Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
e-kodanik

E-vedelike müük kolib salaturule ja Läti piirile

Recommended Posts

Olen ise jälginud stat.ee-s:

RR027: RIIGIEELARVESSE LAEKUNUD MAKSUD --- Näitaja, Aasta ning Kuu
  Jaanuar Veebruar Märts Aprill Mai Juuni Juuli August September Oktoober November Detsember
....muu tubakatoote aktsiis                        
2017 78.38 36.85 24.45 33.34 35.15 56.30 32.62 57.14 56.24 -723.20 47.26 21.25
2018 42.56 23.55 38.69 48.68 47.48 -804.00 .. .. .. .. .. ..

Neist miinuses numbritest ei saa sotti, aga muidu laekumine kõigub seal palju. Muude tubakatoodete all on ka muidugi igasugused muud tooted nagu vesipiibu tubakas jne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-sigarettide müüjad hoiatavad piirikaubanduse eest. MTA peab aga hirmu ülepaisutatuks

Nicorex Baltics juhatuse liikme Sven Kotke hinnangul on 10 miljoni euro suurusest e-sigarettide turust lausa 30% must või "hall" - inimesed ostavad odavamat kaupa sotsiaalmeedia kaudu, aga kasvava trendina näevad e-sigarettide äri huvigrupid ka piirilt ostmist. Maksu- ja tolliamet ei osanud täpseid hinnanguid võimalikule maksuaugule anda, kuid pidas reguleerimata turu osakaalu kindlasti väiksemaks. 

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/e-sigarettide-muujad-hoiatavad-piirikaubanduse-eest-mta-peab-aga-hirmu-ulepaisutatuks?id=83291779

* * *

Quote

Sealhulgas oleme kasutanud kontrolltehingu meedet, mille käigus tuvastatakse ja peetakse kinni ebaseaduslik e-vedelik.

Huvitav mitu siinse foorumi kasutajat MTA IP peal istub :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2018 at 11:33, kivi3 kirjutas:

@Levia.ee - Kas MTA on midagi vastanud küsimuse peale, kui palju nad ecigilt aktsiisi on kogunud?

Jah, vastati! Minu viga! Nad kirjutasid mulle juba juuli alguses ning unustasin täielikult siinse teema ära.

Vastus: 30.juuni seisuga on laekunud tubakaaktsiisi tubakavedelikelt ca 367 000 eurot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mina ütleks, et see võib tunduda palju, aga pakun, et see  peaks olema selline ühekordne suurem summa aktsiisiajastu alguse puhul.

Eks aeg näitab mis aasta lõpuks kokku tuleb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 tundi tagasi, Levia.ee kirjutas:

Jah, vastati! Minu viga! Nad kirjutasid mulle juba juuli alguses ning unustasin täielikult siinse teema ära.

Vastus: 30.juuni seisuga on laekunud tubakaaktsiisi tubakavedelikelt ca 367 000 eurot.

Selle 367 000€ on riigile ette maksnud kaupmehed, et kaup poodi saada, aga palju sellest kogusest siiamaani riiulitel tolmu kogub ja kahjumit tiksub (vedelik aegub) ei tea vist keegi.
Vedelikuga kauplemine on minu arvates muudetud loteriiks kus kaotuse tõenäosus on võidust kordades suurem :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 tundi tagasi, e-kodanik kirjutas:

Selle 367 000€ on riigile ette maksnud kaupmehed, et kaup poodi saada, aga palju sellest kogusest siiamaani riiulitel tolmu kogub ja kahjumit tiksub (vedelik aegub) ei tea vist keegi.
Vedelikuga kauplemine on minu arvates muudetud loteriiks kus kaotuse tõenäosus on võidust kordades suurem :( 

Seda tasub üle küsida näiteks Vapistalt või Nicorexilt või EasySmoke'lt, kes e-vedelikke lasevad aktsiisida või ise aktsiisivad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehkki matemaatika pole just minu tugevaim külg, püüan pisut arvutada

367000 € eest jõuab poodidesse 183500 pudelit vedelikku (10 ml pudel, aktsiis 2 € pudeli kohta)

Jagades selle koguse aasta peale (183500/365) ja võttes ümmarguse arvutamise huvides aluseks, et veipar tarbib pudeli päevas, saame tulemuseks, et sallest kogusest jätkuks 503 veiparile terveks aastaks. Poole aasta peale saaks auranuks aga juba 1006 ja kvartalis 2012 veiparit

Mingeid järeldusi vast ei teeks, lihtsalt huvitav arvutada :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, kivi3 said:

Ehkki matemaatika pole just minu tugevaim külg, püüan pisut arvutada

367000 € eest jõuab poodidesse 183500 pudelit vedelikku (10 ml pudel, aktsiis 2 € pudeli kohta)

Jagades selle koguse aasta peale (183500/365) ja võttes ümmarguse arvutamise huvides aluseks, et veipar tarbib pudeli päevas, saame tulemuseks, et sallest kogusest jätkuks 503 veiparile terveks aastaks. Poole aasta peale saaks auranuks aga juba 1006 ja kvartalis 2012 veiparit

Mingeid järeldusi vast ei teeks, lihtsalt huvitav arvutada :)

 

Jah matemaatika ja statistika on üldse sellised "subjektiivsed" teadused :D . :) .

Viimane info peaks olema, et 4-6 kuu (viimane kvartal) on tubakavdeliku aktsiisi laekunud ~360 000 jevrot (aastas oleks siis 360 000 *4 = 1.44 miljonit ).
Kui mu mälu ei peta siis see number ei ole väga mööda sellest, mida riik prognoosis.
See võiks siis juba äkki midagi reaalselt vettpidavat näidata.

Ma arvan, et täitsa julgelt võime eeldada, et need kes tublilt aktsiisi maksavad ... neil kindlasti pole tarbimise keskmine 10ml. 
Ma kardan, et ka 5ml võib liialdus olla aga kuna numbrid on maagilised siis las olla 5ml päevas, ehk siis 150ml kuus.

360 000 / 3 (kuud) = 120 000 jevrot  kuus.
120 000 / 2 = 60 000 pudelit  (600 000 ml) kuus.
600 000 / 150 = 4000 veiparit, kes tarbivad suhteliselt väikseid koguseid maksavad ka kenasti aktiisi.

Eestis on hinnanguliselt aga 30-40 000 veipijat.

Ehk siis kui nägude järgi  arvutada võib pool vägivaldselt väita, et aktsiisiga maksustatud vedelikke ostab ainult 10% veipijatest.

Palju aktsiisi väline osa milliliitrites moodustab ma üldse ei viitsi kalkuleerimagi hakata.   


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...