Jump to content
E-sigareti foorum

simp

Tavakasutaja
  • Postitusi

    59
  • Liitus

  • Viimati külastas

  • Tagasiside

    0%

Posts posted by simp


  1. Sellest tekibki see low price surve. Tootjad ei saa maksta töölistele kuna siis läheks tootmine kalliks ja kliendid ei ostaks lõpp produkti. Kõik tootjad on andnud oma soovituslikud lõpp hinnad,aga turul on idikaid keda see ei huvita. Tootjad ei müü neile isegi oma tooteid enam need saadakse läbi vari firmade ja mustalt turult.Kohati tegemist ka tehasest välja lekkinud suurte kogustega mis koheselt musta nimekirja kantakse.

    Kui tootja müüvad/müüks neile sama hinnaga edasi millega teised(soovitusliku hinda jälgivad) kaupmehed tavaari kätte saavad siis kuidas tootja/mutrist töötaja vähem raha kätte saavad?

     

    tootja sätib hinna millega tema on valmis müüma, kaupmees sätib oma prossa vahele ja see on kaupmehe otsus palju ta vaheltkasu soovib saada/suured ta kulud on. "mustalt turult" ostetakse tavaliselt siiski kuna tootjad otsustavad, et nad ei soovi osadele kaupmeestele müüja. Aga Kaupmehe müügis kasutatav hinnapoliitika ei mõjuta kuidagi seda palju raha esialgne tootja kätte saab.


  2. Aga kuidas see puht tehniliselt välja näeb. Ma ei tea küll kuidas konkreetne foorum andmeid hoiab, aga mina disainiks asja nii, et näiteks postituse, privaatsõnumi jm. kasutajaga seotud infoga on foreign key kasutaja tabelile ja kasutaja kustutamiseks peaks kustutama ka kõik temaga seotud kirjed. See aga võib mõne teema väga kummaliseks muuta, kui keegi on tema postitusele tsiteerimata vastanud vms.

    Pigem oleks siin vist lahendus kõikide teavituste linnud maha võtta ja selleks et keegi kontot kaaperdada ei saaks kasutajale ban anda.

     

    PHPBB lahendab selle niimoodi, et postid jäävad anonümiseeritud kujul alles.


  3. Hakkan ka vaikselt dna40 mod'i peale mõtlema.

    Ilmselt tuleb hakkama saada usb laadimise ja vajaduse korral karbi laiali lammutamisega, ei tule hetkel mugavaid ja viisakaid kiirkinnitusi pähe.

     

    Kokku peaks asi suhtselt tüüpiline tulema:

    fasttechi box:

    https://www.fasttech.com/products/1785703

    keystone 1042 18650 aku pesa:

    http://www.oomipood.ee/en/product/tme_keys1042/keystone-1042-holder-size-mr18650-mounting-smt-batt-no-1

    tp4056 laadimiseks:

    http://lygte-info.dk/review/Review%20Charger%20TP4056%20UK.html

    510 ühendus:

    http://www.modmaker.co.uk/Fat-Daddy-Vapes-510-V3-Short-Body

    fire nupp:

    http://www.modmaker.co.uk/Mod-Making-Supplies/Switches/12mm-White-LED-Metal-Illuminated-Switch-With-Flat-Flush-Actuator

     

    ja kuskilt peaks kiibi ka hankima ilmselt...

    Kõlab loogiliselt?


  4. Ses suhtes, see pole leht kus 24/7 näed näiteks eurosporti. Seal toimuvad ylekanded syndmustest, yldjuhul spordi omadest.

     

    Ma ennem ei märganud, et soovid 24/7 asju vaadata hd formaadis.

    Oleks see nii lihtne, ei kasutaks ammu elioni teenuseid :lol:

    no ideepoolest tehnoloogia võimaldaks seda(kryptoga kanalid on problemaatilised ofc, samas inglise keelne eurosport peaks ka kaitstud olema(sellele leidus ajutisi striime küll))

    Mingeid aegunud linke leidsin loetletud kanalitele ka.

    Sporditeemalisi jagus jah :)


  5. no praegult katsetasin erinevate HD kanalitega(inglise keelsed, vene keelt ei oska kahjuks). Ühtegi toimivat linki ei leidnud, samas pikalt ei otsinud ka.

    nt eurosport(2) HD, fox hd, erinevatest BBC HD kanalitest oleks huvitatud jne...


  6. kusjuures julgen kinnitada e-vedeliku mõju klaasidele.

    Seletaks seda umbes niimoodi et aur jõuab klaasile ja sealt aurustub puhas vesi minema. Ehk siis jäävad maitseained mis on klaasile ladustunud. Need omakorda tekitavad selle hägususe.

    Ei pretendeeri selle arvamusega absoluutsele tõele, aga selline on minu mulje olnud lihtsalt+paar õlut (õlut).

    ps: ka minul tekkis sama probleem ja selle tõttu olen asja üle ka natukene mõtisklenud ja see tundub kõige loogilisem seletus olevat. Kodus on akende servad hägused ja autoaken muutub kiiremini häguseks kui varem.


  7. täisversioon

     

    Kas kinos või restoranis võib elektroonilist suitsu kimuda? Aga kaubamajas või ühistranspordis?

     

    Kas e-sigareti väljahingatav aurupilv on teiste tervisele ohtlik?

     

    Meditsiiniajakirjas Inhalation Toxicology (2012 oktoober) ilmunud uuringus leiti, et e-sigareti aurus on väga vähe kemikaale, mis leiduvad sigaretitossus, ning nendegi sisaldus on nii väike, et “pole ilmset ohtu inimese tervisele”. Passiivse suitsetamiskahju oht on seega väike, kuid mõned kriitikud pole selles siiski lõplikult veendunud.

     

    Kuivõrd eetiline on kõikjal e-sigaretti pahvida?

     

    Sõltuvus nikotiinist, mida paljud e-suitsetajad endale Eesti riigi (nikotiiniga vedelikke ametlikult müügil ei ole), tervisekaitsjate (tahaksid samastada e-sigareti ravimiga või tubakatootega) ja tubakatööstuse (pole huvitatud konkurentidest) kiuste e-sigaretist sisse hingavad, on kahjulik. Ehk siis avalik e-suitsetamine võib mõjuda enda mürgitamise reklaamina.

     

    Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) direktor Hendrik Agur seda silmas pidaski, kui keelas koolis e-sigarettide tõmbamise. Sama teed on minemas teised koolid.

     

    Õppeasutused on sunnitud eraldi keelu oma kodukorda kirjutama, sest seadust selles vallas veel pole. Sotsiaalministeeriumist alles jõuab valitsusse eelnõu, millega keelatakse e-suitsu müük alla 18aastastele, lisaks piiratakse selle reklaami.

     

    Keelame suitsetamise liigutuse?

     

    Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse läheks veelgi kaugemale. “Meil on saanud seitsmeaastaseks lapsed, kes pole näinud, et siseruumides suitsetataks. Me ei peaks tooma ka e-suitsetamist rohkem avalikku ruumi. Noored ja mittesuitsetajad ei peaks seda nägema.”

     

    Ta rõhutas, et kuigi suitsetajate jaoks võib olla tegu ohutuma alternatiiviga, on e-suitsu pikem mõju teadmata. Jesset häirib ainuüksi e-suitsetamise liigutus, sest tema hinnangul pole võimalik eemalt vahet teha, kas tõmmatakse tavalist või e-suitsu.

     

    “Kui miski prääksub nagu part ja näeb välja nagu part, siis ta ongi part,” parafraseeris ta Linnar Viigi sõnu ja tõi eeskujuks Türgi, kus vanades filmides on suitsetamine hägustatud.

     

    Eesti suurima e-sigarettide müüja Elgery OÜ juhatuse liige Oliver Lehtsaar tegi sotsiaalministeeriumile muu hulgas ettepaneku keelata tavasigaretiga välimuselt sarnanev e-sigaret. Teisi e-sigarette pole tema sõnul võimalik plärudega segi ajada, liigutuse taunimine on aga kummastav.

     

    “E-suitsu tõmbamine sarnaneb rohkem kõrre imemisega. See ei ole kahjulik kõrvalolijaile, ning suitsu asemel on 2–3 sekundiga haihtuv aur,” ütles Lehtsaar.

     

    Riigiasutustes ja ühistranspordis võiks tema hinnangul e-suitsetamine olla keelatud, erasektor reguleeriks seda ise.

     

    Kontoris või baaris

     

    Sotsiaalministeeriumi keskkonnatervise juht Aive Telling märkis, et ei oleks mõistlik e-suitsu üks-ühele tavasigaretiga samastada, kuid ka mitte selle tarvitamist igal pool lubada. “E-sigareti tarvitamise üle otsustab ruumi valdaja,” ütles Telling.

     

    Ministeeriumis endas pole e-suitsetamine praegu reguleeritud. Tubakapoliitika rohelises raamatus on ministeerium teinud ettepaneku muuta riigiasutused suitsuvabaks.

     

    E-sigarette seal eraldi käsitletud pole. Kus siis võiks baaris või kontoris e-suitsu tõmmata? Kui suitsuruumis, siis muutuvad e-suitsetajad passiivseteks suitsetajateks koos kaasneva tervisekahjuga. Kui laua taga, siis võib see teisi häirida.

     

    Baarides-restoranides on e-suitsetamise lubatavus praegu suvaline, sõltudes ka tõmbaja istekohast.

     

    Ekspress Grupi ühendtoimetuses on e-suitsetamiseks määratud eraldi tsoon (ventilatsiooni pole vaja), kuid enamik käib vanast harjumusest ikka suitsuruumis.

     

    Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik ütles, et Eesti suurimas firmas pole siseruumides e-suitsetamist seni eeskirjadesse raiutud.

     

    Swedbanki peamajas Liivalaia tänaval on keldrikorrusel suitsuruum, kuid mujal suitsu teha ei tohi – kaasa arvatud e-sigaretti, ütles pressiesindaja Mart Siilivask.

     

    Ühistranspordis või lennukis

     

    Ühistranspordis, kus on inimesed sageli tihedalt koos, on e-suitsu tarbimine keelatud. “See võib teisi reisijaid segada,” põhjendas AS Sebe pressiesindaja Gert-Daniel Hankewitz.

     

    Rongiliiklust korraldava Elroni turundusjuhi Norbert Kaareste sõnul otsustasid firma juhid veoeeskirja kirjutada e-sigarettide tõmbamise keelu. “Täna pole e-sigareti täpset ohtu või ohutust ammendavate uuringutega tõestatud. Samas võib e-sigaretti näha kui suitsetamist propageerivat lahendust,” selgitas Kaareste.

     

    Enamik lennufirmasid, näiteks SAS, KLM jt, on lennukite pardal e-sigareti suitsetamise võrdsustanud tavasuitsetamisega.

     

    “Lennuki salongis suitsetamine võib häirida kaasreisijaid. Kuna meie lennud on suhteliselt lühikesed, siis usume, et suitsetajad peavad poolteist või kaks tundi vastu,” ütles Estonian Airi pressiesindaja Ilona Eskelinen.

     

    Kuid mõned, näiteks Ryanair, müüvad ja lubavad kasutada teistsugust, “tossuta sigaretti”, mis on nagu nikotiinis immutatud vatitükk.

     

    Lennujaamas

     

    Mitmed lennujaamad, näiteks Londoni Gatwicki lennujaam, on e-suitsetamise sootuks ära keelanud. Heathrow lennujaamas avatakse 25. novembril aga maailma esimene e-sigareti tõmbamise tsoon.

     

    Tallinna lennujaam teeb kommunikatsioonijuht Margot Holtsi sõnul kõik endast oleneva, et nii suitsetajatest kui ka mittesuitsetajatest reisijatel oleks lennujaamas ja reisiterminalis mugav olla. “Suitsetajatel on neli lounge-tüüpi ala. E-sigarettide puhul oleme seni lähtunud sellest, et kui e-sigarettide tõmbamine teisi reisijaid ei sega, siis oleme seda lubanud. Seni ei ole me saanud ka ühtegi kaebust. Aga kui see probleemiks muutub, peame seisukoha võtma,” ütles Holts.

     

    Hotellis

     

    Viru hotellis ühest reeglit pole. “Tubakaseadus ei sea e-sigarettide tarbimise koha suhtes piiranguid. Nii ei ole me seda ka oma majas piiranud, teised kliendid on suhtunud sellesse mõistvalt, ja et see ei riku õhku nagu tavasigaret, siis selles probleemi ei näe,” ütles AS Sokoteli kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu.

     

    Mõnel pool peljatakse, et inimesed võivad e-sigaretti nähes teha järelduse, et ka tavasuitsu tõmbamine on lubatud. Radissoni ketti kuuluvas Olümpia hotellis on turundusjuht Vitali Makejevi sõnul e-suitsetamine lubatud vaid suitsuruumides.

     

    Kinos ja kaubamajas

     

    Forum Cinemase turundusjuhi Liis Mengeli sõnul ei propageeri firma kinos suitsetamist, seepärast pole neil ka suitsuruume. “Oleme klientidel palunud e-sigaret välja lülitada just seetõttu, et tekkiv aur häirib suitsetaja taga istuva kinokülastaja vaatevälja ning saali eripära tõttu – pimedus ja helendav ekraan – kahjustab see ka pildi kvaliteeti,” ütles Mengel.

     

    Tallinna Kaubamajas ei ole turundusjuht Anne-Liis Ostovi sõnul otsest e-sigareti kasutamise keeldu, kuid kliendid ei kipu seda ka tegema. “Müügisaalis valib klient kaupa ja planeerib oma oste ning sinna koondub ka kogu tema tähelepanu. Kindlasti on oma roll ka välja kujunenud elementaarsel harjumusel siseruumides suitsetamisest hoiduda,” ütles Ostov.

     

    Enamik inimesi saab Ostovi sõnul aru, et viisakam on e-sigaretti pahvida mujal kui kinnistes avalikes ruumides. Veel saab.

    Anarhia e-vedelikega kestab

     

    Ravimiamet ei kavatse muuta praegust olukorda e-sigarettide ja e-vedelike valdkonnas, enne kui Euroopa Liidu tasandil midagi paika pannakse.

     

    Praegu on Eestis e-vedelikud, mis vähegi nikotiini sisaldavad, määratud ravimiteks, neid tohiks müüa vaid apteekides. Kuna aga pole uuringuid, ei tohigi neid müüki võtta. Ravimiameti seisukoht on, et ükski müüja pole suutnud tõestada oma toodete ohutust, kvaliteeti ega efektiivsust, et nende kasutamine oleks lubatav.

     

    eCig Group OÜ juhatuse liikme Toomas Viilo sõnul on küsimus aga tavasigaretist vähemkahjuliku alternatiivi sisulises keelus. “Tavaline sigaret on lubatud, aga e-sigaretti piiratakse nii, et seda ei saa osta ega kasutada,” nentis Viilo. Lubatud on nikotiinivaba vedelik.

     

    Nõnda vohab Eestis nikotiinisisaldusega vedelike must müük ostuportaalides, kus nende koostis on pahatihti teadmata ja müüjad ei vastuta millegi eest, samas kui ametlikud müüjad peaksid oma maine hoidmiseks kvaliteeti tagama. Samuti tellitakse neid massiliselt välismaalt, näiteks Poolast, Lätist, Inglismaalt, Hiinast. Lisaks kõigele jäävad riigil saamata maksud.

     

    Euroopa parlament otsustas oktoobris, et tavasuitsetajale sobiliku nikotiinisisaldusega vedelikke ei määratleta ravimitena. Euroopa komisjonilt, nõukogult ja parlamendilt oodatakse jõuludeks tubakadirektiivi osas kompromissi.

     


  8. Terve päev jamasin telefoniga (kui mitte arvestada torutöid köögis), lõpuks sain miski beta staadiumis ROMi peale ja toimima. Kusagil võiks miskit stabiilset acro s'le ka olla :x

    free xperia project(pmst cyanogenmod) pole stabiilne?

    siiamaani pole mul nende ROM'dega erilisi probleeme olnud...


  9. kusjuures, nii imekspandav kui see ka pole, siis ma jäin mõtlema. Ehk on see sotsiaalne eksperiment...

    Praeguseks on minu lingitud uudis levinud kulutulena läbi sotsiaalmeedia jms(ise aitasin ka kaasa, jah).

    Kujutate ette mis sellise trafficu eest makstakse?


  10. Mondeol toetan lihtsalt topsihoidjasse(kaks tk kõrvuti ja saab kenasti pikali panna) - ainus mure on see, et väga kõvasti pidurdades leiab jalgade juurest oma modi...

    Peugeotil (406 coupe) on tuhatoosi servades täpselt paraja suurusega koht kuhu vamo püsti panna :) - ainus mure on see, et olen harjunud seal telefoni hoidma :)

    audil(90) olen pannud käigukangi ette panipaika kenasti.

    jne...

    st: iga autoga mis ma sõitnud olen pole kohaga muret olnud siiamaani...


  11. Mina sain enda omal nupu lühisesse(ilmselt nõrgunud vedelikust), oli teine koguaeg ON asendis, niipea kui clearo taha sai hakkas hakkas auru tulema :)

    Lisaks läks aku ülemine ots kuumaks niiet lammutasin asja laiali ja lõikasin autovõtmega juhtmed puruks. Viskasin aku lähimasse akukonteinerisse.

    Kodus olles oleks ilmselt viitsinud teise lüliti külge aretada/trükiplaadi ära puhastada vms...


  12. Kirjutan siinkohal akudest mis on selles teemas välja reklaamitud.

    võrdlen poolast saadud 18650B akuga.

    18650PD(edasipidi PD) on kätte saadud ja testitud pärast esimest laadimist.

    18650B(edaspidi B) kogemused ca 3 kuu kasutamise jooksul.

    PD mahutavus on väidetavalt 2900mAh

    B mahutavus on väidetavalt 3400mAh

    Välimuses neil reaalseid erinevusi pole, + klemmid erinevad veidi, aga see ei muuda midagi. Mõlemad on Flat Top.

    Täislaetuna on mõlema pinge 4,2v

    kasutusel see tank+vamo v2:

    http://www.peleon.pl/product.php?id_product=1943

    ja see carto:

    http://www.peleon.pl/product.php?id_product=1479 3 Ω

    Popsutan 11w peal.

    Testi alguses lükkasin tanki nii täis kui saab(ca 1ml õhuruumi üleval)

    Niiviisi täites on B tühjaks saades ca pool vedelikust alles, st ca 3ml läinud.

    PD'd kasutades oli aku pinge 3,8v siis kui ca 3ml vedelikku kadunud oli.

    PD annab 3,5v juures veel korralikult, aga kurk tunnetab esimesi tühjenemise märke.

    3,5v pealt hakkab PD kiiremini tühjenema - 3,4v pealt ei ole tunne enam õige, B hakkab kiiremini tühjenema 3,8v pealt ja 3,7v juures sealt enam õige vurtsu ei tule.

    3,4v pealt panin uuesti laadima, Tanki on järele jäänud ca neljandik vedelikust st PD'ga sai ~1,3ml rohkem aurutada. B panen tavaliselt 3,5v pealt uuesti laadima.

    Muidugi on oma osa siinkohal mängida ka sellel, et B akusid olen kauem kasutanud. Kuigi ma ei ole kunagi väga tundnud, et B'd ära väsima hakkaksid.

    ps: Ma ise ei oodanud mingit erilist vahet nende akude võrdluses.

    pps: Eks ma üritan rohkema aja möödudes siia igapäevakasutusest ka mingit infot panna (esiga)

×
×
  • Create New...