Jump to content
E-sigareti foorum
jeesus188

Riigikohus: ainuüksi nikotiinisisaldus ei tingi e-sigareti määratlemist ravimina

Recommended Posts

Loodame et spezz paned seal toompeal inimestele mõistuse pähe. 

Ma ise saatsin ka kirja, astu tuli meil et info on edastatud.

kirjas seletasin siis seda e-sigareti maailma, et kõik ei tiirle aint ego pulkade ümber.

Seadmed on uuenenud ja kõik on teistmoodi kui inimestele tundub.

Kui aksiis tuleb ehk mingi paar senti. siis ei tohiks see niiväga mõjutada.

Riik ei tohiks siis mingeid erilisi piire seada tollis jne, sest summad suht väiksed.

USA-s on asi vapsjee purkkis, aga nemad samamoodi telivad või toovad kõrval osariikidest sisse ja 

vedeliku hind ei ole niiväga tõusnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No loodame, et sellist trikki ei tehta nagu Portugalis: 0.6€ maks per 1ml. See teeks siis meie kaubanduskeskustes olevate punktide premium mahlade hinnaks 13.50€ 10ml kohta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No see tellimine välismaalt kui aktsiis on ei ole niisama lihtne siis .... ehk siis aktsiisiga asju kontrollitakse rohkem.

no iga 5 paki pealt aktsiisi maksta on ok. vähemalt kõik pakid jõuavad kohale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niih EMTA lehelt ka nüüd nikotiini ja ravimi jutt kadunud ... google veel leiab aga server annab vastu 404.

Seega nüüd peaks tehtud olema ja vajalik info EMTA's olema ja ka avalik info muudetud/maha võetud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas nüüd võib rahulikult ära tellida 1liiter nikovedelikku? :razz:

Ma arvan küll. Poodidel paistab ka et pakid tulevad ilusti läbi ... ma ei usu, et järsku nii libisema on hakanud.

Eks ole siis korras selle asjaga.

 

Ja alles see oli kui aasta vahetusel oli paanika, et asi veel hullemaks läheb... ma suures hirmus omale ka suured varud kahmasin... ja nüüd siis seis selline, et hoopis aktsiis saab olema probleemiks.

Kuramuse sotsid ... nemad selle jama sinna koalitsiooni vedasid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uurisin seadust ja tekkis väike segadus. Need poed, mis varem 0mg netis müüsid, müüvad nüüd ka nikoga vedelike.

Nagu ma aru saan, siis saan vabalt tellida endale ca.2 aasta varu muretult ja ei pea olema enam pakenditel vastavaid silte (hiina ja poola vedelikud). Eespool siin teemas väidetakse, et saab. On see ikka 100 prossa legaalne ja kas on 500ml piirangud ikka eemaldatud (ei soovi mente/tolli endale kraesse)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui väljastpoolt EL-i tellid ja summa üle 22 euro on, siis tolliga tegemist tuleb, täpsemini pead käibemaksu maksma. Kui summa üle 150 euro on, siis peab ka tollimaksu maksma. See kehtib mis iganes kaubale, mitte ainult e-sigareti baasidele.

Aga jah, ravim baas enam ei ole ehk selle alusel toll enam tagasi ei saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai tellitud siis 24mg ja 0mg baasvedeliku pikaajaline varu isiklikuks kasutamiseks. Kuskilt lipsas läbi, et kuni 20mg võib olla. Kui suur tõonäosus on ,et mind hakatakse kotima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai tellitud siis 24mg ja 0mg baasvedeliku pikaajaline varu isiklikuks kasutamiseks. Kuskilt lipsas läbi, et kuni 20mg võib olla. Kui suur tõonäosus on ,et mind hakatakse kotima?

Kui EU-st tellisid, siis pole probleemi. Mujalt - helista tolli ja tutvusta ennast Karu Katina näiteks ja küsi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sain täna Usa-st paki kätte. 360ml nikotiiniga vedelikku Milkman & Muffinman 😉 . Tollis hõõrus memm käsi,et oi nüüd sa saad maksud kaela.Täie rauaga tubaka aktsiis+toll+20%käibemaks. Hakkasin naerma esialgu ,et mille alusel nagu. Vastas viisakalt seaduse alusel. Hakkasin vastu , et sellist seadust ei ole olemas ja loodetavasti ei tule ka. Silm nähtavalt tädike ärritus ja nähvas mulle ,et kas tead kõikki seaduseid.Ega mul kahju ka polnud ja vastasin ,et mis e-sigarette puutub siis tean küll jah. Mis vahepeal kõik veel seal toredas kohas toimus ei viitsi siia kirja panna aga lõpp oli selline kus tolli ametnik vabandas viisakalt 2h hiljem minu ees ja ütles et jah ainult 20% saime panna 😋

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...