Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
hazar

Minimaalne elamumaa suurus??

Recommended Posts

Minu korteri omanik parseldas selle ühele rootslasele maha ja varsti pean oma kodinatega siit jalga laskma. Tekkis kihk ise maja ehitada, rahakott nii peaaegu võimaldab ka laenu võtmata. Uurisin siis maalappe siin ja seal, ikka müüakse vähemalt poole ruutkilomeetrise suurusega tükke, mis ma sellega peale hakkan? Mulle nii 100m2 käraks küll, mul savi kui maja aken naabri õuele avaneb. Küsimus siis, et on mingi seadus või asi mille pärast ma sellist pisikest tükki ei leia? Või kui pole siis kas arvate, et hüpoteetiline maa omanik on valmis jupitama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hüpoteetiline maa omanik on nõus jupitama siis, kui on lootust ka ülejäänud jupile ostja leida.

Elamumaa suurusele minu teada üleriigilist piirangut pole. Pead kohalikust omavalitsusest uurima, kui suurele osale maast ehitusloa saad. Kusjuures see sõltub piirkonnast ehk võib ka ühe omavalitsuse piires erineda.

Mis naabri aknas sisssevaatamisee puutub, siis juhul kui mälu ei peta oli veel mingi piirang, et kui väga naabri krundi piiri lähedale midagi ehitada tahad, pead selleks naabri käest kirjaliku nõusoleku saama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krundi minimaalne suurus konkreetses kohas on kirjas vastava kohaliku omavalitsuse kehtivas ehitusmääruses. Igasugu ümberjagamised jne sõltuvad juba stiimulist (rahakoti paksusest) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma võin kyll peast eksida aga eramu juurde miinimum nn õueala on 0,1h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otsisin kunagi kaua aega, seda enda jaoks õiget mõõtu. Et poleks vaja hullumeelset pinda tühja hoolitseda ja ka naabriga ridaelamuna kõrvuti seista. Lõpus sai 1500mkasuks otsustatud ja ei kahetse, täpselt õige sai. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 ruutu=10x10meetrit, tõ sto, välipeldikut plaanid ehitada?

 

Ehitan 10x10 maja täpselt, mulle täitsa sobiva suurusega peldik.

 

Osta garaaž endale. Odav ja maad pole ka ümber.

Tead, vaatasin igast garaaže ja keldreid ka aga madalad laed, veevärk puudu  :twisted: 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.google.ee/search?q=sea+container+home&client=firefox-a&hs=oXK&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=YXL7U6H3D-fd4QSK14GIDw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1920&bih=921

Tundub ahvatlev - kui kitsaks jääb siis uus konteiner juurde ja rahu majas. Iseküsimus, kuidas Eesti kliimas selle soojustusega on (N)

niipalju kui uurinud olen siis sama pidi välja tegema kui ehitada . Erilist võitu meie kliimas pole ja kaaluvad palju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

hazar,

minu meelest on küll 600 ruutu minimaalne (enda oma on 1000), aga taevased väed on sulle appi tulnud. Peaaegu minu naabruses (paarsada meetrit eemal) on siin Nõmmel Valdeku ja Rohelise tänava ristmikul poollagunenud eramaja koos100 ruuduse krundiga juba aastast 2006 tänaseni müügil ega leia ostjat. Seda muidugi kahel põhjusel - esiteks keegi nii pisikest krunti ei taha ja teiseks taheti selle eest krooniajastul saada 1 miljon EEK - vastav plakat oli mitu aastat maja küljes. Nüüd euroajastul hinda ei tea, ilmselt on omanik jäänud ootama tulevikku ja ilmselt Sind. Nõmmel on muide maa turuhind meeletu - minu krundi turuhind on praegu pool miljonit eurot. Seda seetõttu, et Nõmmel ületab nõudlus pakkumise ma ei tea kui mitmekümnekordselt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teemaalgataja jaoks peaks vist ideaalne olema. Kui ei taha omaette olla(pole oluline, et naaber aknast sisse ei vaataks) ja ei soovi ka aeda(piisab katusel chillimisest), siis on ju päris hea - kui katusel chillides vaade ära tüütab, siis võib kasvõi iga päev uue asukoha valida ja uue vaate saada.

 

Edit: Aga WTF  6.5 V8 TDI ja ainult 132kW :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

alla 1000ruudu (0,1ha) pole nagu õige elamine,

~100ruutu elamised on Peipsi ääres (Mustvee külje all näiteks), kahe maja vahele jääb 10cm (kui veab), ja mõlemal on oma tara selles vahemikus,

eelmisest elust on selline juhtum olnud

 

aaa, mina oma 9,19ha olen rahul, lähim naaber (maja) 300m :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...