Jump to content
E-sigareti foorum
unemployer

Hei Eesti veibipoe omanik, sa oled M*NN!

Recommended Posts

Tere, täna olen veits tige.

 

Hommikul näen mingit uudist, et keeratakse igasugune kraan meil siin kinni ja varsti oleme tagasi, kus olime alguses - ostame veibinodi (ilma maitseta vedelikke tra) ainult tänavalt kellegi hõlmast.

Võimas. Samal ajal käin Tallinnas väga paljudes poodides mahla, tanke ja muud jama ostmas. Igas poes midagi, mis mulle meeltmööda on ja on hea meel, et minu kui tarbija jaoks on valikut ja erinevaid kohti kõvasti. Mis aga hinge kriibib päris palju on see, et põhimõtteliselt igas poes käies kohtan mingeid otsustajamaid inimesi ja neil on alati mingi tore lugu rääkida sellest kuidas nad teise poe omanikule üht või teistmoodi ära panid või kuidas need temale kaikaid kodaratesse loobivad.

 

Ja mõtlen siin, et mida vi**u tegelt ka tra võtke kokku ennast. Mingi kohutav üksteisele taha panemine käib juba pikemat aega. Samal ajal kuskil kõrgemal keeratakse järjest kraane kinni eks. Nagu te võitlete klientide pärast, selle pärast kuidas teiselt poodnikult ikka klient üle võtta ja tolle maine maatasa teha. MIS TEIL VIGA ON TRA? Ainult TEIL, Eesti veibipoodnikel on see võim midagigi kurat teha, et meil kraane päris kinni ei keerataks. Aga teil jagub mune ainult üksteisele taha panemiseks. Kust te selle kliendi siis võtate, kui pannaksegi totaalne plokk ette teie bisnesile? Teil on täna võtta resurssi ja ideid et lüüa kokku kasvõi mingi kuradi kohtukeiss ja võidelda MINU kui tarbija, SINU KLIENDI nimel, et päästa meid sellest lollusest mida riik hoolega korraldab. Aga ei ... selle asemel käib mingi kuradi lasteaed!

 

Võtke kokku ennast, teil on ühine eesmärk ja keegi teine seda võitlust teie eest võitlema ei hakka. Tegite oma kuradi ühistu nüüd pange rahad kokku ja ostke uuringuid Eesti instituutidest, meediakisa, rahva teavituskampaaniaid jnejnejne. Koguge allkirju ja lõpetage see riigiisade per*en*ss ära! Mingid faking rohelised said suuremates Eesti linnades metsloomadega tsirkuste korraldamise keelu läbi viidud! SAATE TEIE KA!! Lõpetage mängude mängimine ja hakake nats suuremat pilti nägema. Ok? Ok!

 

 

 

Mina tänan.

 

 

NB! Jeesus - enne, kui teemat kommenteerid keera arvuti teistpidi, lülita see OFF ja viska aknast välja. Aitäh!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah konkurents on kohati kole.

Liit tegutseb... meediaga on väga keeruline. Sa unemployer tead ise väga hästi üritasid ju mingi hetk saada artiklit meediasse... mäletad mis vastus oli?
Isegi raha eest ei saa... kuna siis on reklaam.

Me teame ju ka kes meil vastas on.

Liit tegutseb aga lähim tulevik saab väga raske ja oluline olema.
Alla me ei anna. Igasugune abi on väga teretulnud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jah konkurents on kohati kole.

 

Liit tegutseb... meediaga on väga keeruline. Sa unemployer tead ise väga hästi üritasid ju mingi hetk saada artiklit meediasse... mäletad mis vastus oli?

Isegi raha eest ei saa... kuna siis on reklaam.

 

Me teame ju ka kes meil vastas on.

 

Liit tegutseb aga lähim tulevik saab väga raske ja oluline olema.

Alla me ei anna. Igasugune abi on väga teretulnud.

 

Ma olen ainult lihtne kunde. Abi saan anda ainult nõuga. Liiduga raha te kokku ei kraabi et kampaaniaid ja uuringuid läbi viia seega on teil vaja kickstarteri kaudu veipijatelt nats füüri koguda teavitustöö jaoks.

Tartu Ülikoolile on vaja ette sööta klausel "Kui te üliõpilastööna ei tee uuringut veipimisest siis vihkate eestlast ja soovite neile kopsuvähki"

 

See filmide näitamine ja kõik on tore aga ei vii väga kuskile. Teil on vaja panna mitte veipija uskuma, et veibiturule ja veiperile on tehtud liiga ja riik mängib teadlikult ja tahtlikult eestlase tervisega. Kisama peavad need, kes asjsse ei puutu. Võta mistahes sõjakolle hetkel. Saksamaa inimesed teevad videot sellest kuidas lähis idas midagi pommitatakse. Erinevad teemad, jah, aga see on ainus võimalus kuidas see ratas pöörlema saada. Ja kui kõmu juba korralik siis meediategelased hakkavad teid ise taga ajama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kirjutasin fb veipijate gruppi kirja, et ei ole normaalne, et alaealised grupis eksisteerivad ja nendele ka müüakse, vastusest sellele tooks huvitava vastuse "E-sigareti saab alaealine ka igast e-poest kätte, Facebooki kommuunide olemasolu ei oma marginaalset tähtsust siin kontekstis"

Share this post


Link to post
Share on other sites

kirjutasin fb veipijate gruppi kirja, et ei ole normaalne, et alaealised grupis eksisteerivad ja nendele ka müüakse, vastusest sellele tooks huvitava vastuse "E-sigareti saab alaealine ka igast e-poest kätte, Facebooki kommuunide olemasolu ei oma marginaalset tähtsust siin kontekstis"

 

Veel üks näide üldise eesmärgi vastu töötamisest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umbes sama malakaga võiks muidugi ka tarbijatele lajatada.

Kõik teavad, kui raske ja kohati isegi võimatu on saada seda meedikajastust mida meie soovime... 

 

Liit on päris palju sisu loonud oma lehele aga kui seda facebookis jagada siis jagavad seda edasi parimal juhul 0.002% e-sigareti kasutajatest.
Kui 10% (ca 2000 inimest ) veipijatest oleks valmis paari klikiga sisu liikumist toetama oleks meediapilt ja inimeste teadlikkus hoopis teine ja me suure tõenäosusega ei oleks ka selles olukorras kus me hetkel oleme.

Infoks, et FB ei lase ka sisulisi e-sigareti artikleid boostida....

See kõik on aga tagant järgi tarkus nüüd peavad ennast kõik suutma kokku võtta anda nii sure või väikse panuse kui kellegil vähegi võimalik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis on MTÜ eesmärk, mida te üritate saavutada mis puudutab  müüdava e vedelik kogust (10ml max)? piiriülene müük (nii EU-st kui ka Hiinast), tank-i suurus (2ml) jne. Mis on MTÜ seisukoht mis puudutab neid teemasid ja millega üleültse MTÜ praegu tegeleb?


Kellele see sai saadetud?? http://e-liit.ee/uudised/30-e-sigareti-mu-u-jate-ja-kasutajate-liidu-avalik-kiri-tehkem-tubakaseadus-teadmistepohiseks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selle jutu leidsin ise ka ülesse, midagi konkreetsemat. Riik ´´vägistab´´ veipiaid ja tahan täpsemalt teada milliseid konkreetseid samme MTÜ teeb ja millised seisukohd minu poolt välja toodud teemadel on. Siin on välja toodud meeleavaldus Toompeal+ allkirjade kogumine, kohtutee, jõudude ühendamine soomlastega jne. Kas astutakse konkreetseid samme või ootame mõtleme ja muud sellist jama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teema on tõsisem ja sügavam
Esimene küsimus on justnimelt, milleks on Liit üleüldse loodud ja miks peaks riik üldse MTÜ-d kuulama, kelle eesmärk on vaid enda ridadesse rohkem liikmeid ja suuremaid vabadusi saada, kuid tegelik kõigist imemis-pahedest täielik loobumine ei olegi eesmärgiks.

MIna sain oma 29 aastasest tubakaikkest lahti tänu e-sigaretile ilma liiduta.
Aga vaevalt, et Liit mulle "auraha" annab, kui peatselt ka e-sigaretist täielikult loobun ja olengi täiesti mõttetu tegelane üldse arvamust avaldamast, sest minust ei ole tulevikus kasu ei veiparite liidule ega ka riigile, sest ei maksa ma liikmetasusid ega aktsiise.  
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis on MTÜ eesmärk, mida te üritate saavutada mis puudutab  müüdava e vedelik kogust (10ml max)? piiriülene müük (nii EU-st kui ka Hiinast), tank-i suurus (2ml) jne. Mis on MTÜ seisukoht mis puudutab neid teemasid ja millega üleültse MTÜ praegu tegeleb?

Kellele see sai saadetud?? http://e-liit.ee/uudised/30-e-sigareti-mu-u-jate-ja-kasutajate-liidu-avalik-kiri-tehkem-tubakaseadus-teadmistepohiseks

Riigikogule, valitsusele ja meediale... 0 feedback.

Mis on MTÜ eesmärk, mida te üritate saavutada mis puudutab  müüdava e vedelik kogust (10ml max)? piiriülene müük (nii EU-st kui ka Hiinast), tank-i suurus (2ml) jne. Mis on MTÜ seisukoht mis puudutab neid teemasid ja millega üleültse MTÜ praegu tegeleb?

Kellele see sai saadetud?? http://e-liit.ee/uudised/30-e-sigareti-mu-u-jate-ja-kasutajate-liidu-avalik-kiri-tehkem-tubakaseadus-teadmistepohiseks

TPD asjade vastu hetkel ei võitle .... need kehtivad ja sinna pole mõtet raha ja energiat kulutada - nendest ei pääse.

TPD'l on ka üks väga kasulik tulemus, kuna vedelikud (aur) peavad läbima testimise siis need vedelikud kus on mingi jama sees mida teadlased siis leiavad ei läbi testi ja müüki ei jõua. Tarbija jaoks läheb ka asi ohutumaks.

 

Kõik see moos mis aga hetkel toimub (suitsuruumidesse, maitsete keeld, e-poed kinni, aktsiis jne..) selle vastu võitleme.

 

Nii riigiga suheldes kui meediale infot andes.

Just saatsin eilse valitsuse otsuse kohta pressiteate välja (üle 300 väljande/ajakirjaniku)... näis kui teema on päevakorras kas siis avaldatakse.

 

Selle jutu leidsin ise ka ülesse, midagi konkreetsemat. Riik ´´vägistab´´ veipiaid ja tahan täpsemalt teada milliseid konkreetseid samme MTÜ teeb ja millised seisukohd minu poolt välja toodud teemadel on. Siin on välja toodud meeleavaldus Toompeal+ allkirjade kogumine, kohtutee, jõudude ühendamine soomlastega jne. Kas astutakse konkreetseid samme või ootame mõtleme ja muud sellist jama.

Jah need ei ole mõttevälgatused vaid asjad millega reaalselt tegeldakse.

 

Sotsiaalkomisjonis meie kuulamine/selgitused saavad olema väga suure tähtsusega... seal edastatavale infole üritame ka põhja laduda hetkel. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kindlasti tasuks Nicorex-iga pead kokku lüüa ja koos tegutseda. Neil ju kogemus olemas kuidas Riigile (kurikuulus võit terviseameti üle) keskmist sõrme näidata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kindlasti tasuks Nicorex-iga pead kokku lüüa ja koos tegutseda. Neil ju kogemus olemas kuidas Riigile (kurikuulus võit terviseameti üle) keskmist sõrme näidata.

Nicorex on liidus ja panustab aktiivselt nii raha, teadmiste kui tööga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teema on tõsisem ja sügavam

Esimene küsimus on justnimelt, milleks on Liit üleüldse loodud ja miks peaks riik üldse MTÜ-d kuulama, kelle eesmärk on vaid enda ridadesse rohkem liikmeid ja suuremaid vabadusi saada, kuid tegelik kõigist imemis-pahedest täielik loobumine ei olegi eesmärgiks.

 

MIna sain oma 29 aastasest tubakaikkest lahti tänu e-sigaretile ilma liiduta.

Aga vaevalt, et Liit mulle "auraha" annab, kui peatselt ka e-sigaretist täielikult loobun ja olengi täiesti mõttetu tegelane üldse arvamust avaldamast, sest minust ei ole tulevikus kasu ei veiparite liidule ega ka riigile, sest ei maksa ma liikmetasusid ega aktsiise.  

 

Tubakast ja hiljem ka veibist loobumisest tuleb kõige suurem "auraha" sinu tervisele. Aga ka veipimisest loobununa on sinust kõigile kasu. Eeskätt suitsetajatele ja "terviseterroristidele" elavaks näiteks, et niimoodi saab maha jätta küll.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teema on tõsisem ja sügavam

Esimene küsimus on justnimelt, milleks on Liit üleüldse loodud ja miks peaks riik üldse MTÜ-d kuulama, kelle eesmärk on vaid enda ridadesse rohkem liikmeid ja suuremaid vabadusi saada, kuid tegelik kõigist imemis-pahedest täielik loobumine ei olegi eesmärgiks.

 

MIna sain oma 29 aastasest tubakaikkest lahti tänu e-sigaretile ilma liiduta.

Aga vaevalt, et Liit mulle "auraha" annab, kui peatselt ka e-sigaretist täielikult loobun ja olengi täiesti mõttetu tegelane üldse arvamust avaldamast, sest minust ei ole tulevikus kasu ei veiparite liidule ega ka riigile, sest ei maksa ma liikmetasusid ega aktsiise.  

 

Kui sa oma loobumise (veipimisest) story kirja paned ja nime ka alla küll siis leiame koha kus seda kasutada ja siis oled medali ka ära teeninud :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suht üldisemalt - millest see kisa poodide ja MTÜ teemal. Poed ja MTÜ teevad midagigi, et asju muuta. See ei ole lihtne, kaikaid kodarasse loobitakse igal sammul. Paljud liidu tegemised ning liidus olevate poodide panused avalikkuse ette muidugi ei jõua, kuid see ei tähenda et nad mune sügavad ja loodavad, et probleemid ise lahenevad.

Aga mida teevad kasutajad? MTÜ-s on väga vähe eraisikust liikmeid ja annetused mitteliikmetelt võib ka kahe kui mitte ühe käe sõrmedel üles lugeda. Väga-väga tüüpiline olukord, et kraakustakse keegi peab midagi tegema ja aega kraaksuda on piiramatult, aga kui öelda et aita ise ka asjale kuidagi kaasa, siis pole aega ja muidu ka maa külmund ja kärss kärnas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isiklikult saan aru mida teema algataja esmases kirjas väidab, aga ei ole väga kogenud sellist suhtumist, et ühe poe omanik räigelt teist maha teeks. Lihtsamat tänitamist teise poe suunas olen kuulnud küll :)     Hiljuti oli teles kuskil saates see Soome härra kes lõi Pitsakioski. Temalt väga hea tähelepanek, mida võiksid kõik eesti e-sigarettide poodide omanikud järgida. Nimelt ütles härra, et Peetri Pizza ei ole talle mitte konkurent vaid on partner. Koos nad soovivad Eestis pitsa kultuuri laiendada. Koostöö peab lihtsalt olema firmade vahel kes võitlevad sama asja nimel, et jaguks kliente. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veibipoodi ei saa päris pizzaputkaga võrrelda. Kui toitlustuses on see täiesti normaalne, et inimene proovibki erinevaid asutusi st. ei jää ostma vaid ühest, siis veibipood on ju edasimüüja ning suures osas müüakse sama kaupa. See tähendab paratamatult, et nad sõna otseses mõttes konkureerivad. MTÜ ongi see koostöö, mida tehakse nende huvide kaitsmisel, mis kõigil ühised on

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...