Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Speal

Modi valimine - Subox

Recommended Posts

Kuulge kas RBA'l peab alati terve coili rebuildima? või võin ainult cottonit vahetada? RBA küljes oli valmis keeratud coil 0.5ohmise takistusega, panin sinna cottoni ja toimib ülihästi :D mingeid probleeme pole. aga edaspidi kui auru/maitset vähem siis võin ju ainult uue cottoni panna? 

Jah nii ongi ... :D ...  (Y).

Jämedam kanthal coil võib kesta 6-12 kuud vabalt - vahetad aint vatti.

TC'ga coilid (Ni, Ti, SS) nii kaua ei kesta, sest lähevad mustaks ja kuna neid ei tohi dry burnida siis on neid raske puhtaks saada ja tuleb uus coil teha. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

okei siis vabsee lihtne ju :D coili mured lahendatud pmst :D

 

Muidu kas ise ehitatud coiliga peabki vedelikku 2x rohkem minema? :o 

vedelik väheneb silm-nähtavalt :D 

OCC coiliga sain ikka ühe paagitäiega pool päeva aurutada

 

Äkki ma tegin wicking augud liiga lõdvad? peaks vb rohkem vatti suruma sinna aukude juurde ja tihkemalt vms?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subohmidega lähebki rohkem. Kui kuskilt ei leki, siis pole sa coiliga midagi valesti teinud.

 

 

noo OCC 0.5 on ka sub ohm :D sellega ei läinud küll nii palju.

 

muidu ei leki kuskilt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Julgen pakkuda, et iseehitatud coiliga on auru ka rohkem kui tehasecoiliga ;)

Rohkem auru = suurem vedelikukulu :)

See ei vasta kõigi atide puhul enam 100% tõele.

Mõne ati tehase coilid on ikka nii head/hullud juba, et ise järgi ehitades kaasa pandud RBA põhjapeale nii head on väga raske saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

See ei vasta kõigi atide puhul enam 100% tõele.

Mõne ati tehase coilid on ikka nii head/hullud juba, et ise järgi ehitades kaasa pandud RBA põhjapeale nii head on väga raske saada.

Mhmh, pa pidasin antud juhul Subtanki silmas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Julgen pakkuda, et iseehitatud coiliga on auru ka rohkem kui tehasecoiliga ;)

Rohkem auru = suurem vedelikukulu :)

No täitsa võimalik tegelt :D ülimalt pehme ja dense vapor tuleb.

Aga samas tehase coiliga oli ka auru täiega palju ja kuna ma SUBohm newbie siis ei tee võibolla vahet veel isegi kui on RBA'ga natsa rohkem auru.

Eks tuleb leppida selle meeletu vedeliku kuluga :D edaspidi ei osta enam 125ml kaupa baasi, nüüd tuleb 500ML pudeleid tellida paar tükki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ära unusta, et proportsioonis suurenenud vedeliku kuluga on soovitav vähendada vedeliku nikotiinisisaldust. Võimekama seadmega võib vabalt isegi 6mg/ml vedelikuga OD saada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ära unusta, et proportsioonis suurenenud vedeliku kuluga on soovitav vähendada vedeliku nikotiinisisaldust. Võimekama seadmega võib vabalt isegi 6mg/ml vedelikuga OD saada ;)

..offtopic aga sestap ma 3mg vedelikke pahvingi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njah subtanki 0,5 oomine occ coil on lahja võrreldes rba-ga. Niko kogus üle 3mg on mulle igatahes kohene peavalu, mille saab ära uuesti pahvides, aga siis algab jälle 10 minuti pärast. Pidev peaparandus nagu joodik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oafftopic natuke läheb aga pole hullu.

Ma tahan näha seda meest kes uwelli RBA põhja peale ehitab coili mis kannab ilma kõrbemata 150W välja ... seda suudab orginaal 0.25SS vertical. Puhtalt selle pärast, et RBA pole vertical on seda saavutada kas võimatu või väga, väga raske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oafftopic natuke läheb aga pole hullu.

Ma tahan näha seda meest kes uwelli RBA põhja peale ehitab coili mis kannab ilma kõrbemata 150W välja ... seda suudab orginaal 0.25SS vertical. Puhtalt selle pärast, et RBA pole vertical on seda saavutada kas võimatu või väga, väga raske.

uwelli rba-sse saab küll vertikaal coili ehitada,öösel sattusin tuubes peale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ära unusta, et proportsioonis suurenenud vedeliku kuluga on soovitav vähendada vedeliku nikotiinisisaldust. Võimekama seadmega võib vabalt isegi 6mg/ml vedelikuga OD saada ;)

No seda sain juba tunda jah :D kohe esimese asjana kui kätte sain panin sisse Invape granaatõuna 12mg(kasutasin seda nicorex spiro aurustis 1.6se coiliga)  ja tõmbasin kohe korraliku mahvi :D köhisin paar minutit ja kurk kraapis meeletult :D

siis tuli meelde, et subohm riistaga pidi lahjemat vedelikku tõmbama, vahetasin kohe 6mg vedeliku vastu välja ja nüüd täitsa kannatab tõmmata, aga ikkagi kui päev läbi tõmmata ja vahepeal chain-vapeda siis on see liiga kange.

Niiet järgmiseks tellin 3mg baasi. usun, et sellest täiesti piisab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soovitan sul tellida hoopis 18-36mg baasi ja 0 baase. See annab võimaluse soovi korral ka PG/VG suhtega mängida,

No see ajaks asja liiga keeruliseks :D 

Võibolla kunagi tulevikus tasub jah nii teha. Praegu olen hakkama saanud valmis Survival baasidega ja olen nendega väga rahul.

 

 

Tahtsin muidu küsida, et kui ma Watte juurde panin siis miks kohe kärsakat tulema hakkas? 

Muidu tõmban 24-28W juures, aga pulli pärast panin 40W ja kohe tuli cottoni kärsakas suhu :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No see ajaks asja liiga keeruliseks :D

Võibolla kunagi tulevikus tasub jah nii teha. Praegu olen hakkama saanud valmis Survival baasidega ja olen nendega väga rahul.

 

 

Tahtsin muidu küsida, et kui ma Watte juurde panin siis miks kohe kärsakat tulema hakkas? 

Muidu tõmban 24-28W juures, aga pulli pärast panin 40W ja kohe tuli cottoni kärsakas suhu :/ 

Järelikult vedelik aurustub kiiremini kui juurde tuleb.

Coilist ja wickist oleneb mis wattidega hästi toimetab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui tihti teie wicki vahetate ? ma pidin täna juba uue panema, sest kärsa maitset hakkas jõle tihti tulema, iga paari mahvi tagant pmst.

Esimesel vaatlusel tundus, et wick on jumala ilus, aga otsustasin ikkagi välja kiskuda ja siis oli näha, et coili keerdude seest oli wick ära kärsanud. 

Ilma cottonita kuumutasin coili puhtaks ka, korralikult tuli seda räiget kärsa haisu alguses :D Üldiselt nüüd jälle timmis, aga kui sellise tempoga seda cottonit läheb siis mul kiiremas korras juurde vaja.

 

Kust osta ?palju maksab?  Spezzi poest ei leidnud esmasel vaatlusel.

 

 

 

/aa siuke küsimus tekkis ka, et miks coili takistus kõigub 0.5 - 0.6 vahel ja sellega muutuvad ka voldid.

Kui ma tõmban 24W peal ja coili takistus on 0.5 siis näitab 3.8V ja selline setting mulle meeldib.

Aga vahepeal läheb takistus 0.6 ja siis 24W juures näitab 3.5V, siis pean panema 28W et oleks jälle 3.8V

 

Aga samas vahepeal läheb takistus 0.6 ja 24W juures näitab endiselt 3.8V ning pole vaja midagi muuta.

Millest selline kõikumine tuleb ka miks vahepeal voldid muutuvad ning vahepeal ei muutu? Tehase OCC coiliga oli see kõikumine eriti tihe, iga natukese aja tagant muutus. Selle RBA coiliga on enamjaolt stabiilne, paar korda on kõikunud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui tihti teie wicki vahetate ? ma pidin täna juba uue panema, sest kärsa maitset hakkas jõle tihti tulema, iga paari mahvi tagant pmst.

Esimesel vaatlusel tundus, et wick on jumala ilus, aga otsustasin ikkagi välja kiskuda ja siis oli näha, et coili keerdude seest oli wick ära kärsanud. 

Ilma cottonita kuumutasin coili puhtaks ka, korralikult tuli seda räiget kärsa haisu alguses :D Üldiselt nüüd jälle timmis, aga kui sellise tempoga seda cottonit läheb siis mul kiiremas korras juurde vaja.

 

Kust osta ?palju maksab?  Spezzi poest ei leidnud esmasel vaatlusel.

Midagi oli kindlalt valesti, kui nii kiiresti coil peppus. Tõenäoliselt ei wickinud piisavalt hästi. Sellest, kas coil on piisavalt märg, saab lihtsalt aru - tõmbamise ajal peaks kogu tõmbe ajal kostma nõrka praginat ja kui nupp lahti lasta, siis mida lühemat aega coil susiseb, seda parem on. Kui poole tõmbe peal pragin ära kaob, siis on sul coil kuiv ja kui peale nupu lahti laskmist pikalt veel susiseb, siis küpsetabki seal seda kuiva vatti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

TC'ga coilid (Ni, Ti, SS) nii kaua ei kesta, sest lähevad mustaks ja kuna neid ei tohi dry burnida siis on neid raske puhtaks saada ja tuleb uus coil teha.

SS ei tohi? miks?

Kui tihti teie wicki vahetate ? ma pidin täna juba uue panema, sest kärsa maitset hakkas jõle tihti tulema, iga paari mahvi tagant pmst.

Esimesel vaatlusel tundus, et wick on jumala ilus, aga otsustasin ikkagi välja kiskuda ja siis oli näha, et coili keerdude seest oli wick ära kärsanud.

Ilma cottonita kuumutasin coili puhtaks ka, korralikult tuli seda räiget kärsa haisu alguses :D Üldiselt nüüd jälle timmis, aga kui sellise tempoga seda cottonit läheb siis mul kiiremas korras juurde vaja.

 

Kust osta ?palju maksab?

http://spezz.ee/et/tarvikud/346-orgaaniline-jaapani-koh-gen-do-vatt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

aa siuke küsimus tekkis ka, et miks coili takistus kõigub 0.5 - 0.6 vahel ja sellega muutuvad ka voldid.

Kui ma tõmban 24W peal ja coili takistus on 0.5 siis näitab 3.8V ja selline setting mulle meeldib.

Aga vahepeal läheb takistus 0.6 ja siis 24W juures näitab 3.5V, siis pean panema 28W et oleks jälle 3.8V

 

Aga samas vahepeal läheb takistus 0.6 ja 24W juures näitab endiselt 3.8V ning pole vaja midagi muuta.

Millest selline kõikumine tuleb ka miks vahepeal voldid muutuvad ning vahepeal ei muutu? Tehase OCC coiliga oli see kõikumine eriti tihe, iga natukese aja tagant muutus. Selle RBA coiliga on enamjaolt stabiilne, paar korda on kõikunud.

Vaata kas rba põhja pin on korralikult kinni. Aga üldjuhul on mul tunne, et subtank ei saa hakkama õhema läbimõõduga traatidega.  Vähemasti mina ei saa hakkama nendega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SS'iga see teema, et ta hakkab punaseks lastes eraldama niklit ning inimesed kellel on nikli allergia võib see siis allergilise reaktsiooni esile kutsuda. "Vanasti" näiteks SS meshiga (võrguga) genesis tüüpi RBA-sid kasutades tuli seda inimestel ikka ette. Lisaks on võimalik, et kroom, mis SS'is sees on, muutub 6-valentseks kroomiks ning see on kantserogeene. Ainult, et palju ja kas seda 6-valentset kroomi reaalselt auruga inimese organismi jõuab on teadmata. Siiani on 6-valentse kroomi märkimismäärne mõju tuvastatud ainult metallurgiaga tegelevatel inimestel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aa siuke küsimus tekkis ka, et miks coili takistus kõigub 0.5 - 0.6 vahel ja sellega muutuvad ka voldid.

Kui ma tõmban 24W peal ja coili takistus on 0.5 siis näitab 3.8V ja selline setting mulle meeldib.

Aga vahepeal läheb takistus 0.6 ja siis 24W juures näitab 3.5V, siis pean panema 28W et oleks jälle 3.8V

 

Aga samas vahepeal läheb takistus 0.6 ja 24W juures näitab endiselt 3.8V ning pole vaja midagi muuta.

Millest selline kõikumine tuleb ka miks vahepeal voldid muutuvad ning vahepeal ei muutu

Jutt käib kanthalist? Võib-olla soojenedes-jahtudes kontakt kusagil paraneb-halveneb. Kui sul on võimsus paika pandud 24W peale, siis ei ole mingit põhjust neid volte taga ajada. Mod ise vastavalt takistusele määrab need, et välja anda 24W. Ma üldse ei imesta, kui 28W peale kruttides kärsakat saad. Kui see takistus tibake nihkub ja sa lihtsalt edasi tõmbad, peaks auru kogus samaks jääma, kuna võimsus on sama. Võid ju kontaktid-kruvid üle käia, ehk jääb pidama.

 

http://www.rapidtables.com/calc/electric/watt-volt-amp-calculator.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

SS'iga see teema, et ta hakkab punaseks lastes eraldama niklit ning inimesed kellel on nikli allergia võib see siis allergilise reaktsiooni esile kutsuda. "Vanasti" näiteks SS meshiga (võrguga) genesis tüüpi RBA-sid kasutades tuli seda inimestel ikka ette. Lisaks on võimalik, et kroom, mis SS'is sees on, muutub 6-valentseks kroomiks ning see on kantserogeene. Ainult, et palju ja kas seda 6-valentset kroomi reaalselt auruga inimese organismi jõuab on teadmata. Siiani on 6-valentse kroomi märkimismäärne mõju tuvastatud ainult metallurgiaga tegelevatel inimestel.

Hah!

siis paneme aga nifega edasi (relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...