Jump to content
E-sigareti foorum

hazar

Tavakasutaja
 • Postitusi

  462
 • Liitus

 • Viimati külastas

 • Tagasiside

  0%

About hazar

 • Kasutaja rank
  Edasijõudnud

Kontaktinfo

 • Website URL
  https://sinuweb.ee
 1. see protsent tuleb selline: 3 = x * 20 + (1 - x) * 0 ehk 3 = x * 20 ehk x = 0.15 ehk 15% 20mg ja 85% 0mg vedelikku nende suhtest: 0.15 * 0.1 + 0.85 * 0.15 = 0.1425 ehk 14.25% vett lisades maitset 15%: 0.1425 / (1 + 0.15) = 0,12391304347826086956521739130435 ehk ~12% vett aga pole häda, 10% vett on täitsa normaalne, paar lisa protsenti ei tee ka midagi Auru omadustele ei ole veel eriti mingit mõju (kurgulaks oleneb ikkagi vg/pg/nikotiini suhtest), lihtsalt nö filler aine mille olemasolu ei tunneta. Aurustamise protsessile on mõju olemas, imeb oma sisalduse jagu kuuma, seega mida rohkem vett seda vähem "kasutatavat" auru maksimaalselt läbi mahub. Siiski vajalik ta on sest muidu on VG nagu mesi, vesi vedeldab. VG/PG segu vajab samuti vett kuna pikalt seistes segu segregeerub (erinevalt vee lisandiga segudest).
 2. Lot date 08062015 ja best before 24 kuud sellest ehk siis peaks säilima kuni 08/06/2017
 3. Midagi kahtlast vast teoksil. Tellisin omale 100ml 12mg/ml atmose VG, segasin jooki ja hakkasin tõmbama. Ilge hapu piima maik küljes... Hakkasin siis kõiki segu komponente eraldi läbi proovima puhta atty peal, alustades siis selle sama VG'ga ja seal ta oli. Kui niisama purki nuusutada siis on selline kergelt tubakane lõhn, pole üldse paha aga kohe kui auruks läheb on hapupiim. Tavaliselt tellin pg'd baasvedelikuks, seekord läks kogemata vg. On see normaalne nähtus? Või sattus mulle mingi halvaks läinud purk?
 4. hazar

  Otsin vamo juppe

  On keegi näinud müügil terasest vamo v3/5 top cape? Pool aastat tagasi tellitud v5'l oli 510 connector alumiiniumist, selle sõi kayfun kohe ära siis sai peale kruvitud v2'e pronksist connector mis kestis paremini aga praeguseks on ka see suht sile. Samas kayfuni 510 connector on siiani nagu uus... vaja ikka terasest! Alternatiivselt saaks vbl hakkama ego->510 üleminekuga.
 5. Seal artiklis on 2 viidet teistele uuringutele kus on mõõdetud keskmise cigalike vere cotiniini(molekul mis tekib nikotiini metaboliseerimisel) tasemeid (18, 19) 18. mõõdeti sülje tasemeks ~350ng/ml 19. mõõdeti vere tasemeks ~60ng/ml Siis küpsetasid nad hiiri nii kaua kuni nende vere cotiniini tase jõudis 267ng/ml'ni ja arvasid, et see on 60ng/ml'ga võrreldav tase
 6. nichrome on täitsa adekvaatne kuigi suurema kuuma deformatsiooni tõttu kestavad sellest tehtud coilid vähem. Kui palju täpsemalt ei tea, pole nii palju proovinud. Nii palju võin öelda, et kanthal A+'ga on mu rekord coil kestnud 7 kuud igapäevase kasutusega ja nichrome 3 nädalat aga kanthaliga olen kõvasti rohkem coile ehitanud. Samas võib ka öelda, et minu röster, pliit ja ahi on aastaid kestnud ning nende küttekehi valmistatakse reeglina nichrome traadist..
 7. hazar

  Akud ja külm

  Pluss pool on aga see, et liitium akud kärbavad külma käes aeglasemini. Kui üle 300 tsükli on 20C juures igavene kadu keskmiselt 20% siis 0C juures on see 2%
 8. ma katsetasin suhkru baasil värve mõni aasta tagasi (kuskilt välismaa e-sigareti lehelt tellisin). Pmst aitas 0.1ml'st et tugevat värvi saada, kui vibraga segada siis kestsid nädala vedelikus enne settimist, aurutamisel endal mingeid erinevusi ei tuvastanud. Juurde pole tellinud kuna ei näe mõtet... praegu niigi hea, et otse paaki ei sega, laisaks olen läinud
 9. Esmalt unusta ära kõik mida skysmoke poolt kuulnud oled, nad ajavad meelega rahvale kärbseid pähe. Muidu pole e-vedelikes keerulist midagi, kõige lihtsamini saab aru ehk nii: E-vedelikus on ~70-99% baasi ja 1-30% maitsestajat (oleneb kõvasti maitsestaja tugevusest) Maitsestaja on mingi kemikaalide segu, osad on katsetanud neid ise valmistada aga üldiselt soovitaks jääda kommertsiaalselt müüdavate toiduaine kraadiga valmis segude juurde (pmst kõik maitsestajad mida e-vedeliku tarbeks müüakse). Maitsestajaid võib ka omavahel segada, eri maitsetajate vaheline reaktsioon on võimalik aga suspensiooni tõttu on see enamasti väga aeglane (va. eriti happeliste maitsete puhul). Baasiks loetakse suvalist VG/PG/PEG segu (või ka puhast) millele võib olla lisatud nikotiini. Esimesest kolmest võib olla sisaldus 0-100% olenevalt kuidas meeldib (kõige tihemini 50/50 VG/PG) Baas võib sisaldada ka vett mida kasutatakse vedeldajana VG puhul(tavaliselt kuni 10%). Nikotiini sisaldus märgitakse kas mg/ml või protsendina, ntx 10mg/ml on sama mis 1% kuna 1 ml on 1000mg. Baase võib omavahel segada nii kuidas tahad, keskmise kodaniku nikotiini sisaldus jääb 6-20mg/ml kanti. Baase müüakse ka oluliselt kõrgema nikotiini sisaldusega mis on mõeldud nikotiini mittesisaldavate baasidega segamiseks. Baaside segamisel saab nikotiini konsentratsiooni arvutada ntx nii: 20ml 40mg/ml + 30ml 0mg/ml tähendab, et kogu segu on 50ml, esimene osa on 20/50 = 0.4 ja teine on 30/50 = 0.6 ehk 40*0.4 + 0*0.6 = 16mg/ml (protsendid võivad olla nii mahu kui ka kaalu peale kuna kõik komponendid on peaaegu sama füüsilise tihedusega) üks lihtne retsept ka veel: 100ml 12ml/mg VPG baasile pane 10ml suva maitsestajat otsa ja valmis. (va igast mentooli maitsed, need enamasti räigelt tugevad)
 10. Amprid saab alati kätte, füüsika lihtsalt selline. Kui akult nõutakse liiga palju siis kukub volt ja sellega ka nõutavad amprid võimsustasemele mida aku anda suudab. Sellel tasemel ei ole aga midagi pistmist ampritega mille jaoks aku mõeldud on mille tõttu võib voolu kukkumine liiga väike, et elektroonika seda liiga nõrgaks peaks. Volt kukub ka akut õigesti käsitledes (normaalsetes tingimustes ntx ~0.1 - 0.3v), tavaliselt ületarbimisel rohkem (mida on võimalik elektroonikal tuvastada) aga ei pruugi, oleneb spetsiifilisest akust / tingimustest. Video muidu väga tore ja korralik vaatamis materjal tulevastele aurutajatele, ma niisama nokin
 11. Lihtsalt ~8:56 paiku jäi mulje nagu elektroonikaga modid kaitsevad kõige eest, kaasa arvatud liiga nõrk aku.
 12. Ikka poolat/saksamaad pean silmas, ei pea ju eestist ostma või isegi uksest välja minema. Võtsin hinna 100ml kohta, 1L kaupa on ~€50 + post. Ma pole eesti hindadel silma peal hoidnud aga €90/L on juba päris hea võrreldes paari aasta tagusega.
 13. €14 küsivad 20 ml baasi eest, skysmoke ründab jälle! haha. PS! normaalseks hinnaks 18mg/ml baasil on €60 liitri kohta ehk see pudel peaks maksma €1,2
 14. Natuke norin, vv/vw modid ei kaitse aku elemendi ülekoormamise vastu. Enamus LiCo ja hübriid junnidel juhtub küll nii, et pinge langus ülekoormamise tõttu paneb modi kinni aga kui aku on üle piiri aga ikkagi suht selle lähedal siis seda pole kuidagi võimalik modi poolt tuvastada. Kui sedasi akut pikemat aega kohelda siis vahel juhtub nii, et sisemuses tekivad füüsilised muutused mis võivad pinget jäävalt tõsta või langetada (vähenenud mahuga) ja see võib olukorra lõpuks ekstreemsusteni viia. Lisaks peaks mainima, et vv/vw modid tarbivad tsükliliselt palju kõrgema ampriga voolu kui sama võimsusega mech. Lihtsalt elektrooniline tööpõhimõte on selline, et ntx pool ajast imetakse 200% ja pool 0%. Sinna juurde veel elektroonika enda effektiivsus (tavaliselt ~70% kanti), mõlemad näitajad olenevad kõvasti modi iseärasustest. Kokku võib minna nii, et kui tahetakse imeda 10w 3.7v akust siis ideaalis peaks tarbima korraga maksimaalselt 2.7A aga reaalsuses hoopis 6A. Mingi 15w modiga pole ehk probleem aga nüüd kui on ilmumas 35w+ aparaadid siis võib aktuaalseks saada ja paljud kellel see oomi kalkulaator käes sellega ei arvesta.
 15. vbl jätaks isiklikud perspektiivid üldse ära ja keskenduks teaduslikele uuringutele, ökonoomilistele effektidele ja sita ajakirjanduse mahategemisele. Sellist isikuarvamust on meedias küllaga ja arvan, et see on ka tädi Maalit ära tüüdanud, sellisel heal konspiratsiooni teoorial + teaduslikul infol peaks aga tõmmet olema.
×
×
 • Create New...