Jump to content
E-sigareti foorum

bonne

Tavakasutaja
  • Postitusi

    1
  • Liitus

  • Viimati külastas

  • Tagasiside

    0%

Reputation Activity

  1. Like
    bonne reacted to hazar in Släng, lühendid ja tõlge   
    "Minu arvates on boge hr carto tankis vg jaoks parim" - keskmine kodanik ütleb selle peale "Mäh??"

    Atomisaatorid:

    Atomisaator - (Atomizer, Atty) kasutatakse üldistusena kõigi esigarettide aurutootjate kohta. Lisaks on see nimetuseks eraldi seisva atomisaatori kohta (olenevalt kontekstist).


    Kartomisaator - (Cartomizer, Carto) tähendab atomisaatorit millele on padrun külge ehitatud


    Clearomisaator - (Clearomizer, Clearo, Fluxomizer) tähendab atomisaatorit millele on paak külge ehitatud


    Carto tank - Paak mis on mõeldud värvimata kartomisaatorite ümber panemiseks (kuna mõnele meeldib carto maitse aga nende täitmine on tihtipeale tülikas)


    Rebuildable Atomizer - (RBA) Atomisaator mis on mõeldud selleks, et võimalikult lihtsaks teha ise wicki ja coili vahetamist. Entusiastide lemmikud kuna oskuslikult kohelduna annavad parimaid aurutamise kogemusi. Enamasti jagunevad kahte tüüpi - sirge, järiga tahi jaoks mõeldud(ss mesh) või punutava, paindliku tahi jaoks mõeldud(silica wick). On ka variante mis lubavad mõlemat (enamus jäiga jaoks mõeldutele saab ka pehme peale panna), U-wicke ja igast muid eksootilisemaid konfiguratsioone.
    Genesis style - ei tea küll kus kohast "genesis" tuli aga kasutatakse slängina jäiga tahiga RBA'de kohta.
    Rebuildable Dripping Atomizer - (RDA) on RBA alamtüüp, atomisaator mis on ilma vedeliku mahutita (loe lisaks Dripping)
    Rebuildable Tank Atomizer - (RTA) on RBA alamtüüp, atomisaator mis on koos vedeliku mahtiga




    Atomisaatoritesse puutuv:
    Coil - (Spiraal) tavaliselt valmistatud kanthal või nichrome traadist, atomisaatorile eluliselt tähtis kuna just see teeb elektrist sooja
    Wick - (taht) tavaliselt silica lõng mille kaudu vedelik coili vahele liigub (võib olla ka fiberglass, roostevaba teras, portselan, puuvill jne aga nende ohutuks kasutamiseks harige end kõige pealt!)
    Mesh - tavaliselt roostevabast terasest peenike võrk mida kasutatakse kas wickiga koosluses või wicki asemel (mis puhul seda mõnel pool nimetataksegi wickiks)
    U-Wick - taht mis ulatub vedelikku mõlema otsaga, eesmärgiks soojuse ühtlasem jaotus.
    SS - (stainless steel) ehk roostevaba teras, terminit kasutatakse tahi(wick) iseloomustamiseks. Teadagi teras pulk ei ole väga hea taht seega keritakse terasest võrk rulli, et saada jäik kuid effektiivne ja vastupidav taht.
    Silica - ehk silikaat, terminit kasutatakse tahi(wick) iseloomustamiseks. Kui öeldakse silica wick siis tähendab see silikaat lõngast valmistatud tahti, paindlik ja lihtne kasutada, väga populaarne.
    Ribbon Wire - (Flat wire) ehk lapik traat. Tavaliselt iseloomustatud mõõtudega ntx 0.1x0.5 mm. Paljude lemmik kuna lapik traat on edukam soojuse jaotamisel väiksemate keerete arvude juures.
    Oxidizing - ehk oksüdeerimine on protsess mis on vajalik terasest tahi kasutamiseks e-sigaretis. Kuna teras on hea voolu juht ja spiraal keritakse sellele vahetult peale siis peab nende vahele tekitama kroom oksiidi kihi, et voolu kinni pidada. Tavaliselt tehakse seda tahi kiire temperatuuri manipuleerimise läbi (ehk kuuma, külma, kuuma jne).
    HR - (high resistance) ehk kõrge takistusega, tavaliselt üle 2.8Ω
    LR - (low resistance) ehk madala takistusega, tavaliselt alla 2Ω
    MR - (medium resistance) ehk keskmise takistusega
    Sub-Ohm - ehk alla oomi, siinkohal mõeldakse coile mis on kas oma jämeda traadi, lühikese traadi või paralleelsete omaduste pärast all 1 oomise takistusega. Kuna akust tõmmatav vool on suhteliselt suur siis kaasnevad riskid aku ja enda heaolule, kui proovid siis tee kindlaks, et sinu varustus seda kannatab. Elektroonikat tundvatele inimestele on selline praktika naeruväärne kuna sama tulemuse saab ka ohutumalt aga millegipärast on see mõnes ringis siiski populaarne.
    Micro-coil - Selle all mõeldakse väga tihedasti keeratud spiraale, tihti suure keermete arvuga. Nimele vaatamata ei ole coil väike vaid tavaliselt hoopis suurema võitu. Kasulik soojuse ühtlasemaks jaotamiseks ja spiraali jalgade säästmiseks, keerukam valmistada.
    DCC - (dual coil cartomizer) ehk 2 spiraaliga carto (enamasti, vahel harva ka clearo)
    DCT - (dual coil tank) ehk 2 spiraaliga carto tank
    Cartridge - (padrun) on vedeliku mahuti mis on mõeldud iseseisva atomisaatori külge panemiseks, tankist eristab teda see, et tal on vedeliku kinni pidamiseks vatti(või mingit muud materjali) täis
    Tank - (paak) olenevalt kontekstist võidakse selle all mõelda nii seda paaki mis clearo või carto ümber on kuid omaette tähendab see eraldi seisvat paaki mis eraldi seisva atomisaatori külge käib
    510 - (M7x0.5) on kõige levinum keerme tüüp mis asetseb siis atomisaatori ja aku vahel
    eGo - sisaldab 510 keeret ning lisaks veel ühte suuremat keeret(tavaliselt drip shieldide või koonuste jaoks), 510 ja ego keermed on kokkusobivad ning enamasti nende külge kinnitatud jubinad ka kuid leidub erandeid (ntx vision stardust clearo ei sobi lavatube v4 otsa)
    901, 801, 4081, 103, 108 jne - vähem levinud keermed
    Rebuildable - atomisaator millele saad uue wicki ja coili ise panna (väga odav)
    Drip tip - huulik millel on keskel piisavalt suur ava, et saad vedelikku otse atomisaatorisse tilgutada. Paljud aftermarket atomisaatorid (nt vivi nova, boge carto'd) kasutavad sama huuliku suurust seega on need omavahel vahetatavad
    Dripping - Tähendab igasuguste atomisaatori mahutite vältimist ja e-vedeliku lisamist otse coili peale, tavaliselt tehakse seda läbi drip-tipi kuid olenevalt atomisaatori mudelist võib seda ka teha aku poolsest õhu august (ntx boge cartode puhul). Motivatsiooniks rohkem auru ja maitset.

    Akud:
    IMR (High Drain, LiMN, LiFePO4) - Tähendab, et selle aku keemia on võimeline kõrgetel ampritel stabiilselt ja turvaliselt töötama. Tavalised LiCoO2 akud on suht piiri peal oma võimekusega e-sigarette vedada, kui ntx 650mAh tavalise aku otsa keerata 1.5 oomine coil siis on juba tegu ohtliku olukorraga kuna aku maksimaalne turvaline energia kasutus on 0.65*2*3.7 = 4.81W kuid coil imeb 3.7*3.7/1.5 = 9.13W See number 2 esimeses arvutuses on LiCoO2 omane discharge number mis on LiMN puhul 10 ja LiFePo4 puhul 35
    mAh (milliampere hours) - Ennekõike näitab aku mahutavust kuid sellest sõltuvad ka aku maksimaalsed laadimis/maha laadimis võimsused, eluiga ja tsükkli kvaliteet. Arvestades, et liitium akude pinge on üldiselt 3.7v (va mõned keemiad ja eri cellid) võib akude ideaalse kestvuse välja arvutada nii: ( * 3.6) / (3.7 / ) =
    Muidugi kuna akud ei ole ideaalsed ja kuna läbi tsükli volt varieerub siis võib sellest 5%(3000mAh aku puhul) - 15% (650mAh aku puhul) maha võtta. Lisaks tuleks mainida, et paljud internetis müüdavad odavamad akud on nö. vuhvlid ja tegelikkuses mahutavad 50% või veel vähem peale märgitud kogusest. Alati uuri aku mudeli kohta järgi millega tegelikult tegu on. Osad brändid ntx ultrafire, trustfire ja muud "fire"'d on suhteliselt garanteeritud vuhvlid, samas leidub ka kvaliteet tootjaid ntx AW, efest ja panasonic.
    Protected - tähendab, et akul on küljes imepisike trükiplaat elektrooniliste komponentidega (enamasti ei saa arugi, et see küljes on) mis kaitsevad liitium akusi neile ebasobivate olukordade eest (ülepinge, ülelaadimine, alalaadimine). E-sigarettides kasutatakse reeglina kaitsmata akusi kuna kvaliteetsetel aku keredel on kaitse sisse ehitatud kuid võib ka kaitstud akusi kasutada kui see dimensioonidelt sobib ja kaitse elektrooniliselt ette ei jää.

    Vedelikud:
    Baas - Moodustab 70%+ vedeliku ruumalast. Baasiks kasutatakse erinevaid segusi PG, VG ja harva ka PEGist.
    Maitsestaja - E-vedelikes kasutatakse toiduaine kraadiga maitse- ja lõhnakontsentraate, tavaliselt kogustes 1% - 20%.
    Etanool - Vahest kasutatakse maitseomaduste muutmiseks või paksu vedeliku vedeldamiseks, lisab ka kurgutunnetust ja auru kogust. Kui kasutatakse siis tavaliselt kuni 10% volüümist.
    Vesi - Vahest lisatakse meelega, et paksu vedelikku vedelamaks teha. Enamasti tuleb lihtsalt VG'ga kaasa kuna väikese vee sisaldusega VG'd on odavam toota.
    PG - (propylene glycol) Üks põhikomponente e-vedelike sees, toodab väheses koguses auru kuid annab hästi edasi maitset ja ärritab kurku (mis paljudele endistele suitsetajatele meeldib). Keemiliselt on tegu alkoholiga mis on suhteliselt vedel ning pisut magusa maitsega. Kasutatakse ntx haiglate ventilatsioonis kuna tapab pisikuid ja autode aknapesuvedelikes kuna alandab külmumis temperatuuri. Umbes 20% elanikkonnast on selle kontsentreeritud sisse hingamise suhtes vähemal või suuremal määral ebatolerantsed.
    VG - (vegetable glycerin, glycerol) Teine põhikomponent e-vedelike sees, toodab rohkesti auru kuid varjab maitset ja rahustab kurku. Tänapäeval on vegetable glycerini asemel kasutuses küll tegelikult tehislik glycerol kuna see on puhtam ja odavam toota aga vanadest aegadest on "VG" nimi külge jäänud, arvatavasti sest VG ja PG kõlab paremini kui G ja PG. Keemiliselt on tegu alkoholiga mis on suhteliselt paks ning pisut magusa maitsega. Kasutatakse.. igal pool alates kommidest lõpetades seebiga. Teadmata koguse (alla 1%) elanikkonna jaoks tekitab see sissehingamisel allergilist reaktsiooni.
    PEG - (polyethylene glycol) Vähem kasutatud baaskomponent e-vedelike sees. Head auru tootmis ja maitse omadused. Ei ole eriti populaarne ajalukku läinud katastroofiliste insidentide tõttu kus paljud inimesed said surma DEG(Diethylene glycol, mürk) sisalduse tõttu (vabriku laiskus, mõlema aine tootmiseks kasutatakse sama protsessi ja vahest ka müügimehe ahnus kuna enamus industriaalsete otstarvete jaoks pole neil vahet)
    VPG - segu VG ja PG'st, protsentuaalne suhe võib olla mis iganes aga tavaliselt müüakse selle nime all 50% PG, 41% VG, 9% H2O
    BTU - inawera baasvedelik, kergelt tubakaga maitsega VPG
    DNB - inawera baasvedelik, kergelt "tuhatoosi" maitsega VPG (vähem aromaatne, rohkem kärsakas kui BTU)
    mg - (mg/ml) tavalises kontekstis (ntx e-vedeliku purgi peale on märgitud 12mg) tähendab see, et 1ml vedelikku sisaldab 12mg nikotiini (mis on siis 1,2%)

    Üldist:
    CEX - (CE2, CE3, CE4 jne) Kunagi iidsetel aegadel, kui esimesed clearod jalad alla ajasid ning cartode merest välja astusid kutsuti neid "cartomizer edition 2". Pärast seda tuli iga mõne aja tagant eri tootjate poolt innovaatiline laine mille tulemusena kõik neid järgi tegid ja nende hüüdnimedeks said CE3, CE4. Pärast CE4 läks asi käest ära kuna iga tootja pani oma junnile nimeks CE10000!!, et rohkem paska müüa. Kõige tunnustatum CE4 tüüpi clearo on arvatavasti Vision Stardust.
    Boge - (Bogetech) Kunagi oli üks suuremaid analooge meenutavate e-sigarettide tootjaid. Tänapäeval rohkem tuntud oma carto'de poolest.
    DIY - (Do it yourself, tee see ise) markeering tähendab ise meisterdamist kas siis kokkuhoiu, ainulaadsuse või kvaliteedi eesmärgil
    MOD - (modification) selle nime alt leiab e-poodidest pisut eksootilisemat kraami. Enamasti reguleeritavaid akusi kuid ka dripping attysi ja diy kraami.
    ANTZ - akronüüm "Anti Nicotine and Tobacco Zealots". Selle nimega kirjeldatakse inimesi kelle jaoks ei loe teaduslikud tõendid tühjagi ning kes pimesi kõike sissehingatavat maha teevad.

    ...to be continued, kui leiate, et midagi valesti või puudu pange kirja!
     
  2. Like
    bonne reacted to Ahti Mänd in E-sigaret on absoluutselt ohutu   
    Viimasel nädalal on kartellimeedias avaldatud kümmekond artiklit e-sigarettide kahjulikkuse kohta, kus avaldatud seisukohtadest on ilmselgelt näha, et autorid pole vaevunudki eelnevalt kodutööd ära teha, s.o. endale selgeks teha, mida e-sigaret endast tegelikult kujutab. Taoline käitumine viitab ilmselgelt eelnevalt kokkulepitud elluviidavale ametlikule propagandale, seda enam, et paljude tõele mittevastavate arvamuste eesotsas on olnud Toompea okupatsioonivalitsuse sotsiaalminster Taavi Rõivas. Põhjust ei tule kaugelt otsida – e-sigareti geomeetriliselt kasvavat populaarsust maailmas arvestades kuivab tubakaaktsiisist laekuv raha kokku, mis Eestis on mõeldud riigiasutuste ebanormaalselt paisuvate eelarveaukude täitmiseks.
     
    Alustuseks
    tuleb viimase aja kartellimeedias avaldatud valede ümberlükkamiseks rõhutada, et e-sigaret on lihtsalt elektrooniline seade, mille abil on võimalik suitsetada erinevaid vedelikke – seega e-sigaret iseendast ei saa kujutada põhimõtteliselt mitte mingisugust ohtu. Taavi Rõivase ja & loogika järgi on ka tavaline pesunöör tervisele ohtlik, sest selle abil on võimalik inimesi üles puua. Kas kuulutame pesunööri tervisele kahjulikuks ja keelame pesukuivatamise ära?
    E-sigaret leiutati abivahendiks aitamaks loobuda suitsetamisest seni kasutusel olnud nikotiiniplaastrite ja -nätsude kõrvale. Ja ime küll, kui viimaste toime abivahendina oli sisuliselt nullilähedane, siis e-sigaret osutus koheselt ülimalt tõhusaks abivahendiks neile, kes soovisid suitsetamist maha jätta. Valutuim tee selleks oli alustuseks nikotiini sisaldavate vedelike kasutamine – kangemast lahjemani kuni lõpuks 0-vedelikuni välja. Tänaseks on maailmas e-sigareti abil suitsetamise maha jätnud kümned miljonid inimesed.
     
    Vedelikest
    Siia ongi koer maetud. Põhiküsimus seisnebki selles, milliste vedelikega e-sigarette täita. Selles mõttes võib e-sigareti abil ka tappa, kui clearosse kallata tsüaniidi ning üritada seda suitsetada. Võltspropaganda asemel e-sigarettide kahjulikkuse kohta on vaja vaid teha piisavalt selgitustööd e-vedelike kohta, mida on ohutu tarvitada, sest selles valdkonnas turul pakutav on piltlikult öeldes seinast seina. Nii nagu Venemaalt tuleb Eestisse sisse ebakvaliteetseid haisvaid salasigarette ja kahtlase väärtusega salaviina, mille tagajärjel on esinenud palju surmajuhtumeid, tuleb sealt sisse ka sala-e-vedelikke, mis põhjustavad tervisehäireid (peavalu vms.). Kuid mis sellest rääkida, kui isegi Eestis eksisteerib ametlikult e-sigaretipoode, kuhu võib vabalt sisse jalutada ning süüdimatutelt kaupmeestelt etanooli sisaldavaid e-vedelikke osta.
    Kindlad kaubamärgid selles valdkonnas on Liqua ja Liquid kvaliteetsed ja tervisele ohutud e-vedelikud, mis USA Tervishoiuministeerium on ametlikult tunnistanud tervisele kahjutuiks.
     
    Uuringuid
    on tehtud piisavalt palju, et tõestada e-sigareti tarvitamise kahjutut olemust, tingimusel, kui kasutada kvaliteetseid e-vedelikke. Ruumi kokkuhoiu mõttes mainime siin vaid kahte olulisemat:
    Teaduslike uuringute käigus on leitud, et sigaretisuits sisaldab üle 4000 kemikaali, millest sajad on tervisele ohtlikud – e-sigareti puhul jääb ainsaks n.ö. negatiivseks komponendiks nikotiin, kuid verre see praktiliselt ei jõua. Nimelt mullu kevadel avaldas prof. Thomas Eissenberg Virginia Commonwealth Ülikoolist oma uuringu tulemused, mis tõestavad, et e-sigareti kasutamisel pole inimene peaaegu üldse nikotiini kahjulikest omadustest mõjutatud. Ta mõõtis vere nikotiini taset testi eel, ajal ja kuni 45 minutit pärast toodete kasutamist. Tavaliste sigarettide suitsetamisel tõusis nikotiini tase veres järsult, samas e-sigarette tõmmates vere nikotiini tase vaevalt kõikus.
    Viimane põhjalik uuring avalikustati alles tänavu 8.augustil. Drexeli Ülikooli terviseprofessor Igor Burstyn´i avaldatud põhjalik uuring kinnitab, et e-vedelikes sisalduvad kemikaalid ei kujuta endast üldtunnustatud piirnorme ületavat ohtu ei kasutajate tervisele ega kõrvalolijaile. Uuringuga on võimalik tutvuda siin.
    E-sigareti kaitseks on sõna võtnud ka teised teadlased.
    Londoni Queen Mary ülikooli juhtiv suitsetamisest loobumise spetsialist professor Peter Hajeki hinnangul on esimest korda ajaloos tekkimas reaalne võimalus lahendada tubakaprobleem ja seda ilma valitsusepoolse sekkumise ja kulutusteta.
    Clive Bates, Briti heategevusorganisatsiooni ASH tegevusprogrammi „Suitsetamine ja tubakas“ endine juht ütleb, et e-sigaret võib säästa 21.sajandil sadu miljoneid elusid, kuid ainult tingimusel, kui Euroopa ja USA seadusandjad lõpetavad oma ristisõja e-sigareti vastu.
     
    Eesti tegelikud probleemid (e-sigareti asemel)
    Eesti Südameliidu andmetel sureb Eestis 60% inimestest südamehaigustesse...
    Eesti Psühhiaatrite Seltsi poolt läbi viidud uuringute alusel on stressis olevate inimeste hulk Eestis 87%...
    Statistika järgi sureb Eestis igal aastal vigastuste tagajärjel rohkem lapsi kui haigustesse, igal aastal on ca 7000 õnnetust, mis võivad lõppeda eluaegse invaliidsuse või surmaga...
    Statistika järgi on Eestis vastsündinute suremus Euroopa Liidu kõrgeim...
    Statistika järgi on Eesti laste suremus vähki Euroopa suurim...
    Statistika järgi ei saa osa eesti lapsi Eestis emakeelset haridust...
    Statistika järgi on Eesti maailmas tulesurmadelt teisel kohal...
    Statistika järgi on Eestis ravimitele allumatu tuberkuloos kasvanud 18 protsendini kõikidest teadaolevatest juhtumistest...
    Statistika järgi on Eesti liiklus Euroopas ohtlikkuselt kolmas...
    Eestis lahutatakse kolmveerand abieludest, mis on Eurooopa kõrgeim näitaja...
    Statistika järgi on Eesti maailmas tapmiste ja mõrvade osakaalu poolest kaheksas riik...
    Statistika järgi elab vaid 6 meest kümnest Eestis pensionipõlveni...
    Statistika järgi kuulub rahvusvahelisel skaalal Eesti suurema HIV-ohuga riikide sekka...
    Erinevate statistiliste näitajate poolest on Eestist emigreerunud 130 000 – 200 000 inimest...
     
    Kokkuvõtteks
    ohutu või mitte? Keskmise inimese üldlevinud arvamuse kohaselt pole e-sigareti kasutamine täiesti ohutu, kuna tema leiutamisest on liiga vähe aega mööda läinud, et tugineda pikemaaegsetele uuringutele, kuid igal juhul kordades ohutum tavasigaretile. Siiski ei pea ma seda tõsiseltvõetavaks argumendiks, sest kui pikka aega on siis „lõpliku tõe“ väljaselgitamiseks vaja? Mobiiltelefon leiutati veerand sajandit tagasi, kuid ikka veel ei vaibu vaidlused selle ohtlikkuse/ohutuse kohta. Kondoom leiutati rohkem kui 2000 aastat tagasi, kuid ikka ei peeta teda veel ohutuimaks vahendiks nakatuda suguhaigustesse etc.
    Isiklikult olen veendunud, et e-sigareti tarvitamine on absoluutselt ohutu. Miks?
    Sest me elame maailmas, kus teadlaste vastavate uuringute tulemusel tapab õhusaaste linnades iga aasta tuhandeid inimesi, me elame maailmas, kus toiduainete säilitusained on viidud keemiliselt tasemeni, et toodetakse juba 7-aastase säilivusajaga torte, etc, etc...
    Kui ma olin 14 aastane (seega siis 41 aastat tagasi) anti meile koolis kirjandi teemaks „Ma ei ela nii nagu vaja” tagamõttega, et inimene kirjutaks enesekriitiliselt umbes nii, et kahetseb mõnd üleannetust vms. Kirjutasin selle toona omamoodi: nimelt tõin välja objektiivsed põhjused, mille poolest on tervisele keeduvorst kahjulik ja mille poolest on piimatooted tervisele kahjulikud jne. umbkaudu paarikümne ühiku kohta. Kirjandi aga lõpetasin järgmiselt: „Kuna aga maailmas on veel vähemalt mitusada asja, mille kahjulikkusest ma veel teadlik ei ole, siis jääb mind piinama mõte, et ma ei ela nii nagu vaja.” Õpetaja vihastas ja kirjutas punasega alla: „Ei kuulu hindamisele.” Kirjandi mõte minu jaoks toona oli selles, et ei saa lihtsalt elada, kui pidevalt mõtelda, et see või teine asi on kahjulik. Ükski asi pole kahjulik, kui sellega ei liialdata.
    Lõppude lõpuks ei tea teadlased maailmas tänase päevani, mis vähki tekitab, teatakse vaid, mis selle tekkimist soodustavad. Küll aga teatakse juba pikka aega, mis aine paneb vähi mühinal kasvama – selleks on piimatoodetes leiduv kaseiin. Kõige rohkem leidub seda kohupiimas, mistõttu viimast kasutatakse isegi kaseiinvärvide valmistamiseks (booraks + vesi + kohupiim). See teadmine aga ei takista mind rõõmsalt päevast päeva 200g rosinakohupiima pakki mõnusalt ära nosimast.
     
    15.august 2013
     
    Ahti Mänd
     
    http://www.nommevalitsus.org/index.php? ... 55&lang=et
  3. Like
    bonne reacted to wic in Uuele registreerunule   
    Tere tulemast, Maidu. Väga lahe lugu Ning selle nö hiina keele osas on sul õigus. Lugesin seda foorumit isegi alguses nii, et igat teist sõna guugeldasin ( vaatasin pilte).Nüüdseks.. nooh, enam-vähem saan ikka aru
×
×
  • Create New...