Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
Silwer

Ekowool silica wick Vivi STV coili otsas

Recommended Posts

Vaadates netist mõningaid videosid ekowoolist, otsustasin ka endale seda tellida ja katsetada wicki tegemist Vivi STV coilidele. Ekowool on siis kinganööri laadselt punutud silica. Toodetakse seda Venemaal aga tehasest otse osta saab vaid väga suuri koguseid. Ekowooli on paljudes foorumites kiidetud just selle algmaterjaliks oleva silica kvaliteedi pärast ja ka seetõttu, et sellel on tava silicast palju paremad vedeliku imamisvõimed. Üks video, mis seda viimast väidet tõestab: http://www.youtube.com/watch?v=ahODH9zP7po

 

Tellisin Ebay kaudu (müüjaks UK firma The Mesh Company) 2 meetrit 2mm ja 1 meetri 3mm diameetriga nööri. Lisaks ostsin samast firmast Kanthal A1 traati (50m 0,2mm / 200 micron ja 5m 0,25mm 250 micron). Arve kokku oli 28GBP ja sellest üle poole oli see 50m traadikera (ma ei tea, miks ma meeltesegaduses seda nii palju pidin ostma aga see selleks). Kaup saabus üpris kiiresti Tallinna.

 

Täna tegin siis esimesed katsetused STV coili tegemisel. Alustuseks võtsin ja lasin kogu ostetud nöörivaru leeklambiga korraks punaseks (see muudab nööri natuke jäigemaks ja siis ta enam ei hargne nii palju). Otsustasin kasutada alustuseks 0,2mm traati, selle lasin ka leeklambiga kuumaks, et seal kõikvõimalikud tootmises kasutatavad õlid maha põletada. Kõigepealt proovisin teha 2*2mm wicki aga see ei tahtnud kuidagi coili pilude vahele mahtuda (nöör on lapiku kujuga ja see mõõt 2 või 3 mm kehtib selle lapiku kitsama külje kohta). Tegin kaks wicki. Ühe kasutades 2mm nööri ja teise 3mm nööriga. Traati mässisin sinna 5-6 keerdu peale. Traadi ja nööri lõikamiseks sobisid ideaalselt küünetangid. Tegu oli siis minu elu üldse esimese katsetusega coili tegemise vallas. Üllataval kombel mõlemad coilid kohe toimisid. Ühel näitab eVic takistuseks 2,2 ohm ja teisel 2,5 ohm.

 

Tehtud on ka esimesed katsetused. Kuna mul on neli STV clearot, siis kahte clearosse panin originaal 2,4 ohm coilid ja kahte siis värskelt valmis nikerdatud coilid. Valasin ka samasugused vedelikud - kahes siis Liqua Menthol 9mg/ml ja ülejäänud kahes Liqua Cuban Cigar 12mg/ml. Nüüd olen korda mööda pahvinud 6,5w peal samu vedelikke isetehtud ja originaal coilidega ning hetkel tundub, et isetehtud on vähemalt sama hea maitse ja auruga nagu originaalid. Seda kas nüüd peab 1/3 paagiga rohkem või vähem clearot keerutama ma veel öelda ei oska.

 

Mõned pildid 3mm wickiga coilist:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Edited:

Tegelikult oli soovitatud ekowool veel peale põletamist läbi keeta. Esimestes coilides kasutatavate nöörijuppide puhul ma seda ei teinud aga nüüd keetsin kogu ülejäänud nööritagavara läbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siin on selle firma müügiks olevate asjade nimekiri: http://www.ebay.co.uk/sch/mesh-company/ ... ksid=p3686

*muideks, transa arvestas ta algselt iga asja kohta eraldi aga peale seda kui küsisin Total hinda müüja käest siis küsis kokku vaid ühe transa hinna - 3GBP.

 

Edited:

Tegin veel kaks coili. Siin siis pilt:

Posted Image

 

Kõige ülemine on originaal 2,4 ohm coil, keskel on 1*2mm ekowool ja all on 2*2mm ekowool. Neid veel vedelikega katsetanud ei ole aga ise arvan, et see 2*2mm on ikka overkill - liiga tihedalt istub seal coili vahel ja ma kardan, et sedasi see vedelik sinna hästi traadini ei jõua.

 

*uskumatult lihtne on neid Vivi coile re-wickida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tänud lingi eest (Y) Sa oma iClear 30-nele pole veel proovinud teha? Huvitaks just see, et kuidas maitse on võrreldes originaaliga. Ma mod-ide otsas ainult 30-t kasutan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole proovinud. Mulle iClear30 huulik ei meeldi ja mul ta juba mitu kuud vedeleb kasutult. Sinna wicki tegemine tundub muidugi ka oluliselt keerulisem, sest seal ju topelt coil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jep, proovin ikkagi. Küll aga praegu vaatan, et mult tahab ikka kõikide asjade eest, mis korvi viskasin eraldi saatmiskulu, mis tuleb palju rohkem, kui mu kauba hind. Kust sa seda totalit täpselt küsisid?

 

Edit. Sain küsitud, jään siis vastust ootama. Igaljuhul hea, et teema algatasid (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sain siis ka oma tellitud kauba kätte ja tellisin ikka vale silica :) Pole see punutud variant. Aga vahet pole, tegin Vision VT peal proovi ja tulemusega väga rahul. Kasutasin 0.25mm traati ja 2mm silica wicki. Takistuseks tuli 2 oomi. Ei ütle, et oleks midagi palju paremat võrreldes Spezzilt saadud originaalidega. Sama paks aur ja maitse nagu alati olnud. Lihtsalt odavam tuleb nii. Tellisin 5m 0.2-st ja 5m 0.25-st traati + 2m 2 mm-st ja 2 m 3mm-st silica wicki. Koos saatmisega läks maksma 10.50 €. Ei olegi eestist otsinud, ehk saaks sama koguse veel odavamalt. Pusimist selle traadi keeramisega on, kuid vähemalt hea teada, et pole vaja pikka aega enam VT-le coile tellida (Y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

natuke targutan kui tohib : coili keerates pane wiki alla õmblusnõel siis saad korralikult tugevalt traadi ümber keerata ja peakülge on ka hea paigaldada kui valmis siis tõmbat lihtsalt ära .

Share this post


Link to post
Share on other sites

natuke targutan kui tohib : coili keerates pane wiki alla õmblusnõel siis saad korralikult tugevalt traadi ümber keerata ja peakülge on ka hea paigaldada kui valmis siis tõmbat lihtsalt ära .

Aga kas siis liiga lõdvalt ei jää ümber wiki, kui ära tõmbad nõela? Samas kui sa nii teed, siis ei tohiks probleemi olla. Tänud näpunäite eest (Y)

 

via Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sai täna ajaviiteks proovitud ic30 coili rebuildida. Täpselt selline nuss nagu kõik räägivad. 30 mintsa jamasin sellega ja viskasin prügikasti. Lihtsam poest osta. Kuskilt foorumist jäi üks küsimus silma, mis tegi oleku vähe rõõmsamaks, et kas siis kui tõmbad topelt wikiga on ka topelt nikotiini kogus :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...