Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Enke

Täitsa algaja palub abi vedeliku segamiseks

Recommended Posts

Tere!

Olen selle foorumi vedelikuteemad läbi tudeerinud ja juhe koos nats :) Tegin esimese segu 50ml - 23ml VG, 20ml PG, 2ml nikotiini (20mg) ja ülejäänu Capella maitsestajad (õuna ja tsut vaniljet). Nomaitea, veidi seebine ja veider maitse on, aurab normaalselt, kurgule väga ei hakka.  Õuna maitset peaaegu ei tunne. Mida on üle, mida puudu? Enne tõmbasin Nicorexi 6mg Õuna Shishat - seda tulemust ma ei loodagi (ehkki kui keegi teab, kuidas ligilähedast maitset saada, siis ootan soovitusi ;) ).  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selles nikotiiniboosteris on 20 mg/ml. Selleks, et saada 50 ml 6 mg/ml vedelikku pead sa kasutama 15 ml boosterit. Praeguses vedelikus on sul väga vähe nikotiini (<0.4 mg/ml). Maitsete kokku segamise poole pealt nõu ei oska anda, kasutan ainult puhtaid maitseid.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just nüüd, raigo83 kirjutas:

Saada walc-le pm, mis puudutab DIY, siis tema on selles vallas mad scientist :)

Ja mida see eesti keeles tähendab? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

See tähendab seda, et kirjuta sellisele tegelasele nagu walc (sellise kasutajaga tegelane elutseb siin), ta teab kõike mis puudutab vedelike ise segamisse.

Vedelike segamine päris teadus pole aga sa pead kindlasti jälgima, et maitsestajate kogused oleksid õiged, erinevaid maitsestajaid pead laskma laagerduda (mõnda võid kohe tõmmata aga samas mõned maitsed peavad laagerduma nädala paar). Maitsestajate koguse määramisel mängib ka rolli PG/ VG vahekord. Aga sellest kõigest oskab walc (inimese nimega oli äkki Priit) paremini rääkida.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 tundi tagasi, Enke kirjutas:

Tere!

Olen selle foorumi vedelikuteemad läbi tudeerinud ja juhe koos nats :) Tegin esimese segu 50ml - 23ml VG, 20ml PG, 2ml nikotiini (20mg) ja ülejäänu Capella maitsestajad (õuna ja tsut vaniljet). Nomaitea, veidi seebine ja veider maitse on, aurab normaalselt, kurgule väga ei hakka.  Õuna maitset peaaegu ei tunne. Mida on üle, mida puudu? Enne tõmbasin Nicorexi 6mg Õuna Shishat - seda tulemust ma ei loodagi (ehkki kui keegi teab, kuidas ligilähedast maitset saada, siis ootan soovitusi ;) ).  

Seebi maitse tekib osade maitsestajate puhul siis kui maitsestaja osakaal kogu segust  (ehk siis % ) liiga kõrge on. Proovi seda segu lahjendada lisades VG-d või PG-d ja vaata kas maitse läheb paremaks.  Mis marki maitsestajad on ja kui palju sa protsentuaalselt kogu segust maitsestajat panid ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No u 5 ml tuligi maitsestajat (Capella õun ja vanilje). Panin nikotiini juurde ja natuke VG-d, ja nüüd on selline tunne, et see moos küpsetas mul küttekeha läbi :S Igatahes selline kõrbenud maitse on, vaniljest, õunast ega ka seebist pole enam juttugi. Maitea, mis nüüd siis edasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilmselt suunan su nüüd ühte suurde musta auku :D https://www.youtube.com/channel/UCFoe3PEb1_7sAY1ZgehNP3A/search?query=noted
Igas osas võetakse ühte tüüpi maitse ette ja käiakse läbi suht kõik saada olevad maitsestajad, antakse maitseprofiilid ja kontsentratsioonid kasutamiseks.

Sebi endale väike kaal nt https://www.oomipood.ee/product/vtbal30_kaal_0_1_500g_grammi_edaldus_0_01g?q=grammikaal

Dokumenteeri enda jaoks kokku segatud asjad üles (mida ja kui palju panid). Kui palju ma alguses koba peale tegin vedelikke, mis olid head aga uuesti teha ei saanud, sest ei teadnud mida ja kui palju olin sinna sisse ajanud.
See oleks esialgu minu poolt A ja O. 

Mis seadet kasutad? See võib ka üksjagu mõjutada, eriti VG/PG vahekorra valikut. Kõrbenud maitse võib antud info põhjal olla millest iganes ning ei pruugi olla üldse seotud selle ise segatud vedeliku omadustega. On siis küttekeha praak või paagil komme pärast täitmist jääda vaakumisse ja mitte vedelikku normaalselt peale anda. Kui asi ikka vedelikus, siis võib olla sai teine aurustile näiteks liiga paks. 

Walcilt nõu küsimine on ka kindlasti okei mõte, sest temal ilmselt Eestis kõige suurem isesegamise kogemus. Mulle võid samuti privasse kirjuta. Võib teha mingi skype või FB kõne, siis lihtsam seletada kõike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasutan Aspire Pockexit - jaajaaaaaa ma tean, et tõsisemate tegijate jaoks see nagu polegi piip aga mis siis. Ise arvasin ka, ehk on vedelik liiga paks lihtsalt, küttekeha praaki ei usu eriti, lisaks kuna mul kaks piipu ja see kõrbemaitse tuli mõlemale peale uue vedeliku kasutuselevõttu. Maitse on peale seistalaskmist iseenesest parem, aga kuna ma olen nüüd lisanud igasugu asju tilgakaupa juurde, siis jah,  täpset koostist enam ei teagi :D  Tahaksin täitsa otsast peale uue vedeliku segada. Walc va armas inimene ütles, et Capella maitsestajat tulekski panna  13-15%, ja kui teha vedelam mahl, mis minu piibule sobiks, ja kui alustuseks mitte kohe suurt kogust, SIIS NÄITEKS 20ml 6mg nikotiinisisaldusega vedeliku valmistamiseks tuleb mul panna kui palju midagi (ja mul ei ole kaalu) (ja ma tean, et see on tegelikult 4.klassi matemaatika)? Ma arvutan ise ka, aga tahan kontrollida. Kui te viitsite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Segamisel võib ka kaalu kasutada, aga väga hästi saab läbi süstaldega, mis ei maksa tühjagi. Segamiseks võiks olla 1ml, 5ml ja 30ml süstlad, nendega saab kõik tehtud. Mida jämedamad nõelad saad, seda parem, võimalus on ka kõrtest otsikud teha.

Kalkulaator, kus on toodud kogused ka tilkades  http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php

Edu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greit saksess! Peale lõputut sogamist andis mu esimene ports vedelikku alla ja muutus HEAKS. Nagu... väga heaks. Whaat? Siit mu uus küsimus - kui ta tahtiski mõne päeva seismist ja vaimset vägivalda saada, siis - arvestades, et seda on veel omajagu alles - milliseks maitse paari nädalaga muutuda võib? Selgelt ei saa asi kogu aeg paremaks minna, seega kas ma peaks nüüd hoidma vedelikku kuidagi eritingimustes, et nö  järelvalmimist pidurdada? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Enke said:

Greit saksess! Peale lõputut sogamist andis mu esimene ports vedelikku alla ja muutus HEAKS. Nagu... väga heaks. Whaat? Siit mu uus küsimus - kui ta tahtiski mõne päeva seismist ja vaimset vägivalda saada, siis - arvestades, et seda on veel omajagu alles - milliseks maitse paari nädalaga muutuda võib? Selgelt ei saa asi kogu aeg paremaks minna, seega kas ma peaks nüüd hoidma vedelikku kuidagi eritingimustes, et nö  järelvalmimist pidurdada? 

Päikese käest võiks eemal hoida. Osa maitsestajaid muutub ajapikku kindlasti paremaks, osadel jääb maitset vähemaks. 

Kui muidugi koguaeg ühte maitset kimuda, siis ajapikku tundub ka selle maitse üsna maitsetu - soovitan vahetevahel mingeid muid maitseid proovida vedelikes.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 tundi tagasi, Enke kirjutas:

Greit saksess! Peale lõputut sogamist andis mu esimene ports vedelikku alla ja muutus HEAKS. Nagu... väga heaks. Whaat? Siit mu uus küsimus - kui ta tahtiski mõne päeva seismist ja vaimset vägivalda saada, siis - arvestades, et seda on veel omajagu alles - milliseks maitse paari nädalaga muutuda võib? Selgelt ei saa asi kogu aeg paremaks minna, seega kas ma peaks nüüd hoidma vedelikku kuidagi eritingimustes, et nö  järelvalmimist pidurdada? 

Seda nimetatakse steep'imiseks, saad huvi korral selle kohta täpsemalt Internetist uurida - kui kaua peaks teatud maitsestajad seisma, kuidas seda protsessi kiirendada jne. Mõned maitsestajad lähevad kuid paremaks, mõned ei pea üldse seisma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palju abi ja infot saab leida siit: http://e-liquid-recipes.com/

Algus ongi natuke raske, mul ka kohe kõik asjad ei õnnestunud ja ka nüüd tuleb äpardusi ette.

Ja siit saab vanade kalade käest ka kindlasti abi, kui konkreetsed probleemid.

Maitsestjad ja maitsed on steepimise aja kohapealt väga erinevad. Mõni on shake and vape teine ei kõlba enne kuud seismist mitte kuhugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tere jälle!

Kui oma segamisoskuse üle sain juba rõõmustada, siis midagi on ikkagi nihu, kuna see vedelik küpsetab küttekehasid läbi. Ideid, kuidas asja parandada? Praeguse seisuga maksan mõnusalt peale ju, kui iga nädal 2 küttekeha läheb (mul 2 piipu ja mõlemad tõmbasid eile jõhkra kärsaka välja). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole tume, täitsa läbipaistev-värvitu on. Midagi ise keerata ma kindlasti ei oska ja vaevalt mu pusserdamine midagi kokku hoida aitab...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kas küttekehas olev vatt on muutunud tumedaks või endiselt värske valge? Millist paaki/ tanki kasutad, millise takistusega ja millise wati sa vedeliku kuumutad? Äkki on asi selles, et vedelik on liiga paks ja vatt jääb mingil määral kuivaks?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kusjuures ei ole ka vatt tume. Tehnilisi andmeid ei oska ma küll öelda, ainult seda, et poevedelikega isegi ei mäletanud, kui tihti küttekeha vahetasin (seega maru harva) ja nüüd isesegatud andis kohe alul sellise kõrbeka; vahetasin mõlemal piibul küttekeha ja 10 päevaga jälle sama nali. Kui vedelik liiga paks, siis mis vahekorras peaks VG/PG panema? Tegin u 40/60. Ise tõesti ei oska ka muud arvata, kui ehk on paks vedelik, samas esimesed 10 päeva oli nagu ok ju? Ja kui esimese isesegatu paaki panin, oli sees veel kasutatud küttekehad ehket läbimärjad...? Nagu mainitud, siis mul aspire pockeX, midagi ma seal ise ei reguleeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aspire PockeX-l on 0,6 ohmine ja 1,2 ohmine coil mida tuleks tulistada vägagi erinevate wattidega. Kas see stick tunneb ise ära milline coil sees või kuidas sa sellel watte muudad? Kui kasutasid 40vg 60 pg vedeliku siis see peaks olema piisavalt vedel. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui kõrbeb, siis ikka segu paks sellele coilile. Ise panen 40/60 segudele 8-10% vett ja segada tuleb hoolikalt, et nö lahustamata VG  tilkasid sisse ei jää. Mulle vesi meeldib, teeb auru nagu mahlakamaks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just nüüd, raigo83 kirjutas:

Aspire PockeX-l on 0,6 ohmine ja 1,2 ohmine coil mida tuleks tulistada vägagi erinevate wattidega. Kas see stick tunneb ise ära milline coil sees või kuidas sa sellel watte muudad? Kui kasutasid 40vg 60 pg vedeliku siis see peaks olema piisavalt vedel. 

Mul kogu aeg olnud 0,6-sed. Aasta algusest juba kasutan, veider kõrbemine algas alles nüüd.

1 minut tagasi, e-kodanik kirjutas:

Kui kõrbeb, siis ikka segu paks sellele coilile. Ise panen 40/60 segudele 8-10% vett ja segada tuleb hoolikalt, et nö lahustamata VG  tilkasid sisse ei jää. Mulle vesi meeldib, teeb auru nagu mahlakamaks :)

Ma pole selle peale tulnudki, et vett panna. Või siis veel VG/PG vahekorda muuta? Segan omaarust korralikult, aga mine tea...äkki keegi paneb siia videoklipi, kui hoolega tuleb seguga tantsu lüüa enne kui kõlbama hakkab ;) . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...