Jump to content
E-sigareti foorum
Kasutajapiip

Baasvedelik

Recommended Posts

Tere!

 

Küsimus selline, et kui palju ML pean panema baasvedelikku ja palju maitsestajat? Segada need kokku 12ML potsikus.

Baasvedelik on Avoria oma, samuti ka maitsestaja. 

Kas on sobilik: Baasi 10ml ja maitsestajat 2-3ML?

 

Lugupidamisega

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii üldisema soovitusena soovitaks segada suuremas potsikus, soovi korral võid sealt pärast pisematesse ümber kallata. Seda peamiselt just sel põhjusel, et mida pisem potsik, seda raskem on doseerida neid komponente, mida suhteliselt vähe läheb. Näiteks 0.5ml maitsestajat on päris keeruline täpselt mõõta ja kui "tühise" 0.5ml-ga eksid, oled pannud seda juba 2x rohkem kui vaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avoria maitseid pannakse vist ca 5% ehk siis 0,5ml/10ml baasi kohta. 2-3ml oleks (psühho)

On ka siis OK kui on baasvedelik 50/50 ja 18mg? Panna 0.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah eeldusel et see ongi sinu jaoks valmis vedelik ehk seda 18mg baasi sa 0 baasiga lahjendada ei kavatse.

Aga kui tunnen ikkagi seda tubaka lõhna. Tegin ära panin külmikusse paar tundi hiljem nuusutasin olii selline tubaka lõhn juures. Saad aru mis mõtlen loodan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikoga baasil võib väga kerge tubakat meenutav lõhn olla kuigi maitsestaja lõhn võiks ju tugevam olla.

Aga üldiselt peale segamist lase mahlal pigem soojas seista, mõni isegi soovitab kuumas vees hoida et paremini lahustuks(enamasti kasutatakse selle kohta sõna steep)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikoga baasil võib väga kerge tubakat meenutav lõhn olla kuigi maitsestaja lõhn võiks ju tugevam olla.

Aga üldiselt peale segamist lase mahlal pigem soojas seista, mõni isegi soovitab kuumas vees hoida et paremini lahustuks(enamasti kasutatakse selle kohta sõna steep)

Aga siis lihtsalt lisan maitsestajat juurde?

Äkki sul oli tubaka-põhjaline baas a´la selline http://www.inaweraflavours.com/en/28-universal-tabacco-base vms?

Ei tohiks olla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul kah avoria baasid hetkel kasutusel, pole küll miskit tubaka lõhna tunda, ennem ecig omades oli algul, aga sealt kadus kah ajajooksul see ära. Praegu mul nikoga 18mg pg ja 0mg vg ja täiesti lõhnatu.

Ecig omades mulle isegi meeldis, et niimoodi lõhnas ja maitset oli kah tunda, kasutasin ilma maitseta vahepeal, aga mida aeg edasi, siis kadus see maitse lõhn ära. Arvan, et pudeli sisu tahab teinekord lihtsalt tuulutada, mulle meenutas see natuke kopitanud lõhna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No olgu-> Näide!
Maitse on reeglina PG-s lahustatud ja selle kogus läheb PG kogusele lisaks. Lihtsuse mõttes olgu 1 maitse praegu

Nic võib olla lahustatud PG-s või VG-s, vastavalt siis lisandub ühele neist. (lihtsuse nimel jätame PG/VG mixid kõrvale)
Tavaliselt kasutatakse 3,6% (ehk 36mg) nikotiinilahust PG põhjal, võtabki sellise lähteaineks
----------------------
Tahab teha sellist:
maitset 10%
ja nic 6mg
VG 65%
PG 35%
kokku 10ml->

Nik lahust: 6/36x10=1,67ml
Maitset: 10x10/100=1ml
VG: 10x65/100=6,5ml
PG: 10x35/100 - 1,67 - 1 = 0,83

Share this post


Link to post
Share on other sites

No olgu-> Näide!

Maitse on reeglina PG-s lahustatud ja selle kogus läheb PG kogusele lisaks. Lihtsuse mõttes olgu 1 maitse praegu

 

Nic võib olla lahustatud PG-s või VG-s, vastavalt siis lisandub ühele neist. (lihtsuse nimel jätame PG/VG mixid kõrvale)

Tavaliselt kasutatakse 3,6% (ehk 36mg) nikotiinilahust PG põhjal, võtabki sellise lähteaineks

----------------------

Tahab teha sellist:

maitset 10%

ja nic 6mg

VG 65%

PG 35%

kokku 10ml->

 

Nik lahust: 6/36x10=1,67ml

Maitset: 10x10/100=1ml

VG: 10x65/100=6,5ml

PG: 10x35/100 - 1,67 - 1 = 0,83

Aitäh! 

Aga kui mul on VG ja PG koos? Ehk Vg50 ja PG 50

Kuidas siis toimin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2ml vg50 pg50, 1,2ml maitset, 7,39ml 0 nic vg ja 1,41 0 nic pg ning see teeb siis kokku 12ml mahla kangusega 0,6%.

Ja, aga mul on üks suur 100ml pudel kus on VG ja PG  koos ühes pudelis ja siis on kaks maitsestajad, ei muud. Neid oleks omavahel segada. 

Et siis olen aru saanud on hea kui panna 11ml baasi ja 1-1,5ml maitset ja ei muuda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mis nikotiinisisaldusega sul see on, 18mg?

Sel juhul on sul vaja veel 0mg baasi, millega kogu krempel lahjemaks teha.

Nagu Napoleon ütles, võta suurem kogus tegemiseks kui 12 ml - sellise pisikese koguse peale on keeruline täpseid koguseid paika saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...