Jump to content
E-sigareti foorum
old

Toidu lisainete ja toidu maitsestajate poed

Recommended Posts

Kui säilimise pärast muretseda, siis tasuks ümber villida - näiteks (puhastesse) liitristesse pudelitesse ja võimalikult vähese korgialuse õhuga. See aitaks ilmselt säilivusele oluliselt kaasa. 5 l kanistri puhul, kui sageli selle kallal käia, siis satub sinna järjest uut õhku ja baktereid, mis lõpuks riknemise kaasa toovadki. Aga kaua see reaalselt aega võtaks ei oska mina ennustada. Avamata pakendis säiluvad asjad ilmselgelt kauem kui korduvalt avatud pakendis. Mingi mõju on ka pakendi materjalil - tume klaas vs hele klaas vs plastik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 tundi tagasi, e-kodanik kirjutas:

Villimiseks võivad sobida, aga kui soovid säilitada pikemaks ajaks, siis....

1) tumendatud või UV-kindel (viimane kallim räigelt ja kui lapse-lastele ei plaani pärandada, siis poogen) klaas.

2) sama plastik

3) isegi Fairy pudel on parem säilitamiseks, kui läbipaistev plastik. 

4) läbipaistev odav plastik

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 tundi tagasi, walc kirjutas:

3) isegi Fairy pudel on parem säilitamiseks, kui läbipaistev plastik. 

PET-plastikust ehk kõige viletsam variant on suurem osa kuni 100ml pudeleid, mille sisu tarbimiseks annab tootja kuni 2a.  Suured pudelid ja kanistrid on HD-plastikust, mis erinevalt PET-st ei lase läbi hapniku osakesi, järelikult ka parem säilitustaarana. Pruunide kalliste klaaspudelite soetamiseks ei näe vajadust, sest plastipelgurid võivad edukalt kasutada keeratava korgiga alkotaarat vms ning selle tavalise fooliumi sisse keerata (ka plastpudelid) saades 100% UV kindluse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 tundi tagasi, e-kodanik kirjutas:

PET-plastikust ehk kõige viletsam variant on suurem osa kuni 100ml pudeleid, mille sisu tarbimiseks annab tootja kuni 2a.  Suured pudelid ja kanistrid on HD-plastikust, mis erinevalt PET-st ei lase läbi hapniku osakesi, järelikult ka parem säilitustaarana. Pruunide kalliste klaaspudelite soetamiseks ei näe vajadust, sest plastipelgurid võivad edukalt kasutada keeratava korgiga alkotaarat vms ning selle tavalise fooliumi sisse keerata (ka plastpudelid) saades 100% UV kindluse.

See oli tglt nali, aga kui tõsiselt rääkida, siis plastikuga peab arvestama, et plastik annab ennast rohkemal või vähemal määral ise vedeliku (laguneb).  Tume lihtsalt on parem säilitamiseks. Kas sa reaalset vahet ka näed - lihtsalt PG ja VG puhul ilmselt mitte. Kokteilide juures juba võib tekkida, sest olenevalt maitsetest reageerivad nad erinevalt.

 

Küsitav on, et kas on mõistlik ümber villida 5L PG-d üldse või see tarbida ära. Ütleme nii, et plastikpudel ise on kõige väiksem riskikoht. Õhus liikuvad odoorid, elupaiga puhtus, pakendi puhtus sh ka vee puhtus, millega sa oma taarat pesed, jne on 10x määravamad :)

Iga cm3 õhku, mis sa pudelisse jätad on ka 10x ohtlikum säilitamisele, kui random kvaliteediga plastik (kõige odavamat ma siiski ei ostaks säilitamiseks, ma pigem siis ei säilitaks :D ) 

 

See on ju meie tervis, mida rikkuda on võimalik ainult 1x. Võrdluseks 1x perearsti visiit on kallim, kui mõni odav vs kallim plastik. 

 

Ja korgi peale panek + tihendid ka väga määravad. Võta või vanaema õunamoos - kui sitasti kork peal ja õhk ronib vahele, siis sõbrad bakterid on rõõmuga kohe sisse kolimas. 

Ma ise olen näinud vedeliku, kus sees oli korralik organism juba end püsti ajanud. Küsitav on, et kui sa silmaga ei näe, siis kas seal on juba midagi või sa veel ei näe seda lihtsalt....

 

"suured pudelid" on muidugi väga hea termin. Ma seda väga tõsiselt ei võtaks. Ma ikkagist vaataks igale pudelile ise otsa, sest ka sedasama suurt pudelit võib sitasti teha. 

 

 

Muidugi on kogu see demagoogia mõttetu, kui inimene elab kesklinnas, sest seal on ta 9999999x rohkem sitaga koos päevast päeva, kui mõni petseri venelane. Samas on Tallinna kesklinn ikka tervise spa võrreldes suur-suurlinnadega. piic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse

×
×
  • Create New...