Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Comp

Kas on nüüd on nikotiiniga e-vedelike müümine legaalne? [Split]

Recommended Posts

See läheb neil keeruliseks, 0-vedelikke saab müüa teise nime all, näieks lõhnakuuse analoog.... see ei oleks küll tervitatav, aga inimesed on nutikad raha kokku hoidma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei tea kas see oli seadus või mingi määrus ja see on siiani EMTA lehel üleval.

Tegemist oli siis ravimiameti nikotiini määramisega ravimite nimekirja - ehk siis jutt ravimiameti seaduses/määramisest.

See ei ole kunagi olnud mingi riigikogu pool tehtud seadus. Vaid ravimiamet on asja määrtlenud kasutades seadusi ja oma arvamust asjast.

 

See asi on keeruline. Seadus räägib ravimi müügist ja maaletoomisest. Seda, et nikotiiniga mahl ravim on ei ole otseselt kirjas vaid selle kas tegemist on ravimiga või mitte otsustab ravimiamet. Varasemalt oli ravimiameti seisukoht, et nikotiiniga vedelik on ravim. Riigikohtu otsusega sai ravimi alt välja konkreetne toode ja riigikohtu seisukoht oli, et ainult nikotiinisisalduse alusel vedelikku ravimiks kvalifitseerida ei saa, samas ei öeldud seal mustvalgelt, et ühetegi nikotiini sisaldavat vedelikku ei tohi ravimina määratleda. Ehk küsimus on selles, kas ravimiamet on oma otsust ametlikult muutnud.

Selles mõttes huvitaks mindki, kas Jazz sai vastuse kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ja mida siis täpselt vastati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma küsisin telefoni teel mõned päevad tagasi ja nii vastatigi nagu ma juba kirjutasin. Ma ei pidanud vajalikuks kirjalikult küsida kuna eeldan et mõlemat pidi on vastus sama.

 

Kuna siin on kahtlusi tekitatud, siis kaalun varianti esmaspäeval kirjalikult üle küsida.

 

Sent from my Nexus 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirjalik vastus annaks parema kindluse. Aga kui juba telefonis öeldi, et jah ei ole enam takistusi siis nagu paistab, et Ravimiamet ei hakka edasi maadlema.

See tähendab seda, et vastav info pole lihtsalt EMTA'sse veel jõudnud. EMTA aga teeb nii nagu Ravimiamet neile ette ütleb.

 

Ma ei taha üldse uskuda, et Ravimiamet annab telefoni teel sellisel kujul vale infot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No muude teemadega on seda näiteks emta puhul nii mõnigi kord kuulda olnud, et telefoni teel küsides vastab üks ametnik ühte moodi ja teine teistmoodi. Selles mõttes on kirjalikult ohutum, et siis on sul vähemalt tõestus olemas, et nii vastati kui keegi puistama tuleb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui mul oleks mingigi kahtlus antud vastuse osas siis ma poleks nikotiiniga vedelikke tellinud ega müüki pannud. Ma olen ka teadlik et EMTAst on võimalik saada erinevaid vastuseid kohati, aga siis on ka aru saada et nad ei tea ise ka täpselt kuidas või mida võib ja mida mitte. Ravimiameti vastus mulle oli igati konkreetne ja otsekohene.

 

Sent from my Nexus 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui mul oleks mingigi kahtlus antud vastuse osas siis ma poleks nikotiiniga vedelikke tellinud ega müüki pannud. Ma olen ka teadlik et EMTAst on võimalik saada erinevaid vastuseid kohati, aga siis on ka aru saada et nad ei tea ise ka täpselt kuidas või mida võib ja mida mitte. Ravimiameti vastus mulle oli igati konkreetne ja otsekohene.

 

Sent from my Nexus 6

 

Kui ravimiamet ütleb et tohib ja emta, et ei tohi, siis ülemäära konkreetseks ma seda olukorda veel ei nimetaks ;) Aga vähemalt hea et asjad liiguvad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui ravimiamet ütleb et tohib ja emta, et ei tohi, siis ülemäära konkreetseks ma seda olukorda veel ei nimetaks ;) Aga vähemalt hea et asjad liiguvad :)

Minu teada pole EMTA'l nikotiiniga vedelike müügi reguleerimisega suurt pistmist? EMTA on koguaeg viidanud et takistuseks oli Ravimiamet, kes arvas et tegu on ravimiga. Nüüd Ravimiamet nii ei arva enam, seega ma ei näe kuidas EMTA midagi teha saaks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma küsisin telefoni teel mõned päevad tagasi ja nii vastatigi nagu ma juba kirjutasin. Ma ei pidanud vajalikuks kirjalikult küsida kuna eeldan et mõlemat pidi on vastus sama.

 

Kuna siin on kahtlusi tekitatud, siis kaalun varianti esmaspäeval kirjalikult üle küsida.

 

 

 Kas keegi on saanud mõnest ametist uut infot või mingeid kirjalikke vastuseid, teema on kuidagi visisema jäänud :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Kas keegi on saanud mõnest ametist uut infot või mingeid kirjalikke vastuseid, teema on kuidagi visisema jäänud :D

No mulle pole keegi veel kallale tulnud, seega ilmselt see vastus veel kehtib :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mulle pole keegi veel kallale tulnud, seega ilmselt see vastus veel kehtib :D

 

Sellest et veel pole tulnud ei järeldu midagi. Kallale tulevad siis kui keegi kaebab või ise pistelist kontrolli tehes avastavad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sellest et veel pole tulnud ei järeldu midagi. Kallale tulevad siis kui keegi kaebab või ise pistelist kontrolli tehes avastavad.

Sa eelnevat juttu ei lugenud? Ma andsin ju ennast ise ülesse, küsides selle kohta otse, et kas nüüd võib müüa. Seega neid on juba teavitatud ja ma usun et ka mind oleks juba teavitatud kui nad ümber oleksid mõelnud ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa eelnevat juttu ei lugenud? Ma andsin ju ennast ise ülesse, küsides selle kohta otse, et kas nüüd võib müüa. Seega neid on juba teavitatud ja ma usun et ka mind oleks juba teavitatud kui nad ümber oleksid mõelnud ;-)

 

Lugesin, aga kirjutasid et küsisid telefoni teel ja tõenäoliselt nad ei küsinud, kes sa oled ja kus neid mahlasid müüma plaanid hakata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lugesin, aga kirjutasid et küsisid telefoni teel ja tõenäoliselt nad ei küsinud, kes sa oled ja kus neid mahlasid müüma plaanid hakata ;)

Ma viisakas inimene ja täitsa tutvustasin ennast. Kas see info neile meelde jäi, on muidugi omaette teema, päris pikalt ja põhjalikult sai vedelike müügist räägitud.

 

Aga kui kõik siin selles niiväga kahtlevad et võib (ja ometi müüvad), miks keegi pole julgenud ise siis üle küsida? Seal täitsa tore inimene tundus selle alaga tegelema, ei hammustanud :)

 

Sent from my Nexus 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...