Jump to content
E-sigareti foorum
Kristen Lõoke

Vedelike valmistamine?

Recommended Posts

Kõige lihtsam on korraga liiter segada, isegi süstalt pole vaja, ainult kokkukallamise vaev :)

Oleneb mida kokku segad. Mina ilma süstlata hakkama ei saa, vg-d tuleb ikka millegi alusel vähemaks võtta

 

PNoPhD0.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ärge vaadake maailma nii kitsarinnaliselt - süstal, tilk, kaal...

 

Vaadake kohe suurelt ja ostke vedeliku segamise masin. Vot see on lihtne. Paned sisse valemi ja magic. Ei pea isegi silma pingutama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tilgutan muidugi ainult maitsestajat.Ülejäänud läheb silma järgi.Korraga segan enamasti ühte maitset 50 ml ja mul on lihtsam tilgutada ühest maitsestaja pudelist 20 tilka, kui hakata iga segu pealt süstalt kasutama ja seda 10x uuesti pesema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis mõttes paned silma järgi?

Kirjuta juba mis segu teed jne. Vaataks üle kui täpne su silm on :)

 

Maitsete tilgutamine (50ml pudeli).....kui kirjas on 10%, siis ausalt öeldes ma küll ei viitsi 5ml maitset tilgutada. Selle aja jooksul suudan ma süstla 10 korda puhtaks pesta.

4 tilka 10ml....... kange kraam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oleneb mida kokku segad. Mina ilma süstlata hakkama ei saa, vg-d tuleb ikka millegi alusel vähemaks võtta

 

PNoPhD0.png

 

 

Võin kihla vedada, et kui paned 8x100+100+100, siis mingisugust vahet retseptiga ära ei tunne. Pole vaja tekitada probleeme ainult selleks, et neid lahendada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Teeme siis puust ja punaseks.Pudel 50 ML.Kõigepealt 20 tilka maitsekonsentraati (mille soovituslik doseerimis% on 1-2 % ).Siis kolmveerand pudeli jagu 0 baasi 50/50.Sinna otsa 18% nikotiini nii palju, et jääks veel loksutamisruumi.Loksutamine, valmimine.

Kunagi mõõtsin üle ja sain, et toatemperaaturil on 35 tilka üks milliliiter.Mõned maitsed on intensiivsemad, kui teised, siis lisan lihtsalt mõne tilga vähem.Ühe maitse segamiseks ilma loksutamata ca 1 minut.Korraga teen 5-6 erinevat mahla, jätkub kuskil kuuks ajaks.Siis teen uuesti midagi muud, või lemmikumaid maitseid ka korduvalt.Mõnikord segan omavahel, teinekord lisan mõne tilga mentooli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul on 100mg nikotiin, seda eriti ei taha väga silma järgi valada. Maitsed ja nikotiin lähevad mahu/kaalu järgi, 30/70 pg/vg baas läheb silma järgi, sest enam vähem tead, kui palju 100ml pudelis peab vedelikku olema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18% niko baas on päris karm :D Tõenäoliselt mõtlesid ikka 18mg/ml ehk 1,8% ;)

Aga paistab et segad suht kanget vedelikku. Mina endale segan 2-3mg/ml ja kasutan 36mg niko baasi. Seda ca 3ml silma järgi mõõta oleks päris keeruline. Ja tilk on täpselt samasugune ülitäpne mõõtühik nagu toiduretseptides näpuotsatäis :D

Isiklikult mõtlen pigem niipidi, et kui süstlaga mõõtmine segamist oluliselt keerukamaks ei tee, siis on parem ikka täpsemalt mõõta seda enam, et pudelist baasi kättesaamiseks nagunii süstalt kasutan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palju odavaim masin maksab? 50000€??

Kas keegi on siin hinnast rääkinud? Koguaeg jutt on mugavusest ju olnud...

 

 

Ok. Teeme siis puust ja punaseks.Pudel 50 ML.Kõigepealt 20 tilka maitsekonsentraati (mille soovituslik doseerimis% on 1-2 % ).Siis kolmveerand pudeli jagu 0 baasi 50/50.Sinna otsa 18% nikotiini nii palju, et jääks veel loksutamisruumi.Loksutamine, valmimine.

Kunagi mõõtsin üle ja sain, et toatemperaaturil on 35 tilka üks milliliiter.Mõned maitsed on intensiivsemad, kui teised, siis lisan lihtsalt mõne tilga vähem.Ühe maitse segamiseks ilma loksutamata ca 1 minut.Korraga teen 5-6 erinevat mahla, jätkub kuskil kuuks ajaks.Siis teen uuesti midagi muud, või lemmikumaid maitseid ka korduvalt.Mõnikord segan omavahel, teinekord lisan mõne tilga mentooli.

Mina näiteks teen 0,1mg kangusega vedelike. Eks sa tilguta seda....

 

 

Tilgutada võib baari vetsus, kui on õllepudeli vaheaeg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas keegi on siin hinnast rääkinud? Koguaeg jutt on mugavusest ju olnud...

 

 

Mina näiteks teen 0,1mg kangusega vedelike. Eks sa tilguta seda....

 

 

Tilgutada võib baari vetsus, kui on õllepudeli vaheaeg....

Kas 0,1mg/ml nikotiinisisaldus kuidagi annab maitsele juurde võrreldes 0,0 mg/ml kangusega ? Eeldades et sama % paned maitset.  Või oled nikotiinisõltuvuse nii 0 lähedale ajanud ?  :)  Mis järgmine etapp/kangus saab olema? 0.05mg/ml ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas 0,1mg/ml nikotiinisisaldus kuidagi annab maitsele juurde võrreldes 0,0 mg/ml kangusega ? Eeldades et sama % paned maitset.  Või oled nikotiinisõltuvuse nii 0 lähedale ajanud ?  :)  Mis järgmine etapp/kangus saab olema? 0.05mg/ml ?

Mida vähem nikotiini, seda parem maitse edastus ja minu meelest ka säilivus. Aga see on sarnane tunne, nagu ilus tüdruk vms. Igal ühel on oma ja tõestada ma seda testidega ei suuda. Samas vb keegi on seda juba teinud.

 

Järgmine samm ilmselt 0mg. Mis seal enam lollitada. 

 

Vahepeal läks küll vedeliku tarbimine ulmeliseks, kui tulin alla 0,8mg kuni 0,2mg. Vahepeal ei olnud ulme teha 20-25ml päevas. 

 

Hetkel aga reaalsus, et kulub kuski 4-5ml. Ilmselt uuest aastast nulli poiss siis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul hetkel tubaka lehed laagerduvad PG sees. Paari nädala pärast segan VG-ga kokku. Siis paistab, mis sellest katsest saab. Kas kannatab aurutada või mitte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heihei!

 

Sai vaadatud välja üks maitsestaja.

Segasin 80vg/20pg baasile 12.5% maitsestajat nagu tootja oli sellise vahekorraga baasile ette näinud. Pärast 4päeva laagerdumist külmkapis on näha, et vedelik oleks nagu sagune?

Mis oleks teiepoolsed soovitused? Lisada juurde VGd?

 

Edit// lisasin maitsestajat u 2% juurde ja sain sagust lahti :)

 

Kuidas vedelikke üldse steepida soovitate? Jahedas ja pimedas või toatemperatuuril?

 

Terv

Mihkel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina hoia umbes 5 päeva radika peal ja vahepeal loksutan korralikult. Hiljem hoian jahedas ja pimedas, kui enne otsa ei saa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina hoian toatemperatuuril pimedas kapis. Ageajalt loksutan ja õhutan. Steepida lasen vähemalt 2 nädalat. Kuna segan päris suure koguse korraga, siis mõned vedelikud laagerduvad lausa kuu või isegi kauem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina hoian toatemperatuuril pimedas kapis. Ageajalt loksutan ja õhutan. Steepida lasen vähemalt 2 nädalat. Kuna segan päris suure koguse korraga, siis mõned vedelikud laagerduvad lausa kuu või isegi kauem. 

Nõustun EHRG-ga!! Toatemperatuuril pimedas min 1 nädal aegajalt korralikult loksutada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis see parim koht oleks hetkel 0 mg baaside ostuks?

Kelle baasid teie arust parimad?

Kumb on parem - alecoq või saku? Või äkki heineken? 

 

Parimad baasid on, mis kõige vähem kõrvalmaitseid annavad. Täna võib õelda, et enam-vähem kõik ok. See prügi, mis 3a tagasi liikus on enam-jaolt kadunud või asendunud kvaliteetsematega. 

 

Ostmise osas on kaks varianti - toetad eesti müüjaid - maksad natkene rohkem või toetad mitte eesti müüjaid - maksad natukene vähem. Simple. Eesti turg lihtsalt on nii väike, et püsikulude ja oma kasu katteks hinnad teistest suuremad üldjuhul. 

 

Arvestades 0-baasi hindasid, siis ei tapa ilmselt 2-3tk katsetada väiksemas koguses ja siis väike tonnine tellimus teha (Y) 

 

Ise ei kasuta valmis baase. Vähemalt minu meelest baasis üle 7-8% vett = juba liiga vedel. Võib diskuteerida, et see 2-3% ei määra, aga kui sa lisad maitsed jms, siis lõpptulemusena ideaalne on minu meelest 5-6% vee osakaaluga segud. Harju keskmine baas on 10% vett. Sa ei saa kuidagi teha niisama poole paksemaks. Vahepeal ringlesid üldse 16% veega baasid, mis ei kõlba isegi vetsupoti puhastamiseks...

 

Soovitan ideaalse tulemuse saamiseks PG, VG eraldi soetada ja dest.vett saab apteegist vajadusel (kui ise teha ei viitsi mingil põhjusel). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vahepeal ringlesid üldse 16% veega baasid, mis ei kõlba isegi vetsupoti puhastamiseks...

 

 

 

Vabandan juba ette OT läbu eest, aga milline baas sobib vetsupoti puhastamiseks ja kas on ka parem kui domestos, harpic vms. vetsupoti puhastamiseks mõeldud vahend? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...