Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
kaivark

Vamo. Ei tõsta volte.

Recommended Posts

Tere, tõstame teema uuesti üles, kuna Reinolen-i käest saadud Vamo jäi ostes koheselt kontrollimata ja probleemide ilmnemisel ei suutnud ma mõõtes tast rohkem välja pigistada kui 3,6V, jääb esialgne ostusoov jõusse, suht kiireks läheb, kuna sõidan paariks nädalaks minema.

 

Edit by Scuall: Ümbertõstetud ühest ostu teemast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ei teeks nii kiirelt nii lõplikke järeldusi. Minul on hetkel (veel) võrdne skepsis Reinu Vamo kvaliteedi ja Kaivark'i testimismeetodi õigsuse suhtes. Mismoodi see tester seal otsas oli muidu -- ilma clearota, muutsid RMS režiimis volte ja üle 3.6 tuli max.?

 

Lisan, et mu kõhklus ei tulene mitte suurest kogemusest, vaid pigem selle puudumisest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hüppan ka teemasse sisse, miks te maha teete kui ei tea täpselt milles probleem on? minu käes töötas protangiga hästi, mitte midagi halba ei saa öelda, tõesti kui selline probleem nüüd ilmneb siis mina aidata ka ei oska. Teised kes midagi sellest teemast ei tea eriti siis pole mõtet sõna ka võtta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mul pole enne Vamot olnud ja ma ei näe siin displeil mingi No1 ega muud, on kaks valikut, kas voldid või watid, ja valisin voldid ning siis mõõtsin nagu igal teisel akul. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui vasakpooset nuppu all hoida näitab sees oleva aku volte ja kui parempoolset nuppu all hoida näitab coili takistust

 

-- 06 Aug 2013, 00:00 --

 

Misasja. Aga mida tähendab siis "mean modes mitte rms-s"?

Tähendabki seda, et ma mõõtsin voltide reguleerimis piirkonnas, mitte wattide reguleerimis piirkonnas, :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahah.

Tähendab, Reinolen -- kummas režiimis see aparaat müües oli?

Tähendab, kaivark -- litsu voldi-vati-muutmise nuppu 10s (võib-olla vaja korrata), kuni kuvab NO1 (==AVG režiim). Siis on lootust testriga adekvaatseid numbreid näha. Aurutamiseks aga tee sama protseduur uuesti ehk pane NO2==RMS režiimi. Mis probleemid muidu üldse esinesid?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, mitte voltidest ja vattidest ei räägi me (see kolmesekundiline väikeste nuppude litsumine samaaegselt) ega ka aku voldi või aurusti takistuse vaatamisest (üks nupp kolm sekundit), vaid töörežiimist (muutmiseks emb-kumb väike nupp kümme sekundit järjest).

 

Ma ei saa enam mitte midagi aru, jeesusmaria või -188, aita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nii, süda valutas ja istusin maha ja hakkasin uuesti mõõtma. Tuleb ausalt tunnistada, et tõõreziimidest( 01 ja 02) ei teadnud ma midagi, aga see ei muutnud ka mõõtmistulemusi. Mõlemas tööreziimis( vamo näitas aku pingeks 4.0), üle 3,75V väljundit ei saanud.

Keegi võiks oma Vamo peal üle mõõta kas see on selle konkreetse isendi voodoo või on see normaalne. Aga kõige huvitavam asi juhtus, kui peale mõõtmisi kruvisin Iclear30 otsa ja krt, see töötas igas asendis, panin teise ja see ka. Ei saanud enam midagi aru, clearo maha ja uuesti mõõtma, mingeid muutusi mõõtmistulemustes, uuesti clearod otsa........ töötavad, ja vot nüüd on minu mõistus otsas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO2 puhul ei saanud minu tester eriti aru, mis toimub. Näidud olid väikesed. 6V näitas õigesti ära.

NO1 puhul sain testrist püsivalt samad numbrid, mille peale Vamo sättisin. Proovisin täisarve 3..6.

 

Mul sulle ostsilloskoopi anda pole, aga kui tahad, tule võrdle minu testri ja Vamo(de)ga.

Jäi selline mulje eelmisest kommentaarist, et NO1 moodis hakkas iClear "igast asendist" tööle?

 

Aga mis enne viga oli (muidu NO2 soovitatakse aurutamiseks ja NO1 üldse ära unustada ju)? (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Töötab hetkel mõlemas reziimis , nii 01-s kui 02 ja ma isegi ei saa vahest aru, võibolla 02 saab madalamal watte hoida. Arvasin ka et järsku testri viga, mõõtsin vana modi peal , andis ilusti 3-6V. MIna sain aru et mõlemas reziimis sai mõõta nii wattide setingus( siis näitab stabiilselt 3V) ja voltide setingus ja siis andis 3-3,75V (modi näitas akus 4V)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kõige huvitavam asi juhtus, kui peale mõõtmisi kruvisin Iclear30 otsa ja krt, see töötas igas asendis, panin teise ja see ka. Ei saanud enam midagi aru, clearo maha ja uuesti mõõtma, mingeid muutusi mõõtmistulemustes, uuesti clearod otsa........ töötavad, ja vot nüüd on minu mõistus otsas.

,

Päev jälle möödas ja öine Vamo õnnis olek taandus juba hommikul tööle jõudes(ilmselt täpselt nii kaua kui täislaetud aku suutis max pinget väljastada). Panin siis jälle 1,8 coiliga clearo ja sain õhtuni välja venitatud. Igatahes viskas kopa ette ja tellisin Jazzi käest uue Vamo, nii et selle ostuteema võib lukku lüüa, samas võib Uff siit osaliselt asju Vamo teema alla kopida.

P.S. Kui uue Vamo kätte saan võin olemasoleva kellegile eksperimenteerimiseks/mõõtmiseks anda. :D , samas muidugi kannatab taga väiksema takistusega coile süüa küll ja küll, nii et päris ära ei viskaks :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga kõige huvitavam asi juhtus, kui peale mõõtmisi kruvisin Iclear30 otsa ja krt, see töötas igas asendis, panin teise ja see ka. Ei saanud enam midagi aru, clearo maha ja uuesti mõõtma, mingeid muutusi mõõtmistulemustes, uuesti clearod otsa........ töötavad, ja vot nüüd on minu mõistus otsas.

,

Päev jälle möödas ja öine Vamo õnnis olek taandus juba hommikul tööle jõudes(ilmselt täpselt nii kaua kui täislaetud aku suutis max pinget väljastada). Panin siis jälle 1,8 coiliga clearo ja sain õhtuni välja venitatud. Igatahes viskas kopa ette ja tellisin Jazzi käest uue Vamo, nii et selle ostuteema võib lukku lüüa, samas võib Uff siit osaliselt asju Vamo teema alla kopida.

P.S. Kui uue Vamo kätte saan võin olemasoleva kellegile eksperimenteerimiseks/mõõtmiseks anda. :D , samas muidugi kannatab taga väiksema takistusega coile süüa küll ja küll, nii et päris ära ei viskaks :D

Huvi selle teema vastu tekkis, testiks teist küll... :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...