Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

Uus koalitsioon plaanib e-sigarettide maksustamist

Recommended Posts

No valdav enamus siiski vast tarbivad oluliselt vähem kui 5ml päevas - vähemalt mu tuttavad ja töökaaslased, kes tavalise ego akuga rahul ja ei tahagi kunagi miskit suuremat/äkilisemat.

Sellega nõus, et maks peaks olema nikotiini mg põhine (Y)

Ära riku mu epox-liimi äristrateegiat ära (relv)

1x1ml (maksustatud) 1000mg/ml nikotiini + 100ml 0mg vedeliku (maksustamata) ja ongi 101ml 0,99%-st imejooki valma.

 

Teeks miskit iGrow sarnast, näiteks iWalc vms. Müüks üle maailma ASAP :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ära riku mu epox-liimi äristrateegiat ära (relv)

1x1ml (maksustatud) 1000mg/ml nikotiini + 100ml 0mg vedeliku (maksustamata) ja ongi 101ml 0,99%-st imejooki valma.

 

Teeks miskit iGrow sarnast, näiteks iWalc vms. Müüks üle maailma ASAP :idea:

Mis sest strateegiast tolku, kui legaalne maksimum on 20 mg :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvuta kuidas tahad, aga alla 2,5 senti mg/ml välja ei tule :(
 

Kui võtta keskmiseks tarbimiseks 30mg nikot päevas (nt 5ml 6mg vedelikku) teeb ca 10 000mg aastas e-tarbija kohta /e-tarbijaid oletatavalt ca 20 000

 

- Planeeritud aktsiis 5 000 000€/aastas : 10 000 x 20 000 = 0,025€/mg pealt (koos käibemaksuga 0,03€mg pealt).

 

- Keskmine tarbija maksaks päevas 30x0,025 = 0,75€ aktsiisi

 

- 10ml 9mg pudel kallineb 90x0,03 = 2,7€, mis on praktiliselt jaehinna 2x tõus

 

Parandage kui eksisin :D

 



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arvuta kuidas tahad, aga alla 2,5 senti mg/ml välja ei tule :(

 

Kui võtta keskmiseks tarbimiseks 30mg nikot päevas (nt 5ml 6mg vedelikku) teeb ca 10 000mg aastas e-tarbija kohta /e-tarbijaid oletatavalt ca 20 000

 

- Planeeritud aktsiis 5 000 000€/aastas : 10 000 x 20 000 = 0,025€/mg pealt (koos käibemaksuga 0,03€mg pealt).

 

- Keskmine tarbija maksaks päevas 30x0,025 = 0,75€ aktsiisi

 

- 10ml 9mg pudel kallineb 90x0,03 = 2,7€, mis on praktiliselt jaehinna 2x tõus

 

Parandage kui eksisin :D

 

 

 

Lisame sellele langeva euro valuutakursi ja ongi vähemalt 2x hinnatõusu tulevik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eksid tõenäoliselt selles, et need kes tarbivad 3-5ml päevas ... nendel on enamusel kanguseks 12-20mg. Walc ja Spezz parandage kui eksin... teil peaks mingi mahlade müügi statistika või vähemalt kõhu tunne olemas olema.

Need kes tarbivad 10+ ml päevas neil kangus alla 12 enamusel tõenäliselt 9 ja vähem.

Pigem tekkis selline idee et aktsiisi tuleku korral võiks lahjem kraam üldse maksu vaba olla .... ala kuni 6mg ... ok see vbla utoopia aga kuni 3mg/ml võix aktsiisi vaba olla.

Ehk siis aktsiis rakenduks ainult siis kui teatud kangus on mahlas olemas ja siis mõõdetakse seda nikotiini mahu järgi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikult on tänamatu mingisuguseid arvutusi teha, sest lähteandmed on enam kui küsitavad, mis aga ei sega valitsust 5 miljonit kui fakti eelarve tuludesse kirja panna.

OT: Spezzil on kõige targem Lätti ära kolida :D
 

Läti parlament võttis eile vastu seaduse, mille järgi kehtib alustavatele mikroettevõtetele esimesel kolmel aastal vaid 9% suurune maksemäär, vahendab uudisteagentuur LETA.

Mikroettevõtted, mille käive on 7000-100 000 eurot, hakkavad tulevikus esimesel kolmel aastal maksma vaid 9% käibemaksu ning neljandal tegevusaastal kasvab maksumäär 12%.

Kõnealused ettevõtted ei pea lisaks maksma tulu-, sots- ega töötuskindlustusmakse. Võrdluseks Eestis kehtib 20% käibemaksukohustus ettevõtetele, kelle käive ületab 16 000 eurot ning lisaks tuleb tasuda tulu-, sots- ja töötukindlustusmakse.

 


Eksid tõenäoliselt selles, et need kes tarbivad 3-5ml päevas ... nendel on enamusel kanguseks 12-20mg.

 

 

Ei oska muud kosta kui endal kulub 5-7ml/9mg päevas, naisel 4-5ml/6mg. Peamiselt tõmban Tribeca klooni (3 maitset+baas), mille omahind tuleb praegu kuhugi 0,8€/10ml kanti, nii et minu jaoks oleks aktsiis 4x hinnatõus :!:

Share this post


Link to post
Share on other sites

See ei hakka tööle!

Kui pärast aktsiisi kehtestamist peaks jaehind tõusma kahekordseks, siis väike osa veipijatest loobub üldse, kolmandik läheb tagasi analoogile ja kalmandik jääb truuks mustale turule/interneti kaubandusele. Laps saab koos pesuveega välja visatud ja riigil raha endiselt saamata. Rahva tervis samuti paranemise märke näitama ei hakka.

Arvestades kauba väikeseid mõõtmeid tuleks kontrollimehhanismidesse liiga palju investeerida. Tulusam oleks tänasel päeval investeerida võitlusesse salasigarettide vastu ja need 5 miljonit selle turuosa vähendamise pealt kokku korjata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulle jääb arusaamatuks mis moodi saab hind tõusta kui praegu pole mingit legaalset viisi seda kellelegi eestis müüa? Seega puudub ju võrdluse võimalus, aga see selleks :-)

 

Ma panustaks sellele et kui aktsiis tuleb üle mõistuse suur ja järelvalve ei parane, siis ei muutu lihtsalt mitte midagi. Need kes enne müüsid/ostsid ebaseaduslikult, teevad seda lihtsalt edasi.

Seega ma ei suuda selles maksustamises midagi positiivset näha, riigil jäävad maksud ikka saamata. Minu tagasihoidlik arvamus on et nikotiiniga vedelike müügi lubamine ilma aktsiisita täidaks riigi eelarvet rohkem kui mingi hirmsuure aktsiisi kehtestamime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lihtne oleks ju ka mingi küsitlus siin foorumis teha? Old, sa saad ju teha? Tee mingid valmis vahemikud mille vahel inimesed valida saavad. Võid teha ka 2 küsitlust, üks on nö mitu ml päevas tõmbad, teine on kangus.

 

Eksid tõenäoliselt selles, et need kes tarbivad 3-5ml päevas ... nendel on enamusel kanguseks 12-20mg. Walc ja Spezz parandage kui eksin... teil peaks mingi mahlade müügi statistika või vähemalt kõhu tunne olemas olema.

Need kes tarbivad 10+ ml päevas neil kangus alla 12 enamusel tõenäliselt 9 ja vähem.

Pigem tekkis selline idee et aktsiisi tuleku korral võiks lahjem kraam üldse maksu vaba olla .... ala kuni 6mg ... ok see vbla utoopia aga kuni 3mg/ml võix aktsiisi vaba olla.

Ehk siis aktsiis rakenduks ainult siis kui teatud kangus on mahlas olemas ja siis mõõdetakse seda nikotiini mahu järgi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riigil käivad need asjad isemoodi ehk on oluline, millisesse taskusse see raha läheb ja kui parajasti on tühi aktsiisi tasku, siis käibemaks ei aita :D

 

Eriti hea näide - mõni päev tagasi kuulsin uudist, et kuna kütuse hind tõuseb(tõuseb peamiselt aktsiisi arvelt), siis peab riik leidma eelarvesse lisaraha ühistranspordi toetuste jaoks. Ei tea küll kelle tasku see ühistranspordi poolt tarbitava kütuse aktsiis siis läheb, et riik selleks lisaraha otsima peab hakkama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vikat: "Lihtne oleks ju ka mingi küsitlus siin foorumis teha? Old, sa saad ju teha? Tee mingid valmis vahemikud mille vahel inimesed valida saavad. Võid teha ka 2 küsitlust, üks on nö mitu ml päevas tõmbad, teine on kangus."

 

No see küsitlus on siin foorumis tehtud, vastajaid alla saja, ma vist olin ca pool aastat tagasi viimane, ei viitsi linki otsima hakata, sest peamine...

mille kuradi pärast te kõik selle teema juures nii leilis olete?  See pole ju ainult Eesti vaid ülemaailmne probleem ning kui eksisteeriks pisimgi võimalus, oleks aktsiis juba mujal maailmas ammuilma kehtestatud. Aga ei saa, sest põhjuseid selleks on kümneid ja kümneid, millest põhilisim: kui aktsiis reaalselt kehtestada, siis ükski riik sama reaalselt ei saaks sellest aktsiisist sentigi.

Ega e-vedelik oma süütute komponentidega (mida pannakse isegi imikute koharöhtudesse)  vaja miskit heroiini rafineerimistehase taolist ettevõtmist... kõik maailma riigid on juba mitu aastat n.ö. lõhkise küna ees - tahavad, aga ei saa. NIng nüüd ajab teid kõiki üks loll Postimehe artikkel  närvi... rahunege ometi maha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulle jääb arusaamatuks mis moodi saab hind tõusta kui praegu pole mingit legaalset viisi seda kellelegi eestis müüa? Seega puudub ju võrdluse võimalus, aga see selleks :-)

 

Ma panustaks sellele et kui aktsiis tuleb üle mõistuse suur ja järelvalve ei parane, siis ei muutu lihtsalt mitte midagi. Need kes enne müüsid/ostsid ebaseaduslikult, teevad seda lihtsalt edasi.

Seega ma ei suuda selles maksustamises midagi positiivset näha, riigil jäävad maksud ikka saamata. Minu tagasihoidlik arvamus on et nikotiiniga vedelike müügi lubamine ilma aktsiisita täidaks riigi eelarvet rohkem kui mingi hirmsuure aktsiisi kehtestamime.

Samaks asi ei jää .... EMTA ei vaata läbi sõrmede aktsiisiga maksustatud kaupade mustale turule. Hetkel nö. seaduse täis jõudu ei rakendata kuna teema segane.

Aga muus osas olen ma 100% nõus.

Vikat: "Lihtne oleks ju ka mingi küsitlus siin foorumis teha? Old, sa saad ju teha? Tee mingid valmis vahemikud mille vahel inimesed valida saavad. Võid teha ka 2 küsitlust, üks on nö mitu ml päevas tõmbad, teine on kangus."

 

No see küsitlus on siin foorumis tehtud, vastajaid alla saja, ma vist olin ca pool aastat tagasi viimane, ei viitsi linki otsima hakata, sest peamine...

mille kuradi pärast te kõik selle teema juures nii leilis olete?  See pole ju ainult Eesti vaid ülemaailmne probleem ning kui eksisteeriks pisimgi võimalus, oleks aktsiis juba mujal maailmas ammuilma kehtestatud. Aga ei saa, sest põhjuseid selleks on kümneid ja kümneid, millest põhilisim: kui aktsiis reaalselt kehtestada, siis ükski riik sama reaalselt ei saaks sellest aktsiisist sentigi.

Ega e-vedelik oma süütute komponentidega (mida pannakse isegi imikute koharöhtudesse)  vaja miskit heroiini rafineerimistehase taolist ettevõtmist... kõik maailma riigid on juba mitu aastat n.ö. lõhkise küna ees - tahavad, aga ei saa. NIng nüüd ajab teid kõiki üks loll Postimehe artikkel  närvi... rahunege ometi maha.

Portugalis tehti ju ära + 0.6eur 1ml kohta... olenemata kangusest.

See et vbla mingi hetk EU's läbi kohtute selgub, et see ei ole õige ei takista Eestis selle aktsiisi kehtestamist. Hetkel on see asi valitususe programmis sees ja eile rahandusminnist sain teada, et 2015 Detsmebriks peab plaan valmis olema kuidas seda tehakse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oletame, et keevitatakse Portugali eeskujul korralik aktsiis otsa.

Detsember 2015 valmib siis plaan ja millalgi 2016 läheb käiku. Enne seda on veipijad endale korralikud varud soetanud ja ei kiirusta aktsiisiga vedelikke ostma. Must turg kolib tõenäoliselt natuke sügavamale põranda alla, aga tegutseb ka edasi. Mõni vähem teadlik veipija võibolla loobub üldse või läheb tagasi analoogi peale, aga selle aktsiisi laekumine 2016 aastal saab suht pisike olema ja tõenäoliselt kulub see vähenegi kampaaniate "kui mustalt turult mahla ostad, siis tapab see sind kohe maha" peale.

2017 vaadatakse, et aktsiisi laekumine oli prognoositust oluliselt väiksem. Huvitav mis edasi, kas keeratakse aktsiis veel suuremaks või hakatakse mõtlema, mis valesti läks.

 

Üks mõte tekkis veel sel teemal. Praegu läks kellelgi pirn põlema, et e-vedeliku aktsiisiga saaks eelarvesse raha. Aga selleks, et järgmine aasta vähemalt teoreetiliselt nende prognoositud summa laekuda võiks, peaks nad hetkel aktsiisi asemel aktiivselt legaliseerimisega seotud seadusandlusega tegelema. Mina näen siin seda probleemi, et need kes tahaks seda legaalset vedelikku müüma hakata, peaks hakkama palju varem pabereid ajama, et igasugustest ametitest sellele heakskiit saada ja see bürokraatia kadalipu läbikäimine võib päris palju aega võtta. Paraku aga ei saa nad enne mingeid pabereid korda ajada, kui nende paberite väljastamiseks seadusandlus olemas on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No see küsitlus on siin foorumis tehtud, vastajaid alla saja, ma vist olin ca pool aastat tagasi viimane, ei viitsi linki otsima hakata, sest peamine...

Mõtlesid seda? http://e-suits.eu/topic/2676-veibiteemaline-rahvaküsitlus/Esiteks ma ei mõelnud sellist täismõõdus küsitlust, vaid lihtsalt nn polli nagu siin http://e-suits.eu/topic/3234-android-või-ios/ ja teiseks oli see küsitlus aasta tagasi, selle ajaga on väga palju muutunud - vihjeks "subtank mini, Atlantis jne

 

Pakkusin selle lihtsalt seetõttu välja, et Spezzil on vaja argumente ja siin praegu võetakse laest palju "üldiselt tarbitakse" - sellise küsitluse tegemine võtab 2 minutit aega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... eile rahandusminnist sain teada, et 2015 Detsmebriks peab plaan valmis olema kuidas seda tehakse. 

 

Loogiline ajakava siis selline, et mai 2016 (EL tähtaeg) tuleb parlamendist tubaka-, aktsiisi-, ravimi- jm seaduste muutmise seadused, mis jõustuvad 01.01.2017. Sellest päevast saab kuni 20mg vedelikust tubakatoode, kaupmees peab MTR-is müügi ära märkima ja kogu lugu.

 

Arvata on, et 2016.a lõpp läheb tollis suureks puistamiseks, sest kõik üritavad varusid soetada :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellest päevast saab kuni 20mg vedelikust tubakatoode, kaupmees peab MTR-is müügi ära märkima ja kogu lugu.

 

 

Kui nüüd kaupmees ja maaletooja lahku lüüa, siis on sul õigus. Aga maaletooja(kes võib, aga ei pruugi olla ka jaemüüja) jaoks on bürokraatia suurem kuna ka selleks on vaja luba, et konkreetset toodet üldse Eestis müüa tohiks. Ja neid taotlused vaatab teatavasti üle AS Eesti Vabariigi tütarfirma AS Aega Küll :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oeh rääksinin rahandus minisiteeriumist inimesega kes selle asjaga tegeleb 1h ja 9 minutit.

Natuke kogun siis katsun mõtted kirja panna.

 

Kokkuvõte:

Esimene paha asi on see, et kaalutakse ka 0 vedelikud aktsiisiga maksutada... eks ma nagu seletasin, et ma segan ise A+B+C+Nik ja ABC on vabalt saadvad ja ei ole e-vedlikud :D. Aga jah rahandus minni plaanides on arutamise all ka 0 vedelike maksustamine. Ja seda siis ml põhiselt olenemata sellest kas nik on sees või ei ole või kui palju seda seal sees on.

 

Seletasin suht lahti kuidas asi reaaluses toimib ehk siis nii ise segamise võimalused kui muu info jne....
Selle peale arvati, et ju siis seda ei saagi piirata ja las ise segajad jäävad ja seni kuni äri ei tee probleemi pole.

 

Aktsiisi reeglitest.

Tahetakse ikka sama moodi teha nagu Portugalis .... ehk siis nendega nad suhlevad ja sealt nö. malli võtavad. Lisaks Itaaliaga.
mg põhiselt maksu kogumise põhimõte neile ei meeldinud kuna pidi olema liiga keeruline hallata. 

 

Ajakava.

2015. dets. peaks neil oleme mingi eel kava alles valmis. Arvati, et reaalse aktsiisini ei jõuta enne 2017a (aktid, riigikogu jne....). Ehk siis vahele peaks jääma auk kus EU direktiiv on üle võetud ja aktsiisi veel pole.

 

Kahjulikkusest.

See pole küll rahadus ministeeriumi teema aga arvamus on see, et vahet pole, et on märksa vähem kahjulik kui analoog ... aga kuna matkib sama tegevust siis maksustamise põhimõte peaks sama olema :@ (relv)  . Ehk siis suva rahva tervisest. 

 

Ühesõnaga tädil on nüüd minu kontaktid olemas ja lubas ühendust võtta kui asi edasi liigub. Hetkel pidi muid olulisi teemasid palju rohkem olema :D(Y) Eks katsun ise ka näppu pulsil hoida. Selle legaliseerimise teemaga pidi Sots min tegelema.... sain ka sinna vajaliku kontakti - täna enam ei helista. 

 

Kui keegi tahab kontakte saatke PM. Palus, et kuigi info avalik ma neid kõigile avalikult ei jagaks kuna muidu ei saa tööd enam teha kui ainult sellel teemal helistatakse :D :D

NB! poed peaks kindlasti ministeeriumiga suhtlema, sest nende arvamust küsitakse. Minu kui kasutaja arvamus ja vaated on suht nö... lihtsalt lisa info.

 

Järgmine nädal võtan siis sots mini ette ja hakkan seda legaliseerimise teemat uurima.... et kaugel nad on ja kus ja mis toimub.

 

jätkub ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministeeriumi nägemusest võib vist aru saada nii, et kõik tarbimisvalmis vedelikud lähevad aktsiisi alla, maitsestajad, VG ja PG on olmekeemia ning nikotiin ravim? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministeeriumi nägemusest võib vist aru saada nii, et kõik tarbimisvalmis vedelikud lähevad aktsiisi alla, maitsestajad, VG ja PG on olmekeemia ning nikotiin ravim? :D

Seda ma selgitasingi, et PG, VG ja maitsed on taidu aine ja parfümeeria tööstuses kasutusel ja neid ei saa aktsiisi alla panna ... see võttis neil natuke juhtme kinni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vähesel määral sisaldavad e-vedelikud ka vett(ja noh, keegi ei keela clearosse ka ainult vett panna :D), võibolla peaks selle ka maksustama. Lisaks võib viinapitsist vett juua ja sellega imiteeritakse alkoholi tarbimist. Igaks juhuks peaks veele ikka mõlemad aktsiisid otsa panema :D

Sorry õelutsemise pärast, aga no selle tädi jutu peale ei oska enam ei nutta ega naerda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tädil olid omad vaated ja arusaamad ja ministeeriumil omad. Ehk siis suhtuti OK'lt kuulati mind ära ja põhjendati ministeeriumi seisukohti.
Eks kõige suurem probleem ongi see, et nad ei tea asjast ei ööd ega mütsi .... kui neile aga asjad selgeks teha siis see aktsiisi teema muutub suhtleiselt keeruliseks ka teostuse seisukohalt.
Sellest saadi väga hästi aru, et EU's vaba liikumine ja kui EU maksu ei kehtesta siis see aktsiis väga hästi toimida ei taha. Nad loodavad, et üle EU tuleb ühtlane maks. Öeldi ka otse, et tubaka aktsiisi laekumise vähenemine annab tunda. Ja aktsiis ei ole mitte mõeldud ainult loodust või tervist kahjustava maksuna vaid lihtsalt maksuna mis täidab riigi kassat.... ja võib kehtestada ka suvalistele asjadele. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Öeldi ka otse, et tubaka aktsiisi laekumise vähenemine annab tunda. Ja aktsiis ei ole mitte mõeldud ainult loodust või tervist kahjustava maksuna vaid lihtsalt maksuna mis täidab riigi kassat.... ja võib kehtestada ka suvalistele asjadele. 

Selles valguses ma kardan, et minu silmad näevad veel õhuaktsiisi ka ära :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegelikult oleks aeg kaasata sellese lahingusse natuke tuntumaid inimesi kelle hääl ulatab natuke kaugemale. Hetkel tundub kogu see maksustamine ainult riigi kassa täitmiseks olevat.Ma võin omaltpoolt natuke maad kuulata ja sulle siis old ette sööta arvestatavaid  inimesi kes oleks nõus selle vastu natuke pusima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...