Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
nelc

Baasvedelikud

Recommended Posts

16 minutit tagasi, Maitsev Aur kirjutas:

Baasainetele on aktsiis seaduses kirjas. Baasvedelik ja maitsestajad on baasained. Lisaks tehti selgeks riigi poolt, et kui tegu on e-sigaretipoes müüdava algainega, on see veipimiseks ja see peab olema aktsiisitud.

Pada sõimab katelt. 

Muutsid oma postitust, seega tsiteerin seda mida lisasid. Riik ei saa selgeks teha, et kui näiteks viinapoes, e-sigareti poes või tubakapoes müüakse limonaadi, siis kuulub ka see aktsiisi alla!!! See pole lihtsalt ühegi seadusega kooskõlas! Ma ei saagi aru, miks sa kaitsed ja üritad õigustada sellist juriidilist nonsenssi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minut tagasi, Maitsev Aur kirjutas:

Ei kaitsegi, ei poolda ka. Samuti hoolin enda klientidest ja suitsetajatest. Seda sa minult ära võtta ei saa.

Usun, et hoolid ja kliente ära võtta on keerulisem kui neid lihtsalt kaotada... Ma siiralt loodan, et sa oma poes ei hakka taimset glütseriini müüma 250 euri liiter... kui sa muidugi üldse seda ainet müüma hakkad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loomulikult mitte. Panna mingi toote alla magama selline raha. Keegi ei ostagi seda. Kujutad ette, et võtan lattu 100 baasvedelikku ja maksan nende pealt 2000+€ aktsiisi ja siis loodan, et keegi ostaks? Ei, vot see on nonsens.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minut tagasi, Maitsev Aur kirjutas:

Loomulikult mitte. Panna mingi toote alla magama selline raha. Keegi ei ostagi seda. Kujutad ette, et võtan lattu 100 baasvedelikku ja maksan nende pealt 2000+€ aktsiisi ja siis loodan, et keegi ostaks? Ei, vot see on nonsens.

Aga müü lihtsalt kui glütseriini? Ilma laest võetud aktsiisimaksuta? Tõesta, et hoolid oma klientidest!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh jah, sellega tuleb nõus olla, et see liit on veider. Kes selles süüdi on? 
Kindlasti Mina ja Eesti väiksus. Ehk siis tarbijate liidul oleks väga vähe mõtet olnud kui sellel puudub teovõime. Teovõime on aga otses seoses ressurssidega. Aga jah see, et need kaks asja kokku sai pandud oli viga – samas kui seda poleks teinud oleks 99% meie kisast jäänudki foorumi ja FB kitsastesse gruppidesse.
Need seaduse muutused olid koalitsioonis paika pandud. Ja see oli nii lukus kui veel vähegi olla saab. Tavaliselt on s***a seaduse ära hoidmine lihtsam kui selle tagasi pööramine. Antud juhul mul on tunne, et seda ära hoida oli pea-aegu võimatu. Mida ma aga ei arva tagasi pööramise kohta. Sest see halb mida me ennustasime, et juhtuma hakkab,,,, saab reaalselt juba teoks.

Need kes viitsisid vaadata tubakaseaduse teist lugemist ja on natuke meedial silma peal hoidnud saavad vast aru, et  E-liit niisama kõrval ei passinud. Allkirjad olid ülimalt olulised. Need andsid meile kolm lisa koosolekut sots komisjoniga ja andsid ka võimaluse Dr. F. Eestisse tulemiseks.

Kindlasti on kohti kus kaupmeeste ja tarbijate huvid 100% ei ühti. Kaugmüügi keeld ma arvan on üks nendest aga see tuli TPD'ga ja Eesti võtab direktiivid meil ju ilma arutlusteta üle.

Ka tubakaseaduses oli paar asja kus olid erimeelsused aga nendes olukordades esitasime lihtsalt mõlema poole seisukohad. Ehk siis kuigi poed maksid ja maksvad kogu selle pulli eest ei mänginud ainult neile sobiv muusika. Kui keegi on kuulanud Dimitris Agrafiotis podcaste siis see, et poed maksvad on igati loogiline, kuna nad teevad seda tarbijate käest kokku korjatud rahaga. Teevad nad seda vabatahtlikult oma äri huvides (mõni ka vastutustundest) aga süüdistada poode antud hetkel omale sobivate seaduste toetamises on kindlasti väga jabur ja alatu.

Mis puutub mõttesse, et poodidele on kasulikud vastuvõetud seadused siis ma ei teagi kas nii lolli mõtet üldse tasub pikalt kommenteerida.... aga no igaks juhuks siis ikka

  • aktsiis ehk siis kauba hinna tõus raskendab toote müüki. Mida kallim asi seda keerulisem turustada, eriti kui konkureeriv toode muutub odavamaks
  • maitsete keeld – nagu teame iga veip on erinev ja igale inimesele meeldib erinev veip. Mida väiksemat valikut saab pood pakkuda seda negatiivsem on see käibele 

Mis puutub baaside ja maitsestajate maksustamisse siis selles olen tõenäoliselt mina süüdi. Rahandusministeeriumile sai ilusti ära selgitatud kuidas see asi meil töötab eesmärgiga teha selgeks, et seda kraami ei saa maksustada sellisel kujul. Aga nad ikka tegid seda ... mis saab olema tulemus? Kas arvate, et PG/VG ja toidumaitsestajad kaovad turult ära? Riigil vist see lootus on, mina olen 99% kindel, et ei kao. Ja ma ei usu, et riik ka aktsiisi nende pealt saab. Ühes foorumi postituses ma tõin punasega ka seaduse sõnastuse välja ... vaidlemist saab palju olema ja ma olen suhteliselt kindel, et see aktsiisi seadus tehakse päris kiiresti uuesti lahti, sest see ei tööta. Mõlema seaduse tulemus on see, et veip poed oma kauba valikus kui hindade kujundamises vabadust. Tulemuseks on turu liikumine osaliselt teistesse kohtadesse, must turg ja mujalt sisse toomine. Miks peaks mõni pood sellist asja toetama?

Ega aktsiisi vabad ja maitsetega vedelikud kuhugi ära ei kao. Edaspidi saab neid lihtsalt Vooova bemmi pagassist supremarketi parklast. Kuidas see poodidele kasulik on vot mina küll ei tea.

Mis nüüd ette varumist puudutab siis olen seda mina teinud ja soovitanud seda igaks juhuks ka tuttavatel teha, et mitte jääda kuivale seniks kuni vesi selgub. Äridele see hästi ei mõju aga siin peab ikkagi iga veipar oma rahakotti vaatama ja oma tulevikule mõtlema.

NB! Kuigi seadused on vastu võetud ei ole võitlus lõppenud ja varsti on kindlasti jälle kõigi abi vaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Arthem said:

Kas glütseriini pudel, millele on kirjutatud vaid "vegetable glycerin" on seaduse silmis e-sigareti baasvedelik? Või kas multi purpose maitseessents on e-sigareti maitsestaja? Ei ole! Kuid siiski üritab kaupmees väita, et ON!  

"Pada sõimab katelt"... sorry, lasteaias oleme või?:?

See kas VG, PG ka maitsed peavad maksu all olema või mitte on minu aravates vaidluse koht. Kui pakendil ei ole kirjas, et mõeldud veipimiseks ja ka poes seda teenindja ei väida siis ma saan aru küll, et riik soovib aktsiisi saada aga ma ei saa aru mille alusel :)

Probleem on selles, et kuigi meil on õigusriik on riik ikkagi jõupositsioonil

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutit tagasi, Maitsev Aur kirjutas:

Glütseriini müümine ei ole küll hoolimise mõõdupuuks :)

Ei olegi mõõdupuuks, aga nii nagu koosneb ookean väikestest veepiiskadest, samuti koosneb hoolimine pisiasjadest. Ma saan aru, julge ja riskiv kaupmees on ebamugav olla, aga lõppkokkuvõttes on see kasuks eelkõige kaupmehele endale. 

Kui kellelegi on jäänud mulje, et ma süüdistan otseselt kaupmehi AINULT oma ärihuvide kaitsmises, siis eksite, pigem tõin lihtsalt välja, et kaupmehed saavutasid enda jaoks vähemalt MIDAGIGI, tarbijad samas absoluutselt mitte midagi. See on fakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutit tagasi, old kirjutas:

See kas VG, PG ka maitsed peavad maksu all olema või mitte on minu aravates vaidluse koht. Kui pakendil ei ole kirjas, et mõeldud veipimiseks ja ka poes seda teenindja ei väida siis ma saan aru küll, et riik soovib aktsiisi saada aga ma ei saa aru mille alusel :)

Probleem on selles, et kuigi meil on õigusriik on riik ikkagi jõupositsioonil

Selleks ongi vaja julgeid kaupmehi, seda ma üritangi pidevalt öelda. Ajal kui kehtis nikotiiniga vedelike mitte päris seaduslik müümise keeld, oli bemmipagaasnikupoodide kõrval ka ausaid tegijaid, kes julgesid riskida. Samuti on täna vaja selliseid, kes ei kardaks riiki ja tema (antud juhul) ebaseaduslikku jõudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Arthem said:

Selleks ongi vaja julgeid kaupmehi, seda ma üritangi pidevalt öelda. Ajal kui kehtis nikotiiniga vedelike müümise keeld, oli bemmipagaasnikupoodide kõrval ka ausaid tegijaid, kes julgesid riskida. Samuti on täna vaja selliseid, kes ei kardaks riiki ja tema (antud juhul) ebaseaduslikku jõudu.

Ma arvan, et loodus tühja kohta ei salli....  las nüüd asjad natuke settivad. 
Poodidel on erinevad sihtgrupid jne ,,, küll turg paneb asjad paika.

Ma tuletan meelde, et hetkel jändvad ise segamisega ca 20% kasutajatest.
Kui see osa muutuma peaks küll siis tekivad ka ärlised huvid.

See, et see muutus tuleb ... selles ma olen suht kindel ... riik lihtsalt ei jätnud muud võimalust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Järsult kallineva valmisvedeliku taustal hakatakse kindlasti odavamaid alternatiive otsima ja ise kokkusegamine on tunduvalt odavam... eriti kui kogu see äri põranda alla läheb ja ta läheb kindlasti, siin pole mingit "vist" ega "ehk". Nii et kui kohalik, tarbijast hooliv kaupmees ei riski, hakab levima jumal teab kust pärit VG ja PG, kahtlase koostisega maitsetest ma ei hakka rääkimagi, venemaa on seda solki täis ja see solk on juba siin Eestis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Arthem said:

Järsult kallineva valmisvedeliku taustal hakatakse kindlasti odavamaid alternatiive otsima ja ise kokkusegamine on tunduvalt odavam... eriti kui kogu see äri põranda alla läheb ja ta läheb kindlasti, siin pole mingit "vist" ega "ehk". Nii et kui kohalik, tarbiast hooliv kaupmees ei riski, hakab levima jumal teab kust pärit VG ja PG, kahtlase koostisega maitsetest ma ei hakka rääkimagi, venemaa on seda solki täis ja see solk on juba siin Eestis. 

Kui sul on sellele solgile ligipääs - siis oleks vaja pilte vms materjale.
Meil on vaja  tõendeid koguda, et ohud realiseeruvad -  siis saab mingi hetk sellele tähelepanu hakata juhtima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 tundi tagasi, Arthem kirjutas:

Eesti on vist ainuke riik maailmas kus maitseainetele ja tavalisele glütseriinile on kehtestatud aktsiis üle 200 euro liitri kohta... :-D

Või on hoopis tegu kaupmeeste impotentse käitumisega? Umbes nii, et "meie lisame selle aktsiisi, on ta siis seadusega kooskõlas või mitte ja ei hakka oma klientide eest seisma"? Niipalju siis tarbijate ja kaupmeeste ühtehoidmisest ja sellest veidrast "liidust" kus on koos nii müüjad kui tarbijad... Selle liidu tegevuse tulemuseks on päris palju kaupmeeste jaoks kasulikke otsuseid ja tarbija jaoks (sic!) MITTE ÜHTEGI! Ma saan aru, et nikotiinile kehtestatakse aktsiisimaks, nii peabki olema, aga glütseriin? Propüleenglükool? Ma ei ole siiani näinud veel ühtegi kaupmeest, kes selle kohta midagi ütleks, käib ainult umbmäärane hämamine stiilis, "ega meie kah ei tea midagi" ja "me ei hakkagi riskima"... 

Vähemalt on meil aktsiisi ainult 0.2€/1ml kohta, mitte nagu Soomes 0.3€/1ml või Portugalis 0.6€/1ml.  Võrreldes teiste riikidega, on meil aktsiis suurus "kuldne kesktee".
Muidugi ideaalis võiks e-vedelik ilma aktsiisita olla. Tegu ikkagist vähemalt 95% vähemkahjuliku tootega kui tavalise tubakaga.

Aktsiis kehtib toodetele juhul kui neid müüakse e-sigaretipoes, kui samat kraami müüks aroomipood, siis aktsiisi neil ei oleks.

Kaupmeeste süüdistamine siinkohal on minu arust väär. Vähemalt nende, kes liitu kuulusid. Kõik e-liidu tegutsemised on kohalike poodide rahastatud. Nagu väideti, siis alguses prooviti aktsiisist lahti saada, kahjuks aga see ei õnnestunud ja ametnikud ei võtnud meid kuuldagi. Riiki toodi maailma juhtivad e-sigareti teadlased, presentatsiooni ajal aga pooled ametnikud scrollisid oma facebookis ringi ja ei kuulanud sõnagi, mida ekspertidel öelda oli. Ilmselge näide, et otsus oli juba ammu tehtud. Terve avalik sektor on selliseid ametnikke täis, kes on ära ostetud ja nende otsuseid ei ole võimalik muuta, vahet pole kui vettpidavad uuringud ja faktid on. Selliseid ei ole võimalik ümber veenda, vaid peab välja juurima!

2 tundi tagasi, Arthem kirjutas:

Maitsev aur, sinu otsene rünnak tõestab minu kahtlusi... Kaupmehele on kasulik piiriülese müügi keeld näiteks... Pisikeste müüjate kadumine ja suurte monopoolsete müüjate veel suuremaks kasvamine. Aktsiisi puhul on tegu ilmselge mugavuskäitumisega, kaupmehi lihtsalt ei huvita, kui palju klient aktsiisi maksma hakkab, nutab, aga hakkab. Ah et mida mina teinud olen? Olen aastaid maksnud kaupmeestele kauba eest, millest nemad kasumit teenivad. Ja kui juba otsekoheseks jutuks läks, mis kasu oli tuhandete tarbijate allkirjadest (ka minu omast), kui nende soove ei võetud arvesse, kordan, MITTE ÜHTEGI! Nagu juba selgeks on saanud, olid need kaupmeeste heaks antud tarbijate allkirjad tarbijatele endile rohkem kahjuks kui kasuks.

Kohalikule kaupmehele on tõesti kasulik kui välismaa poed enam siia müüa ei tohi. Samas pead arvestama ka, et EESTI e-sigaretipoed EI TOHI välismaa eraisikutele kaupa müüa ega saata. Seega sama seadus kehtib ka kohalikele e-sigaretipoodidele. Täpsustaks, et see seadus võeti vastu juba 20. mai 2017. aastal, üheskoos ülejäänud TPD'ga ehk tubakatoodete direktiiviga, mis olid Euroopa poolt ettekirjutatud.

Suurte tegijate monopol on tänapäeval täitsa tavaline nähtus. Ei oskagi ühtegi "väikest" tubakatootjat nimetadagi, kõik on suured tegijad.

Aktsiis on huvitav teema. Väikestele tegijatele on see surmav hoop, suuremad aga pigem hõõruvad käsi kokku, et konkurente jääb vähemaks ja turg "puhastub". Kuna tegu aktsiisiga, siis ei tohi tooteid aktsiisikleepsudeta müüa ja seaduserikkujaid on võimalik karistada. Lisaks tekib ka must turg, sest vaevalt kõik veipijad on nõus kuni 20 kordse hinnatõusuga. Samas tavatarbijale hinnatõus nii märgatavalt suur ei ole ja jääb sinna 20-50% vahele. Mina maksaks pigem paar eurot rohkem enne kui tavasigarette suitsetaks ...

Tuhandete veipijate allkirjade "PRÜKKARISSE" viskamises võid süüdistada ainult kohalikke poliitikuid ja lobitöölisi. Minu nägemise järgi andis E-liit endast kõik, et eelnõu läbi ei läheks.

~5000 allkirja on muidugi väga palju ning võtab sõnatuks, et miks mitte midagi ei juhtunud. See, et mõni teine paarisaja või tuhande allkirjaga petitsioon peatab seaduse kehtestamise on sel juhul kehtetu, sest kui juttu on tubakast või aktsiisist, siis riik näeb ainult raha teenimise kohta. Nagu näha, siis rahva tervisest on riigil juba pikemat aega täiesti suva olnud, põhiline on RAHA!
E-sigaret on suur "konkurent" tavatubakale ning ilmselgelt röövib riigile laekuvast aktsiisist osa ära, seepärast nägi ka riik, et on vaja e-vedelik aktsiisi alla panna. Muidu kaotatakse miljoneid eurosid aastas. Imestan, et e-sigarette aktsiisi alla ei pandud ...

NB! Aastal 2016 laekus tavatubakalt 186 miljonit eurot MAKSE, aastal 2017 aga 210 miljonit!
Kogu Eesti e-sigaretiäride KÄIVE aastas on heal juhul 7-10 miljoni euro vahel.

Ehk annab aimu, mis summadest juttu on ja milliste tegelaste vastu väikese ja limiteeritud eelarvega liit tegutseb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levia.ee, kõik on arusaadav ja mööndustega õige, kuid jälle see: "Aktsiis kehtib toodetele juhul kui neid müüakse e-sigaretipoes, kui samat kraami müüks aroomipood, siis aktsiisi neil ei oleks." Milliste seaduste alusel saab aktsiisi maksmise puhul määravaks poe nimi või suunitlus? Kuidas saab sellist asja üldse tõsiselt võtta? Iga kaupmees ju peaks teadma, et aktsiisimaks kehtestatakse igale tootele või tootegrupile eraldi ja see hakkab kehtima kogu riigi territooriumil, kust otsast on seaduslik see, et ühel pool tänavat on glütseriin või aroom aktsiisvaba ja teisel pool tänavat aktsiisiga maksustatud???? Mis kuradi jama kaupmehed ajavad? Millises kohtus selline asi läbi läheks? Minu jaoks on see, et kaupmehed seda fraasi  "ühes poes on aktsiis ette nähtud, teises pole" järjepidevalt ketravad, punane latern ja tõsine hoiatus, et asi on juurteni mäda... ja et sellega pole tegelenud mitte keegi, ei siin ega sealpool toompea väravaid. Kuid hoolimata kõigest serveeritakse seda umbluud seaduse pähe ja kes serveerib? Kaupmehed ise!

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutit tagasi, old kirjutas:

Kui sul on sellele solgile ligipääs - siis oleks vaja pilte vms materjale.
Meil on vaja  tõendeid koguda, et ohud realiseeruvad -  siis saab mingi hetk sellele tähelepanu hakata juhtima.

 

Mul pole ligipääsu, ma ei äritse selle solgiga... :-D  Olen näinud venemaalt tulnud vedelikke ja maitsetajaid oma silmaga ja tean, et neid müüakse ja ostetakse, eriti Ida-Virumaal. Kui sattub ette, siis saadan sulle kindlasti fotosid, tooteid ma ise muidugi ostma ei hakka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutit tagasi, Arthem kirjutas:

Levia.ee, kõik on arusaadav ja mööndustega õige, kuid jälle see: "Aktsiis kehtib toodetele juhul kui neid müüakse e-sigaretipoes, kui samat kraami müüks aroomipood, siis aktsiisi neil ei oleks." Milliste seaduste alusel saab aktsiisi maksmise puhul määravaks poe nimi või suunitlus? Kuidas saab sellist asja üldse tõsiselt võtta? Iga kaupmees ju peaks teadma, et aktsiisimaks kehtestatakse igale tootele või tootegrupile eraldi, kust otsast on seaduslik see, et ühel pool tänavat on glütseriin või aroom aktsiisvaba ja teisel pool tänavat aktsiisiga maksustatud???? Mis kuradi jama kaupmehed ajavad? Millises kohtus selline asi läbi läheks? Minu jaoks on see, et kaupmehed seda fraasi  "ühes poes on aktsiis ette nähtud, teises pole" järjepidevalt ketravad, punane latern ja tõsine hoiatus, et asi on juurteni mäda... ja et sellega pole tegelenud mitte keegi, ei siin ega sealpool toompea väravaid. Kuid hoolimata kõigest serveeritakse seda umbluud seaduse pähe ja kes serveerib? Kaupmehed ise!

Siin see iva ongi, et tegu on nii halli alaga, et süda läheb pahaks. Arvatavasti kardetakse varianti, kus riigil on õigus ja peab maksma aktsiisi tagant järgi. Nagu ütlesin, siis kohtuprotsessid on ajaliselt pikad ja ressursid peavad olema meeletud.

Ei riigil ega kaupmeestel pole olnud sellist juhtumit, kus aktsiisitakse selliseid tooraineid, mida kasutatakse pea igas teises tööstusharus.
Usu mind, sa pole esimene ega ainuke, kes sellest pasast aru ei saa.  Täiesti loogilise mõtlemise vastane. AJUVABA!

Kui ma ei eksi, siis isegi üks ametnik ütles, et tegu on huvitava nähtusega, kus e-sigaretipoes müüdav VG/PG segu on maksustatud aktsiisiga, aga samal ajal võib teisest mitte e-sigarettidega tegelevast firmast ilma aktsiisita osta.

Ehk tundub, et aktsiisi määravaks faktoriks ei ole mitte tootegrupp ega toode, vaid valdkond millega äri tegeleb. Ja nüüd veel selle juurde, et äri võib tegeleda millise valdkonnaga soovib, seega samal ajal võib olla nii e-sigaretipood kui ka aroomipood ...

Igatahes läheb huvitavaks. (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Arthem said:

Mul pole ligipääsu, ma ei äritse selle solgiga... :-D  Olen näinud venemaalt tulnud vedelikke ja maitsetajaid oma silmaga ja tean, et neid müüakse ja ostetakse, eriti Ida-Virumaal. Kui sattub ette, siis saadan sulle kindlasti fotosid, tooteid ma ise muidugi ostma ei hakka.

No vot kõik räägivad, et see tont on juba kohal... aga kui ma selle kohta fakte ei saa siis naiste juttudest saunas jääb väheks, et midagi selle infoga edasi saaks teha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Üle pika aja foorumis ka midagi põnevat lugeda  :idea:

Vaidluses peitub tõde, nagu öeldakse. Minu arvates pole VG/PG osas vaja kaupmehi süüdistada, sest igaüks võib neid Euroopast piiramatus koguses ise tellida.

Ei julge? Aga miks siis kaupmees peaks sinu asemel katsejäneseks olema, eriti kui teda ähvardavad eraisikust märksa rangemad karistused kuna tema tegevusala ei luba kauba kasutusala kuigivõrd vaidlustada?

PS Tubakadirektiiv minu teada kaugmüüki ei keelusta, see on ikka kohaliku võimu idee nagu nikovaba vedeliku maksustaminegi. 



 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 tund tagasi, e-kodanik kirjutas:

Üle pika aja foorumis ka midagi põnevat lugeda  :idea:

Vaidluses peitub tõde, nagu öeldakse. Minu arvates pole VG/PG osas vaja kaupmehi süüdistada, sest igaüks võib neid Euroopast piiramatus koguses ise tellida.

Ei julge? Aga miks siis kaupmees peaks sinu asemel katsejäneseks olema, eriti kui teda ähvardavad eraisikust märksa rangemad karistused kuna tema tegevusala ei luba kauba kasutusala kuigivõrd vaidlustada?

PS Tubakadirektiiv minu teada kaugmüüki ei keelusta, see on ikka kohaliku võimu idee nagu nikovaba vedeliku maksustaminegi. 
 

 

Euroopa Liidu poolt ettekirjutatud direktiivides oli kirjas, et kohalik võim võib ka vajadusel keelustada piiriülese kaugmüügi ja nii ka Eestis tehti.

Direktiivid ehk juhised, mida Euroopa Liit soovitab teha tubakatoodetega. JUHISED ... Eesti loomulikult allus neile kõigile ja võeti kõik, mis võtta andis. Paljud teised riigid aga lugesid ikka enne juhised läbi ning saadi aru, et kõike ei tasu võtta ning võeti vastu osaliselt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 tundi tagasi, e-kodanik kirjutas:

Üle pika aja foorumis ka midagi põnevat lugeda  :idea:

Vaidluses peitub tõde, nagu öeldakse. Minu arvates pole VG/PG osas vaja kaupmehi süüdistada, sest igaüks võib neid Euroopast piiramatus koguses ise tellida.

Ei julge? Aga miks siis kaupmees peaks sinu asemel katsejäneseks olema, eriti kui teda ähvardavad eraisikust märksa rangemad karistused kuna tema tegevusala ei luba kauba kasutusala kuigivõrd vaidlustada?

PS Tubakadirektiiv minu teada kaugmüüki ei keelusta, see on ikka kohaliku võimu idee nagu nikovaba vedeliku maksustaminegi. 



 

Miks ma kartma peaksin? Tänase seisuga muud ju üle ei jäägi kui mujalt tellida, sest kohalik kaupmees minu raha ei taha, vaid mõtleb mitteeksisteerivale seadusele viidates absurdseid vabandusi välja...  Teiseks, piiri tagant tellimine on seadusega konkreetselt keelatud, mitte selline häma, et ühe nimega pood peab võtma baasilt või maitsestajalt aktsiisi, teise nimega pood mitte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Arthem said:

Miks ma kartma peaksin? Tänase seisuga muud ju üle ei jäägi kui mujalt tellida, sest kohalik kaupmees minu raha ei taha, vaid mõtleb mitteeksisteerivale seadusele viidates absurdseid vabandusi välja...  Teiseks, piiri tagant tellimine on seadusega konkreetselt keelatud, mitte selline häma, et ühe nimega pood peab võtma baasilt või maitsestajalt aktsiisi, teise nimega pood mitte.

VG/PG tellimine nahahoolduseks või jää sulatamiseks ei ole keelatud ju. Osta kavõi Austraaliast.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 tundi tagasi, old kirjutas:

No vot kõik räägivad, et see tont on juba kohal... aga kui ma selle kohta fakte ei saa siis naiste juttudest saunas jääb väheks, et midagi selle infoga edasi saaks teha.

Jah, kõik on pahad ja ei too sulle fakte hõbekandikul kätte... Ma ju kirjutasin sulle, et kui midagi saan, saadan sulle, mida veel? Tahad, et hakkan raudus kätega salakaubavedajaid sulle ukse alla tooma?  Kaupmeeste tööd me juba teeme, otsides kaupa, mida nemad müüa ei taha või kardavad, nüüd siis peame ka politsei ja piirivalveameti tööd tegema, et sinul tõendid taskus oleks? Muide, see pole tont nagu sina nimetad, vaid konkreetne näide sinu enda sõnadest, et loodus tühja kohta ei salli. Kui e-sigareti poed ei paku ja tarbija huvisid kaitsvad isikud nimetavad lapselegi selget salakaubaveo kasvu "tondiks"... kas on siis üldse mõtet midagi enam arutada? Siin kipub olema mitte e-sigaretinduse päästmine Eestis, vaid mingi klubisisene ringkaitse, mis veidigi teistmoodi mõtlejaid mugavustsooni säilimise nimel ja üleoleva paukumise saatel risti lööb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...