatakse enamus toiduainetes ja on organismile kahjutu?" "a) Jah B) Olen kuulnud c) ei teadnud d) Ei huvita"

Või siis

"Kas oled kuulnud sellisest artiklist, ww.bläbläblbä.lälä, mis tõestab, et e-sigaret on kordades ohutum, kui tavaline suits, kodukeemia aur või rasva põlemisel tekkinud toss?" "a) Olen teadlik B) Ei ole kuulnud kuid hea teada c) Ei ole kuulnud ja ei huvita"

 

No laias laastus midagi sellist. Oleks hea statistika mida meediasse paisata ja teiseks, kes ei veibi saab ehk natsa targemaks ja teeb korrektuure elus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andke küsimused ette ja teeb selle küsitluse valmis. Ega siis alati ei pea midagi võitma.

 

No auhinna ma pakkusin ainult sellepärast, et saada võimalikult palju vastajaid ja ka selle võrra täpsema statistika.

(Sõbrad e-poodidest, kes paneb auhinna välja küsitluses promo eest? ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andke küsimused ette ja teeb selle küsitluse valmis. Ega siis alati ei pea midagi võitma.

 

No auhinna ma pakkusin ainult sellepärast, et saada võimalikult palju vastajaid ja ka selle võrra täpsema statistika.

(Sõbrad e-poodidest, kes paneb auhinna välja küsitluses promo eest? ;))

mhhh (facep)

Blade Mod + iClear 30 (lamp)

lihtsalt pakuks (õlut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andke küsimused ette ja teeb selle küsitluse valmis. Ega siis alati ei pea midagi võitma.

 

No auhinna ma pakkusin ainult sellepärast, et saada võimalikult palju vastajaid ja ka selle võrra täpsema statistika.

(Sõbrad e-poodidest, kes paneb auhinna välja küsitluses promo eest? ;))

mhhh (facep)

Blade Mod + iClear 30 (lamp)

lihtsalt pakuks (õlut)

Why not, samas ise ma küll sellisele küsitlusele auhinna pärast ei vastaks. Samas minul huvi sellevastu, et rahva teadlikkust tõsta. Tavainimene vb ei täida küsitlust ilma võiduvõimaluseta.

 

Plaan igastahes on tänuväärne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võin ka mingi stardika või kahese stardika välja köhida selleks yrituseks - yhesõnaga - mida soovitakse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võin ka mingi stardika või kahese stardika välja köhida selleks yrituseks - yhesõnaga - mida soovitakse ;)

Njah stardikatega siin foorumis pole vist midagi teha (kui mingit ego stiilis stardikat mõtlesid) :D ... pigem nautilus vms ... a kui mõnda vingemat siis respect (Y)

 

-- 24 Apr 2014 13:54 --

 

Aga enne auhindu võks jah hoopis mõelda mida küsida ... ja mis selle infoga peale hakata. Kindlasti kui teha siis peaks tulemused saama sellise kujul, et sealt ka pärast normaalset statistikat annaks välja lugeda.... ala mitte stiilis, et 60% vastas nii ja 40% naa... ehk siis ka risttulemusi peaks kindlasti saama ... ala 60% vastas nii ja nendest 10% vastas 3ndale küsimusele nii.

Et saaks ka mingied järeldusi teha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võin ka mingi stardika või kahese stardika välja köhida selleks yrituseks - yhesõnaga - mida soovitakse ;)

Njah stardikatega siin foorumis pole vist midagi teha (kui mingit ego stiilis stardikat mõtlesid) :D ... pigem nautilus vms ... a kui mõnda vingemat siis respect (Y)

ega auhind vast ei olegi mõeldud niiväga foorumlastele, kui neile, kes e-sigarettidest vähem teavad ja ehk ka ei oma e-sigaretti. Küsitlus on kindlasti ka informatiivse eesmärgiga (et inimesed oleks e-sigaretiga seonduvas vähe teadlikumad. ) Ma vähemalt loodan, et küsitlus läheb ka feissbuuki ringlema ja jõuab vähe suuremate massideni, kui on meie kallis foorum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sel juhul oleks stardika teema vast aktuaalsem nt 3 stardikat vms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võin ka mingi stardika või kahese stardika välja köhida selleks yrituseks - yhesõnaga - mida soovitakse ;)

Njah stardikatega siin foorumis pole vist midagi teha (kui mingit ego stiilis stardikat mõtlesid) :D ... pigem nautilus vms ... a kui mõnda vingemat siis respect (Y)

ega auhind vast ei olegi mõeldud niiväga foorumlastele, kui neile, kes e-sigarettidest vähem teavad ja ehk ka ei oma e-sigaretti. Küsitlus on kindlasti ka informatiivse eesmärgiga (et inimesed oleks e-sigaretiga seonduvas vähe teadlikumad. ) Ma vähemalt loodan, et küsitlus läheb ka feissbuuki ringlema ja jõuab vähe suuremate massideni, kui on meie kallis foorum!

Jah, auhind peaks olema atraktiivne suvalisele suitsetajale, et ta tuleks ja tahaks sda võita. Foorumlased täidavad nagunii kuna on ju huvi rahvani tarkust viia.

Küsitluse vläbiviimiseks on erinevaid saite. Osad lasevad tasuta teha teatud hulga jne. Peab nats ringi kammima. Samas mõni progeja siin ehk oskab asja ise ägedalt lahendada ja e-suitsu servusse ehk majutadagi selle? =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsitluse tehniline osa- kuhu riputada, auhinnad, vastuste töötlemine jne. - on ainult üks pool.

Teise poolena tuleks sõnastada küsitluse eesmärk ehk siis mida sellega saada/saavutada tahetakse. Kindlasti on üheks võimaluseks teha küsitlus, mis oleks lihtsalt propageeriv-hariv ja sellega ka piirduda. Aga on võimalik ka esitada küsimusi, millest saaksid ehk ka kaupmehed (ma ei mõtle neid, kes nagunii üheliigiliste asjadega kauplevad) mingeid mõtteid (mida tellida, kui palju). Võimalik on lisada küsimusi, millega uurida lühemaajalist mõju tervisele jne. Mõtlemise koht. (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsitluse tehniline osa- kuhu riputada, auhinnad, vastuste töötlemine jne. - on ainult üks pool.

Teise poolena tuleks sõnastada küsitluse eesmärk ehk siis mida sellega saada/saavutada tahetakse. Kindlasti on üheks võimaluseks teha küsitlus, mis oleks lihtsalt propageeriv-hariv ja sellega ka piirduda. Aga on võimalik ka esitada küsimusi, millest saaksid ehk ka kaupmehed (ma ei mõtle neid, kes nagunii üheliigiliste asjadega kauplevad) mingeid mõtteid (mida tellida, kui palju). Võimalik on lisada küsimusi, millega uurida lühemaajalist mõju tervisele jne. Mõtlemise koht. (esiga)

 

No meil on pooleli olev teema sellest, et meediasse paisata üks korralik lugu ja lükata ümber levinud väiteid. Minu mõte oleks seesama statistika kaasata sinna artiklisse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsitluse tehniline osa- kuhu riputada, auhinnad, vastuste töötlemine jne. - on ainult üks pool.

Teise poolena tuleks sõnastada küsitluse eesmärk ehk siis mida sellega saada/saavutada tahetakse. Kindlasti on üheks võimaluseks teha küsitlus, mis oleks lihtsalt propageeriv-hariv ja sellega ka piirduda. Aga on võimalik ka esitada küsimusi, millest saaksid ehk ka kaupmehed (ma ei mõtle neid, kes nagunii üheliigiliste asjadega kauplevad) mingeid mõtteid (mida tellida, kui palju). Võimalik on lisada küsimusi, millega uurida lühemaajalist mõju tervisele jne. Mõtlemise koht. (esiga)

 

No meil on pooleli olev teema sellest, et meediasse paisata üks korralik lugu ja lükata ümber levinud väiteid. Minu mõte oleks seesama statistika kaasata sinna artiklisse.

Ehk siis kui küsitlus näitab, et inimesed arvavad midagi valesti... ala kahjulikkuse kohta siis see artiklis ümber lükata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No meil on pooleli olev teema sellest, et meediasse paisata üks korralik lugu ja lükata ümber levinud väiteid. Minu mõte oleks seesama statistika kaasata sinna artiklisse.

No kui nii, siis viskan siia võimalikud teemad, küsimustega tuleks need alles sisustada. Aga alustada võiks teemade paikapanekust.

Küsimustiku blokid

1) Suitsetamise staaž ja harjumused

2) Ülemineku motivatsioon ja võimalikud raskused

3) Auramise staaž ja harjumused

4) Kasutatav riistvara ja selle hankimine

5) Kasutatavad vedelikud (valmissegud, isesegamised, kangused)

6) Muutused tervises (kõrvalnähud, paranemised)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõistlik oleks pigem arvamuste/teadmiste kontrolliks kerge hariva alatooniga küsitlus. Võiks mingi teema teha, kuhu võiks hakata pakkuma küsimusi näiteks selle küsitluse tarbeks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõistlik oleks pigem arvamuste/teadmiste kontrolliks kerge hariva alatooniga küsitlus. Võiks mingi teema teha, kuhu võiks hakata pakkuma küsimusi näiteks selle küsitluse tarbeks.

Jah, see käis siin teemas ka läbi korra. Minupoolest võiks siinsamas paugutadagi :) Muudan pealkirja/jutu nats ära ja kogun mõtted originaal postitusse kokku.

 

-- 24 Apr 2014 15:11 --

 

 

Küsitluse tehniline osa- kuhu riputada, auhinnad, vastuste töötlemine jne. - on ainult üks pool.

Teise poolena tuleks sõnastada küsitluse eesmärk ehk siis mida sellega saada/saavutada tahetakse. Kindlasti on üheks võimaluseks teha küsitlus, mis oleks lihtsalt propageeriv-hariv ja sellega ka piirduda. Aga on võimalik ka esitada küsimusi, millest saaksid ehk ka kaupmehed (ma ei mõtle neid, kes nagunii üheliigiliste asjadega kauplevad) mingeid mõtteid (mida tellida, kui palju). Võimalik on lisada küsimusi, millega uurida lühemaajalist mõju tervisele jne. Mõtlemise koht. (esiga)

 

No meil on pooleli olev teema sellest, et meediasse paisata üks korralik lugu ja lükata ümber levinud väiteid. Minu mõte oleks seesama statistika kaasata sinna artiklisse.

Ehk siis kui küsitlus näitab, et inimesed arvavad midagi valesti... ala kahjulikkuse kohta siis see artiklis ümber lükata?

 

 

Mm ei, pigem see, et 20% suitsetajaid, kes ei plaaninud loobuda veibi abil, loobusid siiski suitsetamisest.

40% vastanuist on katsetanud plaastreid ja nätse tulutult. 90% nendest loobus veibi abil suitsetamisest poole aasta jooksul.

98% vastanuist tunnevad, et füüsis ja ka vaimne tervis on paranenud.

 

jnejnejnjene, et lükata ümber seda jama, et asi on sama kahjulik kui suits kui krt statistika näitab et inimestel on enesetunne parem ometi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...