Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Trancefly

Diacetyl, Acetoin ja Acetyl Propionyl

Recommended Posts

Nii siis, mis on teie seisukoht nendest. Ise kammisin läbi DIY retsepte siis päris mitmes olid need maitse süvendajad retsepti sisse kirjutatud. Arvatavasti on asi pandud ka suurema kella külge kui tegelikult asi väärt on(sääsest elevant). Pole veel kuulnud, et keegi oleks vepimise läbi saanud popcorn lunge. Pole isegi tõestatud, et neil ainetel on midagi seost selle haigusega. Samas, better safe then sorry, kui võimalik siis vältida liigset riski. Probleem on siiski põhiliselt ameerika vedelikkudega, pole näinud, et euroopa vedelike pärast keegi kisa tõstaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii siis, mis on teie seisukoht nendest. Ise kammisin läbi DIY retsepte siis päris mitmes olid need maitse süvendajad retsepti sisse kirjutatud. Arvatavasti on asi pandud ka suurema kella külge kui tegelikult asi väärt on(sääsest elevant). Pole veel kuulnud, et keegi oleks vepimise läbi saanud popcorn lunge. Pole isegi tõestatud, et neil ainetel on midagi seost selle haigusega. Samas, better safe then sorry, kui võimalik siis vältida liigset riski. Probleem on siiski põhiliselt ameerika vedelikkudega, pole näinud, et euroopa vedelike pärast keegi kisa tõstaks.

Täpsustaks, et see on puhtsalt maitse asi. Enamik ameerika (parfüüm ja minuteada ka mom ja pop, kuigi viimases ei ole 110% kindel) maitsete tootjaid on eemaldanud eelpool nimetatud koostisosad omad maitsete koostisosadest. Aga ca 1a tagasi olid veel minuteada enamustes need sees. Näiteks Banana Cream varem oli diacetyliga tehtud, nüüd juba väga pikalt on väljas alternatiivne toode, mis on diacetyl free. Nimeks DX Banana Cream. Ma pole eraldi välja toonud seda, kuid ise olen kõik need asendanud ja hetkel enam pole minu teada ühtegi maitset, kus neid aineid võiks seest leida.

Euroopa kohta ei tea. Pole uurinud väga ka. Maitsete tootjad ju ei väljasta oma saladusi väga kergekäeliselt.

 

Peamiselt puudutavad need kreemijaid ja vaniljesid sisaldavaid maitseid. Kuskil foorumis tõin välja ka vaporsharki testitulemused ameerika vedelike kohta, kus mõõdeti minuteada diacetyli konsentratsiooni. Ca pooled valmistooted sisaldasid neid. Kas algmaterjal on kodumaine või kuskilt mujalt - ei tea kommenteerida. Enamus ameerika valmisvedelike ei väljasta algandmeid.

 

Kuna asi on veel uurimata maa tasandil, siis ka pigem propageerin mitte eluskaitseid enda peal. Las mõni keemik uurib seda 10a ja tapab rotte, kui hakkame eesti rahvaarvu vähendama isekeskis. :D

 

Olen kuulnud nii ühtesid kui teisi arvamusi, kuid enamik neist jäävad "naised saunas rääkisid" tasandile. Aga ise soovitan pigem mitte katsetada oma elu peal.

 

Kui nüüd alternatiivina võtta tubaka maailm, siis kas keegi seal on püstitanud küsimust, et mida teeb see 1/6000st elemendist minu tervisele, kui teda sisse hingan....? Kahtlen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameeriklased on eriti hullud nende vaniljekreemide, kookide ja muude sääraste maitsete järgi, siiani pole veel leitud alternatiivi diatsetüülile. Jätan isegi meelsasti selle teema kõrvale kuniks mõned põhjalikumad tulemused väljastatakse või mõni ohutum alternatiiv leitakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ameeriklased on eriti hullud nende vaniljekreemide, kookide ja muude sääraste maitsete järgi, siiani pole veel leitud alternatiivi diatsetüülile. Jätan isegi meelsasti selle teema kõrvale kuniks mõned põhjalikumad tulemused väljastatakse või mõni ohutum alternatiiv leitakse.

Väidaks vastupidist. 

Alternatiivid täitsa olemas ja kasutusel. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Väidaks vastupidist. 

Alternatiivid täitsa olemas ja kasutusel. 

Aga kas maitse poolest on asi sama, või on erinevused suuresti märgatavad? Nii sügavalt ei ole ma selle kohta uurimust teinud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kas maitse poolest on asi sama, või on erinevused suuresti märgatavad? Nii sügavalt ei ole ma selle kohta uurimust teinud.

Ma ütleks, et vahet väga ei tee küll. 

Aga ma pole iga tootja igat maitset proovida jõudnud :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...