Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
kotkas1000

Mahlakulu ülemõistuse. Soovitage säästliku tanki/buildi.

Recommended Posts

Ostsin OBS Engine ja pean ütlema, et peale mõningast harjutamist seljatasin kõik uputamisprobleemid, mida vale wickimisega võib saavutada selle tanki puhul ja tegemist kindlasti parima riistapuuga, mida olen eales kasutanud. Mahla keedab 0,35ohm dual coil clapton build ning maitseelamus on üle prahi. Nama on asja juures see, et päevas kaob mahla ca 25-30ml. Ennem kasutasin griffinit ning seal oli elemendiks viimati harilik parallel build. Päevas läks 10-12ml mahla ja see kulu oli ok. Vaatamata sellele, et vaaritan mahlasid ise ja hind tuleb pmst väga odav, siis ikkagi on väike kripeldus, et ei tea, kui hästi või halvasti sellise koguse läbi ajamine tervisele mõjub. Tahaks nõu, kuidas saada kulu alla kaotamata maitseomadustes. Griffin ja parallel oli jkka jura võrreldes claptonig. Kas peaks tegema OBS sisse suurem takistusega clapton buidi? Vöi minna single coili peale üle? Hetkel kulub paagitäis (5,2ml) ainuüksi sisuliselt tööle sõites 20 minutiga. Selise kogusega võiks tegelt lõunani hakkama saada....

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ma olen aru saanud, et mahlakulu määrab tänapäevastes suure airflowga tankides pigem coil setup kui tank ise. Mõtlengi just, et kas on võimalik säilitada claptoni maitseomadused jäädes mahlakogustes mõistusepiiresse. Või clapton ongi oma suure pinna tõttu janune ning polegi midagi teha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aitab ühe coili peale minek. Aga, et maitse ka säiliks, oleks vaja spets ühe coiliga paaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Too võimsust alla.

1) mine single coil

2) ehita suurema takistusega coil

 

Alternatiiv on kangem mehu - sa lihtsalt ei soovi siis enam 20min autosõidu ajal 5ml ära aurutada :D

 

Üldiselt olenemata seadmest ja coili tüübist siis vedelikukulu = võimsus. Selline rusikareegel. Natukene loeb ka võimsuse ülekande pind ehk coilide arv (pindala). 

 

10W = 1ml pool päeva, 20W = 2ml pool päeva, 100W = 10ml pool päeva jne.

 

Mul endal on 0,9ohm dual spiraal OBS-is ja 33W. Kuna enam nikotiini ei tarbi, siis käsi ka hullult ei värise ja saan ühe päeva ühe paagiga hakkama kenasti.

 

 

Ahhjaa - veel üks väike soovitus (see küll nali) - ära hommikul sõida kui Marko Märtin või leia vähem närvesööv töökoht. Tõmbad kohe vähem :)

Ilmselt Prisma teenindajana sul lihtsalt ei ole võimalik enam 20min autoga sõita + päeval üleliia pahvida :D

 

Ja miudugi ärme unusta eelpool mainitud CE4 :)

 

Mul siis OBS Crius funkab kenasti dual-sättes 33W peal ja mehu kulub ca 3-5ml päevas, nädalavahetusel läheb ilmselgelt rohkem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Too võimsust alla.

1) mine single coil

2) ehita suurema takistusega coil

 

Alternatiiv on kangem mehu - sa lihtsalt ei soovi siis enam 20min autosõidu ajal 5ml ära aurutada :D

Selle viimase alternatiivi kasutamisega peab olema ettevaatlik ja tähelepanelik. Lühiajaliselt toimib see väga hästi - nt stealth veipimiseks kohtades, kus tavaveipimine mitte kohane pole. Pikemas perspektiivis võid avastada ennast aurutamas sama palju, aga oluliselt kangemat kraami. Kõik on muidugi individuaalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...