Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Comp

TC- ehk temp control

Recommended Posts

Siin tuleb mängu maksumus - 1 mõõtmine kindlal temperatuuril on tõenäoliselt hinna arvutamise aluseks.

Aga eks ootab nende vastuse ära ja siis saab täpsemaid arvutusi teha juba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere, Kevelti sellist seadet pole. Üks selline on TTÜ geoloogidel ja teine keskkonnauuringute keskuses. Parimad seadmed on Silmetis. Põhiliselt sobib ka Aa meetod. Neid on rohkemates laborites.

 

Otsin edasi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/bhwhs8kiux3o8lo/20150708_100616.mp4?dl=0

 

Paluks diagnoosile kinnitust.

Tc peal.

Viimsel ajal kärskaid metsikult saama hakanud. Coili jalg, 1 rõngas läheb punaseks nagu jumal juhatab. 3 cleroga proovinud, 3 erinevat nikkel traati   

Ise olen täheldanud, et 230+ piiranguga saabki traadi punaseks (sul 240). Keera 170-220 vahele ja ei lähe mitte kunagi punaseks. Et kindel olla, püsi alla 200. Ise kasutan 185-ga.

Vatti vahetades olen ka katsetanud nn "puhastada" traati. Lihtsam ja soodsam on uus traat keerata, kui kopsu ootejärjekorda end lisada =)

 

EDIT: Asi ei lähe punaseks, kui vedelik ja vatt kõrval muideks. Tühja traadi saad muidugi 240 piiranguga punaseks.

Tere, Kevelti sellist seadet pole. Üks selline on TTÜ geoloogidel ja teine keskkonnauuringute keskuses. Parimad seadmed on Silmetis. Põhiliselt sobib ka Aa meetod. Neid on rohkemates laborites.

 

Otsin edasi..

Kas äkki oleks võimalik otse Silmeti pöörduda.

 

Uurisin keskkonnauuringutest, aga neil sellist spetsiifilist testi ei ole tehtud. Kas saab teostada - ei osatud hetkel vastata. Nad tegelevad peamiselt keskkonna probleemidega. Soovitasid tervisekaitsesse pöörduda. Kuigi arvestades Eesti suurust, siis kahtlen. Silmet vb ainus reaalne võimalus.

 

Testi jaoks peaks testid tegema erinevate vedelikega. Telefoni jutust sain aru, et teoorias võiks asi soolasema materjaliga kokku puutudes reageerida kergemini. Kuidas täpselt - peaks ilmselt teste tegema. Ehk lühidalt - peale erinevate temp-control sätete peaks valima välja ka erinevad ained (siin ma mõtlen erinevaid maitseid just). Ilmselt tuleks ka testida erinevaid PG ja VG suhteid. Kuigi minuteada neis väga soolasid ei eksisteeri.

Raskeks teeb ka see, et enamik maitsete tootjaid ei avalikusta oma keemilist ühendit. Seega tuleks erinevate tootjate maitsed kõigepealt saata uurimisele, et tuvastada erinevad testimiseks  kõlbulikud variatsioonid. Mulle tundub see liiga kallis ettevõtmine, sest tegemist ei ole päris "olen väike eesti foorum ja teen kõik ise ära" testiga.

 

Kuigi internetist leitud info põhjal puhas nickel ei hakka enne 600F siiski essugi tegema väidetavalt.

http://www.jainexmetals.com/nickel.htm

Metallitööstusettevõte ei saa väga toota ohtlike asju. Seega tundub legit informatsioon. spezz - võtad Silmeti ette?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walc, miks varem ei saanud punaseks? Ma 240-250 kogu aeg lasknud

Ta ei lähegi punaseks, kui vatt ja vedelik kõrval on jahutamas. Sa tegid ju dryburni. Ja varem oleks ka pidanud saama - mul koguaeg läinud 230-ga punaseks (vähem kui sul 240ga).

Endale ei sobi 230ga tõmmata - liiga soe ja intensiivne on see aur. 185-ga on tiptop aur ja punaseks ei lähe ka dryburnides coil.

 

EDIT: Punaseks läheb ka siis, kui kuskil skeemis on viga (loe kehv ühendus) ja ta annab liiga palju volte peale. Simple. Kontrolli üle oma mõõteskeem (kayfunil peamiselt on selleks põhjakruvi).

 

EDIT2: Mul eile hakkas viskama, kuna keerutasin kayfuni peale ja maha seadmest ja sellega keerasin ka põhjakruvi ilmselt. Võtsin paagi maha ja keerasin kruvi korralikult alla ja magic - ei kõikunud enam ohmid ega ei saanud burstiga auru otse suhu/kopsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No asi ongi selles, et kungi pole läinud puneks.

Keeriasn maha, lemos temp ei taha üle 140 tõustagi. Aurab okeilt, hetkel ei kärssa. Mul karvane tunne, et rdna läheb aegajalt lolliks.

Pool aastat töötas ju okeilt @240c, fakt ja ei mingeid probleeme. Eks aeg näitb, kui jebib edasi, siis peab teise modi soetama. 

 

 

Edit:

Netis ju videod olemas, kus 240 juures traat ei lähe kollasekski


https://www.dropbox.com/s/8etvq8z66b7xhh1/20150708_123105.jpg?dl=0

Nii palju siis töö tegemisest     lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Variant on ka muidugi, et selle sama modi 510 ühendus on miskitpärast kehvaks läinud. 240 kraadi juures ei tohiks tegelikult coil punaseks minna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No asi ongi selles, et kungi pole läinud puneks.

Keeriasn maha, lemos temp ei taha üle 140 tõustagi. Aurab okeilt, hetkel ei kärssa. Mul karvane tunne, et rdna läheb aegajalt lolliks.

Pool aastat töötas ju okeilt @240c, fakt ja ei mingeid probleeme. Eks aeg näitb, kui jebib edasi, siis peab teise modi soetama. 

 

 

Edit:

Netis ju videod olemas, kus 240 juures traat ei lähe kollasekski

https://www.dropbox.com/s/8etvq8z66b7xhh1/20150708_123105.jpg?dl=0

Nii palju siis töö tegemisest     lol

Seda enam. Ilmselt pead ühendused üle vaatama, sest 0,01ohm on juba nikli juures üpris suur erinevus. Kuigi enamasti villast hakkab 0,05 ohmise vahega (tegelik coili takistus näiteks 0,12 ja seade kuvab 0,17), siis annab ta 1,5x rohkem volte peale. Tee omad järeldused =)

 

Variant on ka muidugi, et selle sama modi 510 ühendus on miskitpärast kehvaks läinud. 240 kraadi juures ei tohiks tegelikult coil punaseks minna.

Ma ka kardan, et kuskil keermes on "viga".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rdna pin on liikuv, vähemlt hetkel on  

Võimalik, et rdna vedru ka ära väsinud. Võimalusi on päris mitmeid, mis jäävad aku ja coili vahele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puhas tundub.

Keere ka ok

Peaks lammutama?

On sel üldse midagi teha.....pole eriti modija     :roll:

Mina ei lammutaks rdna-d. Otsi keegi, kellel temp.controlliga mod kohapeal ja viska oma coil otsa. Kui sama probleem, siis oled välistanud/kinnitanud rdna süü kuriteos =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina ei lammutaks rdna-d. Otsi keegi, kellel temp.controlliga mod kohapeal ja viska oma coil otsa. Kui sama probleem, siis oled välistanud/kinnitanud rdna süü kuriteos =)

Jah, see parem variant ehk, et proovid oma clearot kellegi teise rdna otsas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ise olen täheldanud, et 230+ piiranguga saabki traadi punaseks (sul 240). Keera 170-220 vahele ja ei lähe mitte kunagi punaseks. Et kindel olla, püsi alla 200. Ise kasutan 185-ga.

Vatti vahetades olen ka katsetanud nn "puhastada" traati. Lihtsam ja soodsam on uus traat keerata, kui kopsu ootejärjekorda end lisada =)

 

EDIT: Asi ei lähe punaseks, kui vedelik ja vatt kõrval muideks. Tühja traadi saad muidugi 240 piiranguga punaseks.

 

Kas äkki oleks võimalik otse Silmeti pöörduda.

 

Uurisin keskkonnauuringutest, aga neil sellist spetsiifilist testi ei ole tehtud. Kas saab teostada - ei osatud hetkel vastata. Nad tegelevad peamiselt keskkonna probleemidega. Soovitasid tervisekaitsesse pöörduda. Kuigi arvestades Eesti suurust, siis kahtlen. Silmet vb ainus reaalne võimalus.

 

Testi jaoks peaks testid tegema erinevate vedelikega. Telefoni jutust sain aru, et teoorias võiks asi soolasema materjaliga kokku puutudes reageerida kergemini. Kuidas täpselt - peaks ilmselt teste tegema. Ehk lühidalt - peale erinevate temp-control sätete peaks valima välja ka erinevad ained (siin ma mõtlen erinevaid maitseid just). Ilmselt tuleks ka testida erinevaid PG ja VG suhteid. Kuigi minuteada neis väga soolasid ei eksisteeri.

Raskeks teeb ka see, et enamik maitsete tootjaid ei avalikusta oma keemilist ühendit. Seega tuleks erinevate tootjate maitsed kõigepealt saata uurimisele, et tuvastada erinevad testimiseks  kõlbulikud variatsioonid. Mulle tundub see liiga kallis ettevõtmine, sest tegemist ei ole päris "olen väike eesti foorum ja teen kõik ise ära" testiga.

 

Kuigi internetist leitud info põhjal puhas nickel ei hakka enne 600F siiski essugi tegema väidetavalt.

http://www.jainexmetals.com/nickel.htm

Metallitööstusettevõte ei saa väga toota ohtlike asju. Seega tundub legit informatsioon. spezz - võtad Silmeti ette?

Juu, päring saadetud Silmetisse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui välja veab, siis kokkutulekul. Militar ei kasuta tc ja kedagi teist siin kandis ei tea.

Kas Militaril on rdna? Kui jah, siis pole ju vahet kas ta kasutab või mitte, laena lihtsalt korraks tema modi, seadista ära ja saadki testida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui ta ei kasuta tc-d, siis loogiline on, et tal pole tc võimelist masinat      (relv)

Natuke on loogiline, samas pole ka, sest tean inimesi kellel on TC võimeline masin, aga ei meeldi nikkel vms :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rdna pekkis? Varem kaitsesid küll nii usinalt, ju jäi siis kolm korda üle õla sülitamata.
Aga juba korra punasena ära käinud nikli coili ma ei soovitaks no kohe üldse tõmmata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rdna pekkis? Varem kaitsesid küll nii usinalt, ju jäi siis kolm korda üle õla sülitamata.

Aga juba korra punasena ära käinud nikli coili ma ei soovitaks no kohe üldse tõmmata. 

pekkis-ei kinnita ega lükka hetkel ümber. ei ole millegiga kontrollida

 

siiani parim modi, juhtmeta laadimine on ikka best ever thing, lisaks, kiire laadimine igaks juhuks

edit:

 

Ka parimad asjad lähevad vahel katki....ega see neid kohe sitaks tee       (kurk)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis ma valesti teeb..

Seadmeks Evick VT+ Subtank.

Nickel 0.16 +34w+360F.

Vahepeal töötab normaalselt ja siis hakkab watt hüppama, 34w 3w 29w 10w jne suvalistes numbrites ja auru ei tule korralikult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Äkki on traadil kusagil "hotspot" ja seade hakkab temperatuuri kohendama. Uus coil keerata või kui tehasecoil, uus sisse. Midagi ilmselt coiliga seoses.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui välja veab, siis kokkutulekul. Militar ei kasuta tc ja kedagi teist siin kandis ei tea.

Kasutaja Hrotgar -iga võta ühendust, ta ka Tapalt ja tal sama aparaat mis sul, ainult vanema displeiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...