Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
YRO

Raiskamise eetika

Recommended Posts

Panen siia pildi tegevusest, millega just tegelesin. Nimelt valasin tühjaks viisteist nikotiiniga baasi, et segada valmis pool liitrit vedelikku. Need viisteist (sisuliselt uut) pudelit koos trükimaterjali ja korkidega lendavad nüüd tühjalt prügikasti. Õnneks mitte otse loodusesse. Selle asemel, et osta üks mõistlik pudel baasi ma lihtsalt raiskan plastikut. Igal väikesel pudelil on peal tähtis aktsiisimärk ja jutt jubedalt kahjulikust ainest, mida ma kahjuks ei viitsi iga pudeli pealt läbi lugeda. 
Mõtlen, et viina võiks pakenda edaspidi 4cl pakenditesse, kohvi 10g ja sigarette võiks müüa ükshaaval. See on väga tõhus meede sõltuvusttekitavate toodete tarbimise vähendamiseks. Kahjuks küll ei ole välistatud, et tarbija hakkab ostma neli-, kuus- või kakskümmendpakke. Küll aga võidaks riik tohutult kleebiste trükkimise ja prügi tekkimise pealt.IMG_20181108_181155.thumb.jpg.2aeaa271e23af7fa9a00dc9df0bcc732.jpg

PS. Tegelikult ma vihastasin meie vahva riigi peale. Kui keegi teab kanalit n-baasi jaoks, siis võiks mulle privas teada anda.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rohelistele (k a huvigruppidele) peaks rõhuma asjapulgad, kes rohkem poliitikutega (k a Euroopas) tegelevad. Eraisikul pole mingit survejõudu poliitikale, mida edukalt näitas üle viietuhande allkirja kogumine riigikogule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ega siin polegi muud teha kui loodust sittuda ja (euroopa)vabariiki kiruda. 

Teine võimalus on riiki tillist tõmmata ja kuritegelikul teel välismaalt nikotiini hankida suuremates pudelites 

 

Ma isiklikult olen ammu loobunud võitlusest e-suitsu rindel. See võrdub tormiga vastutuult kusemisega (esiga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alles kisendati, et ükordsed pakendid reostavad loodust ja väga suur osa sellest satub ka veekogudesse jne. Ühekordsed nõud (taldrikud, topsid, kaaned jne) keelatakse Tallinnas (varsti ka Euroopas) varsti ära ja nüüd vaatad YRO pilti, ei oska muud öelda kui :shock:

old on viimasel ajal välja toonud huvitavaid paraleele. Ohtude vähendamiseks kasutame/ osade puhul lausa nõuame kiivreid, turvavöid, kondoome jne. 

See on lausa hämmastav kui palju Eesti ja EU eliit toodab lollust.

49 minutit tagasi, jeesus188 kirjutas:

Ega siin polegi muud teha kui loodust sittuda ja (euroopa)vabariiki kiruda. 

Teine võimalus on riiki tillist tõmmata ja kuritegelikul teel välismaalt nikotiini hankida suuremates pudelites 

 

Ma isiklikult olen ammu loobunud võitlusest e-suitsu rindel. See võrdub tormiga vastutuult kusemisega (esiga)

Tahaks olla optimist aga usun, et jeesusel on õigus. Ennustan, et enne legaliseeritakse kanep kui lõpetatakse veipiate ahistamine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radikaalne idee oleks müüa baasvedelikku ilma pakendita st lahtiselt. Ma küll ei usu, et "Paljas pala" selle tootevalikusse võtab, aga ideena võiks üles tõsta. Huvi pärast vaatasin järgi, et meil on päris mitmeid piibutubaka poode, kes müüvad tubakat veebis. Kas piibutubakat kohapeal mitte ei müüda lahtiselt?

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutit tagasi, rohe kirjutas:

Neid pudelikesi ei tohi tavaprügisse visata.Tuleb viia jäätmejaama kus võetakse ohtlikke pakendeid vastu.

Oled neid siina juba viinud? 

Meil ei viitsita prügigi sorteerida, hakkab sul keegi jäätmejaama veel minema  8-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nimelt töötan seal ja minu pakendid lähevad ohtlikesse jäätmetesse. Olen töötanud seal 4 aastat ja selle aja jooksul on ainult paar korda toodud.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/9/2018 at 1:33 PM, rohe said:

Ma nimelt töötan seal ja minu pakendid lähevad ohtlikesse jäätmetesse. Olen töötanud seal 4 aastat ja selle aja jooksul on ainult paar korda toodud.

Hakkab sul jee tavaveiper, kellel läheb kuus 10 sellist väikest pudelikest eraldi jäätmejaama ronima. Sul jah lihtne, võtad tööle minnes kaasa :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...