Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

TC - traadid ja nende omadused (SS, Nickle, Titaan jne...)

Recommended Posts

See traatide asi on vähemalt mul kohati suht segane veel seega kellel teadmised paremad äkki jagavad neid.
Mis vahe on SS 316L ja 317L traatidel?
Kas ainult väike takistuse vahe või veel midagi mida peaks teadma/jälgima?


Mida näitab SS traadi juures TMC märgistus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

TMC on minu teada firma nimi kes toodab traati. 316 ja 317 vahe on põhiliselt tcr vahe ehk temperatuuri koefitsendi + kroomi, molübteeni (vist nii) , nikli sisalduse vahe ja korrosiooni taluvus. Ehk 316 in keemilisi ühendeid natuke vähem (ca 2-3%) kui 317 SS traadis. TCR oli ka sama ehk ss 316 tcr oli väiksem kui 317. Kuidagi nii peaks olema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TMC on minu teada firma nimi kes toodab traati. 316 ja 317 vahe on põhiliselt tcr vahe ehk temperatuuri koefitsendi + kroomi, molübteeni (vist nii) , nikli sisalduse vahe ja korrosiooni taluvus. Ehk 316 in keemilisi ühendeid natuke vähem (ca 2-3%) kui 317 SS traadis. TCR oli ka sama ehk ss 316 tcr oli väiksem kui 317. Kuidagi nii peaks olema :)

oot tcr on siis sama või väiksem? :D

Et siis kui valida on võiks 316 nööri võtta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stainless Steel 317 is a molybdenum-bearing austenitic stainless steel with greatly increased resistance to chemical attack as compared to the conventional chromium-nickel austenitic stainless steel such as SS 304 and SS 316L.

 

SS 317L is a low carbon version of SS 317 grade provides resistance to sensitization during welding and other thermal processes.

Stainless Steel 317L is non-magnetic in the annealed condition.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stainless Steel 317 is a molybdenum-bearing austenitic stainless steel with greatly increased resistance to chemical attack as compared to the conventional chromium-nickel austenitic stainless steel such as SS 304 and SS 316L.

 

SS 317L is a low carbon version of SS 317 grade provides resistance to sensitization during welding and other thermal processes.

Stainless Steel 317L is non-magnetic in the annealed condition.

Ja taara usuliste keeles tähendab see mida? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Old: võta 316L traati ja sa ei eksi.  316L kasutatakse meditsiinis. Ma peaaegu 2 (1,5) kuud kasutan ja elan  siiani    :razz:     Kui hakkasin  SS kasutama  siis nikkelit ja titaaniumi ei kasuta kuna maitse ja auru tihedus on antud subjekti puhul märksa paremad. Khantalit (kasutan claptonit) kasutan vahetevahel velositis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ootan, et kuna tuleb 30 awg ja 32awg kohale siis teen 24 awg sisuga claptoni ja mmmm peaks tulema mõnus maise ja auru kogemus   :idea:


Twisted hakkab mahla loopima. Paralel töötab maitse poolest paremini või siis clapton (ei ole veel proovind aga arvan toetudes kahantalile)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tunnen nikli ja titaaniga ikka mingit kahtlast mekki. SS traati kannatab nikli/titaani modes kuumutada? Kanthaliga väga rahul, aga kui temp. seadmed olemas, peaks kasutama ka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arumaisaa, kas mina ainsana kasutan Nifenthal52?

Miks peab kasutama madala TCga (termilise takistusteguri/Temperature factor of resistivity) roostevaba, kui võib kasutada kõrge TC-ga traati (4x kõrgem)?

Arvan nagu ka see vend siin, et asi pole mitte materjalis, vaid selles milline on kasutajale meeldiv setup ja kuidas antud materjali fyysilised näitajad selleks sobivad.

Seega ei tasu ühtegi võimalust maha kanda, eeldusel muidugi et valitud materjalid/selle kasutamise võtted on ohutud

 

edit: dry burn-st loobusin siiski kui kahtlasest tegevusest, materjalist olenemata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üldiselt mina lasen traadi enne piirituse lapiga üle (harva kui lapile ei jää musta triipu).

SS annab kuumutada küll Ti või Ni modes tuleb ainult temp tõsta 170 kraadini aga soovitan madala watiga pulseerida.

Seep see on kellele nikkel kellele SS. Kuidas kellegile meeldib ja kuidas keegi rahul on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ise olen proovinud nii nikkel kui SS coile.
Nikliga on minu jaoks asi imelik... väga ei sümpatiseeri.
Uwelli SS coil aga on minu arvates väga kanthali lähedane ... pigem isegi tundus veel puhtam maitse olema - seda siis mitte TC reziimis.

Titaan ja SS UK'st tellitud. Eks jagan oma kogemusi kui traadid käes ja mingid katsetused tehtud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas ma sain õigesti aru, et masina puhul, millel TCR muuta ei saa, võib NiFenthal52 kasutada edukalt titaani režiimis?

 

Aga üks vastus sellele arumaisaa-le võib olla see, et mõned inimesed hea meelega välistaks võimalikult palju potentsiaalselt ohtlikke (või ohtlikena tunduvaid) elemente traadi sulamist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas ma sain õigesti aru, et masina puhul, millel TCR muuta ei saa, võib NiFenthal52 kasutada edukalt titaani režiimis?

 

Aga üks vastus sellele arumaisaa-le võib olla see, et mõned inimesed hea meelega välistaks võimalikult palju potentsiaalselt ohtlikke (või ohtlikena tunduvaid) elemente traadi sulamist.

 

Jah, muidugi. Ja saab kasutada ka nikli reziimis. Oma omadustelt jääb nende 2 vahele

 

Titaani TC 0.0035 4,2 Ohm/m

Nifenthal52 (NiFe48 - Zivipf.de tähistuse kohaselt) TC 0.004 2,9 Ohm/m

Ni200 TC 0.006 0,7 Ohm/m

SS TC 0.00105 5,8 Ohm/m

(takistused on AWG26/ 0,4mm traadile)

 

DNA40 seadmel kasutan nikli reziimis, 160-180C kuuma (Sõltuvalt milline mahl)

Evic VTC mini - Ti reziimis 200-220C

Ei tee vahet, kas eelistada üht või teist, samasugune mumeelest

 

 

Ettevaatlikus on mõistlik. Aga oled sa kindel, et SS kõik komponendid on ohutud?

Enamvähem kindel on see, et ükski nendest materjalidest ei kujuta reaalset ohtu alla 300C temperatuuridel

dry burn on ohtlik kindlasti, mõnede materjalidega rohkem. Kui suur see oht on - mina hinnata ei oska.

 

Enamik tehasecoile kasutab nikroomi, mille niklisisaldus on kõrgem, kui 52-l

Lisaks on seal ja teistes roostevaba sulamites ka kroomi, mis samuti pidi ohtlik olema

(vt. ülaltoodud linki)

 

Edit: lisasin takistused. Allikas zivipf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toon arutamiseks veel ühe margi - SS 430, mis peaks olema veidi suurema kroomisisaldusega, aga see eest oluliselt vastupidavam korrosioonile. Viimane asjalik post kiirtehnoloogia foorumis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üldiselt mina lasen traadi enne piirituse lapiga üle (harva kui lapile ei jää musta triipu).

SS annab kuumutada küll Ti või Ni modes tuleb ainult temp tõsta 170 kraadini aga soovitan madala watiga pulseerida.

Seep see on kellele nikkel kellele SS. Kuidas kellegile meeldib ja kuidas keegi rahul on.

esimene titaantraat mille ostsin, siis see oli puhta sitane, pidi 10 korda lapiga puhastama, nii sitane oli.

Teine on täitsa puhas.....saa siis aru      8-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

esimene titaantraat mille ostsin, siis see oli puhta sitane, pidi 10 korda lapiga puhastama, nii sitane oli.

Teine on täitsa puhas.....saa siis aru      8-)

Ti kohta saab hulgist lausa valida kas eel puhastatud või mitte. Ise pelgan natuke seda ,et see eel puhastatud on tugevalt keemias leotatud seega ei poolda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

DNA40 seadmel kasutan nikli reziimis, 160-180C kuuma (Sõltuvalt milline mahl)

Evic VTC mini - Ti reziimis 200-220C

...

Unustasin olulise asja:

Tegelikult on seadmed kalibreeritud erinevalt ja ka sama modi erinevad tarkvara (või riistvara) versioonid võivad erineda..

Sellepärast peaks uue traadi kasutusele võtmise esimene tegemine olema sellega kuiva vati põletamise katsega teha kindlaks millise näidule displeil vastab vati kõrbemise temp.

Edasi peaks kõik lihtne olema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei hakka uut teemat tegema ja küsin siin ära. Probleem see, et TC-ga saan ikka kärsakat. Mod VTC mini nikkel settingus, temp 200C, 35W, 0,13ohm Ni200 dualcoil, Velocity kloon. Vedelik 75VG/25PG. Kui vedelik saab otsa siis saan dry hiti, see on natuke "pehmem" kui Kanthaliga aga dry hit sellegi poolest. Muidu toimetab päris kenasti. Lisaks häirib see, et kui on veidi seisnud, siis esimene mats on väga lahja. Mõtteid?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kas 200-ga vatti ka põletab?

Kas mõne teise attyga ka sama?

Kas sama atty aga teise mahlaga sama?

Kas saad sama setupit mõne teise TC modi otsas proovida?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...