Jump to content
E-sigareti foorum
walc

DNA40 ehk nikli keeramise kunst

Recommended Posts

Mõtlesin, et jagan oma kogemusi, katseid ja ootaks siis teiste kogemusi....

 

Olen proovinud 3 erinevat jämedust - 0,25mm, 0,32mm ja 0,4mm.

 

0,4mm - esimene mahv tuleb tühja, sest olematute voltidega ei suuda dna40 kiip seda soojaks lasta. teine ja edasi on 5+ mahvid. Kui meeldib, andke tuld.

0,4mm "mikrocoil".....see lihtsalt füüsiliselt EI TOIMI.

 

0,32mm - hetkel vist kõige optimaalsem. 8-10 keerdu ja tuleb seal 0,10....0,12ohmut ringi. Kiirelt toimib, aur okei. Kõige parem kogemus mul siiani.

0,32mm "mikrocoil"....see lihtsalt füüsiliselt ei toimi.

 

0,25mm - kui oled osavam, siis saab päris kaua kasutada, muidu on pehme ja vati vahetamisel peab ettevaatlik olema, et coili kuju ei riku. Muidu tiptop diameeter. 0,32mm on kasutajasõbralikum lihtsalt.

 

Omavahel ei ole neid keeranud ega väänanud risti ega rästi.

 

Kasutanud 15W peal ja vatiga.

 

0,1...0,2ohmut vahele coilid on siiani olnud parimad...üle on jama ja alla ka nagu ei toimi nii edukalt. (isiklik arvamus)

 

EDIT: 0,4mm olid 0,22ohmut. 0,32 "mikro" sihtisin ka 0,2...0,25 vahele. o,25mm sain 0,13ohmut, kui õigesti mäletan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga mis läbimõõduga coli teed?

Ma ausalt ei oska õelda. Peaksin üle mõõtma. Tegemist on nn tüüpilise stagnaegse komplekiga, kus on 6 kruvikat, näpitsad, jms, mis kõik vaja ühes karbis (vanaisa oma veel).

 

Pakun, aga võin ka eksida, et "mikrocoil" oli 2mm ümber ja teised 3mm ümber.

 

Üritan leida mingi enam-vähem ok lahenduse, et hinnata kruvikate diameetrit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walc, kas Sa "microcoili" all pead silmas lihtsalt keerud koos isendit või lisandub sellele ka väike diameeter?

Miks "microcoil" ei toimi?

Mul d 2,5 ja d 3,0 mm, keerud koos, toimivad väga hästi. Mingisugust vahet/paremust eraldiasetsevate keerdude korral ei tähelda. (Ni200, 0,32 mm, 0,13-0,18 ohmi, 180-185 kraadi, 18-20W)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walc, kas Sa "microcoili" all pead silmas lihtsalt keerud koos isendit või lisandub sellele ka väike diameeter?

Miks "microcoil" ei toimi?

Mul d 2,5 ja d 3,0 mm, keerud koos, toimivad väga hästi. Mingisugust vahet/paremust eraldiasetsevate keerdude korral ei tähelda. (Ni200, 0,32 mm, 0,13-0,18 ohmi, 180-185 kraadi, 18-20W)

Minul ei toiminud väiksem coili diameeter(õhtul üritan meeles pidada ja ära mõõta oma kruvikad, aga pakun hetkel lampi, et äkki 1,5 või 2mm). Coil ise läks liiga pikaks, mis maakeeli tähendas seda, et äärtest küll mahvis tossu korralikult, aga keskelt jäi vatt kuivaks ja hakkas suurema tõmbamise peale kohe kõrbema. See siis vatiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma proovinud kahte mõõtu, 0,2 twisted ja 0,32 tavaline. Mõlemad toimivad võrdväärselt, keeran ümber 2.4mm kruvika 8-9 keerdu ja tuleb 0.13-0.15 enne kasutasin fastechi sinist kruvikat(2mm äkki) ja alla 0.2 ei tahtnud tulla ning coil kestis max 2-3 päeva. Nüüd juba 2,5 nädalat sama traat, vahepeal ainult vatti vahetanud ja hambaharjaga puhastanud ( jätkuvalt dry burni ei taha niklile teha). Kõik coilid teen spaced ja tõmban 190c 20w

Proovisin 3mm kruvikat ka, aga siis tuli liiga suur coil ja ei tahtnud Squape R w decki renni mahtuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis see spaced on? Vahedega?

 

Yep, spaced coil on microcoili vastand : kui microcoilil traadi keerud puutuvad üksteist (ehk coil on kokku surutud) siis spaced coil on selline kus traadi keerud üksteisevastu ei puutu (see kõige tavalisem mis näiteks Protankidel oli)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas keegi teab head õpetust kuidas oleks lihtne teha ilusaid spaced coile? ... natuke googeldasin midagi kavalt silma ei jäänud.
Ise talupoja mõistusega pakun, et hea võiks olla neid keerata ümber puidu kruvi. Teoorias võiks siis tulemus olla ilus ja ühtlane coil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul oleks vähe nõu selle nikli ehitamisega vaja. Olemas siin ise te tehtud dna40 box mod ja gearbesti kayfun v4 koos selle lisajubinaga et takistus ei hüppaks.

Proovisin alguses siis 28awg traati keerutada ümber 2,4 mm kruvika 11 keerdu. Tuli mingi 0,4 kopikatega ohmi. Lükkasin boxi peale - esiteks ei küsind dna kas on uus coil ja teiseks kui tulistasin hüppas takistus kõvasti. Nii proovisin uuesti. Tegin 2mm kruvika ümber 10 keerdu...joppenpuhh jälle mingi 0.35 vm ohmi ja jälle ei küsind kas uus coil. Jälle tulistades hüppas takistus kõvasti. Proovisin siis kolmandat korda. Sama traat pmbes 2 mm kruvika 8 keerdu ja no blja 0.28 ohmu, jälle ei küsind kas uus coil ja takistus hüppas. Siis andsin alla. Tegin sama paksu kanthal a1ga 7 keerdu ümber 2mm kruvika. Alguses kui boxile panin näitas 1.24 ohm ja ei kpsind kas uus coil. Tegin asja ilusaks, panin vedeliku sisse ja nüüd kui boxi otsa keerasin küsis ta kas on uus coil ja 1,04 ohm püsib nüüd nagu raud nael.

Mida ma valesti teen? Kas küsibki uue coili kohta kui vedelik ka sees juba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proovi 2.4mm ümber 8-9 keerdu peaks ~0.15 tulema vahedega coili puhul (ise teen sedasi) ja alati ei peagi küsima uue coili kohta, vedelikku pannes muutus ilmselt temp ja seepärast küsis. Peale täitmist mul ka küsib alati sest asi peos olles soojenenud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niipalju kui mina olen aru saanud, mõõdab TC takistust, mitte temperatuuri ennast. Nikli takistus muutub kuumenedes, kanthalil mitte.

Aga mis puutub nikliga coili ehitamisse, siis reaalset takistust pole mina enne vedeliku sisse kallamist näinud, alati on mingid ulme näidud olnud. Miks, ei tea :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Õige, samas temp muutudes muutub ka takistus niklil ja täites peos hoides veidi ikka soojeneb. Mul ilma vatita näitab suht samasse auku takistust kui ei eksi. Homme teen uue coili ja jälgin seda ka huvi pärast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Õige, samas temp muutudes muutub ka takistus niklil ja täites peos hoides veidi ikka soojeneb. Mul ilma vatita näitab suht samasse auku takistust kui ei eksi. Homme teen uue coili ja jälgin seda ka huvi pärast.

tee uus coil jah ja räägi mis täpsemalt tegid. mis traat, mis diameeter, mitu ringi jne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minul oli probleeme 0,2ohm nikliga juba. Ma ei kujuta ette, et mis raudvara see 0,4ohmut võib olla. Ehitasid oma laevastiku? :D

 

Muidu mikrocoil mul ka ei toiminud, tegin võimalikult suure ringi ja sihtisin 0,12....0,15 vahele. Toimib kenasti. Tak ei hüppa ka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tellisin 24 awg 0,51mm, kuidas sellega keeramine on, ise pole veel kätte saanud? peaks midagi juurde ka tellima, et kui 24 ei sobi siis saaks millegi muuga katsetama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 AWG ja 3mm vardaotsa 10 keerdu, tulemus 15Ω. Kasutan igapäevaselt Kayfun v4 ja Squape R-is.

Olen proovinud 0,4mm niklit veel aga see kuidagi ei toiminud hästi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 AWG ja 3mm vardaotsa 10 keerdu, tulemus 15Ω. Kasutan igapäevaselt Kayfun v4 ja Squape R-is.

Olen proovinud 0,4mm niklit veel aga see kuidagi ei toiminud hästi.

Kas ser microcoil või standard?

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 AWG ja 3mm vardaotsa 10 keerdu, tulemus 15Ω. Kasutan igapäevaselt Kayfun v4 ja Squape R-is.

Olen proovinud 0,4mm niklit veel aga see kuidagi ei toiminud hästi.

Kas tõesti 15 ohmut? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...