Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

Uus koalitsioon plaanib e-sigarettide maksustamist

Recommended Posts

Tegelikult oleks aeg kaasata sellese lahingusse natuke tuntumaid inimesi kelle hääl ulatab natuke kaugemale. Hetkel tundub kogu see maksustamine ainult riigi kassa täitmiseks olevat.Ma võin omaltpoolt natuke maad kuulata ja sulle siis old ette sööta arvestatavaid  inimesi kes oleks nõus selle vastu natuke pusima.

Anna tuld igasugune abi on teretulnud.... sa ei pea mulle neid ette söötma :D ... suhtle ise ja kui küsimusi siis aitame/selgitame. 

Ja hetkel raha minnist öeldigi otse, et riigil on raha vaja selleks aktsiis tehakse. Tubaga aktsiis laekumine on languses.

Neid ei huvita kas ei ole kahjulik on vähem kahjulik ... läheb kallimaks kui analoog .... pappi on vaja.

Positiivset meedia kajastust oleks ka vaja .... aga seda pole veel keegi väga suutnud välja võluda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT küll, aga hea näide kuidas asjadest aru saadakse. Ka siin on juttu olnud, et lüüakse aga excelis oma numbreid kokku ja vaadatakse vaid kulusid ja tulusid süvenemata sellesse, mida üks või teine asi endaga kaasa võib tuua. Täna Reporteris siis Taavi Rõivas kommenteeris, et excelis pole ju halba midagi ja tundub, et ta ei saanudki aru, et tegelikult ei puutu see üldse asjasse, kas excel, openoffice calc, google spreadsheet, näpude peal arvutamine või midagi muud vaid küsimus on sisus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 vedeliku maksustamine võrdub ju enam vähem suhkru ja vee maksustamisega :D Meie toidulaual olev leib sisaldab ka VG-d


Suhtlesin just ühe eks riigikogulasega ja tema arvamus oli kohe selline ,et se on meeleheitlik raha otsimine hetkel. Käis veel selline huvitav võrdlus läbi,et e-sigareti võrdlemine tava tubakaga on sama mis võrrelda lutsukommi extasiga :D


Krt nagu poleks kohta kust seda raha kokku hoida http://arileht.delfi.ee/news/uudised/tabel-vaata-milline-naeb-riigisektori-autopark-valja-arvudes?id=71319533

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iseenesest on asjal jumet kui nikotiiniga vedelikud muutuvad seaduslikuks. Siis saab ehk muretumalt netist tellida ilma, et toll kotiks. Tekib, siis ilmselt mingi miinimum kogus üle piiri toomisega nagu alkoholil ja tubakal? Praegu on see 500ml koos nõutele vastavate kirjadega, aga samas saab toll oma suva järgi konfiskeerida. Loodevasti ei kuku see norm kogus liiga väikseks. Kui see juhtub, siis ilmselt tubakaseeme mulda ja analoog jälle tossama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ministeerium saatis aktsiisitõusude eelnõu kooskõlastusele, siin nö taustainfoks mõned huvitavamad numbrid seletuskirjast:

 

- Tubakaaktsiisi tõstmise tulemusena laekub 2016. aastal aktsiisi- ja käibemaksutulu täiendavalt 24 miljonit eurot.

 

- Sigarettide aktsiisimäära tõstmise tulemusena kasvab sigarettide kaalutud keskmine jaehind 3,26 eurolt 2016. aasta eeldatavatel andmetel 4,59 eurole 2020. aastal, see on ca 41%.

 

- Tubakatoodete tarbimise vähenemist järgmisel aastal prognoositakse 2,2 protsenti. Eesti elanike seas on igapäevasuitsetajaid 22,1%.

 

- Aktsiisi osatähtsus sigarettide kaalutud keskmises jaehinnas vastab Euroopa Liidu miinimumnõudele, mis on 60% sigarettide kaalutud keskmisest jaehinnast.

 

- Sigarettide salaturg moodustab ca 21% sigarettide turumahust. Illegaalsete tubakatoodete avastamiseks on kasutuses tubakakoerad ja kaasaegne tollitehnika.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Tubakas siis samas hinnaklassis mis põhjanaabritel


Alkoholi aktsiisimäärade 10% tõstmise mõju õlle, veini (+20%), siidri, vahetoote ja viina hindadele 2020. aastal (võrreldes alkohoolsete jookide indikatiivsete hindadega 2015. aastal) on järgmine:

1) õlle (0,5 liitrit ja 4,6%vol) hind tõuseb 1,00 eurolt 1,14 eurole, hinnatõus 14%;

2) siidri (1 liiter, 4,5%vol) hind tõuseb 2,1 eurolt 2,47 eurole, hinnatõus 17,6%;

3) veini (0,7 liitrit) hind tõuseb 7 eurolt 7,82 eurole, hinnatõus 12%;

4) vahetoote (1 liiter, 15%vol) hind tõuseb 14 eurolt 15,71 eurole, hinnatõus 12%;

5) viina (1 liiter, 40%vol) hind tõuseb 15 eurolt 21,19 eurole, hinnatõus 41%;

Aktsiisimäärade mõju arvutamisel alkoholi hinnale ei ole arvestatud maksudeta hinna muutumist, kuna need andmed ei ole teada.

Tubakaaktsiisi puhul tõstetakse aktsiisi lisaks varem kehtestatud viiele protsendile veel kolm protsenti aastatel 2016-2018.

Sigarettide aktsiisimäära tõstmise tulemusena kasvab sigarettide kaalutud keskmine jaehind 3,26 eurolt 2016. aasta eeldatavatel andmetel 4,59 eurole 2020. aastal, see on ca 41%.

 

file71432317_suitsud.png

Allikas Delfi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Täitsa OK alko hinna tõus minu arvates.

Sellise tõusu peale vaevalt veel enamusel midagi joomata jääb.

 

Analoogi hinna tõus on küll päris käre.

Kui juhtub, et nad võtavad mõistuse pähe ja e-sigale aktsiisi ei kehtesta siis neid üle tulejaid peaks päris palju olema.

 

Jama aint siis kui Lätiga see hinna vahe veel suuremaks läheb siis ei saa seda pappi kätte :( see on minu arvates kõige suurem probleem nende aktsiisi tõusudega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pole ammu polska vahet sõitnud, aga vanamees toob oma kogu alko varu poolast ja mulle ka, õlled 40 senti, viinad 4euri jne. söögist ei hakka rääkimagi. 

 

 

jama aint siis kui Lätiga see hinna vahe veel suuremaks läheb siis ei saa seda pappi kätte  :( see on minu arvates kõige suurem probleem nende aktsiisi tõusudega.

Meie uhvod toompeal ei saa sellest aru hetkel, aga küll neile haamriga paar kuud peale aktsiiside kehtestamist kohale jõuab. Nagu varemgi läbi käinud, leedu proovis ja muutis kohe tagasi kütuse.

99,9% need aktsiisid kestma ei jää.

Järjekordne ettevõte (loe Eesti riik) kes arvab, et suurem maks tagab suurema kasumi kui odavam maks ja käibe pealt müük 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alko ja analoogi puhul ei käi siis enam soomlased ka siit ostmas. Ja soomlaste mõju tarbimisele on riiklikus statistikas kõvasti alahinnatud, sest töötasin kunagi sadamas ja need kogused olid koledad, mida üle lahe veeti. Positiivne mõju sellel on tõenäoliselt see, et kukume alkotarbijate pingerivis suurusjärgu võrra allapoole :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui nad oma meeleheitliku maksude väljamõtlemisega jätkavad, siis pole kaugel see aeg kui üle lahe liiguvad samad kogused alkot, aga seda teises suunas. Aga mitte kõik eestlased ei läheks Soome alkot tooma, nii mõnigi võtaks hoopis ühe otsa pileti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

EKI varimajanduse uuringust selgub, et sigarettidele alternatiivina tõmbab nikotiiniga e-sigaretti 24

protsenti suitsetajatest ning ilma nikotiinita e-suitsu 15 protsenti 

suitsetajatest.

mida kyll ülejäänud 61% tõmbavad ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mida kyll ülejäänud 61% tõmbavad ?

Ainult analoogi, ma pakun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mida kyll ülejäänud 61% tõmbavad ?

 

Need 61% tõmbavad analoogi ja maksavad selle eest tänavu riigile aktsiisi ca 180 000 000€. Josingul tõusevad erutusest juuksed püsti kui neid numbreid võrdleb ja ülejäänud 39% peale mõtleb :D

 

PS

EKI arvutuste kohaselt realiseeriti 2014. aastal Eestis 430 miljonit salasigaretti, mis moodustas 19-22 protsenti kogu sigarettide siseturumahust (st. turistide ostusid arvesse võtmata). Riigil jäi illegaalse sigaretikaubanduse tõttu saamata ligikaudu 58,5 miljonit eurot aktsiisi- ja käibemaksu.

https://www.mkm.ee/et/uudised/konjunktuuriinstituut-varimajandus-eestis-langustrendis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iga asutus pritsib oma numbreid kui palju kasutajaid on ... 9% .... siis 31% .... müstika.

Kuidas saab pms laest kaka tükke kokku lugedes lihtsalt numbreid pritsida faktidena :| .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei teagi, kas saata TAI'le või rahandusministeeriumile .. või mõlemale? Lisaks sotsiaalministeerium ..

EDIT: Rahandusministeeriumit ilmselt ei huvita see absoluutselt (N)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei teagi, kas saata TAI'le või rahandusministeeriumile .. või mõlemale? Lisaks sotsiaalministeerium ..

EDIT: Rahandusministeeriumit ilmselt ei huvita see absoluutselt (N)

Mõlemale .... aga oota suts.... tundub, et hunniku linke saab kokku mis neid peaks huvitama st. neid artikleid tuleb järjest.

Ma loodan siiralt, et UK selline otsus on "game changer"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei teagi, kas saata TAI'le või rahandusministeeriumile .. või mõlemale? Lisaks sotsiaalministeerium ..

EDIT: Rahandusministeeriumit ilmselt ei huvita see absoluutselt (N)

Paistab, et rohkem väga ei tule linke...

Kui viitsid ole hea saada ära.

http://www.e-suits.eu/topic/2608-üks-artikkel/?p=59798

Ja kui peaks mingi tagasiside tulema ... siis sellest võib teisi ka teavitada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...