Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Keeru Pulk

Kodumaine õllepruul

Recommended Posts

Kuna viimasel ajal on seadused muutunud ja väikepruule tuleb nagu seeni peale vihma siis võiks ka arvamusi jagada.

Ise pole kunagi õllesõber olnud kuid nüüd on asi muutunud. Eriti hästi lähevad just peale tumedad ja IPA õlud.

 

Sai just tühjendatud Õllenaut - Humala padrun. Mõnus tugeva maitsega kodumaine toodang kuid veidi kange :D.

PS: Energiajoogi vedeliku vapimine on suht rõve peale selle lonksu.

 

Keegi ka kodus õlut teeb?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma olen jälle kogu aeg õllesõber olnud, aga neid kodumaisete väiketootjate õllesid ei oska väga leida kuskilt. Enamasti külastan küll ka ainult Selverit :? Samas ei mäleta, et ka kuskil mujal silma oleks jäänud. Jaanipäevaks olen juba mitu aastat mõelnud ise õlut teha, aga alati on kuidagi soiku jäänud. Ankur või kaks on isegi maal esivanemate juures olemas :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täna just käisin tondi selveris. Õllenaut ja Põhjala olid täiesti esindatud. Muidugi nende hind on teisest puust kui suvaline pilsner. Tallinnas on ka vägatore koht baar "Pudel" telliskivis, mis pakub selliseid asju. Endal ka plaan kätte võtta ja üks õlletegu ära teha see aasta.

 

Välimääraja:

Õllenaut

 

 

Põhjala

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mis täpsemalt muutus seaduses? Ise olen ka eelmine suvi paar partiid pruulinud enda jaoks, aga keberniiti liiga palju mu arust 20 pudeli nimel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Väikesed õllemeistrid võivad nüüd aastas pruulida kuni 40 000 liitrit õlut ja veinitegijad valmistada kuni 15 000 liitrit veini. Selle koguse tegijaid loetakse niisiis veel väiketootjateks ja nad ei pea maksma tuhandeid eurosid mõõtjatunnistuse peale, vaid võivad ise oma toodangu mahu ja kanguse üle mõõta.

See paari aasta tagune seaduse muudatus nagu tuleb välja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Väikesed õllemeistrid võivad nüüd aastas pruulida kuni 40 000 liitrit õlut ja veinitegijad valmistada kuni 15 000 liitrit veini. Selle koguse tegijaid loetakse niisiis veel väiketootjateks ja nad ei pea maksma tuhandeid eurosid mõõtjatunnistuse peale, vaid võivad ise oma toodangu mahu ja kanguse üle mõõta.

See paari aasta tagune seaduse muudatus nagu tuleb välja.

Krt jõle hästi hoiavad saladuses selliseid asju :S Võiks ju panna küll paar vaati veini või konni tõmbama. Pensi põlveks 30 aastat käinud, kuskil kokkutulekul või country clubis parseldad maha irmsa raha eest ja elu lill :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

no vljätt, proovida saab ju ikka, ei pea nina ju veel täis tõmbama... Olenevalt kasvust 1-2 õlle pool tundi enne sõitu on suht okei :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no vljätt, proovida saab ju ikka, ei pea nina ju veel täis tõmbama... Olenevalt kasvust 1-2 õlle pool tundi enne sõitu on suht okei :)

tahaks kaanida :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haabersti Rimis on Jyski vastas ka üks lett, kus peenemaid õllesid kaasa müüakse. Plasttaarat saab ka kohapealt osta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kui mõnel korralik ankur üle või tahaks müüa võiks ühendust võtta . Kunagi sai Isa oma ära antud lolli peaga .

Hea meelega paneks tikksuma 40-50 l mmmmmm kodu (õlut) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nädalavahetuse käigus sai ära proovitud kodumaisetest Lehe toodangut.

Loosi läksid:
Väike india
Lõbus njuufa
Blackmouth cur

Endale väga meelepärane polnud miski peale viimase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olen konservipruulija ja  siiani on parimad õlled tulnud coopersi toodangust, samas peab ütlema, et peab olema kannatust, sest alles 5 kuu möödudes võtab õlle ideaalse maitse külge. Eriti kaua soovitan hoida stouti, muidu on ta lihtsalt tume laager, aga alates 5 kuu möödudes, muutub ta paksuks kreemiliseks vedelikuks, vaht peal on paksem ja püsivam kui vahukoor.  Laageri puhul jääb pikkaks ajaks külge teatud maitsed ja alles 5 kuu möödudes need kõrvalmaitsed kaovad.

Olen proovinud teha muntonsi konserve kah, aga need pole mulle meeldinud ja ei taha need selgineda, jäävad sellised sogased suhteliselt. Konservide puhul võib vabalt ka aasta aega pudeleid jahedas keldris hoida, ei juhtu nendega midagi. Igaljuhul soovitan kauemat laagerdamist, ega poest õlle otsa ei saa, kannatate oodata küll. Üks näitaja veel, augustis kääritatud õlled on mul kõik hukka läinud. Tõenäoliselt on mul siis kõige halvemad tingimused. Üldjuhul minu õlletegu algab alates oktoobrist ja lõppeb märtsis, soojal ajal ei tooda, sest temperatuur mängib suurt rolli ja mu jahutusvõimalused on piiratud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...