Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
V33k

USB Passthrough Battery

Recommended Posts

Tervist. Lugesin siin foorumis erinevaid õpetusi, kuidas teha endale kodus vedelevatest asjadest akut, et suitsetada toas. Internetis ringi kolades ja soodsaid akusi otsides komistasin juhuslikult ühe huvitava vidina otsa. Hinnaks on tal 10€ ja töötab ta nelja erineva režiimiga. Ühendada saab teda arvutiga, telefoni laadija adapteriga. Ühesõnaga kõigega, mis ei annaks voolu üle 5V ja 2A. Sellise voolutugevusega ta töötab kõige paremini.

Olen seda seadet mõned päevad kasutanud ning hetkel on emotsioonid laes. Tossutab korralikult, ning ei pea kodus akude pealt suitsetama, vaid saab need jätta kodust väljumise tarbeks. 

Kas on veel kellelgi sellise aparaadiga kogemusi, ning mida asjast arvate?

EGO-VV-Passthrough-USB-Battery-E-Cigaret

Share this post


Link to post
Share on other sites

See 2A piir ongi selle seadme peamine probleem , sisuliselt EGO pulgaga samaväärne - ca. 2 ohmiseid vanakooli clerosid saab tõmmata. 

Kui oleks vooluvõrgust mingi seade , mis annab 10-20A välja , siis ostaks kohe - see akudega jändamine siin kontori laua taga suht jama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

see suht nõrguke riistapuu - isegi 1100 pulkaku annab rohkem võimu välja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on ka selline asi backupiks autos olemas ja ca 1,6 oomise coiliga (aerotank) toimis suht okeilt, samas RBA-d võid ära unustada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui selle vidina hinda vaadata, siis umbes sama raha eest saab ühe 18650 lisaaku osta ja ei pea pidevalt juhtme otsas istuma. Minu arvates see pigem selline SOS vahend juhuks kui aku tühjaks saab ja varuakut kaasas pole. Mul on isegi kõrvaklapid juhtmevabad kuna juhtmeid on niigi alati rohkem kui mulle meeldiks ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuna väga suur ekspert ei ole, siis paljud teie vastustes ole ad terminid on mulle võõrad. Endal on selle junni otsas KangerTech T3S ning sellega töötab see junn väga hästi. Seda junni kasutan pigem selleks, et kodus popsutada ja mitte akusi raisata. Hetkel rahuldab see minu vajadused ära ja ei saa millegi üle kurta. Samuti ei ole plaanis selle junni külge mingit suurt kanistrit pookida, mis sedaisegi leigeks ei aja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samuti ei ole plaanis selle junni külge mingit suurt kanistrit pookida, mis sedaisegi leigeks ei aja.

Ma ei tea kust on pärit müüt, et "suur kanister" madalal võimsusel ei tööta. Täiesti vale arusaam. Nt 1,8ohm coiliga Kayfun annab 5,5-6W (tarbimine alla 2000mA) juures paremat auru kui T3 jms kusjuures pole kunagi probleeme kärsaka ega lurisemisega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lihtne füüsika:

10W juures saab 2,5ohm coili tarbida (5V, 2A). Suuremat coili seade ei kannatada ja pole vajagi ju tegelikkuses.

5W juures saab 1,5ohm coili tarbida (2,7V, 1,8A). 10W peal 1,5ohm coil (3,9V, 2,6A), mis tehniliselt lendab üle limiidi.

2W juures saab 0,5ohm coili tarbida (1V, 2A) - seega subohmid isegi võimalikud. Kuigi 2W ilmselt seda rauakolakat leigeks ei aja 30minutiga.

 

Kuna sellel volte tuunida ei saa, siis nii ta kahjuks/õnneks on. Kelle jaoks on 5W ja 1,5ohm coil piisav, siis andku aga tuld.

 

EDIT: omast kogemusest 5-7W peal, et auru sai kätte, aga enne tuli ikka korralikult oodata (vivi nova, protank 2, jms evic1 otsas). 11W oli evic piirajas, siis tuli oodata ca 2sek enne, kui sai mahvima hakata. TEine mahv läks muidugi kohe, sest coilil jääkinerts soojusele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lihtne füüsika:

10W juures saab 2,5ohm coili tarbida (5V, 2A). Suuremat coili seade ei kannatada ja pole vajagi ju tegelikkuses.

5W juures saab 1,5ohm coili tarbida (2,7V, 1,8A). 10W peal 1,5ohm coil (3,9V, 2,6A), mis tehniliselt lendab üle limiidi.

2W juures saab 0,5ohm coili tarbida (1V, 2A) - seega subohmid isegi võimalikud. Kuigi 2W ilmselt seda rauakolakat leigeks ei aja 30minutiga.

 

Kuna sellel volte tuunida ei saa, siis nii ta kahjuks/õnneks on. Kelle jaoks on 5W ja 1,5ohm coil piisav, siis andku aga tuld.

Täpselt õige. Tubli walc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: omast kogemusest 5-7W peal, et auru sai kätte, aga enne tuli ikka korralikult oodata (vivi nova, protank 2, jms evic1 otsas). 11W oli evic piirajas, siis tuli oodata ca 2sek enne, kui sai mahvima hakata. TEine mahv läks muidugi kohe, sest coilil jääkinerts soojusele.

No 2 sek on selge liialdus. Samas kinnitad ka ise, et töötab küll (teine mahv). Nii et keegi takista muuta veidi stiili ja sigaretti haarates juba nuppu vajutada, et imema hakates toss juba tuleks :D

 

PS Tean neid asju täpselt, sest naine tõmbab vana Evic + Kaufun Lite ainult min võimsusel (5,2W).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No 2 sek on selge liialdus. Samas kinnitad ka ise, et töötab küll (teine mahv). Nii et keegi takista muuta veidi stiili ja sigaretti haarates juba nuppu vajutada, et imema hakates toss juba tuleks :D

 

PS Tean neid asju täpselt, sest naine tõmbab vana Evic + Kaufun Lite ainult min võimsusel (5,2W).

2sek esimesele mahvile 11W @ K2Lite+Evic1 ei ole liialdus. Evicul on ju counter, saad ise silmaga tsekkida. Oleneb ka ilmselt, et mis takistusega coil jms.

Igastähes 1,4-1,6ohm said esimese sisetunde kätte 2...2,5sek. Mahv pidi olema 4...5sek pikk. 1,0....1,3 ma enam ei mäleta. Äkki mingi 0,5...1sek sealt maha noppida. Teine mahv muidugi sai minu mäletamist mööda suht otse järgi tõmmata.

 

Hakkama sai - ma tervelt aasta sain hakkama.

 

Samamoodi saab ka sõidetud Lada 2106-ga, aga kes siis tänapäeval seda enam naudiks :D

 

EDIT: Võibolla mul meeles pigem talvine ootamine. Siis välistemp ju negatiivne ja coili soojendamine võttis märkimisväärselt rohkem aega. :razz: Kuigi ma hana 30W peale läksin kuskil mai kuus....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lihtne füüsika:

10W juures saab 2,5ohm coili tarbida (5V, 2A). Suuremat coili seade ei kannatada ja pole vajagi ju tegelikkuses.

5W juures saab 1,5ohm coili tarbida (2,7V, 1,8A). 10W peal 1,5ohm coil (3,9V, 2,6A), mis tehniliselt lendab üle limiidi.

2W juures saab 0,5ohm coili tarbida (1V, 2A) - seega subohmid isegi võimalikud. Kuigi 2W ilmselt seda rauakolakat leigeks ei aja 30minutiga.

 

Kuna sellel volte tuunida ei saa, siis nii ta kahjuks/õnneks on. Kelle jaoks on 5W ja 1,5ohm coil piisav, siis andku aga tuld.

 

EDIT: omast kogemusest 5-7W peal, et auru sai kätte, aga enne tuli ikka korralikult oodata (vivi nova, protank 2, jms evic1 otsas). 11W oli evic piirajas, siis tuli oodata ca 2sek enne, kui sai mahvima hakata. TEine mahv läks muidugi kohe, sest coilil jääkinerts soojusele.

 

Hmm, kes ütles, et volte tuunida ei saa? Minu omal küll saab: 3V, 3,6V, 4,2V ja 4,8V.

 

EDIT: ma arvan, et te olete midagi sassi ajanud, 2A on miinimum/soovitus USB adapterile. Seetõttu ei soovitata seda ka arvutite jms elektroonika küljes kasutada.

 

EGO-PASSTHROUGH-3.jpg?1419364905

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samamoodi saab ka sõidetud Lada 2106-ga, aga kes siis tänapäeval seda enam naudiks :D

Kõik sõltub eesmärgist. Kui on vaja punktist A punkti B jõuda, siis kõlbab ka Lada 2106, samuti nagu väikses ruumis niko manustamiseks pole vaja seda ilmtingimata maast laeni tossu täis ajada ja teisi häirida :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, kes ütles, et volte tuunida ei saa? Minu omal küll saab: 3V, 3,6V, 4,2V ja 4,8V.

 

EDIT: ma arvan, et te olete midagi sassi ajanud, 2A on miinimum/soovitus USB adapterile. Seetõttu ei soovitata seda ka arvutite jms elektroonika küljes kasutada.

 

EGO-PASSTHROUGH-3.jpg?1419364905

See välistab siis subohmid ära (krt, ma juba mõtlesin selle soetamisele (relv)

 

Tegelikult väga lihtne. Max auru kätte saada tuleb jälgida, et max amprid jookseks.

3V=1,5ohm(väiksem lubatud takistus)

3,6V=1,8ohm

4,2V=2,1ohm ja

4,8V=2,4ohm.

 

Alati võib suurema ohmiga panna, aga siis tuleb ka järjekorra number tellida, et millal mahvima saab hakata.

 

EDIT: arvutitel oli vist 0,5 või 1A jah see, seega need numbrid oleks ainult märg unistus arvuti taga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puust ja punaseks tabel ka :)

 

1.8 oomine coil:

 

3.0V x 1.67A = 5.00W 

3.6V x 2.00A = 7.20W 

Edasi ei anna juba midagi, sest kui kasutad 2A adapterit, siis see ongi maksimum

4.2V oleks 2.33A ja 9.8W

4.8V oleks 2.67A ja 12,8W

 

2.4 oomise coiling saab lõpuni minna:

 

3.0V / 2.4Ω = 1.25A, 3.0V x 1.25A = 3.75W

3.6V / 2.4Ω = 1.50A, 3.6V x 1.50A = 5.40W

4.2V / 2.4Ω = 1.75A, 4.2V x 1.75A = 7.35W

4.8V / 2.4Ω = 2.00A, 4.8V x 2.00A = 9.60W

 

Veel üks näide, kui sul on 2.1A seinaadapter, siis 2 oomise coiliga saad edukalt 4.2V peal tõmmata.

 

Kokkuvõte: Vaata üle, et sul oleks vähemalt 2A USB adapter ja kui soovid ise oma coili takistuse järgi arvutada, siis siin on lihtsustatud kalkulaator http://www.steam-engine.org/batt.asp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikult annab igale uuele pulgale usb juhe taha panna ja tossutada toas nõrkemiseni.

True, aga praegu väidab toote promoja, et tegemist on väga hea seadmega (väike ja usin e. ilma pulgata), mida igalpool saab ilma ühegi takistuseta kasutada.

 

In the USB 1.0 and 2.0 specs, a standard downstream port is capable of delivering up to 500mA (0.5A); in USB 3.0, it moves up to 900mA (0.9A). The charging downstream and dedicated charging ports provide up to 1500mA (1.5A).

 

Seega enamus kohtadest ei saagi üldse 2A kätte.

 

 

USB3.0-ga oleks siis coili takistus optimaalne (saad maksimumi kätte ilma, et midagi sisse põletaks) 3V juures 3,3ohm. 4,8V juures 5,3ohmut. Kas sellel on mõtet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paugutan vahele, et kas seade on hea, või kas see inimest rahuldab, pole ka alati seotud. Seal võrdusmärki pole tihtipeale. Ja kui antud toote peale on võimalik hundirattaid visata, siis palun väga. Kõik ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutt läks juba minu jaoks liiga teaduslikuks. :D Igatahes soovitan seda junni ja ise olen väga rahul. Samuti olen seda suitsetanud ka arvutiga ühendades ja toimib väga hästi.

Lisan veel niipalju, et mul puudub kokkupuude kallite ja võimsate aparaatidega, seega ei oska nendega võrrelda. Varem oli mul mingi Skysmoke aparaat, mudelit ei oska öelda. Aga see junn tundub etem olevat.

Kuna meie seas on lausa insenerid :D siis küsiks, et mis see maksimum voltide ja amprite arv võiks olla mida adapter välja annab, et aparaati maha ei põletaks? Hetkel pole sobivat adapterit leidnud. Telefoni oma jääb lahjaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvutit ja toiteplokki on suht sellega vist keeruline maha põletada, kuna need ei anna lubatust suuremaid ampreid välja ja saad kas madalama pinge või rakendub lühistamise kaitse ja ei saa midagi.

 

Aga teemaalgataja jutt meenutab natuke mind ennast eelmise aasta alguses kui oma esimese ego pulkade ja iClear16 clearoga stardika ostsin. Ega mina siis ka aru ei saanud, miks peaksin riistvara peale kordades rohkem kulutama ja mõnda aega olin rahul. Eks ta olegi see teema, et niikaua kui pole midagi vingemat proovinud, ei oska seda ka tahta. Tänasel päeval kasutaksin ego pulka vaid viimases hädas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hetkel katsetan seda väga vana arvuti peal. Kui otsad annab, siis tean, et uue arvuti taha seda ei topi. Siiani pole midagi juhtunud.

 

Hetkel ma ei hakka seetõttu riistvara peale raha kulutama, kuna ma katsetan selle E tõmbamist ja sobimist. Kui asi ikka pikemalt meeldib ja tõrva maitse järgi isu ei teki, siis soetan juba kallima, korralikuma, suurema, võimsama jne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...