Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Buddha

Mõtted / Mure e-cig keelustamisest 2017 (olen hiline selle info omandamisega)

Recommended Posts

No mina tellisin eelmine kuu lõpu poole nii coilid kui e-sigareti ja nüüd ootan kas jõuavad ka kohale v mitte. eestisse on jõudnud aga siiani pole need minuni jõudnud. coilid on nädal juba eestis ja e-sigaret jõudis täna. eks näha ole kas saan kätte v mitte. ma nägin seda kirja nii hilja mis mailile oli saadetud. oleks varem näind poleks tellinudki. 

 

Vähem paanikat. Keegi ei hakkaks pakki siin 6 päeva niisama hoidma vaid oleks hoobilt tagasi läinud, mida näitaks ka Omniva tracking.

 

Samuti võib selle SS-i ähvarduskirja unustada, sest see on valeväidetele rajatud alatu reklaamivõte vähemteadlike klientide püüdmiseks.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sigaret jõudis kohale aga küttekehi veel pole. usun et need tulevad ka :)

 

coilid jõudsin ka. niet saab asju tellida küll :D

Heroiini on ka ilmselt võimalik tollist läbi saada, seega ma väga ei erutuks, kui mõni e-sigaret või coil sealt läbi lipsata suutis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

USAst tellides võib raud kinni jääda, seal kirjutavad nad ju ausalt paki peale mis seal sees on ja palju maksab. Hiina pakkidega peab toll selle ise välja mõtlema ja selleks pole neil tõenäoliselt ei ressurssi ega pädevust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huvitav küsimus on hoopis see , kas kellelgi on toll reaalselt rauda kinni pidanud ?

Mina tellisin FT'st kuu aega tagasi. 2 nädalat hiljem sain meili, et toll saatis kauba neile tagasi. Uurisid, kas proovivad uuesti. Teise korraga jõudis pärale..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere, härrased! Asi jäi natuke segaseks ja küsiks teilt kui targematelt. Kui ma tellin näit. Gearbesti hiina laost modi, siis on suur oht, et toll saadab kauba tagasi?! Kas see kehtib ka Gearbesti EU laost saadetud mod-i kohta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eesti on keelustanud tubakatootega sarnaselt kasutatavate toodete (esig) jaemüügi piiriülesel kaugmüügil. See tähendab, et mitte keegi väljaspoolt Eestit ei tohiks Eesti eraisikutele posti teel nimetatud tooteid müüa.

Ilmselgelt on Eesti riigil raske mõjutada Gearbesti, Fasttechi jt seda mitte tegema. Kui aga Eesti toll teeb tõhusat tööd ja pakid tagasi saadab, siis mingil ajal loobuvad hiinlased ise saatmisest.

Keeld kehtib ka Gearbesti EU lao kohta, ka selle kaudu ei tohi Eestisse müüa. Kui nad seda siiski teevad, siis pikemas perspektiivis on Eestil võimalik selle peale kaevata läbi EU organite ning sealtkaudu seada Gearbesti ladu valiku ette - lahkuda laoga EU-st või lõpetada esigi Eestisse müümine.

 

Kas, kuidas ja millal need protsessid käima hakkavad, näitab aeg. Hetkel proovitakse neid küsimusi Sotsiaalministeeriumi poolt lahendada uue Tubakaseaduse eelnõuga, mille vastuvõtmise korral võib väljaspoolt Eestit tellimine eraisikule karistatavaks muutuda. Vt eelnõu nr 16-0889 , täpsemalt Rahandusministeeriumi kooskõlastuse p.3 http://eelnoud.valitsus.ee/main#LzJ94sy2 Hetkel on tellimine tellija risk ning karistatav veel ei ole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olukord on, siis nutusemast nutusem. Kas selline asi läheks läbi kui paluda hiina e-poel pakk saata kui eraisik ehk, siis sõber sõbrale? Foorumlased üritasid seda teha mingid paar aastat tagasi ja seda edukalt, kuidas sellega praegu oleks. Kellegil kogemusi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

USA puhul võibolla läheks, aga hiinlasi toll eriti ei usu ehk kui toll avastab, et pakis tubakatootega seonduv toode, pead hakkama tõestama et see tõepoolest eraisikult eraisikule pakk on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

huvitav teema. aga eestis asuvad firmad saavad ikka ju kaupa tellida ilma probleemideta igast maailma otsast ?

ma just mõtlen seda, et ma ise suht laisk(ei viitsi oodata nädalaid pakki piiritagant) ja käin ikka kas smoki poes või tellin spezzilt. seda kartma ei pea et neil ükspäev raske kaupa pakkuda tarbijale ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

See oht on olemas, seda nad eelnõus plaanivad. Loodetavasti ei lähe läbi. Aga täna kehtiva seaduse järgi Eestis asuvad e-poed tohivad Eesti kliendile müüa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fasttechist rta tellimisel on võimalus, et toll konfiskeerib selle?

Jah see võimalus on olemas (kaugmüük on keelatud) aga me veel ei tea kas toll saadab tagasi või võtab ära.

Keegi vist pole veel tehnikaga seda kogenud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaup on kuni ostjale üleandmiseni müüja oma ja RTA pole iseenesest keelatud kaup, et konfiskeerida võiks. Kui mõni aeg tagasi Eestis keelatud nikovedelikud müüjale tagasi saadeti, siis peaks see ka praegu olema max, mis võib tellijat ähvardada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaup on kuni ostjale üleandmiseni müüja oma ja RTA pole iseenesest keelatud kaup, et konfiskeerida võiks. Kui mõni aeg tagasi Eestis keelatud nikovedelikud müüjale tagasi saadeti, siis peaks see ka praegu olema max, mis võib tellijat ähvardada.

RTA müümine on Eestisse keelatud. Sest tegemist on e-sigareti osaga.

Seega toll võib mis iganes sellega teha .... aga vales teemas oleme selle jutuga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

RTA müümine on Eestisse keelatud. Sest tegemist on e-sigareti osaga.

Seega toll võib mis iganes sellega teha .... aga vales teemas oleme selle jutuga :D

 

Nojah, M1,8 roostevaba kruvid lähevad samuti konfiskeerimise alla... :D

 

Ei viitsi sellel kulunud teemal enam jahuda, igaüks mõelgu ise, mida uskuda, mida mitte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...