Jump to content
E-sigareti foorum
Kristen Lõoke

Vedelike valmistamine?

Recommended Posts

Nikotiin siit :

https://happyjuice.eu/en/nicotine-e-liquids/nicotine-bases/nicotine-base-100ml-pg-100mgml.html

0 baasid epiip.ee või spezz.ee

Nii peaks kohaliku turu pealt kõige soodsamalt saama.

Ise ei viitsi süstalde jms. ga jamada.

Teen korraga suurema koguse valmis - selleks otstarbeks mõõtskaalaga 100ml pudel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis koht on siit? Link jäi lisamata:)

ei jäänud, siit--->Eestist   ;-)

http://spezz.ee/et/atmoslab-baasvedelikud/421-propylene-glycole-pg-pure-base.html#/kangus-36mg

http://www.epiip.ee/et/pg-baas-ecig/530-pg-baasvedelik-100ml.html#/kangus-super_high_3_6

http://spezz.ee/et/atmoslab-baasvedelikud/422-vegetable-glycerol-vg-pure-base.html#/kangus-36mg

http://www.epiip.ee/et/pg-baas-ecig/530-pg-baasvedelik-100ml.html#/kangus-super_high_3_6

maitsval aurul polnud sama kanget  

biibust saab kangemat ka

 

Lisaks tuleb see kohale, uk-st on oht, et ei jõua kohale

happyjuicega on nii, et kui loomseid eksperimente soovid enda peal teha, siis lase aga minna. 

Mõistuse piires on kuni 50mg, üle selle peaks tavakasutaja end kontrollida laskma   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kunagi sai ka 100mg tegeletud jah suurematest kogustest tuleb hinnavahe sisse aga kui sa võtad 1L baasi siis kasu on umbes 2euri .kas se on väga jändamist väärt .Hoiatan ette ära et tegu on ÜLIMALT OHTLIKU AINEGA tuleks kanda kummikindaid ja respiraatorit .minul tekitas üks tilk punetava ja kergelt sügeleva koha käel . Kindlasti tuleks hoiustada seda külmkapis . Kippus pahaks minema pikemalt avatud pudel . Endal on õnneks 2külmkappi ma eriti ei kujutaks ette et hoiaksin sellist pudelit külmkapis kus lapsel oleks olnud ligipääs . OHUTUS SIIS ENNEKÕIGE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tellisin spezz-ist 36mg PG vedelik(seda kasutan nikotiinina), VG 0mg ja PG0mg lisaks maitsestaja Capella oma. Proovin nendega teha, kokkuvõttes peaks kõik sama välja tulema. Kas nendega tehes peaks ka vedeliku steepima jätma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tellisin spezz-ist 36mg PG vedelik(seda kasutan nikotiinina), VG 0mg ja PG0mg lisaks maitsestaja Capella oma. Proovin nendega teha, kokkuvõttes peaks kõik sama välja tulema. Kas nendega tehes peaks ka vedeliku steepima jätma?

Capella maitsetega üldjuhul lihtne-  need lahustuvad igas olekus. Aga on ka maitseid, mis tehniliselt ei lahustu VG-rohkes segus. Leia endale sobiv PG/VG ratio ja lisa maitsestaja ja naudi.

Üldjuhul KÕIK maitsed lähevad seistes paremaks....aga osad kõlbavad ka kohe paaki valada. 

Samamoodi on inimeste maitseharjumused erinevad - ühele kõlbab ainult 15y old scotch ja teine valab karu-beeru otse veeni...

 

Leia ikka endale sobiv lahendus ja naudi. Isetegemise rõõmud - reeglid puuduvad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kunagi sai ka 100mg tegeletud jah suurematest kogustest tuleb hinnavahe sisse aga kui sa võtad 1L baasi siis kasu on umbes 2euri .kas se on väga jändamist väärt .Hoiatan ette ära et tegu on ÜLIMALT OHTLIKU AINEGA tuleks kanda kummikindaid ja respiraatorit .minul tekitas üks tilk punetava ja kergelt sügeleva koha käel . Kindlasti tuleks hoiustada seda külmkapis . Kippus pahaks minema pikemalt avatud pudel . Endal on õnneks 2külmkappi ma eriti ei kujutaks ette et hoiaksin sellist pudelit külmkapis kus lapsel oleks olnud ligipääs . OHUTUS SIIS ENNEKÕIGE

Ajalugu on näidanud, et suuremad kui 100ml nikotiiniga pudelid ...näiteks 500ml, lähevad lõpus suht pahaks. Mitte tarbimise seisukohalt vaid maitseomadustelt. Viimase 500ml põhja ma lihtsalt viskasin ära, sest lõhn hakkas vastu ka valmisjoogiks tehtuna.

Samas olenevalt tootjast on kasulik hinna poolest suuremaid võtta. Ise eelistan 100ml pudeleid kui jutt on 36mg/48mg baasidest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajalugu on näidanud, et suuremad kui 100ml nikotiiniga pudelid ...näiteks 500ml, lähevad lõpus suht pahaks. Mitte tarbimise seisukohalt vaid maitseomadustelt. Viimase 500ml põhja ma lihtsalt viskasin ära, sest lõhn hakkas vastu ka valmisjoogiks tehtuna.

Samas olenevalt tootjast on kasulik hinna poolest suuremaid võtta. Ise eelistan 100ml pudeleid kui jutt on 36mg/48mg baasidest.

 

+1   Samas need 100 ml pudelid kõlbavad  (kui nad on tühjaks saanud) ka valmisvedeliku tegemiseks/hoiustamiseks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole plaaninudki nikotiini 500ml, alustan igaksjuhuks väiksemate koguste pealt, aga Kiwi Strawberry jätta steepima või ei? Ja kui näiteks erinevad fruitid kokku panna, siis kuidas steepimisega lood? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sega mahl kokku, loksuta korralikult ja kalla natuke tanki ning vaibi.Kui see maitse on sinule mokkamööda ja ei ole sellist keemilist võõrast maitset, siis on OK.

Kui maitse on võõras, siispane nädalaks kuhugi jahedasse pimedasse seisma, aeg ajalt käid loksutamas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tellisin spezz-ist 36mg PG vedelik(seda kasutan nikotiinina), VG 0mg ja PG0mg lisaks maitsestaja Capella oma. Proovin nendega teha, kokkuvõttes peaks kõik sama välja tulema. Kas nendega tehes peaks ka vedeliku steepima jätma?

 

Muu jutu Walc juba kirjutas, aga lisan juurde et see kui palju steepida ei sõltu sama PG/VG suhte puhul baasist vaid maitsestajast. Teema kas parem on x, y või z tootja baas läheb umbes samasse kategooriasse teemaga kas osta poest Alma, Tere või Farmi piima ... laboris kindlasti mingid pisikesed erinevused tuvastaks, aga ei visuaalselt ega lõhna/maitse järgi neil küll vahet ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..muidugi - steepimisel hoida pimedas ja parem on kasutada tumedaid klaaspudeleid, sest UV lagundavat nikotiini.

Aga soe tegelikult kiirendab protsessi, kui kiiremini on vaja. Kuni 55C soovitatakse.

Mul on selline plekist raamikene tehtud, mis radika külge käib, kuhu on hea pudeleid panna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui siin räägitakse hetkel 100ml tegemisest, siis ei ole mõtet pista külma ja peitu vaid just sooja ja kiirendada steepimist. Nagunii tarbid ASAP ära ja seal ei ole enam mingit vahet, kas see pudel on kasutuses sul kokku 20 või 25 päeva. 

 

Keskmiselt inimene tarbib (ma puusalt pakun) 4-15ml päevas. 100ml tähendab see 7...25 päeva kasutamist. 

Praegu on juttu ÜHE maitse tarvitamisest, mitte terve armaada hoidmisest sõjaajaks ehk antud olukorras on minu soe soovitus käituda vastupidiselt - viska pudel kuskile sooja (näiteks radioaaroti vahele või laptopi vendi kõrvale või sõida sooja maa reisile - eestis ju päikest ei ole enam) ja küpseta. Sheigi ja küpseta ja sul ei ole vaja lasta asjal nädal kuskil pimedas kapis seista. Kammoon - tulge kapist välja mehed :D

 

Kui sa aga teed juba suuremaid koguseid ja suuremas mahus erinevaid, siis me räägime UV kindlatest pudelitest ja külmkappidest jms. 

 

Soojas on hea asi see, et saad kiiresti teada, et kas vedelik on ikka sitt või on the Shit :) 

 

Kiwi Strawberry ei nõua väga pikka steepi, aga ei ole ka päris "otse paaki" maitse. Pigem hoia soojas u. 2-3 päeva ja naudi. Kui siis ei sobi, siis suure tõenäosusega on sul kehv gear või vale konsentratsioon lihtsalt. 

 

Omast kogemusest võin kinnitada (järgi ka proovitud), et sama partii mahl sama pulga otsas sama clearoga (ainus erinevus oli, et kes coili keeras ja mis vatti kasutas) maitses totaalselt erinevalt. Ühes said õige meki ja teises ma enam ei mäletagi, aga see ei olnud nauditav. 

 

edu sheikimisel


Lisaks veel seda, et mul sõber kasutas üle aasta Crazy Strawberry maitset ja alles nüüd geari vahetades sai tea "teada", et seal sees on miskit mentoolist. Enne seda oli lihtsalt maasikas. Kes seda maitset teavad, siis nii ta ongi. Õnneks või kahjuks talle enam see maitse nüüd ei meeldi. Enne aga lasi püsivalt ja järjepidevalt ainult ühte maitset....

 

Huvitav oleks teada, et mida ta siis tundis pahvides...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alguses mul plaan teha 30ml ühe maitsega(kiwi strawberry) ja hiljem plaan üks retsept teha, mille ise oma maitse järgi olen sobitanud. Selle teen alguses 10ml pudeli sisse, nii igaksjuhuks.


Veel küsimus, et mitu % oleks mõtekas 30ml ja 10ml maitseid kokku panna? 10% jääb väheks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alguses mul plaan teha 30ml ühe maitsega(kiwi strawberry) ja hiljem plaan üks retsept teha, mille ise oma maitse järgi olen sobitanud. Selle teen alguses 10ml pudeli sisse, nii igaksjuhuks.

Edu katsetamisel.

30ml kindlasti ei vaja pimedat ja jahedat ja pikalt. Algas kütteperiood - kasuta seda ära.

Katsetamiseks omast kogemusest võin õelda, et 10ml on VÄGA kehva kogus. 

Katsetamiseks aga enam-vähem ok kogused on 30-50ml. 

 

Põhjendus on lihtne - süstalde täpsusklass on väga paigast ära ja mida väiksemaid koguseid üritad mõõta, seda rohkem huupi lased. Veel hullem on, kui sa tilkadega hakkad mixima :D

Kindlasti pane ka kirja, et mis tegid. Hiljem on raske muidu korrata. 

Alguses mul plaan teha 30ml ühe maitsega(kiwi strawberry) ja hiljem plaan üks retsept teha, mille ise oma maitse järgi olen sobitanud. Selle teen alguses 10ml pudeli sisse, nii igaksjuhuks.

Veel küsimus, et mitu % oleks mõtekas 30ml ja 10ml maitseid kokku panna? 10% jääb väheks?

10% on alguseks väga hea Kui kange, siis lahjendad - kui aga maitset ei tunne, siis suurendad. Üldiselt ei tohiks lahjaks jääda. Oleneb kõik raudvarast!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soojas hoidmise võtet kasuta ainult siis, kui tõesti plaanid vedeliku lühikese aja jooksul ära kasutada. Samas isegi siis pole see eriti mõtekas, aga kes ikka keelab.  :roll: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...