Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
maarjos

LED valgustite arutelu

Recommended Posts

Väike võrdlustabel ka, mis watt mis wati vääriline on:

http://www.suunainfo.ee/valgustugevuste-vordlustabel/

Kehtib ainult EU-s toodetud LED-lampide osas!!!!

 

 

Minu kõige minevam kaup olid need http://ledworld.nl/e14-66-led-spaarlamp-wit-230v.html

Samasugused on mul ka endal tubades ja ei ole 10 tükki vaja ;) Kööki sai tavaline, kuna naine tahtis rohkem valgust küpsetamiseks :)

Soetasin sarnased 5W lambid ja need olidki nn romantika lambid. Päris kokku peadpidi ei jooksnud toas, aga valgust ka ei andnud. Mõtetud lambid ühesõnaga. Umbes nagu 60W pirn dimmitud 10% peale vms. Täielik pask. Siiani vihane, et neid soetasin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul lux meter olemas, aga ma siiani ei tea kui kõrgelt mõõtma peab   (facep)

https://www.fasttech.com/products/0/10003840/1274500-hs1010-illuminance-brightness-lux-meter-light

Koridorid (käiguala) on 0...20cm. tööpinnaks loetakse 80cm (wc, lauad, jne). lastetoas 0,5m. Rohkem väga tingimusi korterite/majade osas ei ole.

 

EDIT: Toad olid vist 300lx, koridorid 100lx. tööpinnad (näiteks kus teed süüa) 500lx. Ja seda ka siis, kui hakkad tööd tegema ehk ei varja enda kehaga tööpinna valgustatust ära.

Samuti ei tohi valgustihedus erineda toa (loe tööpinna) eri punktides ehk ta peab olema ühtlane.

Tubades üldiselt 100....1000lx, olenevalt tegevusest ja toast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui ma suures toas mõõdan, siis 80cm kauguselt laelambist ?

eieieie. ikka tööpinnast ehk elutoas on selleks põrand. Mõõdad 80cm põrandast hoides mõõdikut horisontaalselt, mitte valgusti poole kalllutades ning kattes kinni kõik välised valgusallikad ehk aknad. Mõõtmine peab toimuma kõike ebameeldivamas olukorras ehk öösel....

 

EDIT: Kui mõõdad mõnel laual, siis mõõdadki laua plaadilt, mitte +80cm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Väga keeruliseks läheb seevärk ikka :D. Ostsin mõndaaega tagasi bauhofist kaks ledi, maksid miskit 19€/tk....eismene lõpetas tegevuse järgmisel päeval ja teine nädal hiljem. No mitte ei tahaks raha tuulde loopida enam...

Igaljuhul tegin paar tellimust hiinamaalt ära ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peab ikka raha peale eriliselt tige olema, et 19 euri eest pirn osta. See sama teema nagu elektriautogagi, soetus maksumus on nii jube, ja siis räägivad et nii odav on sõita. Tra selle hinna vahe eest saaks kütist nii, et halb hakkab. 19 euri eest saaks hõõglampi ka põletada nii et vähe pole :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma proovinud päris mitmeid erinevaid aga no ei istu kuidagi see led valgus .. isegi kuu aega üritasin vägisi kasutada, et ehk harjun ära. Ei harjunud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tõ sto, 43 taala pirni eest! Millisest säästmisest me räägime :)

No neid leiab odavamaid ka, see oli esimene, mis ette jäi. Aga just see tehnoloogia, kas sellised valgustavad paremini, kui need vanemat tüüpi maisitõlviku kujulised lambid? See peaks mingi uus asi veel olema, sellest ka hind veidi krõbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...