Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
masmre

Abivahendid

Recommended Posts

Olen siin mõelnud, et kuna mulle meeldib omale setuppe ise teha ja nägemine pole enam päris see, mis esimeses nooruses, siis peaks hankima mingi laualambi moodi asja, millel suurendusklaas sees ja led valgustus küljes. Paar sellist vidinat on ka silma jäänud, aga ei oska otsustada, mis oleks parem?

Kõik muidugi hiinlaste värk, aga toimivad vast ikka:

Posted Image

prillid

Või siis miskit lambi moodi koos 'abikätega':

Posted Image

laualamp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milleks REAALSELT selliseid asju on vaja? Tegelikkuses need asjad pole nii väikesed ometi ja saab kenasti ka palja silmaga hakkama. SEni olen elus kõik oma elektroonika (ka smd) asjad suutnud korda ajada ilma abivahentiteta. Kui tõesti probleem osta endale novaluksist luup (70 senti) ja asi olemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh ja kui jootma hakkan, hoian ühe käega kolbi, teisega detaili, luupi katsun kuidagi suus hoida ja läbi selle piiluda, varvaste vahel hoian teist detaili. (psühho) Ma pole nii osav mees enam. Silmanägemine pole ka enam see, mis noorena... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

see luubiga helping hands* on päris asjalik, endal silmanägemine 5+ aga mõne asja nägemiseks peab ikka nina vastu trükiplaati suruma ja kui seal nii paar tundi silmad kõõrdis jõllitada siis ega see meeldiv kogemus pole.

 

*EDIT: mr hands tundus kahtlane, vaatasin guuglist järgi, ei soovita :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

töötasin kunagi kellassepana, seega kasutan silma pandavat luupi

kui midagi jääb segaseks :)

Sellist monokkeli tüüpi ve? Kus neid müüakse eestis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

töötasin kunagi kellassepana, seega kasutan silma pandavat luupi

kui midagi jääb segaseks :)

Sellist monokkeli tüüpi ve? Kus neid müüakse eestis?
mul nõukaaegsed aga kiire guugeldamine näitab sellist: http://pood.myndipood.ee/?id=526&cat=6

see küll lambiga

 

engliskas peaks olema: Jewellers Magnifying Eye Loupe vms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peab uurima jah veits, muidu osad asjad on kole kribu juba. See seal lingil pole kallis ka, peab vist vanalinnast läbi jalutama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

multimeeter tore asi jah, endal on üks €8 maksev asjandus mis näitab täpselt volte/ampreid/oome 2 koma kohani (tegelikult näitab rohkem aga mitte nii täpselt)

 

EDIT: oi leidsin enda oma ka üles http://www.oomipood.ee/product/ms8230b/ ... fe-t-diode samuti ostsin oomipoest aga ju siis hind tõusnud

Ise kasutan vahest, ennem kui MOD akusi polnud, mõõtsin ikka takistust alati sellega. Mul on mingid juustud, 2tükki. Kle, kui sa paned takistuse mõõtmise asendisse ja juhtmed kokku, mis sul ekraanil näitab? Kui nulli läheb on küll hea ja peab omale ka uue sebima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...