Jump to content
E-sigareti foorum
Spezz

Joyetech eVic VT

Recommended Posts

Täna/homme peaks pbsardo video välja tulema VT kohta.

FB's jäi selline info silma:

Evic VT was able to charge 4860mah on it, and of course 4860 because i can only put 5000 inside if i discharge it to 0 Volts and that is not correct to do and the mod prevents that. I contacted Joyetech and they told me that those calculations on parallel LiPo batteries are made different due to a bunch of factors but mainly because LiPo batteries are generally under rated due to it's chemistry but when connected in parallel the capacity starts to shine.

Joyetech also confirmed the balance charging system is integrated on the batteries board, they explained me that is the same foxcon balance charging board technology as apple laptops use

Eks siis vast selgub kas ja kuidas kahe juhtmega kolme aku täituvust kontrollitakse või on need kiibid hoopis akude küljes vms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

so far, evic vt on hea, okei see on küll suur auk nende kapsamaale, et aku mahutuvusega pange panid

Ümardamise viga :P

 

Ei taha siin enne jaanipäeva paanikat külvata, aga LiPo akud on üpris ohtlikud ja nendega tuleb olla tähelepanelikum. Eriti kukkumised ja laadimised. Kellel inglise keel suus, siis üht-teist basic infot saab siit: http://www.tjinguytech.com/charging-how-tos/lipo-problems

 

EDIT: Eelpoolne info pigem sellepärast välja toodud, et kohe kiiruga igat suvalist klooni inimesed ostma ei läheks. Kui LiPo aku on kvaliteetne, siis neisse probleemidesse ei pea väga süvenema. Lihtsalt vähe tähelepanelikum tuleb olla.

 

Ma pole küll VT-d ise käes hoidnud, aga võrdluseks toon RC-maailmast LiPo aku mõõtmed ja kaalu: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9172__Turnigy_5000mAh_2S_20C_Lipo_Pack.html

Pack Weight: 282g

Pack Size: 148 x 49 x 16mm

 

Joyetechi VT aku+seade mõõtmed:

eVic-VT:

Size: 47*25.5*85.6mm

Kui suur reaalselt aku - ei tea. Rein võib seda uurida =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma siin ise ka muretsesin (küll istick 50w pärast) lipo ohutuse kohapealt aga nüüd avastasin, et mu telefonis LG g2 on kah lipo 3000mah. Aasta aega iga päev laadimist ööotsa ning ei ütleks küll et midagi ohtlikult kuumaks oleks läinud. Ptüi Ptüi Ptüi :)

 

Edit: vähemalt keegi kuskil mainis, et istick 50w sees on lipo. Võin eksida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

arvestades mu rdna suurt lennusoovi ja suht tuumakindlust, siis selliseid loomkatseid pärast lugemist kyll vt-ga ei soovi teha.

Rdna on ikka tõsine lendur olnud, phui, phui, phui yle vasaku õla, seni täielikult korras    :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paraleelselt ühendatud purgid balanseerivad end ise. Nii ,et probleembi ei tohiks olla.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Sellest just probleemid võivadki tekida. Laetakse näiteks üks cell rohkem täis kui teine. Seejärel hakkavad nad balanseerima ennast, mille tagajärjel on suur soojuse eraldus ja võimalikud jamad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

istick 50w oli siiski 2x18650 mitte lipo minu teada.

Olen tähele pannud, et veibi maailmas hakatakse lipo peale üle liikuma, eriti hiina oma watti sõjaga. Lipo laseb piire kaugemale lükata. Aga kipun arvama, et lipo on niiöelda vahestaadium, aasta/kahe pärast on meil kõigil hoopis graphite akud sees.(Laeb et täis 1 minutiga, aga mahutab ainult ca ~1000mah.)

Sellel aastal lähevad ka tootmisse süsinik patareid mis kestavad 3000 laadimis tsüklit ja laevad 20 korda kiiremini kui lithium ion patareid.

Põnevat lugemist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellest just probleemid võivadki tekida. Laetakse näiteks üks cell rohkem täis kui teine. Seejärel hakkavad nad balanseerima ennast, mille tagajärjel on suur soojuse eraldus ja võimalikud jamad.

 

Kuidas on võimalik ühte rohkem laadida kui paraleelselt on.???

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pbsardo video põhjal.

Väga korralik seade. Need vead mis ta leidis on minu arvates suht köki möki. Chip on hea.

 

See kontrollitud laadimise asi sai ka selgemaks. Kui on paraleelselt ühendatud akud siis väga probleemi pole. See on ka täiesti arusaadav, et akud sellise ühenduse viisiga annavad rohkem matsu välja. Ehk siis 5000mah mahtuvus on reaalne mitte liialdatud number.

 

Kõige suurem probleem aga ongi lipo akud. Ehk siis lugesin walci antud artikli läbi ja mul on küll kahtalne tunne, et ma suudan oma e-sig kraami nii maha visata kui ka muud moodi jõhralt kasutada ja samal ajal tahaks seadet ka öösel ilma silma peal hoidmata ja samal ajal lakke vaadates laadida ilma, et midagi põlema läheks ja õhku lendaks. Ehk siis jah lipo akude probleemid on kasutajast tulenevad aga ma näen et mina olen kasutaja kes suudab neid probleeme genereerida. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

See iseseisvalt temp. reguleerimisest väljumine on päris jama...

No see vist 1x tal juhtus. Eks selle saab kasutamise käigus selgeks, et ei juhtuks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juhtus jah ainult korra ja K4jaga, mille takistuse teema on teada tuntud. :) Aga siiski, olen nikklit kogemata ilma temp. kontrollita hinganud ja mitte ei ole magus. Minu meelest oleks seade parem, kui ta ei üritaks ise sobivat reziimi valida. Maitse asi muidugi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juhtus jah ainult korra ja K4jaga, mille takistuse teema on teada tuntud. :) Aga siiski, olen nikklit kogemata ilma temp. kontrollita hinganud ja mitte ei ole magus. Minu meelest oleks seade parem, kui ta ei üritaks ise sobivat reziimi valida. Maitse asi muidugi. :)

Jah olen nõus, et seni kuni kogu TC on nii ebastabiilne nagu ta on võiks suurema kontrolli kasutaja kätte anda. Samas saan aru, et dumb userid on olemas ja neid on palju ning nende jaoks mida rohkem automaatikat seda parem. Ehk siis kuna neid rohkem peab tootja kui tahab edukas olla oma tervaiku sinna suunama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siin siis vastus tootjalt.

Dear friend,this was a mistake by one of our battery suppliers. The individual batteries were tested with a 30A discharge, which rated the batteries at 1,500 mAh per piece. However the complete battery packs were tested with Nominal Capacity (0.2C discharge), which will rate each battery at 1,670 mAh to make 5,010 mAh for the complete battery pack. Joyetech wants to apologize for this confusion. The battery manufacture will start labeling the individual batteries at 1,670 mAh.

http://www.joyetech.com/board/news.php?no=578&page=1

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

See iseseisvalt temp. reguleerimisest väljumine on päris jama...

Selle work around on selles et kui ta TC välja hüppab, läheb ta watt reziimi peale tagasi. Kui enne TC peale üle minekut sättida VW reziimis wattid 1W peale siis kui ta peakski TC välja hüppama, paugutab ta coilile ainult 1W ja midagi hullu ei juhtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selle work around on selles et kui ta TC välja hüppab, läheb ta watt reziimi peale tagasi. Kui enne TC peale üle minekut sättida VW reziimis wattid 1W peale siis kui ta peakski TC välja hüppama, paugutab ta coilile ainult 1W ja midagi hullu ei juhtu.

Eee aga siis ta ju annabki colile ka tc modes 1W võimsust ja sellega väga pidu pidada ei saa :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

TC modes alla 30w ei saa valida, mul pole kordagi välja visanud ja ei peakski, sest VT'l pole ju seda sensing vms nagu dna40 kiibil?! Transfly ideel on jumet, kõigil 3'el rezhiimil on oma w valik mis meelde jääb modil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

olen uurind ka välismaa poodide hinda ja need on ikka eesti omadest poole odavamad. nii 60-70 euriga saaks kit-i kätte.

Huvitav miks neil nii odav hind on aga eesti poodides hinnad ikka 120 jne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

JT kirjutab soovitava jaemüügihinna ette ja müüjal võib sellest jama tulla, kui ta odavamalt müüb. Otsi siit foorumist, sellest on kuskil juba juttu olnud. Kui USA või Hiina poodidest räägid, siis lisaks on seal hind ilma maksudeta. Tegelikult saab ka Eesti poodidest parema hinnaga, kui otsida ja küsida oskad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

üks eesti müüa müüb kit-i  75 euriga ja teine 134.90 ja mõlemad eesti poed :D

Ei taha poe nimesid vällja tuua ega mingit võrdlus reklaami teha.

aga hinnavahe on ju meeletu ja komplekt sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...