Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Comp

Kas on nüüd on nikotiiniga e-vedelike müümine legaalne? [Split]

Recommended Posts

On paljulubav. Infot on tegelikult rohkem aga kõike ma hetkel jagada ei saa. Ja teatud inimeste pärast ei taha ka.

Esmaspäeval ehk saan uuema info üles riputada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga see EMTA kõne oli võrdlemisi paljulubav. Jää on igaljuhul murduma hakanud? Paberimajandus ära oodata ja siis ehk läheb lahti. VÕI venitatakse..

Ma räägin ravimiameti teema on see hetkel. Nendega peab suhtlema kes julgeb :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noh, kui aus olla siis ma ka maksaks ettekirjutuse alusel trahvi ära ja ei jaksaks riigikohtuni välja vaielda :oops:

Ma optimistina loodan, et siis tuleks kasutajad ja vbla ka mõni konkurent appi :D.

Aga õnneks on suurem töö ja vaev inglise firma poolt tehtud ja nüüd tuleb lihtsalt veenduda, et otsust täidetakse.

Hetkel ma küll ei usu et keegi kuskilt trahvi tuleb tegema või kohtusse andma.

 

krt küll,

puust ja punaseks,

võtan mina oma walki mahlad ja lähen ravimiametisse????

Kas mu juttu enam keegi ei loe ja lihtsalt plõksitakse?

Old???

lolliks läinud?

Ma ju olengi vait, teine võimalus (ahvatlev), on lõpetada tegevus.

Comp selles ongi teema kui ei julge ja arusaadavatel põhjustel ei saa siis ära ütle avalikult, et otsi lolli mina pead ahju ei pista... tollest postitusest hakkas kogu asi pihta.

Sest jah mind natuke härib mõtte viis, et las teised võitlevad mina sügan ja naudin pärast vilju... eriti hetkel kus osad tegutsevad ja asjad liiguvad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trahvi tegema ei tule, aga müüjate jaoks on oluline ka see, et toll tagasi ei saadaks.

Comp, võta nüüd tuure maha. Kui tahad passiivselt ära oodata, kuni seadus järgi tuleb, siis on see sinu valik. Aga kui old siin täiesti omakasupüüdmatult asju liikuma üritab saada, siis temale ninna kargamine on ühtlasi nii rumal kui ka ebaviisakas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Old,

Pühendan sinu lolli jutu peale nüüd kõiki oma tegevusse.

Minu näide:

Ma müün heal juhul liiter või 1,5L  mahla kuus.

Enamus 30 ml kaupa.

30ml pealt on mu kasum umbes 2 euri.

See teeb 66-100 eri kuus kasumit.

Viin paljudele oma autoga mahlad kätte, st tähendab ka sõidukulusid.

Ja siis võtan ma ette kohtutee, kallid ekspertiisid jne.

Millise raha eest? On minu küsimus.

Old, sul on lihtsalt puhas eestlaslik kadedus, ehk siis, et arvad, et teenime sitaks.

Mkmm, ei ole nii. Ma ju räägin, hobi korras. Et aidata omasuguseid.

Veelkord minu hetke probleem ei ole selles, et sa seda ei tee .. probleem on selles, et sa ütled välja et otsi lolli mina ei riski. Selles suhtumises on probleem.

See ei mõju üldisele võitlus vaimule väga ergutavalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comp, kordan et võta tuure maha. Oleme kõik sama asja eest väljas ja eks igaüks panustab vastavalt huvile ja võimalustele. Aga ära karga ninna neile, kes midagi muuta üritavad.

Vastan ennetavalt ka küsimusele, mis on minu huvi siin kedagi korrale kutsuda - ma ei taha, et peaksin mõnele natuke tuttavale vastama, et ei tea kust nikotiiniga vedelikke saada ja ajan neid ka ise tikutulega taga. Isegi sinu juurde ei julge hetkel kedagi võõrast saata. Sinu huvi peaks ju sama olema ja saan aru, et sul pole võimalusi ise riigiasutusega vaidlema hakata. Aga palun ära halvusta neid, kes selles suunas mingeid samme astuvad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Kas on keegi nüüd ravimiametilt palunud oma vedelikku kohta hinnangut? Sest üks asi on jutt aga teine asi on see kui peab kirjaliku vastuse väljastama mis riigikohtu otsusega risti vastu läheb. Ja kui öeldakse, et pole ravim saab seda ka EMTA'le öelda.

Mina küsisin otse, ilma keerutamata. Pistsin siis pea ilmselt lõkkesse (nagu siin eelnevalt mainiti).

 

Küsisin kas Ravimiameti seisukoht on muutunud ja kas nikotiiniga e-vedelikke võib nüüd juriidilise isikuna eestis müüa. Sain täiesti konkreetse vastuse et jah võib küll ja mingit luba selleks vaja ei ole. Öeldi et ainuke asi mida teha ei tohi on e-sigareti reklaamimine kui nikotiinisõltuvuse raviks mõeldud vahend, sest sellisel juhul on tegu ravimiga.

 

Imselt need asutused siis ei suhtle omavahel või püütakse piiriülest kaubandust kuidagi piirata, et MTA Spezzile nii vastas. Spezz ju küsis välismaalt tellimise mitte siin müümise kohta.

Mulle jäi natuke segaseks mis seadusest selles telefonikõnes jutt oli? Kas on olemas mingi seadus mis ütleb et nikotiiniga e-vedelik on ravim? Ma olen aru saanud et see oli Ravimiameti tõlgendus seadusest kuna nikotiin on seaduse järgi ravim?

 

Igaljuhul Ravimiamet vastas mulle selgelt ja üheti mõistetavalt et nikotiiniga e-vedelikke võib müüa ja praeguseks on need ka juba FastVape poes saadaval.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No aga väga hästi siis! Tänud info jagamise eest Jazz!

Muide, Survival Vaping vedelikud meil ka mõned päevad juba saadaval erineva kangusega (Foorumi grupile soodustus ka (Y) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravimiamet on oma sisulise seisukoha kujundanud - e-vedelik ei ole ravim. Ilmselt pole jõutud seda veel vormistada ja edastada. Ravimina määratlemine tulenes vastavast määrusest, mida nüüd vaja ümber teha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meie hetkeolukord on nagu hollandlastel 7-8 aastat tagasi- kui kanep oli kohvikus, oli kõik ok, aga ühtegi seaduslikku teed selle kohvikusse saamiseks polnud :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imselt need asutused siis ei suhtle omavahel või püütakse piiriülest kaubandust kuidagi piirata, et MTA Spezzile nii vastas. Spezz ju küsis välismaalt tellimise mitte siin müümise kohta.

Mulle jäi natuke segaseks mis seadusest selles telefonikõnes jutt oli? Kas on olemas mingi seadus mis ütleb et nikotiiniga e-vedelik on ravim? 

Ma ei tea kas see oli seadus või mingi määrus ja see on siiani EMTA lehel üleval.

Tegemist oli siis ravimiameti nikotiini määramisega ravimite nimekirja - ehk siis jutt ravimiameti seaduses/määramisest.

See ei ole kunagi olnud mingi riigikogu pool tehtud seadus. Vaid ravimiamet on asja määrtlenud kasutades seadusi ja oma arvamust asjast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Surnud ring   :!:

 

EMTA: Mitteravimina käsitlevate e-sigarettide müügi üle peab Eesti siseselt järelevalvet Tarbijakaitseamet.
E-sigarettide sisse- ja väljavedu http://www.emta.ee/index.php?id=34622

 

Tarbijakaitseamet: Pea meeles - Eestis müüdavate e-sigarettide kapslid peavad olema nikotiinivabad. (viide Ravimiametile)
http://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/tubakatooted

 

Ravimiamet e-sigarettidest: Access denied / You are not authorized to access this page
http://www.sam.ee/nikotiini-sisaldus-elektroonilistes-sigarettides-e-sigarettides

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole surnud ring ... Ravimiamet'ist pole info lihtsalt edasi liikund.

Seda saavad poed kiirendada ise asja torkides, Aga üldiselt kui ma valesti pole aru saanud siis on korras sellega.

 

Nüüd vaja aktsiisi peale keskenduda.

Kuigi ~20% küsitlusele vastanutest arvab, et aktsiis võiks tulla leian mina, et vähemalt hetkel ei ole selleks õige aeg.

Ja eriti mitte see kui malli võetakse portugalist kus 1ml aktsiis on 0.6 eur. Ja kui ka 0 vedelikud tahetakse aktsiisi alla panna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esialgu siiski ei jaga eufooriat. Kui juriidiliselt korrektne olla, siis käituda tuleb ikka kehtivate seaduste, mitte kohtuotsuste põhjal ning tollil on õigus niko iga kell rajalt maha võtta.

Samuti kui valitsus paneb tuima (täitmata pea kolmandik riigikohtu otsustest http://www.postimees.ee/2817770/pikamae-parlamendil-on-taitmata-pea-kolmandik-riigikohtu-otsustest ), siis ei pruugi enne aktsiiside kehtima hakkamist mitte midagi muutuda.

Aga lootus jääb :D

 

EDIT: Huvitav oleks teada saada Tarbijakaitse seisukohta nikovedelike müügi osas praeguses olukorras.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktsiis, kui tuleb, siis ainult nikotiinile, ilmselt kasulik müüa vedelike põhjasid ja niko kontsentraati eraldi.

Hetkel on rahandus minnis plaan ka 0 maksustada. Aga nad ei tea segamistest ja kogu teemast halligi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...