Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
vikat

Muji Japanese cotton ehk wickimise vatt (sarnane KohGenDo'le)

Recommended Posts

Teema siis Jaapani vatist, nagu näiteks Muji või KohGenDo. Sarnaseid tooteid on tegelikult palju, st kus wickimine (lõikamine jms) käib samamoodi, ning tegelikult ka muud omadused on vatil suht sarnased.

 

 91bjcPRan4L._SX466_.jpg

 

Konkreetne pilt on Amazonist.

 

Enda kogemus on ainult positiivne, siiani parim wickimise materjal mida ma proovinud olen. Proovitud tavalises Aerotankis, Aerotank Megas, Rose v2'hes ja Kayfunis.

 

Veel arvamusi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Kasutan ise neid ning hea kraam on, mingit kõrvalmaitset pole (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai veel proovitud Arisega (The Council of Vapor tootja dripper) dualcoil ja hobuseraua wick - väga hea on! :) Ehk siis kui Maximi vatipallidega on alguses mingi vatimaitse, siis sellega on kohe õige maitse ja tundub, et imab rohkem vedelikku sisse ka.  :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võtsin ka ühe paki prooviks, esmamulje on väga viis. Rewickisin oma Veritas RDA ära ja tõesti seda vati kõrvalmaitset pole algusest peale ning tundub, et vedelik käitub ka sees teisiti. Eile igal juhul pärast esimest täitmist ma oma RDA-d kuivaks tõmmatud ei saanud. Katsetan veel ja annan siis põhjalikuma tagasiside.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hämmastav on veel see, et püsib nagu kauem puhtana..vb ei saa nii lihtsalt kuivaks kui tavaline vatt. Sai proovitud ka kayfun päris tühjaks tõmmata ja ei kaasnenud kõrbemaiku (Y)

 

 

Hoiatan: ärge naistele mainige, et teil selline asi...silmnähtavalt hakkab pakk kahanema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei Hakanud uut teemat tegema KohGenDo'le, räägin parem siin oma arvamusest.

 

Enivei, sai siis prooviks ostetud KohGenDo oma, mis nagu ikka patjadena ning siga mugav kasutada. Eelnevalt kerisin tahi Konsumist ostetud eurosest vatipakist, ning olin sinnani üpris rahul kraamiga. Vaadates erinevaid teste ja lugedes kasutajate arvamusi, pidin tõdema, et mu valik on üpriski halb, ning parim hüper-super kvaliteet seisneb siiski japside põlla päält korjatud puuvillas. Ok, pilukate vatt käes ja antud venelasele nuusutada, tekkis üpris kiirelt kärsakas. Vahetasin, ehitasin, möllasin ja viimistlesin, ning peagi sain ka parima tossu ja vastupidavuse tahile. Vastupidavus seisnes ja seisab siiani, ainult ja ainult, samas kategoorias Konsumist ostetud vatiga, ehk isegi veel vähemas. Ma arvasin, et tegemist on mingi ulmelise kraamiga, mida võib kuude pikkuselt kimuda aga võta näpust, ei sittagi. Hind on üüratu vati kohta aga peale nime seal suurt essugi ei ole. Täpselt sama toss, täpselt sama kaua peab vastu aga täpselt poole kergem on töödelda. Esimesed kaks väidet võivad vabalt olla ka Konsumi vati poole kallutatud, sest aegade jooksul oskan neist isegi paremaid poognaid veeretada kui täna veel pilukate krõbedast tuustist, ning mäletamist mööda ei läinud need poognad ka nii kiirelt õhtale omadega.

 

Ei ei, ärge saage valesti aru, toode on hää. Ma ei osta Konsumi eurist vatti enam kunagi (vist), sest pilukate oma on kergem tahiks töödelda ja mul on seda aastateks tagavaras, kuid see on ka kõik. Tegelikult annab samad omadused välja ka eurine tuust, kuid sellest on lihtsalt raskem kiiresti meelepärast kunstiteost välja voolida.

 

Ma ei saa aru ka sellest, kui inimesed räägivad siin vati maitsest. Nu ei tunne mina seda erilist maitset. Proovisin keelega isegi. Keel läks sametiselt pehmeks ja karvaseks aga maitset ei miskit. Siis viskasin vatitupsu suhu ja mälusin kõvasti, ikka ei midagi, ainult silmamunad tõmbas kuivaks ja krimpsu... järeldus... imab hästi. 

 

Võibolla olen ma arengupeetusega või tavaline oskamatu. Võibolla vajab see süsteem veelgi rohkem näppimist ja ma ei viitsi enam, kuid kus on sellisel juhul point? Minu arust on tegemist lihtsalt ülehinnatud tootega. Ei mingit võlu, ei mingit alust. Ilus pakend, krõbe hind ja kari lolle kaasa ulumas. Gucci, Huiucci, Armani, Traalivaali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peamine point vast ikka see, et kas Konsumi vatt on klooriga töödeldud või mitte.

Maitsevahet pole ka mina Maximi ja Koh Gen Do vatil täheldanud, kärsaka vastu aitab temperatuurikontroll.

See on tõesti suur boonus, et oluliselt lihtsam on parajat kogust coili vahele saada (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peamine point vast ikka see, et kas Konsumi vatt on klooriga töödeldud või mitte.

Maitsevahet pole ka mina Maximi ja Koh Gen Do vatil täheldanud, kärsaka vastu aitab temperatuurikontroll.

See on tõesti suur boonus, et oluliselt lihtsam on parajat kogust coili vahele saada (Y)

Mul oli täpselt sama mõte - Konsumi vatt :o

 

Ma ise ei ole jõudnud veel jaapani imevatti proovida - hängib kapis suletud olekus. Tahaks enne  vanadest  varudest lahti saada. Aga niipalju, kui ma sellest aru olen saanud, siis pidi väidetavalt imavus just ta "eelis" olema. Ei tahaks nagu uskuda, et üks vatt ja teine vatt nüüd kuidagi maitset muudaks - kui tegemist on puhta ja loodusliku tootega.

Samas ökapoe 2eur vatiga mul veel ei ole kordagi imavusprobleeme tekkinud, kui välja arvata üks tore olukord, kus K4 vedeliku kontrolli kinni keerasin....

 

Hind on muidugi suhteline järjekordselt. Ühe pakiga saad sa terve aasta kuni kaks coile kruvida. Kui üks peamisi kulumaterjale maksab 2eur või 7eur - ei saaks väga kurta, et aasta peale üüratu väljaminek just oleks. Võrdluseks siis delta tripple coil maksis üksinda 5eur minu meelest.

 

"Vati maitsest" ei ole ka mina aru saanud, samas wicki tunnen kohe ära ja üldse ei istu. Aga ilmselt olen ma vatiga nii ära harjunud, et ei oska eristada enam. Aga kui vatile üle läksin, siis oli küll teine elamus....küsitav on ainult see, et milline osa oli puhas maitse ja milline müstiline "vati maitse" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konsumi vatt.... no igasugune "tavalisest" poest ostetud vatt on tõenäoliselt klooriga valgendatud ja ma seda küll tõmmata ei soovitaks. Kui tahta kohe jaekaubandusest midagi, siis võiks võtta juba apteegist näiteks sellist http://www.apteekonline.ee/product_details/vatt_vatitikud_vatipadjad/k04c_vatt_100g_zig_zag_medrull&prev=139 (kloorivaba, aga võimalik, et on näiteks vesinikuga valgendatud).

 

Mis puudutab vati "maitset", siis tõe huvides tuleb mainida, et kuna ma niisutan vatti alati puhta (maitseta) baasiga, siis seetõttu mõne vatiga on seda maitset tunda, kui ma niisutan juba maitsega vedelikuga, siis ei tunne ma mingit "erilist" maitset. Lisaks on maitsega selline lugu, et "maitse küsimus", mõni teeb ka nichrome vs kanthal traadil maitsel vahet, mõnel on täiesti savi. Lisaks tõmbab mõni täiesti kärsanud wickiga ja ei kurda, mina aga vahetan vatti ikka keskmisest tihemini.

 

Kui tahta vastupidavust, siis peaks vaatama ikkagi Rayon või isegi silica poole, aga isiklikult soovitaks ikkagi naturaalset vatti.

 

Ja hind... ma ei tea palju sa vati eest maksid, aga Koh Gen Do on kõige kallim vatt mida üldse osta, sest nad on ainukesed kes lubavad, et kogu protsess on orgaaniline ja mahe ehk ka kasvatamisel ei kasustata pestitsiide, keemilist väetist jms. Muji ja teised Jaapani vati alternatiivid (Shiseido näiteks) on üldjuhul ikkagi odavamad ja ka pakid on suuremad. Lisaks muidugi, kas sa ostsid terve paki või üksikud lehed, teeb ka hinnas väga suure vahe. Minu Muji pakist peaks piisama tõepoolest vähemalt aastaks, tõenäoliselt, aga piisab isegi kaheks, mis teeb siis 7 eurot 2 aasta peale? Arvestades kui palju maksab kõik muu, st riistvara (sh akud jms) + vedelik? Täiesti olematu kulu minu jaoks.

 

Ja tõepoolest, wickimine on lihtsam/täpsem (lisaks kõigele muule).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hind hinnaks, mõeldud oli rohkem võrdlust tavalise vatiga ja sellega olen ma täitsa päri, et hind vs kogus on iga vati puhul marginaalne.Lihtsalt see eri vattide kvaliteedi jutt tundub vähemalt mulle natuke ülepaisutatud. No ei ole mina siiani kauem, rohkem, paremini tossata saanud kvaliteetse vatiga. Võibolla on tõesti asi minus, eks ma proovin edasi.

 

Klooriga vati valgendamise puhul aga tuntakse hirmu rohkem kui asi väärt on. Isegi kui vatt peaks sisaldama mingeid tervisele ohtlikke kloori jääke (milles ma sügavalt kahtlen), on neid seal nii minimaalses koguses, et hirmu tundmiseks põhjust küll ei ole. Muide, suurte linnade kraaniveest leiate samuti kloori ja seda kuni 0.5mg liitri kohta mille te endale sisse kaanite nii, et silm ka ei pilgu. Kloori sisaldab ka reostunud õhk meie ümber. Rääkida siinkohal mingi mega-milli-pisi-pisi valge vatitükikese mürgisusest oleks veidike naljakas, seda enam, et ega ka vedelikud mis te ära tossutate ei ole just puhas hapnik ega ka looduslikult ette antud aine/kogused kopsudesse tirimiseks :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
(ullike) 

Hind hinnaks, mõeldud oli rohkem võrdlust tavalise vatiga ja sellega olen ma täitsa päri, et hind vs kogus on iga vati puhul marginaalne.Lihtsalt see eri vattide kvaliteedi jutt tundub vähemalt mulle natuke ülepaisutatud. No ei ole mina siiani kauem, rohkem, paremini tossata saanud kvaliteetse vatiga. Võibolla on tõesti asi minus, eks ma proovin edasi.

 

Klooriga vati valgendamise puhul aga tuntakse hirmu rohkem kui asi väärt on. Isegi kui vatt peaks sisaldama mingeid tervisele ohtlikke kloori jääke (milles ma sügavalt kahtlen), on neid seal nii minimaalses koguses, et hirmu tundmiseks põhjust küll ei ole. Muide, suurte linnade kraaniveest leiate samuti kloori ja seda kuni 0.5mg liitri kohta mille te endale sisse kaanite nii, et silm ka ei pilgu. Kloori sisaldab ka reostunud õhk meie ümber. Rääkida siinkohal mingi mega-milli-pisi-pisi valge vatitükikese mürgisusest oleks veidike naljakas, seda enam, et ega ka vedelikud mis te ära tossutate ei ole just puhas hapnik ega ka looduslikult ette antud aine/kogused kopsudesse tirimiseks :)

Vähemalt üks, kes on ka kahe jalaga maapeal (Y)

Ma olen ammu loobunud sellest "võidurelvastumisest" . Alati kui midagi "uut" tuleb siis osa rahvast käib kõrvade peal ja kiidab taevani- kõike mida enne kasutas lendab nüüd sahtlisse jne. See on sama haige kui nt. hambaharja reklaam. Tra, hambaid on sajandeid harjatud ja mida uut ja revolutsioonilist on igal kuul sinna lisada, et asi nüüd 30% efektiivsemalt nühib   (ullike)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vähemalt üks, kes on ka kahe jalaga maapeal (Y)

Ma olen ammu loobunud sellest "võidurelvastumisest" . Alati kui midagi "uut" tuleb siis osa rahvast käib kõrvade peal ja kiidab taevani- kõike mida enne kasutas lendab nüüd sahtlisse jne. See on sama haige kui nt. hambaharja reklaam. Tra, hambaid on sajandeid harjatud ja mida uut ja revolutsioonilist on igal kuul sinna lisada, et asi nüüd 30% efektiivsemalt nühib   (ullike)

Eks ta ole jah, samas ega kõiki maailma lollusi ei pea ka omal käel järgi proovima. Mina näiteks Koh Gen Do vatti ei ostnud, sest see tundus kallis ja liiga ekstreemne (kasvatuses pole kasutatud pestitsiide jms). Samas miks mitte osta vatti mida on parem kasutada, imamisvõime on vähemalt sama hea (mõne arvates, sh minu arvates parem) ja puhtam ehk ei sisalda kindlasti kloori jääke jms.

 

Aga teema läheb väga offtopic, see kas kloor meie kraanivees on ohutu, hambaharjade paralleel jms.

 

Nõustun nendega kes ütlevad, et lolliks ei tasu minna, aga uute asjade proovimise vastu ma ka pole. Üldse, paljude arvamus on ka see, et e-suits üldiselt on üks paras trendipedede värk ja tõenäoliselt sisaldab rohkem kemikaale kui tavaline analoog, rääkimata nendest SkyS**** artiklitest kus hirmutatakse tundmatute kemikaalidega tundmatutes e-vedelikes jms. Hea on, et on erinevaid arvamusi, siis ka teised kasutajad teavad kas tasub oma raha ja aega selleks panustada või mitte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu jaoks on nende jaapani vattide suurim pluss see, et mugavam kasutada kui vatipalle ja lisaks teadmine, et ei sisalda kindlasti kloori jne. Samas suurt vahet orgaaniliste vatipallidega muus osas ei tunneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehk siis kokkuvõttes ainuke + on ,et mugavam kasutada. Kas selle eest on mõtet maksta 3x rohkem(see et kloori, pestitsiiidide vaba, väetatud ainult öko pullide sitaga jne.)! Kunagi oli juttu ( uued kasutajad ei mäleta) sellest kuidas Spezz müüs oma vana madratsi vati koos vedrudega coilidena maha ja kõik olid häpid (Spetzz sorry kuid see ei puuduta apsull sind :) ) Kes saab mu mõttest aru see saab ,kes ei siis ...,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teen ka oma kokkuvõtte Muji vati kohta. Tänaseks hetkeks läinud üle täielikult sellele ning minu kogemus näitab järgmist:

1) Maitse - Kasutasin varem ökopoe valgendamata vatipalli ja sellel oli minu jaoks küll alguses (4-5 tõmmet) natuke naljakas maitse, Mujiga seda ei tekkinud. Üldiselt kui vatt juba tööle hakkas vahet ei tunnetanud.

2) Kestvus - Jällegi töötab sama hästi kui vatipall, kas paremini ei suuda küll öelda, halvemini kindlasti mitte.

3) Wickimine - Siin on minu jaoks küll vahe sees. Tavalist vatti RDAs vahetama hakates jäi viimane üsna märjaks ning hakkas varem kärsakat andma, samas Muji oma saab üsna kuivaks tõmmata (kui hoida aurustit nii, et mahl coili poole vajuks). Samuti saan vahest aru oma Lemos, aga seda kõrgemate wattide juures, kuni 18 watti vahet ei tundnud, aga 25w peal sain tavalise vatiga kärsakat lõpuks, siis nüüd võib rahulikult ahelat lasta kuni paha hakkab. Samuti suudab Magma RDAs 0,3 oomise fused claptonit kenasti märjana hoida kui järjest kõik sisse mahtuvad 20 tilka ära tõmmata. Magmal veel sügav auk ka kust mahla ammutada. Kokkuvõtteks tundub, et siin tuleb vahe sisse ka just suuremate võimsuste juures, nii 25w+.

4) Kasutusmugavus ja kulu - Suurim pluss minu silmis!! Väga mugav kasutada ja kaod on üli väikesed võrreldes vati palliga. Viimane ilmselt natukene suhteline ka, sest muutusin lõpuks vatiga nii pedantseks, et sain ühest pallis max 4 wicki ning mõnest mitte ühtegi. Pidin lihtsalt saavutama momendi, kui wickil on enamus kiud ilusad pikad kogu materiali ulatuses, aga see minu kiiks. Hetkel saan sama tulemuse pärast ühte käärilõiget ning kadu on pea olematu. Seega mugavus veelkord suur pluss.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muide, siit saab, kes tahab proovida, aga ma ei tea mis koguse selle raha eest antakse :) http://www.epiip.ee/en/rba/793-muji-cut-cotton.html

 

Aga vähemalt saab ise sentide eest ära proovida (eeldades muidugi, et paned mingi teise ostuga kaasa, muidu on saatmiskulud suuremad kui asi väärt :P)

 

Edit: eestikeelsel lehel on ikka kirjas, et selle raha eest saab 5 padjakest http://www.epiip.ee/et/rba/793-orgaaniline-jaapani-muji-vatt.html

 

Ehk siis, ma panin alguses vale lingi mis viitas ingliskeelsele lehele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muide, siit saab, kes tahab proovida, aga ma ei tea mis koguse selle raha eest antakse :) http://www.epiip.ee/en/rba/793-muji-cut-cotton.html

 

Aga vähemalt saab ise sentide eest ära proovida (eeldades muidugi, et paned mingi teise ostuga kaasa, muidu saatmiskulud on suuremad kui asi väärt :P)

krt vikat - sa petsid mind. marc näe müüb 60 sendiga tervet pakki! urr :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suured tänud MaitsevAur'le kes lihtsalt tõi väikse paki vatti proovida (Y) .... kuigi kohe, kohe on suurem pakk takku saabumas.
Esmamulje .... vedelikku nähes paisub kiiremini ja rohkem kui maxim vatt. 
Paha on see, et ka naisele need lehed meeldisid (facep) - seega ma pole üldse kindel, et 140 lehte aasta ära kestavad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võtsin ka paki. Tulles ise "prisma" vati pealt on vahe märgatav. + muidugi ülilihtne paigaldada. Kes iganes veel mingi suvalise vati peal on, siis soovitan soojalt.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olen nüüd ka üks kuukene kasutanud ning tulles sellelt kurikuulsalt ökopoe vatilt(walc´i maja juurest), siis peale oluliselt "more convenient" paigalduse pole rohkem plusse täheldanud, niisamuti ei ole ta ka mitte kuidagipidi halvem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...