Jump to content
E-sigareti foorum
Kristen Lõoke

Vedelike valmistamine?

Recommended Posts

Tere

 

Sai siis ka endale soetatud köik vajalik et segada ise endale vedelikku,aga kuna ennem pole seda teinud tahaks natuke veel selgust saada.

Baas on smoki oma 30pg70vg mix 3mg ja maitsestajaks Capella Vanilla Custard v2.Sooviksin teha algatuseks 10ml Kas siis lihtsalt lisan sellelel 10ml valmis baasile näiteks 0.7ml maitsestajat?Või olen valesti asjast aru saanud?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah, sellise kombinatsiooni korral lisad lihtsalt maitsestaja. Kas lisada 0.7 või muu kogus sõltub eelistustest.... mina paneks alustuseks vähem ja siis korrigeeriks vastavalt sellele kas subjektiivse arvamuse järgi sai liiga palju või liiga vähe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere

 

Sai siis ka endale soetatud köik vajalik et segada ise endale vedelikku,aga kuna ennem pole seda teinud tahaks natuke veel selgust saada.

Baas on smoki oma 30pg70vg mix 3mg ja maitsestajaks Capella Vanilla Custard v2.Sooviksin teha algatuseks 10ml Kas siis lihtsalt lisan sellelel 10ml valmis baasile näiteks 0.7ml maitsestajat?Või olen valesti asjast aru saanud?

Ma ise kasutan ka smoki baase. Tavaliselt teen oma arvutuskäigu selliselt: 1.Palju tahan kokku vedelikku 2.Mitu % võiks maitset olla 3.Arvutamine

Ehk siis 10 ml, sellest 20% võiks olla maitse, ehk siis 2 ml maitset ja 8 ml baasi. Ostsin ka just vanilla custardit. Soovitan alustada 10-15% ja peaks seisma ka vähemalt 2 nädalat pimedas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trüki googlisse"ejuce recipe calculator Tod Muller". Hea ja lihtne, lihtsalt paned enda sobivad kogused ja tuld. Paartundi soojas vees ja 4-5 päeva pärast valmis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päris hea video segamisest

 

Peaks ka äkki kaaluga hakkama segama... tundub isegi lihtsam... ei ole lisa mõõtevahendeid vaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Millist sa oma kogemuste järgi soovitaks?

 

Ostsin suuremad, kööki, aga täpsuse poolest saab ka vedelikke segada. Ega täpselt soovitada oskagi, sest minu omad on juba välja müüdud. Valida võiks ehk mõni auto-calibration mudel, millega on mugav kaalule pandud tühja või poolikut anumat nullist peale täitma hakata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igaks juhuks juhin tähelepanu asjaolule, et kuvatav komakohtade arv ei tähenda veel otseselt ega kaudselt, et kaal kogu mõõteskaala ulatuses sellise täpsusega on

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nendele kes pidevalt ruigavad ´´ostke eestist, toetage eesti poode jne´´!!!! Osta kaal ikka kodumaiselt kaupmehelt, mis sellest et hind on kolm korda suurem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ikka pole veel häbi seda jura siin rääkida? Ja siis seadusloome teemades Liidult tegutsemist nõuda (teades, et see nõuab palju rahalist resurssi).

Teema lihtne: Telli kõik Hiinast, mis saad, aga ära viska seda ninapeale nendele, kes sellest niigi kannatavad. Aitäh.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mida ma jälle ütlesin?! Tuletasin old-ile meelde MTÜ mantrat kuna tundus, et ta on teelt eksinud. Nali naljaks, eelmise postitusega tahtsin ainult mõista anda, et lõpetage see ´´ostke kodumaiselt kaupmehelt, toeta kodumaist jne´´ trummi tagumine. Palun lõpetage see demagoogitsemine kes julgeb MTÜ teemal teravaid küsimusi küsida ja eriarvamusel olla. 

 

Sorry jeesus aga ma pean seda kirjutama kuna see on kuradima naljakas :)  NB! Jeesus - enne, kui teemat kommenteerid keera arvuti teistpidi, lülita see OFF ja viska aknast välja. Aitäh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mida ma jälle ütlesin?! Tuletasin old-ile meelde MTÜ mantrat kuna tundus, et ta on teelt eksinud. Nali naljaks, eelmise postitusega tahtsin ainult mõista anda, et lõpetage see ´´ostke kodumaiselt kaupmehelt, toeta kodumaist jne´´ trummi tagumine. Palun lõpetage see demagoogitsemine kes julgeb MTÜ teemal teravaid küsimusi küsida ja eriarvamusel olla. 

 

Sorry jeesus aga ma pean seda kirjutama kuna see on kuradima naljakas :)  NB! Jeesus - enne, kui teemat kommenteerid keera arvuti teistpidi, lülita see OFF ja viska aknast välja. Aitäh!

 

Pole mõtet äärmustesse kalduda ja nõuda Oldilt ka nt sokkide ostmist kodumaisest poest :D 

 

Ühes aga olen üldjoontes nõus, et kaupmehe toetamine ja MTÜ toetamine on täiesti erinevad asjad - nimelt kaupmees peab enne nn toetuse edasiandmist MTÜ-le selle pealt ära maksma kõik riigimaksud, mille eest siis riik saab veipijaite vastaseid terviseterroriste rahastada.

 

PS! Olge Jeesuslapse vastu armulikumad - jõuluaeg ikkagi  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeesus, vabandust, rohkem sellel aastal sinu kohta nii ei kirjuta :)

Off-Topic :
Ära muretse, küll sul järgmiste jõulude aeg asi meelde tuleb, kui pakikest kuuse all pole (psühho)   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päris nalja teeb, kuidas siin vedelike segamist arutatakse.Valemid, tabelid, täppiskaalud.Umbes nagu hommikul omletti tehes kaaluks kõigepealt kaks muna üle, siis mõõdaks täpselt sellest kaalust 28,6% piima, segaks 36,5 sekundit, paneks pannile saadud kogusest 15% õli.Valaks segu pannile, võtaks apteegikaalu, mõõdaks ja lisaks 1,15 grammi soola ja 0,4 grammi pipart.Siis pistaks sisse praetermomeetri ja temperatuuril 88 küpsetaks 3 minutit ja 20 sekundit.

Milleks see kõik vajalik on? Tee algul selgeks paar põhitõde (näiteks kui mitu tilka maiitsestajat on ühes milliliitris).Kõik edasine on juba neljanda klassi matemaatika tasemel.Kui tõesti midagi natuke puusse läheb, siis alati on võimalik mingeid komponente (baasi, nikot, maitsestajaid) lisada, et mahl enda jaoks ideaalseks timmida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...