Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
nelc

Baasvedelikud

Recommended Posts

Hei

Olen e-poode jälginud ja kõigil on baasvedelikud kadunud varude lõppemisel. 

Kas enam ei saagi baasvedelikke osta st keegi ei taha müüa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeesus188, e-kodanik - tänan vastamast, kuid teie leiud ei ole pertinentsed minu jaoks.  Ma sooviksin teada, mis on selle põhjus, et neid aina vähemaks jääb ning juurde ei tule.

Muidu kasutan ma 100% PG ja VG  baase + nic, et ise õige vahekord segada. Neid (100% ja 0 mg/ml) on alles küll nii Happyjuice's kui Spezzis aga vaid 100 ml suuruses pudelites ning see ei tasu end ära. (Muidugi, kui häda on käes, eks siis peab leppima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

See tasuvuse jutt unusta vaikselt juba ära. Pigem on märksõnaks mugavus.

Spezzil need Atmoslab vedelikud on alati 100ml pudelites olnud, sest neid lihtsalt suuremaid ei tehta. Ja kui teised on seda hinda kruttinud ja kruttinud, siis vähemalt 0mg baaside hind on tal vist juba 3 aastat sama kui mitte rohkem. Niko kohta ei oska öelda, pole neid kasutanud 

 

Pole täpselt seadusega kursis, mõni kursis olev inimene võiks lahti seletada, miks suured baasid kaovad

Pakun, et v'hemaks on jäänud sellepärast, et see on selline hall ala. Otseselt keelatud pole müüa suuremaid pudeleid, aga kui keegi liistule peaks võtma, siis müümine problemaatiline .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suurte baaside kättesaadavus kindlasti muutub.

Need kellel on "munad" müüvad vast VG ja PG eraldi edasi ja ütlevad, et need pole e-cig jaoks.

Need kellel mune ei ole või see turu osa ei paku huvi... enam suurtes pudelites baase tõenäoliselt ei paku.

Põhjuseks on see, et 1 jaanuar hakkab KÕIKIDELE vedelikele, mis on mõeldud e-sigaretis kasutamiseks aktsiis kehtima.

Ehk siis kui müüja liitrist baasi tuleb sinna aktsiisi pealt juurde ... noh nii umbes 300+ EUR'i.
Aaa ja nikotiini need ka sisaldada ei tohi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh jah, minu naiivne osa lootis, et pigem on mingi naturaalne põud mitte seadusmuudatuste tõttu. Vähemalt pole nikotiin minu mure.

Tänan vastamast, nüüd tean edasi planeerida. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leidsin hiljuti garaazist Atmose Balanced 20mg baasi, 2013.a oma ja on praeguseni täiesti klaar ning igati OK. Nii et Atmost võib varudeks soetada küll kuniks veel saadaval :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/3/2017 at 14:01, old kirjutas:

Põhjuseks on see, et 1 jaanuar hakkab KÕIKIDELE vedelikele, mis on mõeldud e-sigaretis kasutamiseks aktsiis kehtima.

Oota... midagi ei klapi. Propüleenglükool on lihtsalt keemia, millega ja milleks teda kokku segatakse on juba teisejärguline. Baasvedelike pudelitel pole ma kordagi näinud kirjet "mõeldud e-sigaretis kasutamiseks". Sama hästi võib paberile ja nailonile aktsiisi peale väänata, sest need on osa tavasigaretist. Mulle tundub, et siin on tegemist lihtsalt hämamisega, samasugusega, nagu ühe tuntud kohaliku e-suitsu poe jutuga, et välismaalt ei tohi isegi orgaanilist vatti tellida - keelatud. Pole meeles, milline pood seda seletas... igatahes oli see siis, kui need seadused kehtima hakkasid. Minu ISIKLIK arvamus on see, et asi pole seadustes vaid kaupmeeste tahtmatuses pakkuda marginaalsemat ja seega vähem kasulikku kaupa. Antud olukorras siis baasvedelikke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis ei kuulu aktsiisiga maksustamisele

Aktsiisiga maksustamisele ei kuulu tubakatootena tarbimiseks või tubakavedeliku valmistamiseks sobiv vedelik, kui seda kasutatakse alternatiivsest tubakatootest erineva toote tootmiseks.

Väljaspool aktsiisiladu võib ladustada alternatiivse tubakatootena kasutamiseks sobivat toodet, sealhulgas nende komponente, kui tooted:

* ei kuulu aktsiisiga maksustamisele, sest need on mõeldud kasutamiseks tubakatootest erineval otstarbel ja seda kinnitavad nende pakendamise viis, müügiks esitlemise teave ja muud toote käitlemisega seotud andmed;
* ladustatakse sellise isiku tegevuskohas, kes kasutab neid alternatiivsetest tubakatoodetest erineva toote tootmiseks;
* on füüsilise isiku valduses mitteärilisel eesmärgil;

https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiisid-vara-hasartmang/tubakatooted/alternatiivsete-tubakatoodete-sh-e-vedelike

* * *

Nii et kanister puhast VG-d või PG-d eraisikule ei tohiks tollile mingit huvi pakkuda, aga võib otse EMTA-sse kirjutada ja küsida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Väike hint kaupmeestele, hakake oma ärides pakkuma pisikesi tossumasinaid (need mis läbudel paksu tossu välja ajavad) ja siis võib propüleenglükooli ja taimset glütseriini müüa tonnide kaupa ilma et keegi mögisema hakkaks. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eesti on vist ainuke riik maailmas kus maitseainetele ja tavalisele glütseriinile on kehtestatud aktsiis üle 200 euro liitri kohta... :-D

Või on hoopis tegu kaupmeeste impotentse käitumisega? Umbes nii, et "meie lisame selle aktsiisi, on ta siis seadusega kooskõlas või mitte ja ei hakka oma klientide eest seisma"? Niipalju siis tarbijate ja kaupmeeste ühtehoidmisest ja sellest veidrast "liidust" kus on koos nii müüjad kui tarbijad... Selle liidu tegevuse tulemuseks on päris palju kaupmeeste jaoks kasulikke otsuseid ja tarbija jaoks (sic!) MITTE ÜHTEGI! Ma saan aru, et nikotiinile kehtestatakse aktsiisimaks, nii peabki olema, aga glütseriin? Propüleenglükool? Ma ei ole siiani näinud veel ühtegi kaupmeest, kes selle kohta midagi ütleks, käib ainult umbmäärane hämamine stiilis, "ega meie kah ei tea midagi" ja "me ei hakkagi riskima"... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuidas kaupmehele on “kasulik”, et baasi liiter maksaks 250€? Kes seda ostab? Ja mida tegid sina selleks, et need asjad ei juhtuks? Kas võtsid osa kõigist üleskutsetest, mida liit tegi? See näpuga näitamine ja kirumine ei aita kuidagi. 

Enamik, keda kutsuti arvamust avaldama, rääkisid selle asemel, et “einoh, mis teha, tuleb mitmeks aastaks endale mant ära tellida!” Ma pigem tänaks neid inimesi. 

Liit tegi nii palju, kui suutis ja oskas. Keegi meist pole kogenud riigiga kaklemises ja raha pole puuga seljas, et tippadvokaate käe kõrvale endale võtta. Endiselt teeme kõik, et saaks neid seaduseid ringi keerata, või leevendada. Mida sina peale selle postituse teed selleks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maitsev aur, sinu otsene rünnak tõestab minu kahtlusi... Kaupmehele on kasulik piiriülese müügi keeld näiteks... Pisikeste müüjate kadumine ja suurte monopoolsete müüjate veel suuremaks kasvamine. Aktsiisi puhul on tegu ilmselge mugavuskäitumisega, kaupmehi lihtsalt ei huvita, kui palju klient aktsiisi maksma hakkab, nutab, aga hakkab. Ah et mida mina teinud olen? Olen aastaid maksnud kaupmeestele kauba eest, millest nemad kasumit teenivad. Ja kui juba otsekoheseks jutuks läks, mis kasu oli tuhandete tarbijate allkirjadest (ka minu omast), kui nende soove ei võetud arvesse, kordan, MITTE ÜHTEGI! Nagu juba selgeks on saanud, olid need kaupmeeste heaks antud tarbijate allkirjad tarbijatele endile rohkem kahjuks kui kasuks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et siis kaupmehed korjasid allkirju ja viskasid need minema? Liidus olevad poed kasutasidki osa oma kasumist, et riigiga suhtlemist ja kaklemist rahastada. Seda sinu raha! Kaupmehed pole eal sellise aktsiisi poolt olnud! Esiteks võideldi, et üldse ei tuleks. Tuuleveskitega võitlemine. Siis võitlesime, et tuleks võimalikult väike aga lasti meile suure kaarega pähe. Me oleme rohkem ühel poolel, kui sa arvata oskad. Haugud vale puu all. 

Edit: Lisaks, tundub, et sa pole liidu tegemistega absouutselt kursis ka tulistad puusalt. Kas sul on suva ja sa pole lugenud, või on liidu süüks liiga vähene info jagamine. Mõlemad variandid täiesti võimalikud. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maitsev aur... sinu agressivne isiklikuks minemine pole just päris õige tegu, et mind veenda vastupidises... Aga nagu juba ütlesin, see tõestab sinu suhtumist tavatarbijasse. Lase aga edasi samas vaimus ja võid kindel olla, sellise üleoleva paukumisega ei saavutagi kunagi midagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutit tagasi, Arthem kirjutas:

Eesti on vist ainuke riik maailmas kus maitseainetele ja tavalisele glütseriinile on kehtestatud aktsiis üle 200 euro liitri kohta... :-D

Või on hoopis tegu kaupmeeste impotentse käitumisega? Umbes nii, et "meie lisame selle aktsiisi, on ta siis seadusega kooskõlas või mitte ja ei hakka oma klientide eest seisma"? Niipalju siis tarbijate ja kaupmeeste ühtehoidmisest ja sellest veidrast "liidust" kus on koos nii müüjad kui tarbijad... Selle liidu tegevuse tulemuseks on päris palju kaupmeeste jaoks kasulikke otsuseid ja tarbija jaoks (sic!) MITTE ÜHTEGI! Ma saan aru, et nikotiinile kehtestatakse aktsiisimaks, nii peabki olema, aga glütseriin? Propüleenglükool? Ma ei ole siiani näinud veel ühtegi kaupmeest, kes selle kohta midagi ütleks, käib ainult umbmäärane hämamine stiilis, "ega meie kah ei tea midagi" ja "me ei hakkagi riskima"... 

 

9 minutit tagasi, Arthem kirjutas:

Maitsev aur, sinu otsene rünnak tõestab minu kahtlusi... Kaupmehele on kasulik piiriülese müügi keeld näiteks... Pisikeste müüjate kadumine ja suurte monopoolsete müüjate veel suuremaks kasvamine. Aktsiisi puhul on tegu ilmselge mugavuskäitumisega, kaupmehi lihtsalt ei huvita, kui palju klient aktsiisi maksma hakkab, nutab, aga hakkab. Ah et mida mina teinud olen? Olen aastaid maksnud kaupmeestele kauba eest, millest nemad kasumit teenivad. Ja kui juba otsekoheseks jutuks läks, mis kasu oli tuhandete tarbijate allkirjadest (ka minu omast), kui nende soove ei võetud arvesse, kordan, MITTE ÜHTEGI! Nagu juba selgeks on saanud, olid need kaupmeeste heaks antud tarbijate allkirjad tarbijatele endile rohkem kahjuks kui kasuks.

Ei taha halvasti öelda, aga nii lolli juttu pole ammu kuulnud ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga isiklikult ma saangi seda võtta, kui sa liitu impotentseks nimetad. Ma olen ka liidus. Sa ei tea ju kui palju verd higi ja pisaraid sellesse töösse pandi! 1juuli sureb põhimõtteliselt veipimine Eestis. Kas see on ka minu soov ka tahe? Kasuta loogikat. Argumenteeri normaalselt ja saad arutelu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veel üks tarbijatest "hooliv" kaupmees... :-D

Miks nii valulised reaktsioonid, kui mul pole õigus? 

"Vale puu all haugud", "mida oled teinud SINA peale selle postituse", "loll jutt" jne... tõelised "argumendid"... selline sõnavara ongi grupil, kes valutab südant tarbija pärast? 

 

Maitsev aur, mitte kaupmehed pole impotendid, vaid nende käitumine on impotentne! Need on kaks erinevat asja. Tuleb välja, et sa isegi ei süvene sellesse, mida ma kirjutan, vaid lihtsalt hakkad esimese lause peale juba isiklikke solvanguid loopima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahah, et meil ei tule arutelu. Sellisest “vestlusest” ma tõmban välja. Tarbijatest hoolime me kõige enam. Kui sa enda ebaloogilisest väitest aru ise saad. Mõtle veidi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutit tagasi, Maitsev Aur kirjutas:

Ahah, et meil ei tule arutelu. Sellisest “vestlusest” ma tõmban välja. Tarbijatest hoolime me kõige enam. Kui sa enda ebaloogilisest väitest aru ise saad. Mõtle veidi. 

Maitsev aur, mõtle ise veidi... millest ma kirjutasin esimeses postituses? Aktsiisist glütseriinile, mida riik pole tegelikult määranudki, aga kaupmeghed on selle juba seaduseks kuulutanud! Kõik edasine on juba mudru, mille põhjustas sinu päris isiklik ja labane "vastuargumentide" loopimine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baasainetele on aktsiis seaduses kirjas. Baasvedelik ja maitsestajad on baasained. Lisaks tehti selgeks riigi poolt, et kui tegu on e-sigaretipoes müüdava algainega, on see veipimiseks ja see peab olema aktsiisitud.

Pada sõimab katelt. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutit tagasi, Maitsev Aur kirjutas:

Baasainetele on aktsiis seaduses kirjas. Vaasvedelik ja maitsestajad on baasained. 

Pada sõimab katelt. 

Kas glütseriini pudel, millele on kirjutatud vaid "vegetable glycerin" on seaduse silmis e-sigareti baasvedelik? Või kas multi purpose maitseessents on e-sigareti maitsestaja? Ei ole! Kuid siiski üritab kaupmees väita, et ON!  

"Pada sõimab katelt"... sorry, lasteaias oleme või?:?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...