Jump to content
E-sigareti foorum
Spezz

Aktsiisimaks vedelikele

Recommended Posts

Jah mul on täpselt sama arusaam asjast ja sellest kuidas seda ajada... ilma rahata on suht lootusetu ... ainuke erinevus on see, et ma olen ka nõus vabatahtlikult toetama erinevates tegevuses jne .... aga mitte vedama.

Seda teemat oleme siin mitu korda arutanud ja komistanud kogu aeg selle otsa, et keegi ei ole isegi huvitatud olnud proovimast selle asja ees otsas olemisest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mina ja suur osa teisi siin ka oleks nõus toetama nii nõu kui jõuga ja vajadusel ka rahaliselt. Aga eestvedaja roll on jah selline, et peaks teemat hästi valdama ja olema ka väga hea läbirääkija ning kui see roll juba võtta, siis tagasiteed ei ole.

 

PS. kui keegi eestvedaja rolli peale mõtleb, kuid kardab MTÜ registreerimisega kaasnevat bürokraatiat, siis sellega saan isiklike tutvuste kaudu aidata, et MTÜ registreeritud ja hiljem maksuametile ja äriregistrile kõik aruanded esitatud saaks. Viimase puhul on eelduseks, et kõike aetakse ausalt st. iga kulu kohta on dokument ja see kulu on MTÜ tegevusega otseselt seotud, aga antud liidu puhul pole see tõenäoliselt väga piirav nõue :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olgem realistid - 6eur puddli peale Skysmoke alla ei neela. Ega nad heategevusüritus ei ole....

Lihtsalt vahed võivad väheneda ehk vaese e-poe 10ml hind tõuseb 10eur peale ja skysmoke müüb igalpool 12....15eur hinnaga. Ehk siis ei ole vahe enam kordades vaid pigem %-des...

 

Aga e-suitsu liidu tegemine ei ole üldse paha mõte. Eestis on igasuguseid imelike liite, mida me ei oska isegi fantaseerida....

Aga liidu tekitamist võiks küll mõelda. Lihtsalt kes on piisavalt kogenud ja hea esineja - ma viimast kindlasti ei ole...

Natukene võiks kõrvade vahel ka olla miskit. Edasine juba lihtne - teeb liikmemaksud (mida võivad siis tasuda e-sigareti poed või eraisikud) ning tuleb asjad korralikul seadusse saada ja inimesed tavasuitsust eemale. See ju kõigi eesmärk...

 

EDIT: see võiks küll üks topic olla 5-ndal.

Minu meelest tähendab kõrge aktsiis halvimal juhul seda, et veipimine suretatakse välja (jääb friikide pärusmaaks), alles jääb paar suuremat ettevõtet, kelle kasumid vähenevad kolossaalselt, ülejäänud pudinad lähevad lihtsalt hingusele.

Vaatame asja teisest küljest. E-teema on noor teema, aga meeletu potentsiaaliga teema. Praegu võtab e-suitsetamine suitsetamisest äkki mingi viis protsenti. Aga võiks võtta palju rohkem - eeldused on olemas. See tähendab seda, et kui säilivad enam-vähem normaalsed tegutsemistingimused, on kõikidel kaupmeestel vaid võita. Kujutate ette, mida võiks rahaliselt tähendada nt 30 või 50 protsenti suitsetamisturust e-sigarile? 

No mina ja suur osa teisi siin ka oleks nõus toetama nii nõu kui jõuga ja vajadusel ka rahaliselt. Aga eestvedaja roll on jah selline, et peaks teemat hästi valdama ja olema ka väga hea läbirääkija ning kui see roll juba võtta, siis tagasiteed ei ole.

 

PS. kui keegi eestvedaja rolli peale mõtleb, kuid kardab MTÜ registreerimisega kaasnevat bürokraatiat, siis sellega saan isiklike tutvuste kaudu aidata, et MTÜ registreeritud ja hiljem maksuametile ja äriregistrile kõik aruanded esitatud saaks. Viimase puhul on eelduseks, et kõike aetakse ausalt st. iga kulu kohta on dokument ja see kulu on MTÜ tegevusega otseselt seotud, aga antud liidu puhul pole see tõenäoliselt väga piirav nõue :)

Kõik mida räägid, on õige, kuid minu meelest on hetkel kõige olulisem teha kiiresti keha ära. Miks? Septembris läheb ministeeriumite masinavärk täie hooga käima. Septembrini on paar kuud - see on väga lühike aeg. Selle aja jooksul tuleb lüüa esimene kiil sellesse masinavärki. Kui sellega hakkama ei saa, on väga suur eelis käest antud. Aga seda kiilu pole võimalik liiduta lüüa. Eraisikud ei ole ministeeriumile võrdvääärsed dialoogipratnerid. Kurb, aga see lihtsalt on nii. Ministeeriumile on vaja õiget vastukaalu - ja see saab olla vaid liit. 

Seega tuleb kohe hakata opereerima liidu nime all. Liidu oma loomuliku tegevuse võib ka hiljem korralikult käima lükata. Kui asi tehtud, küll leiab siis ka juhi. See ei ole suur probleem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minu meelest tähendab kõrge aktsiis halvimal juhul seda, et veipimine suretatakse välja (jääb friikide pärusmaaks), alles jääb paar suuremat ettevõtet, kelle kasumid vähenevad kolossaalselt, ülejäänud pudinad lähevad lihtsalt hingusele.

Vaatame asja teisest küljest. E-teema on noor teema, aga meeletu potentsiaaliga teema. Praegu võtab e-suitsetamine suitsetamisest äkki mingi viis protsenti. Aga võiks võtta palju rohkem - eeldused on olemas. See tähendab seda, et kui säilivad enam-vähem normaalsed tegutsemistingimused, on kõikidel kaupmeestel vaid võita. Kujutate ette, mida võiks rahaliselt tähendada nt 30 või 50 protsenti suitsetamisturust e-sigarile? 

Arvan, et see 30-50% on suht utoopiline, või on vaja mingit paremat riistvara, sest ma ise võrdleks praegust e-suitsetamist natuke nagu piibu tõmbamisega pigem. Kuna see tähendab, et sul on hunnik kola, mida puhastada, laadida, tankida, vahetada, hooldada.

Või siis vähemalt ise keeramisega. Kah nišhi värk

 

Ja kui palju omate tuttavaid kes piipu tõmbavad või siis "ise keeravad" (paber+filter+tubakas)

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,1...0,2eur/ml kohta on ikka tegelikult palju, see teeb 10ml pudeli kohta 1-2€ ja vastavalt siis 30ml oleks 3-6€, üle 0,1€/ml oleks priiskamine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,1...0,2eur/ml kohta on ikka tegelikult palju, see teeb 10ml pudeli kohta 1-2€ ja vastavalt siis 30ml oleks 3-6€, üle 0,1€/ml oleks priiskamine!

Suuremad kui 10ml pudelid keelatakse ju nagunii ära... See otsus on ju juba tehtud või olen ma valesti aru saanud?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suuremad kui 10ml pudelid keelatakse ju nagunii ära... See otsus on ju juba tehtud või olen ma valesti aru saanud?

 

Ma pole sellega täpselt kursis, aga ei kõla loogiliselt, et keegi hakkaks ette kirjutama mitme liitrine piimapakk võib olla või et ei tohiks raskemat kui kg. leiba müüja või et viina võib ainult liitrises pudelis müüja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suuremad kui 10ml pudelid keelatakse ju nagunii ära... See otsus on ju juba tehtud või olen ma valesti aru saanud?

Ei ole valesti aru saanud -

"3.   Liikmesriigid tagavad, et

a)

nikotiini sisaldav vedelik viiakse turule ainult spetsiaalsetes, kõige rohkem 10 ml suurustes täitepakendites, ühekordsetes elektroonilistes sigarettides või ühekordselt kasutatavates kapslites ning et kapslite või mahutite suurus ei ületa 2 ml;"

 

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/HTML/?uri=CELEX:32014L0040&rid=2

Artikkel 20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siin on jälle määrav see "nikotiini sisaldav velik" aga praeguse hetkega tahetakse nagu kõikidele vedelikele aktsiis peale väänata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,1...0,2eur/ml kohta on ikka tegelikult palju, see teeb 10ml pudeli kohta 1-2€ ja vastavalt siis 30ml oleks 3-6€, üle 0,1€/ml oleks priiskamine!

See tulebki meil selgeks teha. Ehk tuleb selgeks teha, kui palju Eestis kokku aastaga vedelike tarbitakse kohapeal, et siis see jaotada maksuks. Neil ju eesmärk olemas enne, kui algandmed selgeks tehtud üldse - valitsusel siis.

 

EDIT:

g)

elektroonilised sigaretid ja täitepakendid on lapsekindlad ja võltsimiskindlad, nad on kaitstud purunemise ja lekkimise eest ning on varustatud mehhanismiga, mis hoiab ära täitmise ajal lekkimise.

 

Hum, võltsimiskindlad.......... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

4.   Liikmesriigid nõuavad, et

 

a

elektrooniliste sigarettide ja täitepakendite tarbijapakendid sisaldavad infolehte, milles on esitatud:

i)

toote kasutamist ja hoiustamist käsitlev teave, sealhulgas viide selle kohta, et toodet ei soovitata kasutada noortel ja mittesuitsetajatel;

ii)

teave vastunäidustuste kohta;

iii)

hoiatused konkreetsetele riskirühmadele;

iv)

teave võimaliku negatiivse mõju kohta;

v)

teave sõltuvust tekitava toime ja mürgisuse kohta ning

vi)

tootja või importija ja liidus juriidilise või füüsilise kontaktisiku kontaktandmed;

 

b

elektrooniliste sigarettide ja täitepakendite tarbijapakendid ja mis tahes välispakendid

i)

sisaldavad loetelu kõikide tootes sisalduvate koostisosade kohta kaalu kahanevas järjekorras, märget toote nikotiinisisalduse ja ühes doosis eralduva koguse kohta, partii numbrit ja soovitust hoida toodet lastele kättesaamatus kohas;

ii)

piiramata käesoleva punkti alapunkti i kohaldamist, ei sisalda elemente ega tunnuseid, millele on osutatud artiklis 13, välja arvatud artikli 13 lõike 1 punktid a ja c, mis käsitlevad teavet nikotiinisisalduse ja maitse- või lõhnaainete kohta, ning

iii)

sisaldavad ühte järgmist terviseohu hoiatust:

„See toode sisaldab nikotiini, mis on kergesti sõltuvust tekitav aine. Ei ole soovitatav kasutamiseks mittesuitsetajatele.”

või

„See toode sisaldab nikotiini, mis on kergesti sõltuvust tekitav aine.”

 

 

Veel tuleb 10ml pudelile kuhugi aktsiismärk külge kleepida, mis kõik maksab ja tõstab veel hinda  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veel tuleb 10ml pudelile kuhugi aktsiismärk külge kleepida, mis kõik maksab ja tõstab veel hinda  :D

See on lihtne. Ameerikas nägin esimest korda (nüüd vist eestis ka), et pudeli silt oli kahe kihiline - peal nimi ja mark ja basic info ning teisel kihil siis detailne info ravimi kohta...

 

Näiteks: http://www.alibaba.com/product-detail/Custom-Label-Printing-Waterproof-Double-Layers_60180897707.html

 

Alati saab karpi pista ja karbile kogu info...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vähegi adekvaatsema pildi saamiseks tuleks ikkagi mingitlaadset infot hankida kahelt jaeketilt, millegipärast on mulle tunne, et nende kogused võivad meie jaoks olla paras üllatus. Suurima käibe siiski teevadki vedelikud ma arvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah nii siis ... no sellise otsuse jaoks peab ka vastav põhiseadus olema.

AGA see on meile hea märk selle kohapealt, et on riik kus tehti aktsiis aga läks untsu kogu asi :D.... eesti ju pidi sealt malli võtma :D.

Aga kas siis ongi nii, et valitsused ja igast asutused kehtestavad seadusi ja reegleid e-sig vastu ja kohtutes need põruvad kolinal.
See näitab seda, et tahetakse piirata, keelata maksustada aga loogilisi põhjendusi selliseks tegevuseks ei ole .... ja kohtud tuvastavad selle edukalt, sest neil natuke teised töö põhimõtted.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui see maks on neil koalitsioonikokkuleppes kirjas, siis võivad nad ju ühe korra kohtus põruda, aga peale seda muudetakse seadused sobivaks ja lajatatakse ikka maks peale. Sisuliselt on loota vaid sellele, et kui maksustamine piisavalt paljudes EU riikides põrub, siis tuleb poliitikutel mõistus koju ja nad ei ürita seda Eestis nui neljaks kehtestada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui põruvad,on neil ikka ühe aasta raha käes.Ega nad aktsiisi tagasi maksma ikka ei hakka.Meil kohtud jahvatavad võibolla mitu aastat seda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktsiisi tulekut ei vääraks vist isegi valitsuse kukkumine. Praegu on küsimus ainult selle suuruses (summa) ja mahus (sortiment). Kui tuua paralleel alkoga, siis võiks vähemalt DIY komponendid maksuvabad olla ehk segamine oma tarbeks lubatud, nagu koduõlle või -veini tegemise kraamgi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktsiisi tulekut ei vääraks vist isegi valitsuse kukkumine. Praegu on küsimus ainult selle suuruses (summa) ja mahus (sortiment). Kui tuua paralleel alkoga, siis võiks vähemalt DIY komponendid maksuvabad olla ehk segamine oma tarbeks lubatud, nagu koduõlle või -veini tegemise kraamgi.

Et siis 99+% nik oleks sama tasuga (või tasuta lausa), kui valmis vedelik 0,0....3% piirides?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et siis 99+% nik oleks sama tasuga (või tasuta lausa), kui valmis vedelik 0,0....3% piirides?

 

Mis mõtet on ilma süvenemata plärtsuda - lisaks aktsiile tuleb hakata täitma ka EL tubakadirektiivi, mis üle 20mg nikot üldse vabamüüki ei luba. Selle direktiivi puhul on väga palju tõlgendamisvõimalusi ja sõltub iga riigi fantaasiast, mida ta soovib välja lugeda. Nt iga kell võib keelustata täidetavad clearod, RBAd, maitsed, kange niko jätta ravimiks jne.

Nt võib lugeda http://www.ecigarettedirect.co.uk/ashtray-blog/2015/05/eu-tpd-e-cigs.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis mõtet on ilma süvenemata plärtsuda - lisaks aktsiile tuleb hakata täitma ka EL tubakadirektiivi, mis üle 20mg nikot üldse vabamüüki ei luba. Selle direktiivi puhul on väga palju tõlgendamisvõimalusi ja sõltub iga riigi fantaasiast, mida ta soovib välja lugeda. Nt iga kell võib keelustata täidetavad clearod, RBAd, maitsed, kange niko jätta ravimiks jne.

Ma seda mõtlesingi. Direktiivid on ju soovitused, need ei ole kohustused.

 

Direktiivid

Direktiiv on õigusakt, milles sätestatakse eesmärk, mille ELi liikmesriigid peavad saavutama. Siiski saavad liikmesriigid ise otsustada, kuidas seda teha. See oli nii tööaja direktiivi puhul, milles on sätestatud, et liiga palju ületööd on ebaseaduslik. Direktiivis on sätestatud minimaalne puhkeaeg ja maksimaalne töötundide arv, kuid iga riigi otsustada on, kuidas ta koostab oma seadused selle rakendamiseks.

http://europa.eu/eu-law/decision-making/legal-acts/index_et.htm

 

Eestlane aga on loll ja kohe peab iga direktiivi puhtaks käsuks ja sitsib eesrindlikult neid copy-pastedes.

 

Eesmärk on asi, mille poole pingutatakse...ja seda ei pea täitma KOHE, vaid kunagi. Midagi sarnast oli kunagi Peetri küla arendusega, kus oli infrastrutkuuri juurde projektis lisatud, et "tuleb lähiajal..." vms. Ja siiani ta tuleb....ja ilmselt jääbki tulema, sest minuteada see arendaja on juba pillid kotti pakkinud ja aidaa-pakaa teinud ehitusbisnissist.

 

EDIT: Seda direktiivi saab ka hästi põhjendada - eestlane on vaene rott ja ei suuda lubada endale tehniliselt arenenumaid seadmeid, mis suudavad väiksema nikotiini tasemega vedelikust saada rohkem kätte ning on seega lubatud tarbida ka kangemaid vedelike :D Näiteks 99% :P

 

EDIT2: Teine direktiivi näide on Eesti Energia näitena. Tulid direktiivid saastekvootide osas. Meil Narvas pekkis. Härra Parts siis kohe lasi läbi (võin summas eksida) mingi 600-700M investeeringu vähem saastavate elementide paigaldamiseks. Ja ohh imet - siis direktiiv kadus. Aga MEIE rahast on 600-700M raisatud. Ma ei kujuta isegi ett,e et kui kaua seda jama nüüd tagasi plekib....'

 

EDIT3: ei kadunud direktiiv, sisu muutus leebemaks =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul nüüd väike segadus majas.

See EU direktiivi teema see peaks kehtima ju e-vedelike nikotiini sisalduse kohta?

Kas näiteks vg+200mg nik on e-vedelik? Ei ole ju seda masinasse ei topi ju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ei suuda enam seda direktiivi kuskilt leida, kui keegi leiab võiks lingi panna

Aga kui mälu nüüd ei peta, siis oli seal jah jutt nikotiiniga vedelike jaemüügipakendist. Kellele ja mis asjaoludel hulgi- või muus pakendis müüa tohib, sellest vist juttu ei olnud, samamoodi ei olnud juttu komponentidest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...