Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Guest

Rohkem volte = rohkem watte?

Recommended Posts

Guest

Uuriks, ehk on keegi targem siin, jagaks arvamust.
Ärge maha lööge kui täiesti puusse panen, kuid põhimõte peaks õige olema.
Kõik jutt käib mechmodist koos RDA'ga.
Kui tahta rohkem tossu, on kergeim viis minna rohkemate wattide peale.
Watte saab kas takistust vähendades, ehk ampreid suurendades. Kui aga minna teist teed, ning mitte vähendada oome, vaid suurendada volte?
Kiire arvutus kalkulaatoril annab tulemuse et kahte akut kasutades(8.4v kokku täislaadimisega) ning 1.2 oomise coiliga saab ampreid 7 ning watte 58.8
Kui aga minna sub-ohm teed, siis tuleb 4.2v akuga teha 0.3 oomine coil, mis teeks 14 amprit ning samuti 58.8 watti.
Seega, keegi seletaks miks minnakse madalamatele oomidele, mis piinab akut rohkem, mitte kõrgematele voltidele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellepärast et 0,5 oomi 30wati juures ok aga nt. 1,8oomi 30wati juures kärssab nagu vana kurat.... Miks?- seda võiks mõni targem mullegi seletada, et miks madalama oomiga saab watte rohkem peale anda ilma kärsatamiseta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei ole küll kindel aga pakun, et kõrgemate oomide puhul kui ajada watid ka kõrgeks siis läheb traadi temperatuur väga kõrgele.
Pms ilma jahutuseta (dry burn) suur takistus + kõrged watid = suht insta coili maha põlemine 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Kusjuures selle kärsatamise kohalt ütleks ära, et dual coil 1.2 oomi ja 8.4v peal dark horse clone rda's täitsa toidab, pole kärsakat ega midagi. Pilv on aga vägagi korralik.
Vedelikuks puhas vg 2mg nikoga ja õrna maitselisandiga. Nagu tõmbaks õhku kopsudesse, tunda pole erilist mitte midagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei ole küll kindel aga pakun, et kõrgemate oomide puhul kui ajada watid ka kõrgeks siis läheb traadi temperatuur väga kõrgele.

Pms ilma jahutuseta (dry burn) suur takistus + kõrged watid = suht insta coili maha põlemine 

 

... ehk siis kuna suuremal takistusel, kõrgema wati saavutamiseks aetakse voldid nii suureks, et selle tulemusena kõrge temp. tekitab kärsaka...

vastupidiselt väikse takistusega coilile piisab madalamast voldist kõrgema wati saavutamiseks ja temp. ei tõuse nii kõrgele et tekiks kärsakas???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei ole selles väga kindel aga midagi sellist jah - kui keegi teab täpsemalt kuidas asi toimib siis ma tahaks ka teada :D. .
See põhjus on aga kindel, et coilid ei kesta kui on peenike traat ja palju volte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei ole selles väga kindel aga midagi sellist jah - kui keegi teab täpsemalt kuidas asi toimib siis ma tahaks ka teada :D. .

 

Loogiliselt võttes võiks ju isegi nii olla jah... aga eks keegi tuumafüüsik kommenteerib ja täpsustab.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Võimsus (vatid) on pinge (voldid) ning voolu (amprid) korrutis. Voolu (amprid) tugevuseks on aga pinge (voldid) jagatud takistusega (oomid).

 

Eeldades, et pinge väljundis ei muutu, siis 2x väiksema takistuse puhul on vool 2x suurem. 2x suurem vool korrutatud sama pingega annab aga 2x suurema võimsuse. Ehk siis teoreetiliselt peaks 8 oomi pealt 4 oomi peale minnes võimsus kasvama 100W pealt 200W-ni.

 

Reaalses elus on aga maksimaalsel pingel kui maksimaalsel voolul piirid ees, kust üle minna ei saa ilma mingeid ahelaid läbi põletamata (mida tugevam vool, seda jämedam peab olema traat). Ilmselt 8 oomi puhul on piirajaks maksimaalne pinge ning 4 oomi puhul maksimaalne voolutugevus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui pinget tõsta, siis sama võimsuse jaoks peab takistus suurenema. Sama traadi puhul saab seda saavutada vaid pikema traadiga, mis tähendab et traat eraldab samapalju soojust, kuid see jaotub suurema osa peale ehk maakeeli öeldes traat nii kuumaks ei lähe. Kui traat kõrgema pingega kärsakat annab, siis kõige tõenäolisem seletus sellele on see, et madalama pingega läheb traat kuumemaks ja põletab kärsakat tekitava olluse hetkega ära, kuid kõrgema pingega on temperatuur madalam ja see ollus jääbki sinna kärssama.

PS. ise pole ma kunagi ühtegi coili keeranud, seega arutelu on teoreetiline ja ei prentendeeri absoluutsele tõele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loogiliselt lähenedes.. @30W on väiksema takistusega coiliga kõvem "pauk" ja ka kõrgem temperatuur. Seega sama võimsusega peaks kuumast kärssama hakkama 0.5 oomise takistusega traat kindlasti varem kui 1.8 oomine. Et viimasega sama saavutada, oleks vaja vähe rohkem jòudu ju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volte piiravad peamiselt ju seadmed (max voltage). Teooria on muidu õige :)

 

Elektriliselt ei ole suurt vahet, kas sa keevitad coili 1kV peal või 1V otsas....igal pool omad miinused. 1kV peal on ülelöögi tõenäosus päris suur (mis maakeeli tähendaks, et e-suits oleks hullult isoleermaterjale täis või inimese ja e-seadme vahekaugus peaks olema 10m), samas 1V otsas peab traadi jämedus olema üüratu, sest liigutatakse meeletu kogus amprei....

Ilmselt on tegemist 3-5V patareide juures optimaalse lahendusega, mis massi läinud. Nagu qwerty-keyboard.

 

Vaskjuhid (peenemad) kipuvad juba suurematel ampritel hävinema. Mis on teistpidi piiiraja. Ja ma ei kujutaks ette, et mu e-suits oleks täis 32mm jämedusega vaskjuhtmeid :D

 

In short, senikaua kuni mõnda teist tehnoloogiat ei aretata coili asemele, siis kehtivad vanad head füüsikaseadused + masstoodangu piirangud. Võrdluseks siis hõõglamp ja led-lamp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samas eks see "kärssamise" teema oleneb ka materjalist, vatt või nöör... ise rda sisse ehitanud 0.8-1.5 oomiseid coile, siiani kärsakat nagu pole saanud kummagiga isegi 50w tõmbamisel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellepärast et 0,5 oomi 30wati juures ok aga nt. 1,8oomi 30wati juures kärssab nagu vana kurat.... Miks?- seda võiks mõni targem mullegi seletada, et miks madalama oomiga saab watte rohkem peale anda ilma kärsatamiseta?

RDA'ga ei lähe sul midagi kärssama kuna coil on mõnusti moist. Aga tavalise atomizeriga või mõne kangertechiga läheb kuna vedelik põleb liiga kiiresti ära, ja wick ei jõua tagasi moistida ennast su tõmbe ajal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...