Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

Uus koalitsioon plaanib e-sigarettide maksustamist

Recommended Posts

Ei näe küll kuskilt, et midagi oleks maha viilitud,

Arvan, et mingi tehniline teema .. tee post uuesti.

Sel juhul vabandan. Ei mäleta enam posti sisu niiet las ta olla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaatasin et aktsiis tuleb alles 2017 aastal.Ning et aega on.

Kus see info pärit?

Siis nad peavad ju ennem seadustama ja siis aasta pärast aktsiis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii mina tarbin ca 10ml päevas ... ütleme et 10ml keskmine hind on 3.5 eur kui mina oleks keskmine tarbija siis lisanduks sinna päevas (293eur/365päeva) = 0.8EUR pole just katastroof. Kogu matemaatika rikub ära see, et ma ei usu, et mina olen keskmine tarbija. Ehk siis ma arvan, et ma olen pigem 2x suurem tarbija kui keskmine kasutaja ehk siis lisa oleks 1.6 eur mis on juba täitsa palju (pool analoogi paki hinnast).

NB! Siia lisandub veel siis ka käibemaks.

Ma arvan, et juhul kui nad natukengi aru saavad mida nad teevad siis hakatakse maksustama nikotiini üld kogust.
Ehk siis näiteks 9mg/ml kangusega 10ml mahl sisaldab 90mg nikotiini. Ehk siis äkki julgeks pakkuda, et kõvemad tarbijad tarbivad päevas ca 90mg nikotiini ja väiksemad 30-50mg. Võtame siis, et keskmine võiks olla 40mg nikotiini päevas.

 

Kui nüüd tahaks, et 40mg nikotiini pealt laekuks 0.8 eur aktsiisii (keskmine selleks, et saaks 5milj kokku) siis peaks 1mg nikotiini aktsiis olema 0.02eur.

Võtan siis veelkord nüüd aluseks oma reaalse tarbimise ehk siis 6mg/ml mahl ja seda ~12ml päevas ja nikotiini kogus seal oleks 72mg * 0.02 =  1.44 eur päevas aktsiisi.
 

Üldiselt niktotiini kogus mahlas hakkab siis väga suurel määral mõjutama mahla hinda

Heh sai parasjagu segane mõttekäik aga see võiks anda natuke aimdust kui suur see aktsiis võiks tulla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevermind. old juba arvutas.


Kui sellisel juhul tulevad vabalt müüki nt. amide joogid ja muu tore kraam mida mujal toodetakse siis minugi poolest, pool euri päevas väga kassat lõhki ei löö.

 

Pean just seda silmas, et ega keegi ju meist ei pleki seda aastast aksiisi korraga kinni, ei anna tunda. Sama nagu alko, kütuse jne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oi kui suur viga on mul sees ... vahepeal läksid protsendid ja mg segamini :D  parandan ära kohe.

Ma olen suht kindel, et ega need seaduse tegijad mingit vett pidavad arusaama ei oma kogustest ja numbritest... võetakse mingid taevasuitsu kangused ja kogused ja keeratakse mingi jama kokku.

Kindlasti peaks sinna komisjoni kes seda seadust kokku munserdab ka ühe tõesti teadja inimese saatma ..


Üldiselt vapimine võiks jääda ikka odavamaks kui analoog. Aga hetkel on seis selline, et need kellel vingemad seadmed neil on asi juba samas hinnas. 10ml päevas = 3.5 eur. Pakk suitsu umbes sama kallis. Kui nüüd aktsiis ka otsa panna muutub analoog märksa odavamaks.


Samal ajal käib USA's tõsine võitlus, et asja ülde ära ei keelata:

http://www.tasteyourjuice.com/wordpress/2015/04/10/way-to-go/

Neil on see teema, et kõik seadmed mis toodetud hiljem kui 2007 saavad olema keelatud ehk siis "back to closed ciga like systems".


17100  vapijat on tegelikult päris suur number.... kui seal 10% saaks aktiivseks  hääle tegemise nurga alt siis .... siis võiks olla mingi lootus, et äkki ei teha aktsiisi või tehakse see tõesti talutavas suuruses.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fak. 1.44€ paneb juba mõtlema.

See on ikkagi väga lambi arvutus mis ma tegin ja kui maksutatakse nikotiini üld kogus siis vapimise kulus hakkab väga suurt rolli mängima see kui palju päevas tarbida.

Samas vbla see siis just soodustab niko kogust alla tõmbama ja auru kogust suurendama :D. Samas ma ei imesta üldse kui nad hoopis mingi muu väärastunud süsteemi välja mõtlevad... ma isegi suuda ette kujutada mis see olla võiks. Sest räägitaks ju nikotiini maksutamisest mitte vedelike maksustamisest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ma saan aru et lamp. Mingit suunda andev vähemalt. Ja mingid arvud on ju ikka kuskilt võetud.

 

Just oleneb mis malakaga naad löövad, mida maksustavad ja mis loogikaga/matemaatikaga mingi ametnik kuskil pliiatsist selle välja imeb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selline avalik maksustamissoovist teatamine valitsuse poolt tähendab "de facto" seda, et nikotiiniga vedelik ei ole ravim ja seega ei kehti ka ravimi piirangud. "De jure" vormistus jätab esialgu soovida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selline avalik maksustamissoovist teatamine valitsuse poolt tähendab "de facto" seda, et nikotiiniga vedelik ei ole ravim ja seega ei kehti ka ravimi piirangud. "De jure" vormistus jätab esialgu soovida.

Ooot a siit koorub siis ju järgmine teema välja. Nätsud ja plaastrid tuleks ka maksutada, Päris haige loogika .... üks ja sama aine on mingi hetk ravim ja siis hoopis aktsiisi omav kaup.

Kui see nikotiin on nätusus siis on ta ikka ravim aga kui sama aine on aurus siis järsku ei ole enam ravim vaid tubaka seaduse alla minev? Loogika? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poliitikud ei oska seda nagunii sõnastada, kuidas ja mille pealt maks kehtestada. Lihtsalt kui otsus küps, siis öeldakse mingile institutsioonile allpool, et vaja on 5 milli ja kirjutage seadus nüüd valmis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meil on tegelikult vaja leida ülesse need mehed seal ahvidemäel kes on asja poolt ja rääkida. Siit foorumist ei saa mingil juhul arvatavat arvu kokku ja ma ei kujuta ette kuidas mujalt et naad näeks numbreid :P

 

 

Ma olen suht jommis, tra ma loodan et saate mu mõtekäigust aru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niipalju kui mina olen aru saanud siis viimasel ajal komisjonid kes mingit eluvaldkonda puudutavat seadust on arutanud ...on ka kaasatud nö. huvigrupist inimesi (ehk siis suurem kaastatus millest palju juttu olnud). Selle pärast ma räägingi, et tuleb silmad lahti hoida ja uurida kuna ja millises komisjonis see asi arutlusel on. Meil on siin ikkagi 2000++ kasutajat võiks nagu ühe inimese sinna arutamise juurde saada äkki suudab natukengi mingi täis jura ära hoida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mõni müüja võiks siin aktiivsust üles näidata, neil on kõige parem ülevaade, mida inimesed ostavad/kasutavad. Näiteks minusugune võiks vaid oma kogemustest rääkida ja pisut foorumist loetud tarkust lisada.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah ka poe omanikud peaks ennast liigutama aga samas ka kasutaja poolne vaade võiks olla. Põhjuseks see, et muidu arvatakse, et pood aint oma rahakoti peale mõtleb ja seda ei peeta kasutajate arvamuseks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No selljuhul läheb ,,piraat,, müüjatel elu karmiks. Ega nad ju aastatepikkust tehnoloogiarengut ei müü. Vaid lasnamäe vasja kokkukeevitatud clearosid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teeks veel ühe huvitava arvutuse palju jääb riigil hetkel käibemaksu saamata e-vedelike pealt.

Üleval oli number, et meil on ~17 000 e-sigareti kasutajat. Mõni kasutab 1ml päevas mõni 15ml. Võtame konservatviivselt, et keskmine aurutaja tarbib päevas 3,3 ml e-vedelikku :D - (hea ümmargune number).
10ml e-vedeliku keskmine turu hind pakun võiks olla 4.5 eur (koos käibemaksuga) - tean, et saab odavamalt aga teame ju, et on ka neid kes müüvad märksa kallimalt. Ehk siis ühe päeva e-vedeliku maksumus ühele inimesele võiks olla 4,5/3= 1.5eur
Sealt edasi 1.5 eur * 17 000 tarbijat *365päeva = 9 307 500 ehk siis e-vedelikku tarbitakse aastas 9milj euro eest Eestis - maagilised numbrid :D 
Sellest käibemaks oleks 20% ehk siis 1 861 500 ehk siis pea-aegu 2milj eurot.
Kui nüüd vedelikud oleks legaalsed siis see potentsiaalne 2milj ei läheks mitte naaber riikidesse vaid Eesti riigi kassasse.

Kui nüüd lisada siia kalkulatsiooni ka see, et tarbijate arv on kasvav siis pms. nibin nabin ilma aktsiisita puhtalt käibemaksu pealt tuleb varsti soovitav 5milli kokku.  

NB! Mõningad numbrid on arvutuse lihtsuse huvides valitud sellised nagu nad on :D.

Need numbrid peaks ka poodidele näitama, et legaalne mahla turg on siis see mis tooks põhilise tulu mitte raua müük.

Loodan, et ma jälle mingit jõhkrat matemaatilist ämbrit sisse ei teinud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Km on aktiiisile  lisaks, mitte selle osa.

Samas , ega kõik ka lätti lähe. Mingi osa tõmbab täiesti legaalset eesti käibemaksuga maksustatud vedelikku, 0mg sisaldusega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Km on aktiiisile lisaks, mitte selle osa.

Samas , ega kõik ka lätti lähe. Mingi osa tõmbab täiesti legaalset eesti käibemaksuga maksustatud vedelikku, 0mg sisaldusega

See on ikka väga väike osa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...