Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
vapesquad

Coilide ideed..?

Recommended Posts

Mul vahest hetki olnud kus see vana coil sul seal sees on juba suht üle visanud, ning lihtsalt pole ideid. Mõtlesin et teeks siukse topicu, et siis igaüks kes saab millegi vahvaga hakkama saab seda ka teistele näidata

Ise täna sain siukse asjaga hakkama...

 

Tegin täna quad coili mida suht pikka aega tahtnud juba teha. Probleemideks olid, et ei mahu mu quasari aukudesse kõik traadid ära ja 28awg sai otsa. Täna täiendasin traadivarusid ja soetasin ka plume veili endale (shotout Marc55'le). Niisis jõudsin koju ja hakkasin näpitsema. Tuli kokku siuke asi ja 0.4Ω.

Kuidas on?

Pilvi see asi ei puhu, kuid maitse on parim mida ma olen iseehitatud coililt saanud (sõbra claptonil oli parem/samahea). Veel üks asi mis ma tähele panin, aku läheb nii nii nii kiiresti. Ma ei tea miks aga mulle tundus et see aku läks nagu 20-30min'iga.

Coilide tegemine ise polnud nii raske, aga siiski veits nu*simist oli.

28AWG, 13 wrappi, Ø1.5mm, 0.42Ω.

 

Panin siis pildi coilidest ja pildi 13 wrapiga.

(Peaks rohkem eestikeelseid sõnu kasutama)

36772826514605413e34e9dfc3ffcf04.jpgab3c95054abe235c3ae9b9ed7a201824.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, miks sellise ulmeliselt väikese diameetriga? :)

Lähtusin ideest et mida suurem on pindala seda rohkem maitset, ja tegelt nii tuligi, aga wickida on küll pask peaks mainima

Share this post


Link to post
Share on other sites

wick või vatt? vatt väga kaua seal sees vastu ei pea, samas kui sa maitset soovid, siis peaksid sinna suunda pigem suunduma... ehk suurem diameeter, lühem coil ja vatt....peaks kestvust ja maitset kindlasti parendama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wick või vatt? vatt väga kaua seal sees vastu ei pea, samas kui sa maitset soovid, siis peaksid sinna suunda pigem suunduma... ehk suurem diameeter, lühem coil ja vatt....peaks kestvust ja maitset kindlasti parendama...

Vatti kasutan jah, no eks ma teen varsti uue buildi jah, siis updaten seda teemat siin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ka mingi hetk tegin dual nano coili ... va sunnik kärssas jõhkralt ja oli tohutult kuum. Aga siis olid oskused ja teadmised ka palju nõrgemad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Äge teema. :)

Ma kasutan oma Vamo küljes Kayfuni ning kuna minu Vamo hakkab kõige peale, mis on alla 0.9ohm, karjuma, siis olen päris palju erinevate coilidega katsetanud, kuna mänguruumi on pisut vähem ning ideaalse setupi leidmine nõuab aega. Üldiselt on sweet-spot 1.1-1.5ohmi ning veibin olenevalt buildist ja vedelikust 15-22W peal.

Tavalisi micro-coile katsetasin alguses mitmeid, aga need vast kirjeldamist ei vaja. Mõned teistsugused buildid, mida proovinud olen:

 

Vertical coil.

Tegin ammu, aga vist oli järgnev: 0,25mm traat 9 keerdu ümber 2,5mm pulga, takistust ei mäleta. Vatt läheb siis antud juhul coili ümber, mitte seest läbi.

Oli pisut parem, kui "klassikaline" coil, aga kippus vahepeal kõrvetama ja tegi tugevat lurisemise häält.
Pilt on illustreeriv:
Vertical_Kanthal_Build.jpg

 

Double barrel coil.

0,25mm traat, 12 keerdu ümber 2mm pulga, takistus tuli 1,3ohm. Kuna coilid tulid suht pikad, siis pidin nad teistpidi paigutama. Üleüldse oli minu Kayfunile nende paika saamine korralik peavalu.

Õhku käis vähe läbi ning kippus jubedalt kõrvetama. Toss oli keskmine, maitset polnud absoluutselt ollagi. Kasutasin 5 päeva ja siis rohkem ei viitsinud jamada.

Pilt (tehtud enne minema viskamist ning vatti eemaldades üks coil pisut deformeerus):

IMG_20150516_003812.jpg

 

Tricro coil:

Tegin RiPTrippersi Youtube'i video järgi huvi pärast, seega specid saab sealt. Väikesed külgmised coilid keerasin ümber mingi suvalise traadijupi.

Maitse oli super, tossas pigem keskmiselt, aga kippus lurisema ning vatti ei kannatanud vahetada - deformeerus täielikult.

Pilt on illustreeriv:

aperu5at.jpg

 

Triple twisted coil:

Kasutasin 0,25mm traati, keerasin 7 tiiru ümber 2,5mm pulga, takistus tuli 0,9ohm.

Hea coil, väga mugav vatti läbi ajada, kuid midagi erilist ei olnud. Võimsust talus parajalt, ka 30W peal toimetas veel edukalt, kuigi tavaliselt veibin 18-22W vahemikus. Maitse oli hea, tossu tuli üle keskmise.

Pilt (tegin peale 2 nädalat kasutamist ning vatti läbi ajades hüppas lahti ja murdus ära, peale seda enam ei kasutanud):

IMG_1670.jpg

 

Double twisted coil:

0,25mm traadiga, 8 tiiru ümber 2mm pulga, 1,2ohm.

Siiani ainus build, mida mitu korda ehitanud olen, kuna nõnda meeldib. Vatti on väga mõnus läbi ajada, maitse on super ning tossab väga hästi. Toimib ilusti vahemikus 10-25W, ise kasutan olenevalt vedelikust 19-22W peal.

IMG_20150516_004750.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Läheb väga hästi ja teravalt hõõguma jah. Alguses olin samuti pessimistlik, aga reaalsus on väga viis.

Ma olen sub ohmiga niiet järgmine kord kui on vaja uut coili, teen sinu oma ainult dual coili (Ω/2 siis ju), praegu lähiajal puhkan ehitamisest ja proovin ligi tõmmata mõne sub ohm tanki, kuna drippimine hakkab tüütuks muutuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vaatasin neid ehitamise videosid ka ... ma pakun, et kui 4tk vaja teha siis läheb üks päevake ära --- arvestades seda, et kui kuskil midagi nihu läheb siis vaja sageli algusest pihta hakata ja et üldse tehnika paika saada võtab ka aega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavam valmis traati osta ja ise keerata, traadi hind pole nii ränk kui valmis coilidel :)

Quad Staple Staggered Fused Clapton which is Paralleled with a Clapton Coil !!! krt seda annab ikka ise väänata kokku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see video on siit foorumist juba läbi käinud, aga hea viis claptonit teha, varsti proovin oma Velocitys järgi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mul hetkel Velocitys  Staggered fused clapton pole  paha aga teise peaks juurde tegema siis oleks norm hetkel 50W kahega arvatavasti 80 juures on norm .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keegi seletab mis mõju on maitsele/tossule selle arvelt, milliseid single coile ma subtankile teen? Ehk suure/väikse läbimõõduga keerud. Olen teinud mingi 3mm kruvika ümber 5pool tiiru ning tavaliselt tulemus mingi 1.2Ohm. Proovisin ka ümber pisikese subtanki kruvika coili teha (2mm?) Umbes 8-9 tiiru ja sain 1.4Ohm. Vahet vist erilist ei tundnud, kui ainult seda, et väiksemale on sitem vatti panna :D Teine asi millest ma aru pole saanud on vahed coili keerdude vahel, osad jätavad, osad teevad nö kokkusurutud coile.. Sellele ka mingi seletus on?
Ei kurda kuidagi enda tehtud coilidega tossu ja maitset, aga huvitav oleks rohkem teada ja ehk sihtida veel paremuse poole..
Traadiks on Kanthal A1 28AWG
Aitüma kes vaevaks võtab seletada  :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...