Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Egert Eilmann

Süstlad

Recommended Posts

Et segan vedelikke ainult oma tarbeks, siis viimasel ajal olen väga mugavaks läinud.50-50 baas otse 50ml pudelisse nii ca 40 ml, et oleks natuke loksutamise ruumi.Sinna sisse tilgutan otse pudelist maitset (mõõtsin kunagi üle, 1ml on 30-35 tilka) seega 40 ML peale kuskil 65 tilka, ehk ca 5%.Loksutan korralikult segi ja mõneks päevaks järelvalmima. Kui mahl valmis, valan paaki ja otse sinna peale, ehk siis paaki tilgutan 36% nikot.Mõnikord on isu lahjema järgi, mõnikord tahan krõpsumat, vastavalt sellele ka lisatav kogus.(Paak on 7 ml).Pagan, ega ma hernesuppi keetes ka ju kõiki komponente üle ei kaalu, vaid lisan silma ja maitse järgi.Kui maitse tundub liiga lahja, või kange, siis võin ju alati kas vedelikku, või nikot juurde lisada.Teistele tegemiseks teeks tõesti süstaldega (mis on ka olemas), aga endale no tõesti ei viitsi.Paari nädala varu tegemiseks läheb alla 10 minuti.Tühjakssaanud pudelid pesen kuuma vee ning hambaharjaga.Korraga teen ca 5 erinevat maitset, erilist lemmikut kujunenud pole, meeldib vaheldus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks see ole igaühe oma asi, kas mõõdab tilkade-, süstla- või kaaluga või paneb kõhutunde ja silma järgi.

Ainult täpsustuseks:
- 1ml = ca 20-22 tilka http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php

- maitse segatakse nikotiinivedelikus ja seejärel lahjendatakse 0-baasiga (AtmosLabi keemikute soovitus)
- pudelit ei jäeta pooltäidetuks ega loksutata/raputata intensiivselt, sest vedelikku jäävad õhumullid rikuvad maitseomadusi (AtmosLab)
- pimedasse steepima/laagerduma ja X päeva pärast on kraam nautimiseks valmis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eks see ole igaühe oma asi, kas mõõdab tilkade-, süstla- või kaaluga või paneb kõhutunde ja silma järgi.

 

Ainult täpsustuseks:

- 1ml = ca 20-22 tilka http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php

- maitse segatakse nikotiinivedelikus ja seejärel lahjendatakse 0-baasiga (AtmosLabi keemikute soovitus)

- pudelit ei jäeta pooltäidetuks ega loksutata/raputata intensiivselt, sest vedelikku jäävad õhumullid rikuvad maitseomadusi (AtmosLab)

- pimedasse steepima/laagerduma ja X päeva pärast on kraam nautimiseks valmis...

 

Igal tootjal siis oma mahlateo täppisteadus, mis ajaga muutub    :)

Alles aastat tagasi hoiti mahlasid esimestel päevadel lahti, et "parem saaks" - nüüd siis ei tohi enam raputadagi, et õhumulle ei tekiks.   :roll: 

Probleem pigem nikotiiniga, mis kardab õhku ja valgust, mitte maitsestaja ja null-baasiga, mille ohuks peamiselt mikroobid.

 

Vaatasin üle kõik oma vanad seisma jäänud mahlajäägid, millest vanima avastasin karbinurgast lausa eelmise aasta aprillis segatud olevat. Seisnud on need toatemperatuuril kingakarbis.

Uurisin luubiga ja ilma luubita, kuid mingit "elu" ma neis küll ei täheldanud. Kangemad mahlad (6+) olid vaid kollakamaks muutunud. Mahlad, mis alla 2 mg ei olnud eriti värvigi muutnud. Maitsel ei täheldanud samuti erilist muutust. Panin mõned mittemaitsevad karpi tagasi ja vaatan mis järgmiseks aastaks toimuma hakkab. Kas hakkavad "elama" või mitte      (relv)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma teen selle seisva pudeli nädala+ ajaga tyhjaks, ei teki seal mingit partyt. Ja loksutan alati, viitsin ma jah nädal oodata :D

Nagu varem maininud, siis osade tootjate vedelikud on suht kohe tõmmatavad, osad samas on alguses väga sitase maitsega, samas 3 päeva pärast nagu ümbersündinud

 

Pesin siinse paanikajaanika peale süstla ja nõela kraanivee all puhtaks peale koksi tegemist (raputasin ka). Hinges nüüd kuivem ja muretum tunne   (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma teen selle seisva pudeli nädala+ ajaga tyhjaks, ei teki seal mingit partyt. Ja loksutan alati, viitsin ma jah nädal oodata :D

Nagu varem maininud, siis osade tootjate vedelikud on suht kohe tõmmatavad, osad samas on alguses väga sitase maitsega, samas 3 päeva pärast nagu ümbersündinud

 

Pesin siinse paanikajaanika peale süstla ja nõela kraanivee all puhtaks peale koksi tegemist (raputasin ka). Hinges nüüd kuivem ja muretum tunne   (psühho)

 

Koduveinigi saab nautida koheselt peale mulksumise lõppemist ja ei pea ootama, et see aastaid tammevaadis laagerduks,

Mõnes kultuuriringkonnas ei pesta käsigi, sest puuduvad pesemisvõimalused ning elavad kah ilma suurimate hädadeta.

... kuid need juba teised teemad 

 

Soovituslik on siiski riistad ja vahendid puhtad hoida ning saab rahulikumalt magada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alles aastat tagasi hoiti mahlasid esimestel päevadel lahti, et "parem saaks" - nüüd siis ei tohi enam raputadagi, et õhumulle ei tekiks.   :roll:

 

Ehk olnuks "rikuvad" asemel parem sõna "muudavad", mida lahtiselt hoidmine kinnitabki, ainult et mitte kõik mahlad ei muutu lahtiselt hoidmisega paremaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehk olnuks "rikuvad" asemel parem sõna "muudavad", mida lahtiselt hoidmine kinnitabki, ainult et mitte kõik mahlad ei muutu lahtiselt hoidmisega paremaks.

 

Ei ole mina neist ühtki lahtisena üleöö seisutanud.

Õhku saavad vaid selle jagu, kui vahest korgi korraks maha keeran ja ümber villin (kas otse klearosse või kokteilipurki).

pudeli poolikuks jäädes läbi loksutades saab mahl aina rohkem õhku, kuid siiski on täiesti nauditavad olnud.

 

Ehk kellelgi on mõni pilt näidiseks, kuidas nende mahl või süstlad või pudelid on "elama hakanud"?

Täitsa huvitav oleks aru saada, millisest elust üldse räägitakse    :rolleyes:

Kas nagu hallitus moosi või mahlapudelis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsimus : Kas 36mg baasi pudelit tuleks enne mahlategu raputada ?  Mina olen alati raputanud - mõeldes ilmselt et nikotiin oleks ühtlaselt jaotunud PG sees :roll:

Äkki olen valesti teinud ?

 

Ja veel: Kui ma võtan sügavkülmas seisnud 72mg baasi (mis on võib olla seisnud paar aastakest), siis kas seda peaks raputama enne kasutusele võttu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no näiteks vg0 pudelil on kirjas, et enne kasutamist raputada. Mina raputan, pole midagi juhtunud. Pealegi avatud pudel ei seisa külmkapis aasta vms, et probleeme tekiks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ühed räägivad aiast, teised aiaaugust - jutt käis maitse(staja)te omaduste muutumisest õhuga kokku puutudes, mitte baasidest. Ehk siis enne kokkusegamist raputa baase palju vaja, lase õhumullidel välja settida ja OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Küsimus : Kas 36mg baasi pudelit tuleks enne mahlategu raputada ?  Mina olen alati raputanud - mõeldes ilmselt et nikotiin oleks ühtlaselt jaotunud PG sees :roll:

Äkki olen valesti teinud ?

Väga tubli, oled ajast isegi natuke eest. (Y)

Alates 20.05. kehtib nõue, et "Elektroonilised sigaretid eraldavad tootja poolt ette nähtud tingimustel kasutades nikotiiniannuseid ühtlaselt." Üldse ei imestaks kui varsti tuleks Euroopast nõue, et modi tuleb enne järjekordse mahvi tõmbamist raputada, veel parem kui varustada need vibratsiooni funktsiooniga :-D

 

Aga kui tõsiseks jääda, siis ega baasi loksutamine enne mahlategu kahju küll ei tee. Endal ununeb see enamasti tegemata, aga pole ka märganud, et pudeli algus (või lõpp) seepärast kangem (või lahjem) oleks olnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Väga tubli, oled ajast isegi natuke eest. (Y)

Alates 20.05. kehtib nõue, et "Elektroonilised sigaretid eraldavad tootja poolt ette nähtud tingimustel kasutades nikotiiniannuseid ühtlaselt." Üldse ei imestaks kui varsti tuleks Euroopast nõue, et modi tuleb enne järjekordse mahvi tõmbamist raputada, veel parem kui varustada need vibratsiooni funktsiooniga :-D

 

Aga kui tõsiseks jääda, siis ega baasi loksutamine enne mahlategu kahju küll ei tee. Endal ununeb see enamasti tegemata, aga pole ka märganud, et pudeli algus (või lõpp) seepärast kangem (või lahjem) oleks olnud.

 

  :-D   No kui modid  (eriti torukujulised) vibratsiooniga varustada, siis ei ole ka pärast maikuud Fasttechis't modi  tellimine probleem  . Mitte enam taskulamp aga vibraator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...