Jump to content
E-sigareti foorum
old

Toidu lisainete ja toidu maitsestajate poed

Recommended Posts

Aastaid tagasi kui riik hakkas plaanima e-vedelike maksustamist aktsiisiga sai selgitatud, et toidu maitsestajaid ja toidu lisaaineid, mida paralleelselt kasutatakse ka e-vedelikes ei ole võimalik aktsiisiga efektiivselt maksustada. Tegemist ei ole mingite uute spetsiaalselt e-vedelike jaoks loodud ainetega vaid laialt nii toiduaine kui muudes sektorites kasutusel olevate toodetega. Loomulikult selgitasime lisaks kogu teema absurdsusele ka seda millised ohud sellega kaasnevad.

Selgitatud sai ka, et juhul kui ikkagi üritatakse ka need ained maksuga katta liigub osa tarbijaid  e-sigareti poodidest mujale vajalikke komponente hankima. Hetkel toimuvas olukorras ei saa süüdista kindlasti ei tarbijaid ega ka kaupmehi, selle olukorra on loonud riigi mitte pädev maksupoliitika. 

Nüüd oleme siis niikaugel, et ennustused mis juhtuma hakkab on tõeks saanud ja meil ei ole mõtet selle eest oma pead liiva alla peita.

Meie kui tarbijate jaoks peitub kõige suurem potentsiaalne oht ja probleem selles, et kaob ära kaupmehe poolne oluline info kas, mida ja kuidas ohutult ja eesmärgipäraselt kasutada. Minu arvates on aja küsimus kuna hakkavad ka Eestis tekkima juhused, kus üritatakse veipida kas puhast maitsestajat või üldse aineid või nende segusid, mis üldse veipimiseks ei sobi. 

Ma arvan, et aktsiis tekitab ka mingi surve sellele, et veipijad hakkavad otsima alternatiivseid lahendusi – see surve on kindlasti suurem nendele kasutajatele, kelle vedeliku tarbimine on suurem. 

See kõik seab aga tarbijate tervise ohtu. Sellest tulenevalt leian, et DIY teemat sügavamalt tundvad veipijad peaks muudel võimalikel kauba hankimise allikatel silma peal hoidma ja jagama teadmisi, millised lisaained teoreetilised sobivad e-vedelike valmistamiseks ja mitte.

Siinkohal toon välja alternatiivsed poed, kelle kaubavalikust võib leida komponente mida on võimalik paralleelselt kasutada ka e-vedelike valmistamiseks.

Katsume siis jooksvate postitustega näppu pulsil hoida ja teha omaltpoolt nii palju kui võimalik, et veipimine oleks Eestis jätkuvalt võimalikult turvaline. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas kellegil on ka kogemusi Riia poodidega? See nädal minek mõneks päevaks ja plaan suuremas koguses pg ja vg osta. Hinnad on liitri kohta 10-15 raha. Kui kellegil mõnda poodi soovitada, siis oleks väga hea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Külastasin sellist toredat poodi nagu maitsepood.ee ja seal jäi silma üks asi peale ikalduse. Taimne glütseriini on ainult 140ml pudelis ning lisaks sellele tuleb valida kahe variandi vahel, 1)Aktsiisiga (baasvedelik) või 2)Aktsiisiga (toidu lisaaine). WTF??

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, raigo83 said:

Külastasin sellist toredat poodi nagu maitsepood.ee ja seal jäi silma üks asi peale ikalduse. Taimne glütseriini on ainult 140ml pudelis ning lisaks sellele tuleb valida kahe variandi vahel, 1)Aktsiisiga (baasvedelik) või 2)Aktsiisiga (toidu lisaaine). WTF??

Sulle on antud võimalus olla aus tarbija - ehk kui ostad e-sigaretis kasutamiseks siis on võimalus aktsiisi maksta.
Kuna antud toodet on võimalik mitmel viisil kasutada siis sellest ka selline lahendus.

Väga, väga hea idee panna nii tooted üles, sest see näitab kui jaburad on hetkel meie seadused.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei saa aru mis hädaldamine meil toimub? Tellige ebay.co.uk-st kuniks saab kanister või mitu nt VEGETABLE GLYCERINE EP/USP FOOD/COSMETIC GRADE (MIN 99.8%) - 5 litres £19.99  Postage: £16.50 Express delivery, mis teeb 7,3£/L = ca 8,6€/L kätte ja pikaks ajaks rahu majas. Sama müüja pakub ka PG-d, pakid on täiesti neutraalne markeeringuga, ilma vihjeteta. 
Tõesti puhas kraam :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 tundi tagasi, old kirjutas:

Sulle on antud võimalus olla aus tarbija - ehk kui ostad e-sigaretis kasutamiseks siis on võimalus aktsiisi maksta.
Kuna antud toodet on võimalik mitmel viisil kasutada siis sellest ka selline lahendus.

Väga, väga hea idee panna nii tooted üles, sest see näitab kui jaburad on hetkel meie seadused.

 

Näita mulle tohlakat kellele antakse vaba valik maksta või siis mitte maksta aktsiisi ja ta maksab aktsiisi. 

2 tundi tagasi, e-kodanik kirjutas:

Ma ei saa aru mis hädaldamine meil toimub? Tellige ebay.co.uk-st kuniks saab kanister või mitu nt VEGETABLE GLYCERINE EP/USP FOOD/COSMETIC GRADE (MIN 99.8%) - 5 litres £19.99  Postage: £16.50 Express delivery, mis teeb 7,3£/L = ca 8,6€/L kätte ja pikaks ajaks rahu majas. Sama müüja pakub ka PG-d, pakid on täiesti neutraalne markeeringuga, ilma vihjeteta. 
Tõesti puhas kraam :idea:

Ruigan seepärast, et meil ei ole õigusriiki. Võin ju tellida ebay-st või mis iganes kohast. Aga siis võtab MTA paki tolli ja hakkab mind koinima ja nõuab minult tõestust, et ma ei kasuta seda e-vedeliku baasina. Kui ma ei eksi, siis mina ei pea oma süütust tõestama vaid nemad peavad minu süüd tõstama aga see neid kõiguta. Seega jääb üle ainult nuts välja köhida ja kohtu poole pöörduda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/20/2019 at 11:03 AM, raigo83 said:

Külastasin sellist toredat poodi nagu maitsepood.ee ja seal jäi silma üks asi peale ikalduse. Taimne glütseriini on ainult 140ml pudelis ning lisaks sellele tuleb valida kahe variandi vahel, 1)Aktsiisiga (baasvedelik) või 2)Aktsiisiga (toidu lisaaine). WTF??

Naised saunas rääkisid, et neil peaks kohe tulema 5l kankud müüki mille hinna üle ei tohiks keegi väga vinguda saada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutit tagasi, old kirjutas:

Naised saunas rääkisid, et neil peaks kohe tulema 5l kankud müüki mille hinna üle ei tohiks keegi väga vinguda saada.

Jään ootama, see oleks küll super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutit tagasi, kasper kirjutas:

Kas 5l puhul säilivuse probleemi ei teki ? 

Kas peaks?

 

Võin kinnitada, et mingeid probleeme taimse glütseriin säilitamisega pole. Pole viitsinud isegi külmkappi panna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul seisab kapis poolik pudel 2013.a Inawera Biobaza (VG), ei jõua ära oodata, millal hapuks läheb :D

Edit: Hoian nimelt, et näha, mida riknenud VG endast kujutama peaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2-3 aastat pole kindlasti probleem.

5 aastat ei oska kommentaarida, sest me riik 5 aastat tagasi veel asju piixu  polnud suutnud keerata (psühho)

Aga üldiselt kui just 100l korraga ei osta, siis paari aastaga peaks 5-10l otsa saama küll

15ml päevas on 5l aastas

 

Mul vedeleb külmikus 3-4 aastat juba 100ml PG pudel. Kuna seda ei kasuta, siis see seisab rõõmsalt edasi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mind huvitab kui palju hakkab 5l baasi maksma, 2a tagasi ostsin foorumi kasutajalt UK-st ostetud 5l VG baasi 20€ (ta ise jäi 2-3 € kahjumisse, seega 23€ oli hind UK-s 2a tagasi). Huviga ootan hinda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...