Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

DIY e-vedelike juhendi koostamine

Recommended Posts

Nüüd on selline lugu, et küsitlus mille läbi viisin näitab, et 49% e-cig kasutajatest segavad ühel või teisel moel omale ise e-vedelikku.
1 juuli hakkab kehtima maitsete keeld ja seega ma võin mürki võtta, et see protsent suureneb tugevalt veel.
2015.a. 74% veipijatest tarbisid valmis vedelikke seega see on kasvav trend.

Mina segan ka oma e-vedelikud ise ja kui nüüd meelde tuletada siis alguses oli ikka päris keeruline ja nii mõnegi pudeli sisu leidis tee kraanikaussi. Ehk see tegevus vajab natuke teadmisi.

Lisaks on suur probleem OHUTUS – me ei saa pead liiva alla panna, et keegi ei sega kuna see võib olla ohtlik.

Seega on tekkinud plaan koostada DIY e-vedelike segamise nii öelda juhend, mille esmane rõhk oleks ohutusel ja kuna ohutus on seotud teadmistega mis ja kuidas siis tegelikult on saab tegu olema manuaaliga kuidas ise seda va värki võimalikult turvaliselt kokku möksida.

Nüüd siis see põhjus miks ma selle postituse siia teen – ma arvan, et meil on siin foorumis mitmeid ise segajaid, kes on teemadega väga hästi kursis ja minul oleks abi vaja :)

Ehk siis kes sooviks natuke kaasa aidata DIY e-vedeliku segamise manuaali koostamisele palun anda mulle privaatselt märku.

Teeme seda selleks, et potentsiaalsed ohud ei saaks reaalsuseks....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

see oleks suurepärane!  kuna  ma päris algaja, alles mõned päevad tagasi sai e-sigar soetatud ,siis vajaksin kindlasti abi/juhendis vedeliku segamiseks.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, militar said:

Selleks ju tänapäeval erinevad äpid olemad

 

On sul mõni Eesti keelne pakkuda, kus seletatkse lahti mida jälgida jne=?
Retseptide kohta on jah palju aga see pole hetkel asja mõte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, militar said:

Ei ole kuid ise kasutan Liqcalc nimelist.  Räägi mis mõtled selle segamise ohtlikuse all? 

Lollusi - tööstuslik VG/Pg, õli põhiseid maitsestajaid, räpast segamise keskkonda jne ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lolluste vastu ei saa. Ma isiklikult ei kujuta ette, et keegi hakkab nii segama, et ei uuri enne kuidas see käib. Kes tahab leiab selle info isegi ja kes ei, sellele pole sellest juhendist ka tolku.

Eestlastele omaselt peaksid kõik juhendid algama fraasiga "Noh, suutsid perse keerata või?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

PG ja VG võiksid olla meditsiiniliseks kasutamiseks, puhtusega 99,5% ja üles.

Maitsestajaks kasutada ikkagi e-cig jaoks kasutamiseks mõeldud maitsestajaid. Uuri kasvõi netist , kas on kasutatud seda maitset veipimiseks või mitte

Segamise vahekorra  määramiseks kasutada mõnda äppi, eriti siis , kui soovid komponente lisada kaalu järgi, mitte mahu järgi. Äppidel on mahu kaaluks teisendamise võimalus reeglina olemas.

Isiklikult kasutan komponentide kaalumiseks kaalu, saab pudelist otse valada ja ei pea iga komponendi mõõtmiseks eraldi mõõteklaasi pesema. Kaalu puhul peab teadma komponentide erikaalu, näiteks kui PG kaalumisel on enamvähem ml=mg, siis VG puhul see nii pole. Kaal võiks olla 0,00 g  skaalaga, köögikaal mis kaalub grammi täpsusega, pole vedeliku segamisel hea valik. 

Puhtus on elementaarne, ei uskunud, et seda peaks eraldi toonitama

Kui vedelikule lisada nikotiini, siis peab teadma, et nikotiin on mürgine, nahale sattumisel tuleks see kohe rohke veega maha pesta, et vältida naha kaudu imendumist. Samuti tuleb nikotiini eriti ettevaatlikult doseerida.

Kindlasti on turvalisem teha suuremaid koguseid, siis ei ole mõõteviga nii suure tähtsusega. Isiklikult teen 100ml kaupa oma vedelikke, kui teha 10ml kaupa siis peab 10x ettevaatlikum olema komponentide kokkuvalamisel.

Pärast komponentide kokkuvalamist peaks kogu kompoti korralikult läbi segama/raputama/loksutama. Mõistlik on lasta valmis vedelikult mõnda aega seista (ehk steepida). See muidugi sõltub ka maitsestajast, mõni kõlbab kohe, mõni maitse vajab  laagerdumist.

Talveks õues kasutamiseks on mõistlik teha suurema PG sisaldusega vedelikke (VG/PG vahekord 50/50 ), suvel võib teha rohkema VG sisaldusega (30/70, 20/80). Seda siis sellepärast, et VG võib külmas liiga paksuks minna ja ei voola enam nii hästi ja võivad tekkida dryhitid, ehk maakeeli kärsakas). 

Rohkem ei oska midagi lisada hetkel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lisan eelmisele, et kui PG mõju kurgule väga ei istu, aga VG baas jääb liiga paksuks siis on väga OK lisada destilleeritud vett või saliini (0.9% soolalahus). Juba 2% destilleeritud vett muudab 90/10 baasi sama vedelaks kui 50/50, samas ei ole üldse throat hiti. Kindlasti peaks kasutama destilleeritud vett.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Põhimõtteliselt on foorumi TSI  osas kõik peamine ära lahatud ja öeldud, vaja ainult terad välja noppida ning kokku kirjutada.

Mis puudutab destvett, siis mina kasutan keedetud-seisnud allikavett. Mõte on selles, et destilleeritud vesi on auru kondensaat, st sama kraam, mis e-sigareti huulikust välja imetakse. Keetmise ja seismise käigus settivad vees olnud soolad-mineraalid nõu põhja ning selle võrra jääb coil puhtamaks, nö katlakivivabaks :D  

Panen vett kuni 10% kõikidele segudele, sest vesi teeb auru kuidagi tummisemaks, mahlakamaks, pehmemaks... ei oskagi hästi väljendada, aga ilma veeta on vahe väga tuntav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, e-kodanik said:

Põhimõtteliselt on foorumi TSI  osas kõik peamine ära lahatud ja öeldud, vaja ainult terad välja noppida ning kokku kirjutada.

Mis puudutab destvett, siis mina kasutan keedetud-seisnud allikavett. Mõte on selles, et destilleeritud vesi on auru kondensaat, st sama kraam, mis e-sigareti huulikust välja imetakse. Keetmise ja seismise käigus settivad vees olnud soolad-mineraalid nõu põhja ning selle võrra jääb coil puhtamaks, nö katlakivivabaks :D  

Panen vett kuni 10% kõikidele segudele, sest vesi teeb auru kuidagi tummisemaks, mahlakamaks, pehmemaks... ei oskagi hästi väljendada, aga ilma veeta on vahe väga tuntav.

 

Hea märkus - ma ei ole tükk aega vett kasutanud - peab vist hakkam jälle kasutama :D

Ja selles mul ongi vaja, et TSI osast sellised asjad kokku korjata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 tundi tagasi, e-kodanik kirjutas:

Panen vett kuni 10% kõikidele segudele, sest vesi teeb auru kuidagi tummisemaks, mahlakamaks, pehmemaks... ei oskagi hästi väljendada, aga ilma veeta on vahe väga tuntav.

10% teeb päris vedelaks, no? RTAde puhul siis vaja päris tihedalt wickida, et ei lekiks? Või oled RDA peal?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 tund tagasi, Vapefly kirjutas:

10% teeb päris vedelaks, no? RTAde puhul siis vaja päris tihedalt wickida, et ei lekiks? Või oled RDA peal?

Ma vana MTL-peer, istun endiselt Kayfuni otsas :D 

Vatiga ei koonerda, aga midagi väga tihedalt ka ei topi ja pole lekkinud. Kõige tähtsam, et mahlakanalid oleks korralikult kaetud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei suuda leida ega meenutada - kunagi jagati linki lehele või kogule, kus olid tootjate ja vedelike kaupa nimekirjad erinevates maitsestajates sisalduvatest potensiaalselt kahjulikest/probleemsetest ainetest. Need kogused on muidugi minimaalsed, aga hea oleks üles leida ja lisada viide sellele.

Osad tootjad (nt FA) märgistavad selliseid toidumaitsestajaid ka eraldi ning toovad aine nimetuse välja.

Ära tuleks märkida ka agressiivsete (happeliste) vedelike (maitsestajate) teema

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tundub, et  inimestel hakkavad varem kokku ostetud liitrite varud otsa saama :)

 

Jube palju uusi kasutajaid tekkinud foorumi, kellel kõigil üks mure - kiirelt ja palju nikotiini vaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 tundi tagasi, walc kirjutas:

Tundub, et  inimestel hakkavad varem kokku ostetud liitrite varud otsa saama :)

 

Jube palju uusi kasutajaid tekkinud foorumi, kellel kõigil üks mure - kiirelt ja palju nikotiini vaja :D

Kas see oli vihje, et sinul on pakkuda? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...