Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
kalajala

Algaja´le nõu MOD ja Clearode teemal

Recommended Posts

Tere,

 

Seoses e-suitsu kasutamisega paar küsimust ülesse kerkinud ja loodetavasti saab siit head nõu :=)

 

Alustasin EGO komplektiga (Ausõna ei ostnud nicorex/skysmoke komplekti vaid Hamburgis olles Red-Kiwi nimelise tootja kombo) nagu vist enamuses ja prooviks sai võetud nicorex french pipe vedelik mis ego + 2,4ohm CE4 type clearo otsas täitsa maitses, aga midagi jäi nagu puudu.

Peale siinses foorumis lugemist tellisin spezzi käest evicu + inno30s 2,1ohm ja sinna sisse BB V2 kloon ja alustasin VW kruttimist ja hetkel jäänud pidama 7,5W ja maitset ning tossu jagub mõnuga 8-)

Kannustatuna oma edust kraamisin välja eelnevalt ostetud Aspire ET-S BDC 1.8ohm sisse seesama nicorexi vedelik ja kruttima, alustasin 7,5W pealt aga kuidagi vale maitse seega hakkasin maha keerama, aga aina hullemaks maitse läks ja ei saanudki kuidagi heaks,isegi mitte 5,2W peal mida evic soovitab, selline kõrbend maitse nagu tundub. Kas BDC coilid tahavad teistmoodi lähenemist? VW puhul kas peaks uue clearo/vedeliku puhul alati alustama 5,2W ja sealt siis ülespoole liikuma?

 

Ärge siis väga kõvasti "lööge" rumalate küsimuste eest... (kick)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

VW puhul kas peaks uue clearo/vedeliku puhul alati alustama 5,2W ja sealt siis ülespoole liikuma?

ei pea

aga ego pulk ja 2,4 oomi.......see ju puhta pupu combo, pussuhaisu tuleb, nn 5w.

vb see vedelik lihtsalt ei kannata rohkem peale anda. osade vedelikega on nii, skaismõuki kohta kahjuks ma ei oska midagi öelda, äkki nende enda leiutatud, et parema combo peale ei koliks ja tõmbaks EGO pulka edasi CE4-ga (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas Aspire coil jõudis enne tõmbama hakkamist korralikult vedelikust läbi imbuda? Äkki tõmbasid kuivalt tööle ja nüüd ei saa sellest maitsest lahti.

Kui nii, siis vaheta coil ära.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vedeliku sisse ei tilgutanud, aga lasin nii 5min seista ja tegin paar kuiva tõmmet. Uut coili sellele pole kohe võtta, et testida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui teist coili võtta pole, soovitaks olemasoleva puhtaks pesta ja teise vedelikuga proovida. Nicorexi oma pole proovinud, aga kui selle prantsuse piip on sama intensiivse maitsega kui Liqua oma, siis on tegemist raske üritusega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pese coil puhtaks, võid ka keeta nats kausis. Kuivata ära, väike dryburn ja proovi siis uuesti vedelikuga.

Nicorex´i tõeline pale ;)french-pipe-flavored-nicotine-oil-from-f

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selge, panin pessu ja proovin sinna sisse midagi muud panna, Liqua french pipe 30ml potsikus on oma järge ootamas :!: , ilmselt tirin CE4 clearoga edasi seda piibu vedelikku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selge, panin pessu ja proovin sinna sisse midagi muud panna, Liqua french pipe 30ml potsikus on oma järge ootamas :!: , ilmselt tirin CE4 clearoga edasi seda piibu vedelikku.

vaheta CE4 välja millegi parema vastu - nt. iClear 16 vastu - saad veidi rohkem ehk maitset ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud kõigile vastuste eest, peale pesu ja mingi suva kirsivedeliku sisse panekut sain Aspire normaalselt toimima, Liqua french pipe on jäledus (suitsusoolaga oleks nagu üle pingutatud), "Nicorexi" oma oli kirsise järelmekiga. Marc55 iClear16 on liiga väikse mahutiga, ei viitsi mitu korda päevas täita ja nüüd kus Aspire toimima sain on võimalik kahte maitset ilusti kaasas kanda. Rumal küsimus veel, kuidas te suudate volte/watte nii ülesse kruttida? Proovisin eile BB V2 vedelikuga 8,5W-9W ja kurgulaks läheb jube jõhkraks (samas nikot 18mg kah). VG vedelikud on niiöelda mahedamad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marc55 iClear16 on liiga väikse mahutiga, ei viitsi mitu korda päevas täita

 

iClear 16 sama mahtuvusega kui CE4 sul  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud kõigile vastuste eest, peale pesu ja mingi suva kirsivedeliku sisse panekut sain Aspire normaalselt toimima, Liqua french pipe on jäledus (suitsusoolaga oleks nagu üle pingutatud), "Nicorexi" oma oli kirsise järelmekiga. Marc55 iClear16 on liiga väikse mahutiga, ei viitsi mitu korda päevas täita ja nüüd kus Aspire toimima sain on võimalik kahte maitset ilusti kaasas kanda. Rumal küsimus veel, kuidas te suudate volte/watte nii ülesse kruttida? Proovisin eile BB V2 vedelikuga 8,5W-9W ja kurgulaks läheb jube jõhkraks (samas nikot 18mg kah). VG vedelikud on niiöelda mahedamad?

Eks see on harjumuse asi. Ma alustasin ka 7W pealt ja piisas. Enne seda piisas ka ego-pulgast. Praegu sakutan vedelike 15W juures. Kes teab, äkki aasta pärast ei piisa ka sellest.

 

Peamiselt on erinevus selles, et kui kiirelt seade vedeliku kuumutab (muidugi ka kuumutamise temp, aga nii väikestel vattidel see sekundaarne). Ka 5W jõuab lõpuks mingi temperatuurini, aga enne jõuad naabrimehe naisel ka külas ära käia :P

 

Kurgulaks ilmselt nikost. Kui sa tõstad watte, siis tarbitud ml e-vedeliku per mahv on ju suurem - sa aurustad ju rohkem vedeliku ära sama aja.

Kui tõstad watte, siis ilmselt tulevikus mõistlik niko % vähendada :)

 

EDIT: mis mina olen märganud....

Mul kulub ikka ca 1,5....2,5ml päevas 1,2% vedeliku. Seda kulus siis nii ego pulgal kui ka praegusel setupil. Lihtsalt varem oli watte vähem, nüüd watte rohkem. Tõmban korraga vähem - vähem mahve per seanss, kui nüüd üritan meenutada. Samas ml per day kogus on püsinud konstantsena. Ei ole rohkem ega vähem hakanud tarbima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud Walc info eest, tundub suht loogiline kui mõtlema hakata, hetkel tirin niiöelda 2 mahvi järjest (ajaliselt 3,5-4s evicu järgi), et saada korralik kogus auru (suitsetaja rõõmud ilmselt, kopsumahtu pole ollagi), ilmselt siis niko vähendamise ja wati tõstmisega saaks ühe mahviga hakkama.

Marc55 ma pidasin silmas Aspire vs Iclear16 pigem (nüüd kui sain Aspire toimima siis CE4 rändas sahtlisse). Setup on evic + iclear30s 2.1ohm aurutiga kui see mulle oli mõeldud Scuall

Share this post


Link to post
Share on other sites

See oli pigem walcile mõeldud, et saaks ettekujutuse, milliselt setilt millele mahlakulu ei muutunud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täitsa OT, aga avalik küsimus Walcile. Kas Sa drippereid üldse ei kasuta? Oled mitmes teemas väitnud, et kõrged watid on mõttetud ja siin väidas 15w piisavat. Ma muretsen, et jääd paljust ilma. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täitsa OT, aga avalik küsimus Walcile. Kas Sa drippereid üldse ei kasuta? Oled mitmes teemas väitnud, et kõrged watid on mõttetud ja siin väidas 15w piisavat. Ma muretsen, et jääd paljust ilma. :)

Nop. Dripperit ei kasuta. Ma mugav miis. Peab ikka paak küljes olema. Sellega veab terve päeva välja ilma laadimata. Setup hana+kayfun vatiga. wick ei istunud. Rikkus maitse totaalselt ära.

Aga mul küll mahla kulumine ei suurenenud. Võibolla alguses ja ajutiselt, et vanast harjumusest kimusid samas tempos ehk rutiinne liigutamine. Aga lõpuks loksus küll paika ehk hana+kayfun set = 1,5 päeva kasutamist. Kahte välja ei vea - saab aku otsa ja samuti mahl.

 

Ajalugu muidu on olnud - ego+iclear16, evic+protank2, evic+vivi stv, evic+kayfun, hana+kayfun.

 

wattide teemalt niipalju, et muidugi on kõrged watid mõtetud kui kasutad vatti. Vatt hävineb muidu üpris nobedalt. kui mõnda teist setupit kasutada, siis teine deela.

 

Kui ma võrdlen evic+kayfun vs hana+kayfun, siis peamine vahe on tõmbamises. 15w saad ikka suht kohe auru suhu, evicu 11w peal pidid ikka 1s enne ootama, kui tõmbama hakkasid. Evicu peal oli mahv ka pikem, aga prolly mahla kulus sama palju per mahv. Mõõtnud seda muidugi ei ole. Seda väga ei saagi mõõta vist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15w saad ikka suht kohe auru suhu, evicu 11w peal pidid ikka 1s enne ootama, kui tõmbama hakkasid.

Tüüpiline viga, et väiksema võimsuse jaoks keeratakse coil liiga jämedast traadist tänu millele suureneb keerdude arv - traadi mass - temperatuuriinerts.

 

Arusaadav, et nt 0,3mm traadiga on palju mugavam nikerdada kui 0,2mm-sega kuid see maksab väikeste võimsuste juures pikenenud ooteaja näol kätte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuna süües kasvab isu siis tekkis ka uus küsimus, 19mm läbimõõduga RBA'd oskab keegi soovitada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...